Makedonca Üniversite Okumak

Makedonya üniversitelerinde sınavsız eğitim görebilmek çok kolay. Sadece lise ya da meslek lisesi diploması ile istediğiniz bölüme kolayca yerleşebilir ve hayallerinizi gerçekleştirme imkânı bulabilirsiniz. Sınav şartı olmadan Yök tarafından tanınan yurt dışı üniversitelerinden mezun olmak size birçok avantaj sağlayacaktır.

Makedonya'da Eğitim

Makedonca Üniversite Hakkında Merak Edilenler

Makedonca Üniversite Okumak

Makedonya Hakkında Öğrenci Görüşleri
Makedonca ÜniversiteKliment Ohridski Üniversitesi | Makedonya Müracaat Merkezi
Mit Üniversitesi | Makedonya Müracaat Merkezi
Makedonya Müracaat Merkezi

Makedonca Üniversite

Özellikle Makedonca Üniversite balkanların en güzel ülkelerinden biri olan Makedonya öğrencilerin yurtdışı eğitim için en çok tercih ettiği ülkedir. Uluslararası bir çevre edinmek, prestijli bir diplomaya sahip olmak ve hayalinde ki meslekte eğitim almak isteyen öğrenciler için Makedonya yıllardır olduğu gibi bugün de büyük önem taşımaktadır. Yurtdışı eğitim almak isteyen Türkiye’den öğrencilere birçok üniversitesi kapılarını sonuna kadar aralamaktadır. Öğrenciler burada sınav şartı olmadan diledikleri bölümde eğitim alabilmektedirler. En çok rağbet gören üniversiteler devlet okullarıdır. Devlet üniversitelerinin eğitim dili ‘’Makedonca’’dır. Öğrenciler 1 yıl hazırlık eğitimi almakta ve bu dili öğrendikten sonra onlarca farklı bölümü seçmektedirler. YÖK tarafından tanınan bu okullarda öğrenciler uluslararası bir diplomaya sahip olmaktadırlar. Böylece hem Türkiye’de hem de Avrupa’nın birçok ülkesinde çalışabilmektedirler.


Neden Makedonca?

Makedonya’nın ana dilidir. Kril harfleri ile yazılmaktadır. Dil öğrenimi kolay bir süreç değildir ama oldukça eğlencelidir. Yaşadığını ülkenin dilini öğrenmek sizi hızlı bir şekilde o dili ana diliniz gibi anlamaya ve konuşmaya adapte edecektir. Ülkenin ana dilini öğrenmek öğrenciler açısından önemli bir fayda sağlayacaktır. Ülkede yaşarken hem günlük ihtiyaçlarını gidermek hem de sosyal çevre edinmek için ‘’Makedonca’’ bilmeleri gerekmektedir. Ayrıca üniversite stajında da Makedonca bilenler daha rahat iletişim kurabilecek ve daha çok şey öğrenebileceklerdir. Yaşanılan ülkenin dilini öğrenmek kaçınılmazdır. Bu dili öğrenen öğrenciler için daha fazla üniversite seçeneği söz konusudur. Ülkede ki ana dil olması sebebiyle dili yaşayarak öğrenmek ve bilinçaltına yerleşmesini sağlamak çok daha hızlı bir süreç şeklinde gerçekleşecektir.


Makedonca Üniversite Eğitimi Tercih Sebepleri

Makedonca konuşulan ülkede en iyi tercih ana dilde eğitim almaktır. Hem ülkede eğitim alınan alanda daha başarılı olmak hem de daha derin araştırmalar yapacak kaynaklara ulaşabilmek açısından önemlidir. Türkiye ile Makedonya arasında ki ilişkileri daha ileri taşıyabilmek hem bilimde hem de teknolojide birliktelik sağlayarak gücümüze güç katabilmek adına kardeş ülkemizin dilini öğrenmekte yarar vardır. Makedonca öğrenerek sahip olacağımız uluslararası sosyal çevre daha da geniş olacaktır. Birçok kişi ile tanışabilir; birçok Makedonya firmasında kendimize staj ya da iş olanağı yaratabiliriz. Ayrıca Makedonya’da iş yapan Türkiye’den de birçok firma bulunmaktadır. Öğrendiğimiz dil bu firmalarda da bize bir iş fırsatı yaratabilmektedir.

Makedonca eğitim veren birçok üniversite arasında en önemlileri Goce Delcev ve Krill Metodi üniversitesidir. Makedonya’nın en büyük ve en çok tercih edilen devlet üniversiteleridir. Burada sağlıktan ekonomiye birçok alanda öğrenim görmek mümkündür. Üniversiteler bir yıl Makedonca dil hazırlığı eğitimine tabi tutmaktadır. Profesyonel ve işlerinde uzman akademisyenlerce eğitim sağlanmaktadır. Ülkede ana dilin Makedonca olması size pratik sağlamaktadır. Yani size dili yaşama fırsatı sunmaktadır. Dil yaşayarak öğrenildiğinden siz de burada kalıcı olarak Makedonca’ya hakim olabilmekte ve dilediğiniz bölümde uygun yıllık harç ücretlerine eğitim alabilmektesiniz.


Makedonca Öğrenmek Zor Mu?, Ne Kadar Sürede Öğrenirim?

Makedonca Krill alfabesi ile yazılıp okunan bir dildir. Slav dil ailesinin bir üyesidir. Yazıldığı gibi okunması ve telaffuzunun zor olmaması nedeniyle daha çabuk öğrenilebilmektedir. Makedonya’da üniversiteler hazırlık eğitimi olanağı sunmaktadır. Öğrenciler bir yıl boyunca ya da daha kısa sürelerde hızlandırılmış dil programları ile öğrenme de sonuç alabilmektedirler. Dil öğrenmek size daha önemli bir fırsat sunacaktır. Makedonca eğitim veren üniversitelerin tüm bölümlerinde ekonomik yıllık harç ücretleri ile okuma fırsatı sizin olacaktır. Ayrıca bunlar Makedonya’nın en kaliteli ve en eski üniversiteleridir.

Makedonca eğitim ile 1 yıl içerisinde B2 seviyeye gelmeniz mümkündür. Tabi dil öğreniminde her şey kişinin kendi elindendir. Dili ne kadar aktif kullanır, ne kadar sosyalleşir ne kadar iyi ders çalışırsanız o kadar hızlı sonuç alırsınız. Bu neden öğrenme sürecinin uzaması ya da kısalması tamamen öğrenen kişinin elindedir. Makedonya’da İngilizce ya da farklı dillerde bir eğitim çok avantajlı olmamaktadır. Ayrıca Makedonca bu sebeple ana dilde eğitimi tercih edenler daha başarılı sonuçlar elde edebilmektedirler. Ayrıca bu dili öğrendiğinizde akraba dillere de rahatlıkla hakim olabilirsiniz. Sırpça, Hırvatça, Boşnakça, Rusça gibi. Bu da size çok daha geniş olanaklar sağlayacak ve özellikle çalışma hayatınız açısından birçok avantajı beraberinde getirecektir.


Makedonca Tıp Fakültesi Eğitimi Üniversite

Makedonya’da 2 tane devlet üniversitesinde Tıp Fakültesi eğitimi alınabilmektedir. Goce delcev üniversitesi ve Krill metodi Üniversitesi bünyesinde tıp fakültesi yer almaktadır. Eğitim dilleri Makedoncadır. Üniversiteler giriş koşulu olarak herhangi bir sınav şartı aramamaktadır. Türkiye tarafından da tanınmaktadırlar. Bu üniversitelerde kaliteli eğitim alan öğrenciler geleceğin doktorları arasında yerlerini almaktadırlar. Uygulama ağırlıklı eğitimleri ile üniversitelerden mezun olan öğrenciler mesleklerinde başarılı olmaktadırlar. YÖK’ün tanıdığı üniversitelerden alınan diplomalar ülkemizde geçerli olduğu gibi mavi diploma özelliği sebebiyle Avrupa’da da geçerli olmaktadır. Makedonya’da Tıp eğitimleri Hazırlık ile birlikte 7 yıl sürmektedir. Öğrenciler ilk yıllarında Makedonca öğrenmekte ve üniversitelerin dil sınavına girmektedirler.

Makedonya’da diğer dillerde bir sağlık bölümü bulunmamaktadır. Yani İngilizce ya da Türkçe eğitim mümkün değildir. Ayrıca imam hatip ve askeri liselerden öğrenci kabul edilmemektedir. Eğitim yıllık harç ücretleri ise Goce Delcev’de 1650 Euro’dur. Uluslararası bakıldığında en uygun fiyatlı eğitimler arasında yer almaktadır diyebilmekteyiz. Erasmus olanakları da mevcut olan bu üniversiteler sizlere birçok ülkede eğitim alabilme fırsatı da sunmaktadır. Makedonca Tıp fakültesinde eğitim almak isteyen öğrenciler erken kayıt yaptırmalıdırlar. Yurtdışındaki üniversiteler Türkiye’nin akademik takvimine göre hareket etmediklerinden dolayı kayıt tarihlerini uzatmamaktadırlar. Bu nedenle zaman kaybetmeden kayıt işlemlerini başlatmak gerekmektedir. Makedonca Üniversite böylece sene kaybı yaşanmayacak; sizler de tıp fakültesi sıralarına oturma şansını yakalamış olacaksınız.


Makedonca Diş Hekimliği Makedonca Üniversite

Diş hekimliği dünyanın en çok kazandıran en prestijli bölümleri arasında yer almaktadır. Birçok öğrenci bu bölümde eğitim almak için yarışmaktadır. Yurtdışı öğrenimini tercih eden öğrenciler kardeş ülkemiz Makedonya’da okumayı tercih etmektedirler. Sınav şartı olmadan devlet üniversitelerinde diş hekimliği eğitimi alma olanağı mevcuttur. Öğrenciler lise diplomaları ile taban ya da tavan puan şartı olmadan burada okuyabilmektedirler. Eğitim yılı hazırlık ile birlikte altı yıldır. Eğitim dili Makedoncadır. Makedonya’da diş hekimliği eğitimi Avrupa standartlarında bir kaliteye sahiptir. Profesyonel akademisyenler aracılığı ile verilen eğitimlerden öğrenciler son derece memnundur. Disiplinli bir eğitim süreci mevcuttur. Öğrenciler buradan tam donanımlı bir şekilde mezun olmaktadır.

Staj ve uygulama imkanları sayesinde mesleklerine tecrübe kazanmış bir şekilde başlayabilmektedirler. Diş hekimleri kendi muayenehanelerini açarak istedikleri ülkede çalışabilmektedirler. YÖK tarafından tanınan devlet üniversitelerinden mezun olan öğrencilerimiz aynı zamanda uluslararası geçerli bir mavi diplomaya da sahip olmaktadırlar. Böylece farklı Avrupa ülkelerinde çalışabilme olanağı da yaratabilmektedirler. Geleceğin diş hekimlerini yetiştiren Makedonya devlet üniversiteleri öğrencilerine sundukların olanaklar sayesinde daha iyi bir gelecek inşa etmelerini sağlamaktadırlar. Öğrenci odaklı eğitimleri ile tam donanımlı diş hekimleri yetiştirmektedirler. Üstelik son derece düşük maliyetlerle bir öğrenim olanağı da sağlamaktadırlar. Diş hekimliği öğrencileri ilk yıl Makedonca hazırlık eğitimi almakta ve kendilerini geliştirmektedirler. Böylece sonra ki yıllarda rahatça öğrenimlerine devam etme şansına sahip olabilmektedirler.


Makedonca Eczacılık Makedonca Üniversite

Türkiye’de sayısal öğrencilerin en çok tercih ettiği sağlık alanlarından biri eczacılıktır. Makedonca Üniversite bölümünde okumak son derece keyiflidir. Kimya ile aranızın iyi olması gerekmektedir. Kimya ve biyoloji ağırlıklı bir müfredata sahiptir. İlaç sektörüne yön verenler bu alanda eğitim almaktadırlar. Eczacılık Makedonya devlet okullarında bulunan ve sınavsız öğrenci kabul eden bir bölümdür. Burada eğitim almak için ÖSYM’nin yapmış olduğu sınavlara girme şartı bulunmamaktadır. Üniversitelerde Eczacılık Eğitimi Makedonca olarak gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle iyi derecede Makedonca bilmek gerekmektedir. Hayalinizde ki meslek eczacılıksa lise diplomanız ile başvurunuzu gerçekleştirebilir; kendi eczanenizi açabilir ya da ilaç sektöründe kendinize bir yer edinebilirsiniz.

Bu eğitim 5 yıl sürmektedir. Hazırlık süresi bu yıllara dahil değildir. Yurtdışında eğitim alacaksanız hazırlık ile birlikte toplam altı yıl eğitim almanız gerekecektir. Eczacılık en saygın meslekler arasında yer almaktadır. Kişiye kendi işinin patronu olma şansı sunmaktadır. Bu sebeple oldukça fazla tercih edilmektedir. Üniversiteler YÖK tarafından da tanınmaktadır. Yani öğrenciler mezun olduklarında Türkiye’de denklik başvurusu yapabilmektedirler. Ayrıca mavi diploma sayesinde Avrupa’nın birçok ülkesinde de görev yapabilirler. Türkiye’de sınava giren ve puanı eczacılığa yetmeyen herkes rahatlıkla yurtdışında eğitim alabilecektir. Böylece sen de hayalinden vazgeçmemiş olacaksın. Hemen başvurunu gerçekleştir ekonomik yıllık harç ücretleri sayesinde kendini sıkıntıya sokmadan eğitimine devam et.


Makedonca İnşaat Mühendisliği

Makedonca Üniversite inşaat mühendisliği iş alanı en geniş mühendislik bölümüdür. Ülkemizden ve uluslararası birçok ülkeden talep gören bu bölüm Makedonya’da birçok üniversitede okutulmaktadır. Ancak ekonomik olarak fiyatlarının uygun olmasın sebebiyle en çok devlet üniversiteleri tercih edilmektedir. Devlet üniversitelerinde eğitim dili Makedoncadır. Öğrenciler 1 yıl hazırlık eğitimi almaktadırlar. Profesyonel akademisyenlerin sayesinde kısa sürede dile hakim olan öğrenciler kendilerinin de sarf ettiği çaba sayesinde Makedonca sınavını başarıyla geçmekte ve bölüm eğitimini hemen başlamaktadırlar. Teorinin yanı sıra pratiğe de önem veren Makedonya üniversiteleri sizleri mesleki açıdan tam donanımlı bir şekilde yetiştirerek sektöre hazırlıyor.

Uluslararası mavi diploma imkanı, staj şansı da sunulmaktadır. Ülkemiz girişimcileri Balkanlara da inşaat projeleri yapmaktadır. Eğer öğrenciler eğitimlerinde başarılı olur ve gereken başarıyı gösterirlerse bu firmalarda yüksek standartlarda istihdam edilme şansına da sahip olacaktır. Makedonya’da İnşaat mühendisliği eğitimi alan öğrenciler hem bir dil öğrenecek hem de kendilerini uluslararası standartlarda yetiştirebileceklerdir. Dilerlerse yüksek lisans programlarına da katılabileceklerdir. Makedonya’da eğitim lise diploması ile mümkündür ve alan bölüm şartı da yoktur.  İster sayısal ister sözel mezunu ol fark etmez. Bu okullara kayıt yaptırabilirsin. Yurtdışı eğitim imkansız değil. Sen de son derece ekonomik fiyatlara devlet üniversitelerinde eğitim alabilirsin. Makedonya devlet üniversitelerinde düşük yıllık harç ücretleri ile bütçeni sarsmadan mühendis olma fırsatı seni bekliyor.


Makedonca Mimarlık

Makedonca Üniversite eğitimleri için tek giriş koşulu lise diplomasına sahip olmaktır. Sınav ve puan uygulaması bulunmamaktadır. Bu nedenle bu bölümde okuma avantajı söz konusudur. Öğrenciler Mimarlık eğitimini Makedonca olarak devlet üniversitelerinde alabilmektedirler. Uluslararası bir müfredat üzerinden eğitim sağlanmaktadır. Mavi diploma vermektedir. Yorucu ve stresli giriş sınavları olmadan hazırlık eğitiminiz bittikten sonra direkt olarak bölümünüze başlayabileceğiniz devlet üniversiteleri kapılarını Türk öğrencilere açmaktadır. Mimarlık Fakültesi mezunlarına Uluslararası birçok iş imkanı tanıyan bölümlerin başında gelmektedir. Devlet üniversitelerinde Mimarlık eğitimleri 3 yılda tamamlanmaktadır. Bu süre hazırlık eğitimi dahil değildir.

Hazırlık eğitimi ile birlikte toplamda 4 yılda üniversiteyi bitirmemiz mümkündür. Düşük yıllık harç ücretleri ve uygun fiyatlı yaşam maliyetleri öğrencilerin burada zorlanmadan eğitim almalarını sağlamaktadır. Makedonya’nın en kaliteli ve en köklü üniversitelerinde hem teoride hem de uygulamada son derece başarılı bir eğitim söz konusudur.  Öğrenciler kendi alanları ile ilgili olarak tüm teknolojik imkanlara sahiptirler. Üniversite Yükseköğretim Kurumu tarafından tanınmaktadır. Özellikle mezun olan öğrenciler ülkemizde de yurt dışında olduğu gibi çalışabilmektedirler. Üstelik sınavsız üniversite fırsatından yararlanmak İstiyorsan sende yurt dışı eğitimi tercih ederek bu üniversitelerden lisans diplomanı alabilirsin. Geleceğin mimarları arasında yer almak istiyorsan hemen harekete geç ve kaydını geç kalmadan gerçekleştir. Şehirlerin yeni oluşumunda senin de imzan olsun. Hayallerin gerçek olsun.


Makedonca Makine Mühendisliği

Özellikle Makedonca Üniversite makine mühendisliğinin çalışma alanları oldukça geniştir. Üstelik akışkanlar mekaniği, enerji, malzeme robotik, kontrol, otomotiv mühendisliği gibi alanlarda çok çeşitli çalışmalar mevcuttur. Bu çalışmaları destekleyecek bütün dersler Müfredatta yer almaktadır. Özellikle bir konuda uzmanlaşmak isteyen öğrenciler varsa onlara yönelik seçmeli dersle de bulunmaktadır.  Malzeme, mekanik alanlarını Seçen bir öğrenci bu alanda seçmeli ders alırken ısı bölümünü seçen öğrenci de kendi alanıyla ilgili seçmeli dersler alıp kendisini yetiştirebilir. Üniversitede çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Araştırma ve Eğitim laboratuvarları mevcuttur. Hatta öğrenciler burada mesleki tecrübelerini arttırabilmektedirler. Makine çok gelişmiş bir sektör olduğu için yurt içinde ve yurt dışında çalışma alanı da mevcuttur. Öğrenciler birçok ülkede staj ve iş imkanları yaratabilmektedirler.

İsterlerse daha spesifik bir alanda yüksek lisans yaparak uzmanlaşabilirler. Özellikle eğitimler Makedonca olarak gerçekleşmektedir. Hatta devlet üniversitelerinde ekonomik şartlarda Makedonca Eğitim alan öğrenciler okullarını tamamlayabilmektedirler. Üstelik makine mühendislerinin çalışma alanlarının geniş olması ve tüm sektörlerde kendisine iş bulabilmesi açısından en çok tercih edilen üniversite bölümleri arasında yer almaktadır. YÖK tarafından tanınan üniversitelerimizde sen de hemen eğitime başla ve Avrupa kapıları ardına kadar açılsın. Özellikle fırsatlar dünyasına adımını at. Hayatın değişsin. Kendi geleceğin için bugünden doğru adımları atıp senin için en doğru olanı yine kendin seçeceksin. Eğitim ile kendine yatırım yap; hayatını değiştirecek adımları bugünden atmanın avantajını ilk günden hissetmeye başla.


Makedonca Elektrik Mühendisliği

Çalışma alanının genişliği sebebiyle tercih edilen üniversite bölümleri arasında yer alan elektrik mühendisliği sana daha iyi bir gelecek olanağı sağlayacaktır. Dolayısı ile sınavı kazanamadım diye üzülme. Yurtdışında nasıl okuyacağım diye dertlenme. Makedonya devlet üniversiteleri hem ucuz hem de sınavsız öğrenci kabul ediyorlar. Üstelik denkliği olan üniversitelerde bir yıl dil eğitimi de alarak kendine bir artı katmış olacaksın. Yurtdışında eğitim almanın avantajlarından yararlanacak; kendine yeni bir yol açmış olacaksın. Hedefe giden yolda ki zafer tam bitti dediğinde başlar. Bu nedenle sonuna kadar sebat etmek ve hedefe gidecek olan yollarda sabırla yürümek gerekmektedir. Ayrıca kaliteli eğitimin adresi Makedonya devlet üniversitelerinde elektrik mühendisliği diplomanı alacaksın. İster ulusal ister uluslararası çalışma imkanlarını yakalayacaksın.


Makedonca Bilgisayar Mühendisliği

Özellikle Bilgisayarlar hayatımızın her alanına hükmediyorlar. Hatta bu harika teknoloji dünyayı parmaklarımızın ucuna getiriyor ve her alanda daha hızlı hareket alanı sağlıyor. Birden fazla şeyi aynı anda yapabilme gücünü bizlere sağlıyorlar. Bilgisayar mühendisliği bölümüne olan ihtiyacı açıklayan bu durum sizleri hem ulusal hem de uluslararası başarılara doğru yürümeye davet ediyor. Makedonca olarak bilgisayar mühendisliği eğitimi alabilir bu dilde birçok farklı projeye imza atabilir; sen de çok kazananlar listesinde ki yerini alabilirsiniz.

Üstelik hemen evraklarınız ile bizlere danışarak; bu bölümlerle ilgili olarak kayıt işlemlerini başlatabilir; üniversite yolunda bizlerle yürüyebilir; yepyeni bir geleceğe bugün adım atabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1