Ukrayna'da Tıp Eğitimi

Karadeniz'e kıyısı olan ülkelerden Ukrayna, eski SSCB'den kopan sevimli ülkelerden biridir. Başkenti Kiev olup, ülkenin Odessa, Harkov gibi birçok önemli kenti bulunmaktadır. Bu kentlerin herbiri sevimli ve tarihi mimarlık özellikleri, planlı yapıları ve giderek modernleşmeleri ile dikkat çekmektedir.

Ukrayna'da Eğitim

Ukrayna’da Tıp Eğitimi Ücretleri

Ukrayna Tıp

Ukrayna Hakkında Öğrenci Görüşleri
Ukrayna TıpKiev Ukrayna Eurostar Yurtdışı Eğitim
Kharkiv Tanıtım Eurostar Yurtdışı Eğitim
Kiev Maup Tanıtım Ukrayna Eurostar Yurtdışı Eğitim

Ukrayna’da Tıp Eğitimi

Özellikle Karadeniz’e kıyısı olan ülkelerden Ukrayna, eski SSCB’den kopan sevimli ülkelerden biridir. Başkenti Kiev olup, ülkenin Odessa, Harkov gibi birçok önemli kenti bulunmaktadır. Bu kentlerin herbiri sevimli ve tarihi mimarlık özellikleri önemlidir. Planlı yapıları ve giderek modernleşmeleri ile dikkat çekmektedir. Ayrıca Ukrayna, eğitim temellerinin sağlam olduğu, her bir gencin önemli eğitim süreçleri ile üniversite eğitiminden geçen kişiler olduklarını belirtelim. Özellikle ülkenin okuma yazma oranı da son derece yüksektir. Üniversiteler ise, tarihi açıdan oturmuş kurumlar olup, SSCB zamanında da üniversite eğitimine önem verilmiştir. Tarihten gelen özellikleri ile de Ukrayna Halkı ve devlet politikaları olarak eğitime önem vermektedir. Eğitime önem verilen eğitimi almak yabancı öğrenciler için çok caziptir.

Bu kaliteli eğitimin öğrencilerimiz açısından önemi, ülkemizden öğrencilerimizin de öğrenci olarak eğitim görebiliyor. Eğitim alma şanslarının ve haklarının olmasıdır. Bir sınava girmeden ve bu şekilde giriş şartları olmadan üniversitelerde öğrencilerimiz de eğitim alabilirler. Tıp eğitimi başta olmak üzere, birçok önemli fakültede, öğrenci danışmanlarımızdan da bilgi alarak siz de eğitim şansını yakalayabilirsiniz.

Ukrayna Dil Kursu

Ukrayna’da Tıp Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Eğitimi almak için en avantajlı ülkelerden biridir. Bu ülkede tıp eğitimi altı sene sürmektedir. Öğrenciler mezun olduklarında teorik eğitimlerinin yanında, ayrıca pratik olarak klinik eğitimlerinde de deneyim kazanmış olarak mezun olmaktadırlar.

YÖK denkliği var mı?

Ukrayna Üniversiteleri hem Avrupa Birliği tarafından, hem de ülkemizde tanınmaktadır. Bu durum eğitim alan öğrencilerimizin YÖK denkliği açısından gerçekten çok avantajlıdır.

YÖK DENKLİK 

Öğrencilerimiz, yurtdışında eğitim aldıktan sonra, ülkemize döndüklerinde, diplomalarını denklik açısından onaylatmaları gerekmektedir. Bu başvurular bireysel olarak, YÖK resmi sitesinden internet üzerinden yapılmaktadır. Başvuru sonucunda ise denklik sınavına, kurum tarafından yapılan inceleme ile karar verilebilir.

Ukrayna Tıp Eğitimi okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Ukrayna’da tıp eğitimi alırken, bir yandan da part time ya da full time olarak, özellikle tatil zamanlarınızda çalışabilirsiniz.

Ukrayna Tıp Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Ukrayna genel anlamda, ülkemize göre son derece ekonomik rakamlı, yaşam olanaklarının ucuz olduğu bir ülkedir. Bu ülkede öğrencilerimiz, ülkemize oranla son derece uygun rakamlarla geçimlerini sağlayabilirler. Üniversiteler ise, hem özel üniversiteler, hem de kamu üniversiteleri olarak, belirli bir harç ödemesi almaktadır. Bunlar asla öğrencilerimizin gözünü korkutmamalıdır. Üniversite harçları son derece uygundur.

Ukrayna Tıp Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Ukrayna, üniversite eğitimi olarak, öğrencilerin üniversitelere girişlerinde bir sınav şartı uygulamamaktadır. Bu kurallar, yurtdışından, özellikle öğrencilerimizin kabulünde de dahildir.

Tıp okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Ukrayna’da birçok avantajları ile çok sayıda öğrencilerimiz, gençlerimiz üniversite eğitimlerini almaktadır. Kız ya da erkek, gençlerimiz memnun şekilde, bir sınav şartı olmadan üniversitede ve özellikle tıp fakültesinde eğitimlerini almaktadır.

Tıp  Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alarak, bir sınava girmeden, kayıt başvuruları için şartları en güncel şekilde ve eksiksiz olarak öğrenebilirsiniz. Öte yandan, kayıt sürelerine ve yapmanız gereken detaylara da ulaşabilirsiniz.

Okumak Avantajları?

Ukrayna bir tıp öğrencisi için senelik harçlar açısından ve yaşam giderleri açısından son derece ekonomik rakamlara sahip bir ülke. Zorlanmadan eğitim hayatınızı geçirmek elinizde. Öte yandan, kaliteli, özenli bir tıp eğitiminin verildiği üniversitelerde öğrenci olma şansını yakalayacaksınız. Bu da avantajlıdır ve öğrencilerimizin bir sınav şartı olmadan, diplomaları ile bu şekilde eğitim alma şanslarının olması son derece önemlidir. Kaliteli hocalardan tıp gibi önemli bir eğitimi almak da gerçekten çok avantajlı ve önemlidir sevgili gençlerimiz.

Tıp  bitirenler, mezunlarınız var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız, yirmi yılın üzerinde, özenli deneyimleri ile sizlerle ve bugüne kadar Ukrayna Üniversiteleri tıp fakültelerinden mezun olan, çalışma hayatına katılan gençlerimizin fazla olduğunu belirtelim.

Ukrayna’da Tıp eğitimi bursları – burslu veya ücretsiz diş hekimliği okuyabilir miyim?

Ukrayna’da eğitim alırken, elbette siz de eğitiminizi ücretsiz hale getirmek ya da önemli oranda azaltmak için çeşitli burslara ve kredi olanaklarına başvurabilirsiniz. Hem ülkemiz kamu kurumlarımız tarafından yurtdışında eğitim alan öğrencilere sunulan burslardan, hem de Ukrayna bünyesinde birçok tam ile yarı burslar, ya da kredi olanaklarından bu kapsamda yararlanabilirsiniz. Burslar yarı ya da tam olsun karşılıksız olarak verilir, kredi ise geri ödemelidir.

Tıp okuyup Türkiye’de çalışmak:

Hem YÖK, hem de Avrupa Birliği ülkeleri tarafından kabul edilen eğitimi ile dikkat çeken Ukrayna Üniversiteleri’nden mezun olduktan sonra, doktor olarak ülkemizde çalışabilirsiniz. Kamu alanında görevinizi yapmak isterseniz, YÖK tarafından diplomalarınızı onaylatmanız gerekir ve öğrenci danışmanlarımız bu konuda sizlerle.

Ukrayna’da Tıp Okumak Şartları:

Ukrayna’da tıp eğitimi almak asla ülkemizdeki kadar zor değildir sevgili gençlerimiz. Bir sınav şartı olmadan, kayıt zamanlarını takip ederek belgelerinizle başvurularınızı yapabilirsiniz. Tıp okumak şartlarının başında lise mezunu olmanız ve diplomanızın olması gerekmektedir. Harç ödemeleri ve oturum izni alınması da bundan sonraki işlemlerdir.

Ukrayna’da Tıp Taban Puanları:

Ukrayna tıp eğitiminde öğrencilerimiz için ve yurtdışından gelen diğer öğrenciler için taban puanı uygulaması söz konusu değildir.

Ukrayna’da Tıp Eğitimi Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Hazırlık sınıfından dil eğitiminiz tamamladıktan sonra, tıp eğitiminde lisans öğrencisi olarak eğitiminize başlayacaksınız. Bundan sonra, birinci sınıfın sonundan başlayarak, ülkemizdeki bir tıp fakültesine geçiş yapmak için tıpkı ülke içinde olduğu gibi başvurularınızı yapabilirsiniz. Ancak, burada dikkat edilmesi gereken önemli nokta, öğrencilerin başarılı olması yani yüksek not ortalamasının olmasıdır. Not ortalamanız düşükse bu şansınız olmayacaktır.

Ukrayna Tıp okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Özellikle öğrencilerimiz, Ukrayna Üniversiteleri’nde tıp eğitimlerini almak için öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirler. Bu şekilde eksiksiz şekilde başvurularınızı yapabilirsiniz. Kayıt için lise diplomanız ve eğitim belgelerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Kayıt tarihleri, Avrupa Ülkeleri üniversitelerinde olduğu gibi, mayıs 15 ile başlamaktadır. Eylül ayı ortalarına kadar devam etmektedir. Çok olağanüstü durumlarda ise, derslerin başladığı Ekim ayında da kayıtlar kabul edilebilmektedir.

Ukrayna’da Tıp okumak istiyorum:

Ukrayna, ülkemizle aynı denizi Karadeniz’i paylaşan, özellikle hava yolu ile düzenli seferlerin olduğu, çok kolay ulaşım özellikleri olan bir ülkedir. Ülkemizle birkaç saat bir zaman süresi içinde ulaşım yapabilirsiniz. Deniz ve hava yolu ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Ukrayna Halkı, eğitimli, özellikle Türk İnsanı’na son derece sıcak davranan, sizi kucaklayacak ve yabancı olduğunuzu hissetmeyeceğiniz bir ülkedir. Öte yandan, eğitim ise gerçekten Avrupa ve Dünya standartlarında olup kalitelidir. Tıp eğitimi de hem teorik olarak sınıflarda, hem de kliniklerde ve hastanelerde söz konusudur. Bu kararı alarak çok doğru bir seçim yaptınız.

Ukrayna’da Tıp Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Ukrayna’da eğitim almak ülkemizde yaşadığınız bir şehirden farklı bir şehirde eğitim almaktan da ekonomik ve mantıklı. Öncelikle, sınava hazırlanma, bir sınav stresi yaşamadan tıp eğitimi alacaksınız. Sizinle yakından ilgilenecek gerçek bilim insanları olan hocalarınızdan eğitim alma şansını yakalayacaksınız. Kampus alanında da sosyal faaliyetlerinizi yapabilecek, bir genç olarak eğitim yanında kaliteli zaman da geçireceksiniz. Öğrenci danışmanlarımız da her zaman sizinle, size destek olacak.

Ukrayna Tıp Fiyatları- Ücretleri

Tıp eğitiminin son derece uygulama ve pratik üzerine kuru olan Ukrayna da tıp fakültesi fiyatları günümüz şartlarında 2500-3500 $ arasında değişir. Bu ücretler bugünün fiyatlarıdır. Sürekli güncellenen ücretlerle alakalı bilgi almak için irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Ukrayna’da Tıp okumak mantıklı mı?

Hem Ülkemiz YÖK kurumları, hem de Avrupa Birliği Üniversiteleri tarafından tanınan üniversitelerde kaliteli ve özel bir tıp eğitimi almak, sizi gerçekten özel ve şanslı kılacak. Zevkle, sıcak ve medeni insanların arasında, ülkemize yakın ayrıca asla kendinizi yabancı hissetmeyeceğiniz bir ülkede eğitim alma şansınız olacak. Mezun olduktan sonra geçerli diplomanızla uluslararası kariyer yapma şansını da yakalayabilirsiniz.

Ukrayna’da Tıp okumak zor mu?

Tıp eğitimi, elbette özenli şekilde yapılması gereken ve kaliteli kurumların seçilmesi gereken bir eğitim. Bu nedenle, Ukrayna Tıp fakülteleri size aradığınız verecek kalitede kurumlar. Öte yandan, sizinle yakından ilgilenecek, alanlarında sundukları önemli isimlerle size ışık tutacak kurumlar. Bu sayede başarılı ve zorlanmadan hekim olarak mezun olabilirsiniz.Ülkemizde diplomanızı onaylatabilir ve TUS sınavı dahil, başvurularınızı yapabilirsiniz.

Ukrayna’da tıp eğitimi veren üniversitelerin tıp fakülteleri var mı?

Türkçe destekli tıp eğitimi almak ve bu konuda Ukrayna’da eğitim kurumları olup olmadığı noktasında, en güncel bilgileri öğrenci danışmanlarımızdan, web sitesi,çağrı merkezi ve şubelerimiz üzerinden alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


  Hemen Danışmanlık Alın

  Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Zaporijya’da Üniversite

  İvano Franskivisk’de Üniversite

  Lugansk’da Üniversite

  whatsapp1