Ukrayna'da Makine Mühendisliği

Ukrayna, üniversiteleri ile öğrencilerimizin ilgisini çeken ve avantajlı eğitim olanakları ile kaliteli eğitim sunan ilgi çekiyor. Ülkemize çok yakın ve Türkiye ile Ukrayna arasında düzenli uçak seferleri bulunmaktadır. Uçuş süresi yaklaşık olarak bir saatin hemen üzerinde sürmektedir ve uygun rakamlarla biletler bütçenizi sarsmayacaktır.

Ukrayna'da Eğitim

Ukrayna’da Makine Mühendisliği Okumak

Mühendislik Ukrayna

Ukrayna Hakkında Öğrenci Görüşleri
Mühendislik UkraynaKiev Ukrayna Eurostar Yurtdışı Eğitim
Kharkiv Tanıtım Eurostar Yurtdışı Eğitim
Kiev Maup Tanıtım Ukrayna Eurostar Yurtdışı Eğitim

Ukrayna’da Makine Mühendisliği Eğitimi

Özellikle Ukrayna, üniversiteleri ile öğrencilerimizin ilgisini çeken ve avantajlı eğitim olanakları ile kaliteli eğitim sunan ilgi çekiyor. Ayrıca ülkemize çok yakın ve Türkiye ile Ukrayna arasında düzenli uçak seferleri bulunmaktadır. Uçuş süresi yaklaşık olarak bir saatin hemen üzerinde sürmektedir ve uygun rakamlarla biletler bütçenizi sarsmayacaktır. Hatta son derece uygun rakamlara biletlerinizi alabilirsiniz. Tatillerde, hafta sonu gibi kısa sürelerde ülkemize gidip dönebilirsiniz. Aileniz ve yakınlarınız da sık sık sizi ziyarete gelebilirler. Medeni insanların yaşadığı bu sevimli ülkede, kesinlikle yabancılık çekmeyeceksiniz. Ukrayna ile Türkiye arasında, yakın ilişkilerin olduğu malum, iki ülke halkı arasında da son derece yakınlık bulunmaktadır. Ayrıca, Kırım Tatarları olan soydaşlarımız da bu ülkede yaşamaktadır.
Özellikle üniversitelerin kalitesi, uzun yıllara dayanan eğitim geçmişlerine ve disiplinli eğitimlerine dayanmaktadır. 2000’li yıllar ile birlikte, Avrupa Birliği destekleri ile üniversitelerin modernleşmesi son derece kaliteli hale gelmelerini sağlamıştır. Lizbon Anlaşması ile üniversiteler Avrupa Birliği üniversiteleri olarak kabul edilmektedir ve Bologna esaslarına uygun olarak eğitim verilmektedir. Avrupa Birliği ve YÖK tarafından okullar tanınmaktadır.


Makine Mühendisliği Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Makine mühendisliği eğitimi dört yıldır. Devamında yüksek lisans ve doktora eğitimleri de yapılabilir. Eğitim dili, İngilizce ve Rusça olarak belirlenir. Ayrıca öğrenciler bu dillerden birinde eğitim veren fakülteleri seçebilirler. Hazırlık sınıfında 10 ay kadar dil eğitimi alınmaktadır. Hatta bu ülkede eğitim almanın dil açısından avantajları, üç dili, Ukraynaca, Rusça ve İngilizce öğrenme şansları olmaktadır.


Makine Mühendisliği YÖK denkliği var mı?

Akreditasyonları olan üniversitelerin, diplomaları noktasında, hem AB, hem de YÖK denklik kriterleri mevcuttur.


Makine Mühendisliği Eğitimi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Diploma denklik başvurularının yapılması durumunda, kurum tarafından inceleme yapılır. Buna göre, öğrencilerin denklik sınavına girmesine karar verilebilir.


Eğitimi okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Öğrencilik yıllarınızda, Hem Ukrayna Üniversiteleri’nde eğitim alabilir, hem de ülkemizde çalışabilirsiniz.


Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Makine mühendisliği bölümü harçları, senelik olarak, 1800 USD olarak belirlenmektedir. Tüm makine mühendisliği fakültelerinde, ortalama olarak bu rakamlar söz konusudur. Diğer Avrupa Ülkeleri, ABD gibi önemli ülkelerinde, Ukrayna Üniversiteleri ile eşdeğer kaliteli eğitim veren makine mühendisliği fakültelerinde eğitim harçlarının çok daha yüksek olduğunu görmekteyiz. Öğrencilerimiz, aynı nitelikte, kalitede sayılabilecek bir makine mühendisliği eğitimini Ukrayna Üniversiteleri’ni çok daha uygun rakamlarla alınabilir.


Makine Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Lise diplomanızla, sınavsız olarak makine mühendisliği eğitimi almak için Ukrayna Üniversiteleri sizleri bekliyor.


Ukrayna’da Makine Mühendisliği Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Çok sayıda öğrencilerimiz özellikle sundukları avantajlar ile Ukrayna Üniversiteleri’ni tercih etmektedir.


Ukrayna’da Makine Mühendisliği Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Lise eğitiminizi tamamladıktan sonra, ÖSS sınavına girmek düşünceniz olmayabilir. Ayrıca ülkemizde bir üniversitede eğitim almak yerine, yurtdışında eğitim alma planlaması yapmak isteyenler, üniversite giriş sınavlarında amaçladıkları bölümlerde eğitim alma şansını yakalayamayanlar, öğrencilerimiz mutlaka Ukrayna Üniversiteleri’nde eğitim alabilirler. Özellikle mühendislik eğitimleri ve çalışmaları alanında son derece geçerli bir meslek alanı olan makine mühendisliği bölümüne de lise diplomanızla, bir sınava girmeden başvurabilirsiniz. Diploma ve eklenmesi gereken belgeleri danışmanlarımızla birlikte hazırlayabilirsiniz.


Ukrayna’da Makine Mühendisliği Okumanın Avantajları?

Avrupa Birliği eğitim kriterlerine uygun olarak eğitim almak istiyorsanız, bunu da ekonomik rakamlarla yapmak istiyorsanız, Ukrayna Üniversiteleri en doğru seçim olacaktır. Makine mühendisliği eğitimlerinde, asla ezbere olmayan, öğrencilerin teorik derslerini kesinlikle pratik eğitimleri ile pekiştirdikleri eğitim sisteminde, altyapısı sağlam birer mühendis olarak yetişmeleri sağlanmaktadır. Kampus içinde, spor ve sanat etkinlikleri için olanaklar, yurtlar, kapsamlı kütüphaneler, etüt odaları, laboratuarlar ve makinelerin üzerinde uygulama yapılan çalışma alanları, öğrenci kulüpleri, sosyal alanlar, kafe ve restoran gibi birçok detay bulunmaktadır. Yurtdışından gelen farklı milletlerden öğrenciler ile bir arada eğitim alabilirsiniz.


Ukrayna’da Makine Mühendisliği bitirenler, mezunlarınız var mı?

Makine mühendisliği eğitimlerini tamamlayan çok sayıda mezunlarımız bulunmaktadır.


Ukrayna’da Makine Mühendisliği eğitimi bursları- burslu veya ücretsiz Makine Mühendisliği okuyabilir miyim?

Burs olanakları ile, yurtiçinde olduğu gibi, yurtdışında da öğrencilerimiz ekonomik anlamda destek alabilirler. Ülkemizde, devletimiz bünyesinde yurtdışında eğitim alan öğrencilerimize de maddi anlamda destek sunulmaktadır. Ukrayna kamu kurumları ve bağlı olduğunuz üniversite bünyesinde verilen bursları takip edebilirsiniz. Avrupa Birliği eğitim fonları da öğrencilere burs destekleri sunmaktadır.


Ukrayna’da Makine Mühendisliği okuyup Türkiye’de çalışmak:

Mezun olduktan sonra, geçerli ve denklik açısından kriterlere sahip makine mühendisliği diplomalarınızla kariyerinize başlayabilirsiniz. Zaman geçirmeden denklik başvurularınızı yapabilirsiniz. Bu sayede kamu kurumlarında, devlet memurluğu bünyesinde de çalışabilirsiniz.


Ukrayna’da Makine Mühendisliği Okumak Şartları:

Düz lise, Anadolu lisesi ya da meslek lisesi,açık lise fark etmeksizin, eğitiminizi tamamladıktan sonra, lise diplomanızla, ne bir sınav, ne taban puan esası olmadan kayıtlarınızı yaptırabilirsiniz. Belgelerinizi hazırlamanız ve kayıt sürelerinde, kontenjanların dolmasını beklemeden siz de okullarda eğitim almak için başvurabilirsiniz. Öğrenci danışmanlığımız olarak, %100 kesin kayıt garantisi sunmaktayız.


Ukrayna’da Makine Mühendisliği Taban Puanları:

Makine mühendisliği bölümlerinde, kayıt ve girişlerinde taban puanları sistemi uygulanmamaktadır.


Ukrayna’da Makine Mühendisliği Eğitimi Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Öğrencilerimiz, hazırlık eğitimlerini tamamladıktan sonra, birinci sınıftan başlayarak lisans eğitimlerine başlamaktadır. Lisans eğitimlerine devam eden öğrenciler için yatay geçiş başvurularının geçerli olduğunu belirtelim. Birinci sınıftan başlayarak, son sınıfa kadar yatay geçiş başvurularınızı yapabilirsiniz. Not ortalamasının yüksek olması çok önemlidir.


Ukrayna’da Makine Mühendisliği okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Temmuz ayı içinde, makine mühendisliği için kayıtlar başlamaktadır. Özellikle yüzlerce ülkeden, her sene çok sayıda öğrenci eğitim almak için üniversitelere başvurduğundan, önerimiz, öğrencilerimizin zaman kaybetmeden kayıt sürelerinde başvurularını yapmalarıdır. Lise diploması, apostil şerhli ve onaylı olmalı, fotoğraflar, transript, başvuru belgesi, sabıka kaydı, ikametgah gibi birçok belgenin desteğimizle hazırlanması ve sağlıklı başvuruların yapılması söz konusu olacaktır.


Ukrayna’da Makine Mühendisliği okumak istiyorum:

Makine mühendisliği eğitimi almak için en doğru fakülte seçimlerinden biri de Ukrayna Üniversiteleri’dir. Özellikle öğrencilerimiz, ekonomik noktada zorlanmadan, istedikleri zaman ülkemize gidip gelebilecekleri yakınlıkta bir ülkede eğitim alacaklar. Huzurlu, suç oranları son derece düşük, tam öğrenci kentleri olan şehirlerde yaşayacaksınız. Uluslararası çevre yapma şansınız olacak ve birçok ülkeden arkadaş edineceksiniz.


Ukrayna’da Makine Mühendisliği Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Senelik, ortalama 1800 USD civarında rakamlarla harç ödemelerinizi yapabileceksiniz. Öte yandan, genel anlamda, yaşam giderleriniz açısından da ortalama, 180, 200 USD civarında bir bütçe ayırarak, yeterli olarak aylık ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca yurtlar, kiralık daireler ve odalar konaklamak için uygun. Yeme içme, ulaşım, sosyal etkinlikler gibi ihtiyaçlarınızı da bu rakamlara karşılayabilirsiniz.


Ukrayna’da Makine Mühendisliği okumak mantıklı mı?

Ukrayna Üniversiteleri ile AB ve YÖK denkliği olduğundan özellikle mezun olduğundan geniş kariyer seçenekleri sizleri bekliyor.


Ukrayna’da Makine Mühendisliği okumak zor mu?

Kampus genelinde özellikle internet altyapısı bulunmaktadır ve her öğrencinin bilgisayarlara ulaşımı sağlanmaktadır. Ayrıca hocaların eğitim altyapısı mükemmel, alanlarında önemli olan ve otoriteler tarafından tanınan isimlerdir. Öğrencilerle bire bir ilgilenen bilim adamlarıdır. Özellikle kütüphanelerde öğrencilerin zengin kaynaklara ulaşmaları mümkündür.


Ukrayna’da Makine Mühendisliği eğitimi veren üniversitelerin Makine Mühendisliği fakülteleri var mı?

Türkçe eğitim veren, yakın gelecekte verme durumu olan, makine mühendisliği fakülteleri, üniversiteler ve diğer fakülteler hakkında bilgi almak, genetik mühendisliği eğitim bilgileri için her zaman danışmanlığımızda iletişimde olabilirsiniz.

Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi YÖK Denklik

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


  Hemen Danışmanlık Alın

  Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Zaporijya’da Üniversite

  İvano Franskivisk’de Üniversite

  Lugansk’da Üniversite

  whatsapp1