Ukrayna Askerlik Tecili

Ukrayna askerlik tecili (erteleme) işlemleri için Konsolosluk Çağrı Merkezlerine günün ve haftanın her saatinde ulaşmanız mümkündür. +90 312 292 29 29 numaralı hattan her türlü bilgiye ulaşmanız mümkündür. Eğitim sebebi ile yurtdışında bulunan kişilerin öğrenciliklerinin tanınması ve bununla alakalı belge alması oldukça önemlidir.

Ukrayna'da Eğitim

Ukrayna Askerlik Tecili ve Erteleme İşlemleri

Günümüzde insanlar eğitim yada çalışma hayatı için başka ülkelere geçiş yapabilmektedir. Gidilen ülkelerde kimi durumlarda gereken işlemler olmaktadır. Bu işlemlerden en önemlisi de askerlik işlemleridir. Askerlik yaşı ile eğitim yaşı birbiri ile denk gelmektedir. Bu sebeple kişiler de askerliklerini erteletme yoluna gitmektedirler. Eğitim ya da başka bir sebeple seçilen ülkelerin başında gelen Ukrayna’da bu konuda işlem yapılabilen ülkeler arasında yer almaktadır. Ukrayna askerlik tecili (erteleme) işlemleri kişilerin şahsi başvurusu ile değerlendirilmeye alınmaktadır. Ayrıca çalışan kişiler de aynı şekilde gerekli evraklarla birlikte bu işlemleri gerçekleştirebilecektir. Eğitim ve çalışma hayatlarına katkı sağlamak isteyen kişiler yurtdışı imkânlarından da yararlanmak istemektedirler. Bu kişilerin en doğal hakkı olarak tanımlanmaktadır. Yurtdışı çıkışlarında ve eğitim görmelerinde kişileri kısıtlayan bir durum yoksa diledikleri gibi bu hakkı kullanmalarına olanaklar sağlanmaktadır.

Tecil İçin Nerelere Müracaat Edilmeli?

Ukrayna askerlik Çağrı Merkezlerine günün ve haftanın her saatinde ulaşmanız mümkündür. +90 312 292 29 29 numaralı hattan her türlü bilgiye ulaşmanız mümkündür. Eğitim sebebi ile yurtdışında bulunan kişilerin öğrenciliklerinin tanınması ve bununla alakalı belge alması oldukça önemlidir. Askerlik yaşı 20 olarak belirlenmiştir ve bu yaştan itibaren her erkek kişiye zorunlu bir görev olarak sunulmuştur. Eğitim gören kişiler bu sebeple askerliklerini belirli dönemler itibari ile erteletebilmektedir.

Eğitim Müşavirlikleri bu konuda kişilere yardımcı olmaktadır. Ukrayna askerlik her türlü sorun ve işlem için ülkede bulunan elçiliklere de gitmenizde bir sakınca bulunmamaktadır. Askerlik erteleme işlemleriniz için özel öğrenci statünüzün tanındığını belirten belgeye ihtiyacınız olmaktadır. Kimliğiniz ve pasaportunuz da bu belgeler arasında yer almaktadır. Ayrıca öğrenci belgeniz de yanınızda bulunması gereken belgeler arasında yer almaktadır. Çalışma ve oturma izni de gerekli durumlarda sizlerden istenilecek evraklar arasında bulunmaktadır. Ukrayna’da Kiev ve Odessa’da temsilciliklerimiz bulunmaktadır. Yurtdışında oluşabilecek her türlü sorunda bu temsilciliklere müracaat etmenizde bir sıkıntı olmamaktadır. Çalışma hayatında bulunan kişiler gerekli belgeler ile askerliklerini 38 yaşına kadar erteletebilmektedirler. Ülkede erteletme işlemlerini eğitim müşavirliklerine bildirmek zorunludur. Onlar da Dışişleri Bakanlığı’na bildireceklerdir.

Ukrayna askerlik tecili (erteleme) işlemleri için sizlere yakın konumda bulunan temsilciliklere başvuru yapmanız gerekmektedir. Özellikle Odessa kentinden bulunan Başkonsolosluk iletişim numarası +380 48 722 79 11 olarak belirlenmiştir. Ayrıca dilerseniz e-posta yolu ile de iletişim kurabilmeniz mümkündür. adresine e-posta yolu ile dilediğiniz konu hakkında ulaşabilirsiniz. Kiev’de bulunan temsilciliğe +380 44 281 07 50 numaralı irtibat hattından ulaşabilmeniz mümkündür. Gerekli bilgileri araştırmak ya da randevu almak için adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca e-posta yolu ilete iletişim kurmanız mümkündür. adresine gerekli bilgiler için e-posta atmanızda bir sakınca bulunmamaktadır. Özellikle sizlerden istenilen belgeleri toparlamanız çok önemlidir. Belgeleri unutmamak ve başka konularda da bilgi sahibi olmak için adresine ziyaretler yapmanız gerekmektedir.

ukrayna askerlik
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


  Hemen Danışmanlık Alın

  Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Zaporijya’da Üniversite

  İvano Franskivisk’de Üniversite

  Lugansk’da Üniversite

  whatsapp1