• Tel: 0212 244 66 00
  • info@yurtdisindaegitim.com.tr

Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi - Eurostar Yurtdışı Eğitim

Harkov  Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi (Hepu)

Harkov  Ekonomi ve Hukuk üniversitesi Ukrayna’da Kharkov şehrinde bulunan üniversitemiz gözde şehirlerden bir tanesidir. Öğrenci şehri Harkov da yabancılık çekmezsiniz, etrafınız da uluslararası çok öğrenci bulunur. Türkiye’den giden öğrenciler isterlerse ev arkadaşını yabancı öğrencilerden de seçebilirler, Doktora tezleri, Bilimsel eserler koleksiyonları, konferans malzemeleri, normatif dökümanlar, kütüphane çalışanların çalışmaları, Üniversite bilim adamlarının eserleri, sunum malzemeleri, öğrenci aktif çalışmaları kulübü, eğitim yayınları dergisi, gazetesi,  disiplin eğitim yayınları üniversite bünyesinde yararlanabilirsiniz.

Ukrayna’nın anayasa mahkemesi başkanı Hukuk bilimlerinde üniversitesinin tam üyesidir.  Kampüsü ile  sportif faaliyetleri  ve spor merkezleri yer almaktadır. Öğrenciler bu spor aktevitelere katılabilirler. Kantinin de aparatif ve atıştırmalık yiyecekler bulabilirsiniz, Bilimsel konferanslar düzenleniyor, Kütüphanesi çok kapsamlı, wifi ortamında aradığınızı bulabileceksiniz araştırmalarınızı rahatlık ile yapabileceksiniz.  Konaklama olarak yıllık 300 dolar 1200 dolar arasında devlet yurtları bulunmaktadır. Yurtlara ülkeye gidildiğinde bakılır, beğenilirse kalınabilir yada ev seçenekleri aylık 200 dolar 400 dolar arasındadır.

Bölümler 4 yıl sürelidir. Lisansüstü Yüksek lisans 2 yıldır. Doktora programı 4 yıldır.  Mezunlar Polonya’da lisansüstü yüksek lisans eğitimine ortaklaşa anlaşmalı olarak başkentte bulunan Varşova yönetim okulu yasası programı uygulanmaktadır.  Türkiye’deki YÖK, yurtdışı denklik yönetmeliğinin içeriğinde olan Akts (ECTS) ders farkları ile alınarak Harkov Ekonomi ve Hukuk üniversitesinden Bakalorya derecede european diploma supplement (Mavi Diploma) ile dünyada iş fırsatları yakalama fırsatı sunulur. Diploma hakkı elde edilmektedir.  Tüm bölümlerin eğitim dilleri Rusça ve İngilizcedir. Türkiye’den üniversite eğitimine katılacak öğrenciler Türkçe destekli Hukuk programında Eurostar-Point yurtdışı eğitim danışmanlığı aracığı ile başvuruları almaktadır.  Türkçe destekli hukuk eğitimi 2018-2019 dönemi için Eurostar-Point yurtdışı eğitim danışmanlığı tek kayıt ofisidir. Harkov  Ekonomi ve Hukuk üniversitesinde bölümler olarak

 2 YILLIK ADALET MESLEK YÜKSEK OKULU MEZUNLARI AKTS İLE 3.SINIFTAN EĞİTİME DEVAM EDEBİLMEKTEDİRLER

Hukuk  Fakultesi  2000$
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları  2000$
İş Yönetimi ve sigortacılık  2000$
Bankacılık  2000$

 

 

 

HARKOV EKONOMİ VE HUKUK ÜNİVERİTESİ


UKRAYNA HARKOV EKONOMİ VE HUKUK ÜNİVERİTESİ


harkov ekonomi üniversitesi öğrencileri 1


harkov ekonomi üniversitesi öğrencileri 2


harkov ekonomi üniversitesi öğrencileri 3

 

harkov ekonomi üniversitesi öğrencileri 4


harkov ekonomi üniversitesi öğrencileri 5


harkov ekonomi üniversitesi öğrencileri 6

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!