Arnavutluk Uzaktan Eğitim

Başka ülkeye yada yurtdışında bir şehre taşınmak birçok kişiye zor gelebilir. Arnavutluk üniversiteleri bu sorunu ortadan kaldırmış ve uzaktan eğitim imkanları ile öğrencilerin hem okuyup hem çalışmasına fırsat sağlamıştır. Arnavutluk Üniversiteleri Uzaktan Eğitim ile kolayca üniversite eğitimi almak mümkün hale gelmiştir.

Arnavutluk'ta Eğitim

Yurtdışı Eğitim Rehberi

Güneydoğu Avrupa’nın sevimli ülkelerinden biri olan Arnavutluk, gençlerimizin için farklı özellikleri ile de dikkat çekmektedir. Bu güzel ülke, milliyetçi, vatanını seven Arnavut Halkı’nın ülkesidir. Arnavut Halkı Türk Halkı’nı sever ve saygı duyar. İki ülke arasında sıcak bağlar bulunmaktadır. Günümüzde, Avrupa Birliği Ülkesi olarak, her alanda gelişen, modern halde olan bir ülkedir. Arnavutluk eğitim sisteminde atılan önemli adımları ile de dikkat çekmektedir. Özellikle üniversitelerin kalitesine dikkatinizi çekmek isteriz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, anlaşmalı olduğumuz birbirinden seçkin üniversitelerinde, gençlerimizin son derece memnun şekilde eğitim aldıklarını belirtelim. Siz de örgün eğitimde öğrenci olabilir, Arnavutluk Üniversiteleri uzaktan eğitim seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Başkent Tiran ve diğer kentlerde birçok üniversite bulunmaktadır. Bunların arasında, öğrencilerimiz de dahil, dünyanın birçok ülkesinden uzaktan eğitim alan gençler bulunmaktadır. Siz de bu şekilde, ülkemizden ayrılmadan, mevcut düzeninizi bozmadan, bir Avrupa Üniversitesi’nde eğitim alma şansını elde edebilirsiniz. Belki evli ve çocuğu olan bir erkek ya da bayansınız, ancak eğitiminizde ileri adımlar atmak istiyorsunuz. Bu noktada, Arnavutluk Üniversiteleri uzaktan eğitim sistemi tam da size göre. Ayrıca, lisans eğitimini tamamlayan, çalışma hayatına başlayan ve master yapmak isteyen biri olabilirsiniz. Bu sistem ile, ülkemizde işinizde çalışabilirsiniz ve yüksek lisans, ya da doktora eğitimlerini alabilirsiniz. Lisans eğitimleri ile master ve doktora programları noktasında, giderek çok daha fazla bölümde üniversiteler öğrencilerine uzaktan eğitim sistemlerini açmaktadır. Öncelikle sözel bölümlerde bu sistem uygulanmakta iken, günümüzde birçok bölümde eğitim uygulanmaktadır.

Arnavutluk Üniversiteleri uzaktan eğitim sistemleri noktasında, gelişmiş altyapıları sayesinde bu eğitimi verebilmektedir. İnternet altyapısı ve eğitim donanımı gelişmemiş olan üniversitelerin uzaktan eğitim vermesi zaten mümkün değildir. Bu eğitim sisteminde, öğrenciler mevcut ülkelerinden gelmez, kampusta değil, online sistem üzerinden bulundukları yerden derslerini takip ederler. Günlük olarak, programlı şekilde yüklenen dersleri takip etmek çok önemlidir. Bu sayede, derslerinizi, kaçırmadan ancak elbette gün içinde ayarladığınız, size en uygun zamanda takip edebilirsiniz. Uzaktan eğitimin en önemli avantajlarından biri, öğrencilerin ders saatlerine bağlı kalmaması ve kendi hayat planlarına göre derslerini ayarlayabilmeleridir.

Uzaktan eğitim ile örgün eğitim arasında, başvuru ve kayıt şartları açısından bir fark bulunmamaktadır. Lise diploması, dil bilgisi gibi şartları eğitim almak için taşımanız gerekmektedir. Bu esasları öğrenci danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz, ayrıca her adımda destek alacağınızı da unutmamalısınız. Sınavların online sistemde görüldüğünü belirtelim. Ödevler ve kitapların gönderilmesi posta yolu ile gerçekleşmektedir. Bundan sonra, öğrenciler, örgün eğitimde derslere giren hocaların aynısı ile siz de online sistem üzerinden derslerinizi alacaksınız. Kesinlikle örgün eğitim ve uzaktan eğitim açısından fark bulunmamaktadır. Bundan emin olarak başvurularınızı yapmanızı tavsiye ediyoruz. Harç miktarları açısından da fark bulunmamaktadır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1