Arnavutluk Sigorta İşlemleri

Arnavutluk’ta bugün yaklaşık olarak 4.000 Türk vatandaşı yaşamaktadır. Arnavutluk’a Türk Hava Yolları haftasonu dahil haftanın yedi günü, Pegasus firması ise hafta da 4 gün uçuş seferi düzenlemektedir.

Arnavutluk'ta Eğitim

Arnavutluk’ta bugün yaklaşık olarak  4.000 Türk vatandaşı yaşamaktadır. Arnavutluk’a  Türk Hava Yolları  haftasonu dahil haftanın yedi günü, Pegasus firması ise hafta da 4 gün uçuş seferi düzenlemektedir. Ülkemiz ile Arnavutluk Cumhuriyeti arasında uygulanmakta olan seyahat vizelerinin karşılıklı bir şekilde kaldırılmasına dair imzalanan  anlaşma 4 Şubat 2010 tarihi itibariyle yürürlüğe girmiştir. Söz konusu tarihten beridir Türkiye, Arnavutluk vatandaşlarına vize uygulamadığı gibi Arnavutluk vatandaşları da güzel ülkemizi vizesiz bir şekilde ziyaret edebilmektedir. Vize sorunu olmadığına göre seyahat için geriye yapmanız gereken sadece  Arnavutluk Sigorta İşlemleri kalıyor.

İki ülke vatandaşlarına vize muafiyeti sağlayan anlaşma Türkiye ve Arnavutluk vatandaşı olan diplomatik pasaport, hususi pasaport, hizmet pasaportu ve umuma mahsus pasaport hamillerinin, karşılıklı olarak birbirlerinin ülkelerine, her 6 (altı) ay içinde ilk giriş yapılan tarih itibariyle doksan (90) günlük süreyi  aşmayan süreler için yada transit olarak geçiş amacıyla vize almaksızın girebilmelerini öngörmektedir. İki ülke arasında karşılıklı olarak vize muafiyeti yukarıda ifade edilen anlaşma ile sağlanmış olsa da, Arnavutluk, coğrafi konumu nedeniyle uluslararası organize suç şebekeleri için önemli bir konumda bulunması nedeniyle ülkeye gelen yabancılara  karşı da aşırı bir şekilde temkinli yaklaşmaktadır. Arnavutluk’a seyahat etmeyi düşünen vatandaşlarımızın tamamlanmış bir şekilde gezilerini gerçekleştirecekleri yerin seyahat edecekleri  tarihlerde ki hava raporunu seyahatlerinden önce öğrenmeleri, her ne kadar Arnavutluk’a girerken yapılması zorunlu tutulan bir aşı bulumuyor olsa da bazı koruyucu aşıları yaptırmaları ve sağlık tedbirlerini Arnavutluk Sigorta İşlemleri kapsamında almaları oldukça önem arz etmektedir. Sizin almış olduğunuz tüm bu önlemler yine de eksik kalabilir ve bir salgın hastalığa tutulabilirsiniz. Belki de almış olduğunuz tüm bu sağlık önlemleri işe yarar ve herhangi bir hastalığa yakalanmazsınız. Ama belki herhangi bir hastalığa yakalanmasınız da başınıza bir kaza gelmeyeceğini elbette ki hiçbir kimse, hiçbir firma yada hiçbir kuruluş garanti edemez. Çünkü insanın başına seyahat esnasında her şey gelebilir. Hem de tüm alınan önlemlere ragmen…

Öyleyse bu durum da şöyle bir detay ortaya çıkıyor. Seyahatinizi Arnavutluk Sigorta İşlemleri ile garanti altına almak! Seyahatinize başlamadan önce mutlak suretle Arnavutluk Devleti’nin, ülkelerini ziyaret etmek isteyen yabancı uyruklu şahıslardan yaptırmalarını hiçbir istisna gözetmeksizin talep etmiş olduğu sağlık sigortası poliçesini  istenilen kapsamda yaptırmak yerinde olacaktır. Ülkenin, ülkeye yapılacak ziyaretlerde ziyaretçilerden talep etmekte olduğu sigorta poliçesi kapsamı ile ilgi detaylı bilgiyi, Ülkemizde ki Arnavutluk Büyükelçiliğinden, Arnavutluk Büyükelçiliğinin internet sitesinden veya Arnavutluk Büyükelçiliğinin telefonlarından ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Arnavutluk Devleti’ne vizesiz seyahat etme hakkına sahip olan tüm yabancılar yanlarında taşıdıkları  sağlık sigorta poliçelerini ya da sağlık sigorta kağıtlarını özetle Arnavutluk Sigorta İşlemleri Arnavutluk’a  girişleri esnasında sınırda görev yapan Arnavutluk polisine eksiksiz göstermekle yükümlüdürler. Yabancı uyruklu kişilerin kayıtlarının yaptırılması ve halihazırda ki kayıtların yenilenmesi, geçici ikamet izni verilmesi için Arnavutluk İçişleri makamları tarafından sağlık sigorta poliçesinde belirtilmiş olan süreyi aşmayacak şekilde yapılmaktadır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1