Makedonya Askerlik Tecili

Ülkemizde askerlik erkekler için zorunlu bir hizmettir. Bu yüzden erkeklerin belirli yaşa kadar askerlik hizmetini yapması gerekir. Ancak bazı durumlarda askerlik tecili yapılması gerekebilir. Bu en fazla yurtdışı eğitim alacak kişilerin yaşadığını bir durumdur.

Makedonya'da Eğitim

Makedonya Askerlik Tecili ve Erteleme İşlemleri

Ülkemizde askerlik erkekler için zorunlu bir hizmettir. Bu yüzden erkeklerin belirli yaşa kadar askerlik hizmetini yapması gerekir. Bu en fazla yurtdışı eğitim alacak kişilerin yaşadığını bir durumdur. Askerlik yaşı geldiğinde eğitimlerini aksatmamak için Makedonya askerlik tecili için gereken işlemleri mutlaka yapmalıdır.

Makedonya öğrencilerin eğitim tercih ettiği ülkelerden biridir. Ayrıca ön lisans, lisans eğitimi, master ve doktora eğitimi almak isteyebilirler. Bu ülkedeki seçkin üniversitelere ve eğitim kurumlarına başvuru yapmaktadır. Başvuruları kabul edilenler yurtdışında dil eğitimi için en fazla 2 yıl, ön lisans için en fazla 4 yıl ve lisans eğitimi için en fazla 7 yıl askerlik tecili olur. Ancak bu süreleri en fazla 29 yaşına kadar kullanabilirler.

Makedonya Tecil ve Üniversite

Yurtdışında yüksek lisans ve doktora yapmak isteyenler, 35 yaşına kadar, en fazla altı yıl ertelenmiş askerlik hizmetinden yararlanabilirler. Reşit olmayan ancak öğrenimini tamamlamış olanlar, yurt dışında askerlik hizmetine bir yıl süreyle ara verebilirler.

Makedonya’ya eğitim amaçlı seyahat edebilirler. Askerlik tecil için gerekli bilgileri ülkenin başkenti Üsküp’teki Makedonya Konsolosluğu’nun internet sitesinden alabilirler.

Özellikle genç nesiller arasında, kariyerlerini yurtdışında sürdürmek için yurtdışında eğitim alma ihtiyacı artıyor. Eğitimleri tamamlamak için tecil şarttır sağlıklı bir şekilde. Genellikle herhangi bir sağlık sorunu olmayan erkekler için 20-41 yaş arası askerlik çok önemlidir. 

Makedonya Askerlik Tecili Yapmak?

Makedonya öğrencilerin gerek dil okulu, gerekse ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora eğitimleri almak için tercih ettikleri bir ülkedir. Bu eğitimleri sırasında askerlik yaşı gelenler koşullar dâhilinde tecil işlemlerini yaptırır.

Lisans eğitimi için Makedonya’yı tercih edenler kabul edildikleri üniversiteden öğrenim belgelerini aldıktan sonra T. C.

Makedonya’nın Üsküp konsolosluğuna başvurularak kayda alınır.

Önlisans ve dil okulları için, ülkede okuyanlar için eğitim kurumlarından eğitim belgeleri alın. Daha sonra konsoloslukta askerlik hizmetinin uzatılması için başvurabilir. Önlisans öğrencileri dikey geçiş yaptıkları takdirde aynı haklara sahip olmaya devam ederler.

Yüksek lisans ve doktora öğrencileri de eğitim gördükleri ve kabul edildikleri üniversitenin öğrenim belgesine istinaden Makedonya’da askerlik süresinin uzatılması için konsolosluğa başvurabilirler.

Makedonya’da eğitim görecek öğrenciler, kabul edildikleri üniversiteden öğrenci belgesi alan özel öğrencilerin adresleri olarak randevu alarak ilk ve sonraki askerlik tecil işlemlerini gerçekleştirebilirler. Sorunuzla ilgili bilgi almak için konsolosluğu +90 312 292 29 29 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

Makedonya Askerlik
Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1