Makedonya'da Hukuk Eğitimi

Hukuk eğitimi Türk öğrencilerimiz tarafından tıp eğitimi kadar talep gören bir bölümdür. Bu alanda yurtdışında sınavsız eğitim alabileceğiniz Makedonya Hukuk Fakültesi önerimizi mutlaka değerlendirmelisiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimizden daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Makedonya'da Eğitim

Makedonya Hukuk Hakkında Merak Edilenler

Makedonya’da Hukuk Okumak

Makedonya Hakkında Öğrenci Görüşleri
Makedonya HukukKliment Ohridski Üniversitesi | Makedonya Müracaat Merkezi
Mit Üniversitesi | Makedonya Müracaat Merkezi
Makedonya Müracaat Merkezi

Makedonya Fakültesi

Özellikle hukuk eğitimi Türk öğrencilerimiz tarafından tıp eğitimi kadar talep gören bir bölümdür. Hatta bu alanda yurtdışında sınavsız eğitim alabileceğiniz Makedonya Hukuk Fakültesi önerimizi mutlaka değerlendirmelisiniz. Üstelik Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimizden daha detaylı bilgiler alabilirsiniz. Dolayısı ile hukuk eğitimi hayalinizi Avrupa standartlarında en kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Lise mezunları ve Adalet Yüksekokulu mezunları Makedonya Hukuk Fakültesi başvurusu yapabilir, kayıt işlemlerini tamamlayabilir.

Hukuk Fakültesi Eğitim Süresi Kaç Yıl?

Makedonya Hukuk Fakültesi eğitim süresi 1 yıl hazırlık ve 4 yıl hukuk eğitiminden oluşmaktadır. Öğrenciler hazırlık sınıfını başarıyla tamamladıktan sonra hukuk eğitimine geçebilirler. Her akademik yıl iki dönem halinde öğrenim gören öğrenciler sınavlarda başarılı oldukça takdirde bir üst sınıfta okumaya hak kazanırlar.

Hukuk Fakültesi Yök Denkliği Var mı?

Makedonya Fakültesi Yök denkliği bulunan üniversitelerin bünyesindedir. Dolayısı ile bunu resmi Yök web sitesinden ve Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızdan öğrenebilirsiniz. Ayrıca Yök denkliği olan üniversitelerde çağdaş hukuk eğitimi alabilirsiniz.

Makedonya Fakültesi Yök Denklik Sınavı Nedir?

Özellikle Makedonya Fakültesini bitiren öğrencilerimiz mezuniyet belgeleri ile Yök denkliği için başvuru yapmaktadır. Bu başvuru sonrasında öğrencilerimiz ilmi hüviyet tespiti ve yapılandırılmış klinik sınavına girmek zorundadır. Ayrıca hukuk Fakültesi Yök denklik sınavı ise girecekleri bu sınavdır. Yök bu sınavı her yıl düzenlemektedir. Sınav hakkında Yök resmi web sayfasındaki duyuruları takip edebilirsiniz.

Hukuk Okuyup Türkiye’de Çalışabilir miyim?

Makedonya okuyan öğrencilerimiz Türkiye’de çalışabilir. Özellikle Yök tarafından tanınan üniversitelerden mezun olduğunuz için herhangi bir sorun yaşamazsınız. Mezun olduktan sonra burada hukuk fakültelerindeki fark derslerini vererek, çalışma iznini aldıktan sonra çalışmaya başlayabilirler.

Hukuk Eğitimi Kaç Para Fiyatları Nedir?

Makedonya eğitimi oldukça makul fiyatlara alınabilir. Hatta Makedonya’da yaşam koşulları da oldukça uygundur. Üniversitelerin rezidans kalitesindeki yurtlarında ve evlerde barınabilir, ehven ulaştırma olanaklarından faydalanabilirsiniz. Özellikle hukuk Fakültesinde eğitime başlamak için 1 yıl hazırlık okumanız gerekecek. Hatta hazırlık ücreti yaklaşık 1500 Euro seviyesindedir. Hukuk eğitiminde ise üniversitenin belirlediği yıllık 1700-2500 Euro arasındaki ücretler bulunmaktadır. Hazırlık ücreti ve eğitim harçlarını iki taksit halinde ödeyebilirsiniz.

Makedonya Hukuk Eğitimi Sınavsız Mümkün mü?

Makedonya hukuk eğitimini sınavsız olarak alabilirsiniz. Özellikle lise diplomanızın aslının Makedonca Türkçe örneği ile üniversite başvurunuzu yapabilirsiniz. Hatta üniversitenin kontenjanları yeterli olduğu takdirde kayıt işlemleriniz yapılarak hukuk eğitimi almanız mümkün olur.

Makedonya Hukuk Fakültesinde Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Türk öğrenciler Makedonya Hukuk Fakültesinde eğitim görmek isteyen öğrencilerimizin sayısı her yıl artmaktadır. Dolayısı ile bu ülkedeki üniversitelerin sağladıkları olanaklar öğrencilerimize çok cazip gelmektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Makedonya Hukuk Fakültesine her yıl çok sayıda öğrenci gönderiyoruz.

Makedonya Hukuk Fakültesi Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Kariyerine bir hukukçu olarak devam etmek isteyen öğrencilerimiz Makedonya Hukuk Fakültesi hakkında detaylı bilgileri Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızdan alabilir. Lise eğitimini sözel ya da eşit ağırlık olarak tamamlayanlar kadar sayısal öğrencilerde hukuk eğitimi almak için başvuru yapabilirler. Hukukçu olmak isteyen herkes bu olanaktan yaralanabilir.

Hukuk Fakültesi Okumanın Avantajları?

Hukuk Fakültesi Bologna sürecine uygun eğitim olanaklarına sahiptir. Lisans, yüksek lisans, doktora eğitimleri dışında yaşam boyu eğitim ilkesini benimsemişlerdir. Hukuk fakültesinden mezun olan öğrenciler Avrupa birliğine üye ülkelerle birlikte Türkiye’de çalışma olanağına sahip olurlar. Üniversiteden iyi bir dil ve hukuk eğitimi alabilirler. Mezun olduktan sonra iş bulma konusunda sıkıntı yaşamazlar. Makedonya Hukuk Fakültesi okumak öğrencilere iyi bir akademik kadrodan eğitim alma olanağı yanında kültürel etkinliklerin içinde yer alma olanağı da verir.

Makedonya Hukuk Fakültesi Bitiren Mezunlarınız Var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak her yıl binlerce Türk öğrencimizi Makedonya’da yurtdışı eğitim için göndermekteyiz. Özellikle öğrencilerimizin tercih ettiği bölümler arasında hukuk fakültesi ilk sıralarda yer alır. Karar vermekte zorlanan öğrencilerimizi halen hukuk eğitimi alan ya da mezun olan öğrencilerimizle birebir görüştürebiliriz.

Makedonya Fakültesi Bursları – Burslu veya Ücretsiz Hukuk Fakültesi Okumak Mümkün mü?

Makedonya Hukuk Fakültesi bursları üniversitelerin bünyesinde değerlendirilmektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak öğrencilerimize bu konuda bilgilendirme ve yönlendirme yapmaktayız. Koşulları uygun olursa burslu veya ücretsiz hukuk fakültesi okuma olanağına sahip olabilirsiniz.

Makedonya’da Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Makedonya’da okuyup Türkiye’de çalışmak isterseniz normal akademik yıl içinde bunu yapamazsınız. Bunun nedeni derslere devam mecburiyetinin olmasıdır. Ancak ara tatillerde bu isteğinizi yerine getirebilir, stajınız için Türkiye’yi tercih edebilirsiniz. Mezun olduktan sonra ise istediğiniz gibi Türkiye’de çalışma hakkı elde edebilirsiniz.

Makedonya Hukuk Fakültesi Okumanın Şartları

Makedonya Fakültesi okumanın tek şartı liseden mezun olmanızdır. Ayrıca Adalet Yüksekokulu mezunu iseniz fakültenin üçüncü sınıfından DGS koşulu aranmaksızın hukuk okuyabilirsiniz. Ülkemizdeki üniversite sınavına giriş şartı olmadan Makedonya Hukuk Fakültesi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Makedonya Hukuk Fakültesi Taban Puanları

Makedonya Fakültesi taban puanları bulunmamaktadır. Fakültenin kontenjanı yeterli olduğu sürece lise mezunu öğrencilerimiz başvuruda bulunabilir. Bu konuda Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızda danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Makedonya Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılıyor?

Hukuk Fakültesinden Türkiye’ye yatay geçiş yapabilmeniz için Türkiye’de düzenlenen üniversite giriş sınavına girmeniz ve sınavdan en düşük 180 puan almanız gerekir. Bu koşulun dışında fakültedeki ilk yıl ders ortalamanızın 40,2 olması koşulu aranır. Yatay geçiş yapmak istediğiniz üniversitenin kontenjanları yeterli olursa bu koşullar altında yatay geçiş başvurunuzu yapabilirsiniz.

Makedonya Fakültesi Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Makedonya Hukuk Fakültesi okumak için lise diploma aslınızın Makedonca Türkçe çevirisi yeterlidir. Her yıl 15 Mayıs’tan itibaren başvurularınızı Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızdan yapabilirsiniz. Danışmanlarımız üniversite kaydınızı yaparak, kabul belgenizi size verecektir.

Makedonya Hukuk Fakültesi Okumak İstiyorum

Özellikle yurtdışı eğitim almaya karar verdiyseniz, okumak istediğiniz bölüm Makedonya Hukuk Fakültesi ise Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimize başvuru yapmanız yeterlidir. Ayrıca tüm işlemleriniz danışmanlarımız tarafından yapılacaktır. Dolayısı ile hukuk eğitimi almak isteyen tüm öğrencilerimizin işlerini kolaylaştırıyor, anlaşmalı hukuk eğitimi veren üniversitelerimize yerleştiriyoruz.

Makedonya Hukuk Fakültesi Okumanın Maliyeti Kaç Para Mantıklı mı?

Makedonya Hukuk Fakültesi okumanın maliyeti ülkemizdeki büyük şehirlerde okumaktan belki de daha uygundur. Özellikle fakültenin eğitim harçlarından, ulaşım, yemek, barınma gibi kişisel harcamalarınıza kadar tüm giderleriniz sizi zorlamaz.

Hukuk Fakültesi Okumak Mantıklı mı?

Makedonya Fakültesi okumak alabileceğiniz en mantıklı kararlardan biridir. Hatta Avrupa standartlarında üst düzey akademik kadrodan hukuk eğitimi almak, evrensel hukuk alanına hâkim olmak eğitiminiz ve kariyeriniz için son derece olumlu etkiler yapacaktır.

Hukuk Fakültesi Okumak Zor mu?

Makedonya Fakültesi okumak bu alana ilgi duyan öğrenciler için zor değildir. Üniversitelerin her bölümü severek okunduğu takdirde keyifli bir öğretim süreci geçirilebilir. Üstelik sınav stresi yaşamadan girdiğiniz fakülteden bir hukukçu olarak mezun olmak ta çok caziptir.

Makedonya’da Türkçe Eğitimi Veren Üniversitelerin Hukuk Fakülteleri Var mı?

Makedonya’da Türkçe eğitim veren devlet ve özel hukuk fakülteleri bulunmaktadır. Üniversitelerde temel dil seçeneği Makedonca olmasına rağmen İngilizce, Türkçe eğitim desteği verilmektedir. Bu konuda Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızdan destek alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1