Ternopil Teknik Üniversitesi

Teknik bölüm sayısının yüksekliği ile anılan Ternopil Teknik Üniversitesi Ukrayna’nın en fazla tercih edilen kurumları arasında adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor. Kaliteli bir üniversite eğitimi sürecine dahil olmak istiyorsanız siz de seçiminizi Ternopil Teknik Üniversitesinden yana yapabilirsiniz.

Ukrayna'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Ternopil Teknik Üniversitesi Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey

  Ukrayna Hakkında Öğrenci Görüşleri
  Ternopil TeknikKiev Ukrayna Eurostar Yurtdışı Eğitim
  Kharkiv Tanıtım Eurostar Yurtdışı Eğitim
  Kiev Maup Tanıtım Ukrayna Eurostar Yurtdışı Eğitim

  Ternopil Teknik Üniversitesi

  Ukrayna Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde sizlerde kaliteli bir eğitim görmek ister misiniz bu alanda yapacağınız çalışmalar ile beraber iyi bir yaşam koşullarında rahat bir iş, saygın bir çaşama ve çağdaş bir yaşamın getirmiş olduğu sosyal bir çevreye haiz olabilirsiniz. Özellikle bu alanda gerekli çalışmaları sizin adınıza Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisi düzenlemektedir. Ayrıca gerekli işlemler olarak Ukrayna Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde tercih edeceğiniz bölüme yerleştirilmeniz sağlanacaktır. Ukrayna’da eğitim görebilmeniz için vize işlemleri gerçekleştirilecektir.

  Ukrayna’nın batı kesimlerinde yer edinen Ternopil şehrinde eğitim göreceğiniz Ukrayna Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde bir de konaklama ihtiyacınız olacaktır. Bunun için dilerseniz kafa dengi arkadaşlarınız ile beraber bir ev kiralayarak yaşayabilirsiniz. Ya da bunun yanı sıra isterseniz Ukrayna Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde yer edinen yurtlarda uygun bir fiyat karşılığında konaklama olanağına sahip olabilirsiniz bu iki seçeneğin haricinde birde şu var ki Ukrayna Ternopil Teknik Üniversitesi çevresinde yer edinen ailelerden biri ile anlaşma sağlayarak belirli kurallar ve sorumluluklar çerçevesinde aile yanında konaklama imkanına haiz olabilir ve Ukrayna Ternopil Teknik Üniversitesinde eğitim hayatınızı sürdürebilirsiniz.

  Ukrayna Sosyoloji Okumak


  Ukrayna Ternopil Teknik Üniversitesinde yer alan bölümlere bir bakalım;

  1. Makine Mühendisliği Bölümü
  2. Mekanik Mühendisliği Bölümü
  3. Yapı Mekaniği Bölümü
  4. Bilgisayar Teknolojileri Bölümü
  5. Makine İnşa, alet ve makineler Bölümü
  6. İmalat Mühendisliği Bölümü
  7. Teknoloji ve Kaynak Ekipmanları Bölümü
  8. Gıda İşleme ve Gıda Sanayi Fakültesi
  9. Grafik modelleme Bölümü
  10. Gıda teknolojisi Ekipmanları Bölümü
  11. Mühendislik Mekaniği ve Ziraat Mühendisliği Bölümü
  12. Beden Eğitimi Ve Spor Bölümü
  13. Gıda Biyoteknoloji ve Kimya Bölümü
  14. Elektromekanik Fakültesi
  15. Elektrik Mühendisliği Bölümü
  16. Enerji ve Enerji Yönetimi Bölümü
  17. Aydınlatma Bölümü Elektrik Güç Sistemleri Bölümü
  18. Auto Transport Bölümü
  19. Otomobil ve Otomobil Yönetimi Bölümü
  20. Elektromekanik Bölümü
  21. Elektrik elektronik  Bölümü
  22. Bilgisayar teknolojisi Bölümü
  23. Bilgisayar Bilgi sistemleri ve Yazılım Mühendisliği Fakültesi
  24. Enformatik ve Matematiksel Modelleme Bölümü
  25. Bilgisayar Bilimleri Bölümü
  26. Bilgisayar Sistemleri ve Ağlar Bölümü
  27. Yazılım Mühendisliği Bölümü
  28. Bilgisayar Teknolojileri Fakültesi
  29. Proses otomasyonu ve üretim bölümü
  30. Matematik Bölümü
  31. Bilgisayar Teknolojileri Bölümü
  32. Üretim Yönetimi ve İşletme Fakültesi
  33. İşletme Yönetimi Bölümü
  34. İmalat Sektöründe Yönetim Bölümü
  35. İmalat Sektöründe Psikoloji Bölümü
  36. Kontrol ve Ölçüm Radyo ve Bilgisayar Sistemleri Bölümü
  37. Biyoteknik Sistemleri Matematiksel Yöntemler Mühendisliği Bölümü
  38. Kontrol sistemleri ve alet ölçme teknikleri Böl
  39. Telsiz, Radyo, Televizyon,  Enstrüman Bölümü
  40. Ekonomi ve İş Fakültesi Bölümü
  41. Kamu Yönetimi ve İktisat Bölümü
  42. Ekonomi Sibernetik Bölümü
  43. Maliye Bölümü
  44. Muhasebe Bölümü
  45. Pazarlama Bölümü
  46. Denetim Bölümü

  Hayallerinizdeki Üniversiteye Hoş Geldiniz

  Gördüğümüz gibi teknik bir üniversitede olması gereken en önemli bölümler mevcuttur. Sizde bologna eğitim sistemi ile lisans eğitimi alarak Ukrayna Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde iyi bir üniversite süreci yaşamak isterseniz öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Dolayısı ile  bunun akabinde ise yapacağınız çalışmalar dahilinde Ukrayna Ternopil Teknik Üniversitesinden ects kredi sistemi adı verilmekte olan bir sistem ile beraber öğretmenlerin yılda iki kez kullanmakta olduğu kanaat notu ile beraber bir üst sınıfa geçerek lisans eğiitmi sürecinizi tamamladığınızda sizde Ukrayna Ternopil Teknik Üniversitesinden mezun olma imkanına sahip olacaksınız.

  Özellikle bu alanda kayıt işlemleri için alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübeyle beraber kaliteli bir şekilde hizmet anlayışına sahip alanında lider kuruluş olan Euro star yurt dışı eğiitm merkezi başvuru ofisine gelerek konu ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi alma imkanına sahip olabilirsiniz. Sizlerde bu alanda başarılı bir teknik eğitim sürecinden mezun olabilirsiniz.


  Ternopil Teknik Üniversitesi Eğitim

  Ukrayna’nın yıllardan beri Bologna eğitim sistemi ile beraber günümüze dek getirdiği çalışmaları ile gerek yurt içinde gerek yurt dışından gelen öğrencileri ile beraber kaliteli bir lisans eğitim sürecini devam ettirmekte olan çalışmalarıyla beraber başarılı bir şekilde teknik eğitim vermektedir.

  Sizde dilerseniz lise ya da lise dengi bir diploma ile beraber bu bölümlerden birinde lisans eğitimi görme imkanına sahip olabilirsiniz. Ternopil Teknik Üniversitesi, Ukrayna’nın Batı kesimlerinde yer alan Ternopil şehrinde yer alıyor. Yaklaşık olarak 218.000 nüfusa sahip olan Ternopil yetmiş iki kilometre karelik bir alanda bulunmaktadır. Ukrayna ise Karadeniz’in Kuzey kesimlerinde bulunmakta olan sarı ve mavi bayrak rengine sahip bir ülkedir. 1991 yılında Rusya ‘da ayrılmış olan Ukrayna’da resmi dil Ukraynaca olsa bile bu topraklar üzerinde yaşamakta olan herkes Rusça bilmektedir.

  Sizleri Yurtdışında Üniversite Okuma Hayalinizi Gerçekleştiriyoruz!

  Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde iyi bir lisans eğitimi almak isterseniz lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Bunun akabinde ise 0212 244 66 00 numralı telefon hattını arayarak konu ile ilgili detaylı bir bilgiye sahip olabilirsiniz. Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde kaliteli bir şekilde eğitim imkanlarına sahip olabileceksiniz. Ternopil Teknik Üniversitesinde alacağınız eğitimler ile beraber Avrupa eğitim müfredatına bire bir eğitim görmüş olacaksınız. Bu doğrultuda Ternopil Teknik Üniversitesinin tercih etmiş olduğunuz bölümünden mezun olduğunuzda ülkemizdeki sistem yüksek öğretim kurumu yani YÖK ile denkliği bulunduğundan elde etmiş olduğunuz diplomalar ile beraber dilerseniz kendi iş yerinizi açabilir, dilerseniz bir başka iş veren ile beraber çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Ternopil Teknik Üniversitesinde bologna eğitim sistemi ile beraber Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dilleri ile eğitim verilmektedir.

  Bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili kapsamlı bir bilgiye sahipseniz doğrudan Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde tercih ettiğiniz bölümün ilgili lisans sınıfına yerleştirilebileceğiniz gibi dolayısı ile eğer yazmış olduğumuz bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili olarak bilgiye sahip değilseniz sizi Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde bir yıl sürecek olan hazırlık eğitimi bekliyor olacaktır. Özellikle konu ile ilgili ayrıntılı bir şekilde bilgi alabileceğiniz 0212 244 66 00 numarasını arayarak Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisinden detayları öğrenebilirsiniz.


  Sokak Görünümü


  Üniversitenin Konumu

  Puanla
  [OY: 1 Ortalama: 5]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Zaporijya’da Üniversite

   İvano Franskivisk’de Üniversite

   Lugansk’da Üniversite

   whatsapp1