Arnavutluk'ta Üniversite Eğitimi

Çok sayıda ülkede konuşulan Arnavutça dilinde eğitim almak öğrenciler için iyi bir seçenek halini almıştır. Eğitim dili Arnavutça olan üniversitelerde Arnavutça üniversite okumak kariyeriniz adına iyi bir zemin hazırlamanızı kolaylaştıracaktır. Ayrıca yurtdışı eğitim tecrübeleri sizin için birçok konuda avantaj olacaktır.

Arnavutluk'ta Eğitim

Arnavutça Üniversite Okumak

Arnavutluk, Güneydoğu Avrupa’da yer almaktadır. Kosova, Makedonya ve Yunanistan ile komşudur. Ortalama 3 milyon nüfusa sahiptir. Öğrencilerimiz Arnavutça konuşulan bu ülkelerde sınav şartı aranmadan üniversite eğitimi alabilmektedirler. Okulların yıllık harç ücretleri oldukça düşüktür. Ancak eğitim kaliteleri açısından da başarılı bir grafiğe sahiptirler. Öğrencileri hayata en iyi şekilde hazırlamaktadırlar. Kendi mesleklerinde uluslararası düzeyde bir donanımla mezun olabilmelerini sağlamaktadırlar. Hayal ettiğin eğitimi en ekonomik fiyatlara almak istiyorsan, yurtdışı eğitim seçenekleri arasında Arnavutça konuşulan ülkeler mutlaka olmalıdır. Hem tarihi ve kültürel geçmişimiz hem de bizlere karşı misafirperver yaklaşımları sebebiyle Arnavutça üniversite okumak için dilin konuşulduğu ülkeler öğrencilerimiz için iyi bir seçenek halini almaktadır.


Neden Arnavutça?

Arnavutluk, Kosova, Makedonya ve Yunanistan’da ‘’Arnavutça’’ konuşulmaktadır. Bu da birçok farklı üniversitede, farklı ülkelerde eğitim seçeneği sunmaktadır. Öğrencilerimiz özellikle ‘’Kosova’’ da eğitimi tercih etmektedir. Kosova’da eğitim alınabilecek birçok kaliteli üniversite bulunmaktadır. Ayrıca, Arnavutluk Cumhuriyetinde de yine farklı okul seçenekleri karşımıza çıkmaktadır. Makedonya’da da Tetova’da yer alan Tetova üniversitesinde de eğitim dili Arnavutça’dır.  Arnavutlar kendi dilleri dışında bir dili ülkede kullanmayı tercih etmemektedirler. Gençler de çok fazla İngilizce ya da diğer dilleri tercih etmemektedirler. Son derece milliyetçi bir ülkedir. Bu nedenle burada eğitim almak isteyen öğrenciler mutlaka Arnavutça hazırlık alarak bu dile hakim olmak durumundadırlar. Arnavutçanın ülkenin her yerinde yoğun bir şekilde konuşuluyor olmasına alınan hazırlık eğitimi eklendiğinde dil 1 yıl içerisinde hızlıca ilerlemektedir.


Arnavutça Üniversite Eğitimi Tercih Sebepleri

Arnavutça eğitim veren üniversitelerde siz de olmak istiyorsanız bu dili öğrenmeniz kaçınılmaz olacaktır. Arnavutlar milliyetçidirler. Bu nedenle üniversitelerde ana dilde eğitim uygulamaktadırlar. Bu dili öğrenmek size tüm üniversitelerin her bölümünde okumak için avantaj sağlayacaktır. Hayallerinizde ki eğitimi yurtdışında almak istiyorsanız bu üniversiteler sizler için uygundur. YÖK tarafından tanınan ve kaliteli eğitim veren Arnavut üniversitelerinde kendinize iyi bir kariyer için zemin hazırlama şansını yakalayacaksınız. Arnavut üniversiteleri sizlere eğitiminizi uygulamaya dökebilmeniz ve kendi alanınızda ki tecrübenizi arttırabilmeniz için staj olanağı da sunmaktadırlar. Bu staj süresince üniversiteyi İngilizce bile okuyor olsanız mutlaka Arnavutça dilini bilmeniz gerekecektir. Çalıştığınız işte karşınıza çıkacak tüm iletişime ait dil Arnavutça olacaktır. Bu nedenle Arnavutluk tercih edecek öğrenciler bir yıl hazırlık eğitimi almalı ve kendilerini ülke dili konusunda geliştirmelidirler. Aksi takdirde çok zor staj yeri bulabilecek; bulsalar bile pratikte başarılı olma şansı azalacaktır. Arnavutluk ile ortak tarih ve kültüre sahibizdir. Öğrenciler burada okumayı bundan dolayı tercih etmektedirler. Dolayısı ile burada ki üniversitelerin kapıları da Türkiye’den gelen öğrencilere sevgiyle açılmaktadır. Öğrencilerimizin kariyer basamaklarını tırmanmaları noktasında Arnavutluk üniversiteleri ve değerli akademisyenleri ellerinden gelen desteği sağlamaktadırlar. Böylece öğrenciler hızlı bir şekilde Arnavut diline hakim olmaktadırlar.


Arnavutça Öğrenmek zor mu? Ne kadar sürede öğrenirim?

Arnavutça dünyanın öğrenmesi en zor dillerinden biri olarak bilinmektedir. Ancak Türkiye’de de konuşan epeyce kişi vardır. Ülkemizde Arnavutça dil olarak öğretilmektedir. Arnavutluk’ta eğitim alan öğrenciler Türkiye’de öncesinde öğrenim görmeye başlayabilirler. Ülkede yaşarken aynı zamanda hazırlık eğitimi aldığımızda öğrenim süremiz elbette yarı yarıya hızlanacaktır. Tabi bir de kendimize ve öğrenebileceğimize olan inancımızın da başarmak için tam olması gerekmektedir. Bir dili öğrenmek o dilin ait olduğu tüm kültürü A’dan Z’ye öğrenmek demektir. Farklı kültürlerin yapılarını öğrendiğinizde de onları kendi kültürünüzle sentezler ve mevcut durumunuzdan çok daha başarılı hale gelir; farklı projeler geliştirebilirsiniz. Bu nedenle bir dil bir insan iki dil iki insan denmektedir. Arnavut üniversitelerinde dilediğiniz bölümde eğitim almak istiyorsanız mutlaka Arnavutça dilini öğrenmeniz gerekmektedir. Ayrıca bu dilde alacağınız eğitimlerin de yıllık harç ücretleri son derece ekonomiktir. Gün içerisinde iletişiminizi arttırarak; günde en az 4-5 saat ders çalışarak dili öğrenmeniz mümkündür. Tek yapmanız gereken sürekli tekrar etmektir. Ana dilin Arnavutça olması dolayısı ile dil öğrenmeniz çok daha kolay olacaktır. Bir yıllık bir çaba size yepyeni bir dil kazandıracaktır. Birçok firmada staj ve iş fırsatı da dili öğrenen öğrenciler için söz konusu olacaktır. Arnavutça dili ile kendinize yepyeni bir kapı açacaksınız.


Arnavutça Tıp Eğitimi

Arnavutluk eğitim ücretleri açısından oldukça ekonomik fiyatlarla karşımıza çıkmaktadır. İster lisans eğitimi ister hazırlık ücretleri olsun son derece makuldür. Ülkenin büyük bir kısmı Müslümandır. Bu nedenle öğrenciler yabancılık çekmezler. Ortak tarihimizden gelen bir kardeşlik ilişkimizde söz konusudur. Öğrencilerimize karşı yaklaşımları oldukça misafirperverdir. Tıp fakültesi eğitimleri Arnavutça olarak gerçekleşmektedir. 1 yıllık bir hazırlık eğitimi sonucunda akademik süreci başlatan öğrenciler çaba gösterdikleri takdirde başarılı olmaktadırlar. Üniversiteler YÖK tarafından tanınmaktadırlar. Bu sebeple diplomalar Türkiye’de denklik sürecinden sonra geçerli hale gelmektedir. Avrupa standartlarında bir eğitim ve klinik olanaklar Arnavutça Tıp eğitimi veren üniversitelerde de yer almaktadır. Siz de bu alanda eğitim almak hayalini kuruyorsanız herhangi bir liseden mezun olmanız yeterlidir. ÖSYM yapmış olduğu sınavlara katılmak zorunda değilsiniz. Taban veya tavan puan şartı bulunmamaktadır. Ayrıca sözel ya da sayısal hangi bölümden mezun olmuş olursanız olun Tıp fakültesinde eğitim alabilirsiniz. Arnavutluk’ta üniversite fiyatlarının da uygun olması aileleri sıkıntıya sokmadan eğitim almanızı sağlayacaktır. Yaşam maliyetleri açısından da Arnavutluk ekonomik şartlar sunmaktadır. Aylık bir öğrenci 300-350 Euro’ya rahatlıkla geçinebilecektir. Tıp fakültesi bitirerek insanlığa sağlık alanında hizmet etmek istiyorsan; bu hedefini gerçekleştirmek için sadece tek bir adım yeterlidir. Lise diplomanla bize başvurunu gerçekleştir ve dil eğitimi ile Tıp öğrencisi olma yolunda ilk adımlarını at.


Arnavutça Diş Hekimliği

Diş hekimliği hem sayısal yetenek hem de el becerisi gerektiren bir bölümdür. Eğitimi sabır ve tecrübe gerektirmektedir. Üniversite süresince klinik tecrübeler edinmeniz sağlanır.  Diş Hekimliği eğitimi almak isteyen öğrenciler sınav şartı olmadan yurtdışında eğitim alabilmektedirler. Arnavutluk öğrencilerin diş hekimliği eğitimi alabileceği ülkelerden biridir. Eğitim dili Arnavutçadır. Üniversiteler YÖK tarafından tanınmaktadır. Uluslararası diploma geçerliliği mevcuttur. Arnavutça eğitimlerde öğrenim yıllık harç ücretleri de son derece uygun fiyatlıdır. Bu üniversitelerin eğitim kalitesi yüksektir. Avrupa standartlarında öğrenim olanağı sağlamaktadır. Öğrenciler teorikten çok pratikte yetiştirilmekte ve mesleki yeterlilikleri en üst düzeye çıkartılmaktadır. Üniversitelerde klinik olanaklar vardır. Deneyimlemek ve tecrübe etmek için şartlar oluşturulmaktadır. Bu bölümde teoriden çok pratik önemlidir. Öğrencilerin el becerilerini geliştirmeleri gerekmektedir. Mezunlar YÖK’e başvurarak denklik için başvurabilir ve bu alanda yurtiçinde çalışabilir; muayenehane açabilecek duruma gelebilirsiniz. Diş hekimliği eğitimi almak isteyen öğrenciler lise diplomaları ile bizlere başvuruda bulunabilirler. Kayıt işlemlerini hemen başlatın; sınırlı kontenjanlardan faydalanarak diş hekimliği öğrenciler arasına siz de katılın. Kaliteli eğitimi ve ekonomik harç ücretleri, düşük yaşam maliyetleri ile hayallerinize doğru yol alın. Kosova üniversitelerinde hem dil öğrenin hem de hekim olarak uluslararası geçerli diplomaya sahip olmanın avantajını yakalayın.


Arnavutça Eczacılık Eğitimi

Arnavutça Eczacılık bölümü Kosova üniversitelerinde yer almaktadır. Bu bölümde öğrenci olabilmek için sınav şartı aranmamaktadır. Öğrenciler YÖK tarafından tanınan bu üniversitelerde Eczacılık bölümünde okuyabilmektedirler. Taban veya tavan puan şartı istenmemektedir. Sayısal, sözel, eşit ağırlık alanlarında lise eğitimi almış olan herkes Eczacılık okuyabilir. Alan sınırlaması yoktur. Öğrenciler açık lise ya da imam hatip mezunu olsalar da eğitim alabilirler. Arnavutça eczacılık bölümü kapılarını Türkiye’den gelen lise mezunu öğrencilere açmaktadır. Hayalinde ki meslek için sende hemen lise diploman ile başvur ve bu bölümde eğitim almaya başla. Herhangi bir sınava da girmene gerek olmadan Arnavutça eğitim alabilirsin. Ekonomik kayıt ücretleri ile üniversite öğrencisi olma şansını yakalayabilirsin. Yurtdışı eğitim pahalı, gidemiyorum diye düşünme. Diğer ülkelere göre en uygun fiyatlarla burada öğrenci olabilirsin. Üstelik en son teknoloji laboratuvarlar ve teknolojik olanakların olduğu üniversitede sende araştırmalarını yapabilirsin. Geleceğin eczacıları arasında yer alabilirsin. Hayal ettiğin meslekte eğitim almak senin de hakkın. Kendine bir gelecek inşa etmek istiyorsan en doğru adres Arnavutça eğitim veren üniversiteler olacaktır. Eczacılık eğitimleri hazırlık dahil toplam 6 yıl sürmektedir. Bu üniversitelerden birinden mezun olduğunda ister Türkiye’de ister Avrupa’da kurumsal firmalarda çalışmalar yapabileceğin gibi kendi eczaneni de açma şansına sahip olabileceksin.


Arnavutça İnşaat Mühendisliği

Arnavutça İnşaat mühendisliği ile ilgili birçok eğitim veren üniversite bulunmaktadır. Bu bölümde eğitim almak isteyen herkes lise diploması ile kayıt yaptırabilecektir. Öğrenciler burada hazırlık dahil toplam 4 yıl eğitim almaktadır. Taban tavan puanı gerektiren herhangi bir giriş sınavı bulunmamaktadır. Hayalinde geleceğin binalarını inşa etmek varsa ve istediğin puanı bir türlü tutturamadıysan en doğru seçenek Arnavutça eğitim veren fakültelerde okumak olacaktır. Mühendislik eğitimleri Avrupa standartlarında olan üniversitelerde 1 yıl hazırlık eğitimi bulunmaktadır. Arnavutça öğrenen öğrenciler direkt olarak 1. Sınıftan herhangi bir sınava ya da mülakata girmeye gerek kalmadan başlayabilmektedirler. Öğrenciler ekonomik yıllık harç ücretleri ile burada eğitim alabilmektedirler. Hem ailelerin bütçesini zorlamadan hem de maddi kaygılar yaşamadan burada hayatlarına devam etmekte ve güzel bir yaşam sürmektedirler. Öğrenciliğinize dair birbirinden güzel anılar biriktirmek için siz de Arnavutça eğitim alabileceğiniz üniversitelerde öğrenim görebilir; üniversite hayatının tadını çıkartabilirsiniz. YÖK tarafından tanınan üniversitelerimizde eğitim alır; ülkemizde de mesleğinizi yapabilirsiniz. Ayrıca yüksek lisans ve doktora olanaklarından yararlanabilirsiniz. İnşaat mühendisliği eğitimlerini almak istiyorsan tek ihtiyacın olan şey lise diplomasına sahip olmaktır. Uygulamalı eğitimlerle sizleri sektöre hazırlayan üniversitelerin hem staj hem de erasmus olanakları olduğu gibi yurtdışında çalışma imkanı da vardır. Öğrenciler mavi diplomaları ile Avrupa ve Avrupa birliği ülkelerinde çalışabilirler.


Arnavutça Mimarlık Eğitimi

Mimarlık en popüler mesleklerden biridir. Çizim yeteneğinin ve görsel kabiliyetin olması gerekmektedir. Ayrıca geometri ve matematik gibi temel derslere de yeteneğinizin olması şarttır. İşin içerisine çoğu zaman fizikte girmektedir. Dolayısı ile sayısal temeli olmasında fayda vardır. Proje derslerinin yoğun olduğu bir alandır. Öğrenciler deneyimleyerek öğrenirler. Lise diplomanız ile başvurarak en son teknoloji ve müfredatlarla güncel mimarlık eğitimini alabilirsiniz. Daha iyi bir gelecek; prestijli bir unvan sizi bekliyor. Şehirler dizayn etmek ve insanların hayallerine dokunmak istiyorsan en doğru seçim bu bölüm olacaktır. Kalemi al eline ve hayalinde ki evi çizmeye hemen başla. Profesyonel akademisyenlerden öğrendiklerine kendi hayal gücünü de katarak yepyeni bir dünyanın resmini çizmeye başla.


Arnavutça Makine Mühendisliği Eğitimi

Makine mühendisliği çok geniş bir sektöre hitap etmektedir. Arnavutça olarak eğitimler mevcuttur. Öğrenciler hazırlık ile birlikte 5 yıl eğitim almaktadırlar. Belirli bir alanda özel olarak yüksek lisans yapmakta fayda vardır. Uzmanlığınızı geliştirerek çok daha iyi şartlarda çalışma olanağına sahip olursunuz. Makine mühendisleri Arnavutça yüksek lisans ya da doktora eğitimi gerçekleştirebilirler. Akademik eğitimleri ve öğrendikleri yabancı dillere sözleşmeli de olsa çalışma önemli bir avantaj sağlayacaktır. Bu nedenle kurumsal firmalarda iyi koşullarda çalışmak isteyenler mutlaka yüksek lisans seçeneği olmalıdır. Öğrencilerin uzmanlık alanı ne kadar özelleşirse yaptıkları işte o kadar başarılı olurlar. Bu nedenle yüksek lisans ve en az bir yabancı dil bu bölüm için şarttır. Böylece kurumsal firmalarda yöneticilik yapma şansına sahip olurlar. Tabi bunun için yurtdışı staj ve iş tecrübesi de son derece önemlidir.


Arnavutça Elektrik Mühendisliği

Elektrik mühendisliği yurtdışında en çok tercih edilen bölümlerin başında gelmektedir. Eğitim yılı 4+1’dir. Eğitim dili Arnavutçadır. Öğrenciler hazırlık eğitimi almaktadırlar. Bu şekilde başarıya ulaşmaktadırlar. Dil öğrenimi elbette kolay bir süreç değildir ama eğlencelidir. Öğrencilerimiz gayret gösterdikçe her geçen yıl eğitim almak kolaylaşacaktır. Hayallerinizi gerçekleştireceğiniz mühendislik eğitimleri için tek yapmanız gereken lise diplomanız ile birlikte bizlere başvurmanız. YÖK tarafından tanınan üniversitelerde denklik avantajını siz de sağlayabilirsiniz. Bu alanda eğitim alan öğrenciler hem Türkiye’de hem yurtdışında birçok iş fırsatı elde ederler. Hem yabancı dil öğrenecek hem de sınav stresi yaşamadan üniversite sıralarına yerleşebileceksin. Geleceğin mühendisleri arasında sen de yerini şimdiden ayırtmalı ve hayallerine doğru Arnavutça eğitim için yola çıkmalısın. İstersen yüksek lisans ve doktora yaparak akademik kariyer de yapabilirsin. Hem Türkiye’de hem Avrupa’da ki üniversitelerde mesleki çalışmalarını sürdürme şansına sahip olabilirsin.


Arnavutça Bilgisayar Mühendisliği

Bilgisayar Mühendisliği yurtdışında en çok tercih edilen ve öğrenimi en keyifli bölümlerdendir. Bilgisayar hayatımızın her köşesinde yer almaktadır ve bizlere türlü teknolojik olanaklar sunmaktadır. Günümüzde bilgisayarlar sağlıktan sanayiye her alanda en etkin rolü oynamaktadır. Özellikle de internetle birlikte dünyayı küçültmüş ve klavyeye sığdırmışlardır. Bu sebeple bilgisayar mühendisliği öğrencisi kaliteli bir eğitimi aldığından dolayı bir problem çıkmayacak öğrenciler mesleklerine en iyi şekilde hakim olacaklardır. Sen de hayallerini gerçekleştirmek istiyorsan üniversitemizde eğitim alabilirsin. Geleceğe yenilikler katacak uygulamalar geliştirmeyi öğrenmek istiyorsan bilgisayar mühendisliği tam sana göre. Lise diploması ile her alandan lise mezunu bu eğitimlere kabul edilmektedir. Sadece lise diploman ile başvur ve işlemlerini hemen gerçekleştir.

Üniversite insan hayatında ki en önemli anıların oluştuğu yerdir. Unutulmaz güzellikte günler burada yaşanır; dostluklar burada elde edilir. Arnavutça eğitim alan öğrenciler öğrenim gördükleri alanda birlikte aynı sıraları paylaştıkları öğrencilerle kaynaşırlar. Böylece uluslararası bir çevreye sahip olurlar. Ayrıca dil öğrenerek bir ülkenin kültürüne ve tarihine ortak olurlar. Ekonomik fiyatlara, uygun yaşam maliyetlerine sahip bu ülke ve üniversitelerde eğitim alarak bütçelerini sarsmamış olurlar.  Arnavutça eğitim veren üniversitelerde eğitim almak istiyorsan bizden danışmanlık alarak hangi üniversite ve hangi bölümde eğitim almak istediğini kendin seçebilirsin. Hayallerini ertelemekten vazgeç ve yurtdışı eğitim için profesyonel eğitim danışmanımızdan hemen bilgi almak için bizlere ulaş. Daha iyi bir gelecek; daha yüksek yaşam standartlarına bu üniversitelerimizde öğrenci olarak ulaşabilirsin. Her şey seninle başlar. Sen eğer yapabileceğine inanıyorsan önünde ki tüm engelleri kaldırmış olursun. Hayal ettiğin meslekte çalışmak ya da uzmanlaşmak, akademik kariyer yapmak istiyorsan Türkiye’de Arnavutça üniversiteleri yetkili kayıt ofisi olarak bizlerle iletişime geçmelisin. Kafanda ki tüm soruları hemen paylaşabilir; uzman danışmanlarımızdan cevapları alabilirsin. Hangi evrakları hazırlaman gerektiğini, nerede konaklayacağını öğrenebilirsin.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1