Bitola Manastır Üniversitesi

Makedonya üniversitelerinde sınavsız eğitim görebilmek çok kolay. Sadece lise ya da meslek lisesi diploması ile istediğiniz bölüme kolayca yerleşebilir ve hayallerinizi gerçekleştirme imkânı bulabilirsiniz. Sınav şartı olmadan Yök tarafından tanınan yurt dışı üniversitelerinden mezun olmak size birçok avantaj sağlayacaktır.

Makedonya'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Bitola Manastır Üniversitesi

  Bitola Manastır Üniversitesi Makedonya’da yükseköğretim alanında eğitim ve öğretim hizmeti veren bir kurumdur. Özellikle yurtdışında üniversite okumak isteyen yabancı öğrencilerin tercih ettiği üniversitelerden biridir. Üstelik Bitola Manastır Üniversitesi bu üniversitede sınavsız lisans eğitimi alabilirsiniz.

  Makedonya Hakkında Öğrenci Görüşleri
  Bitola Manastır ÜniversitesiKliment Ohridski Üniversitesi | Makedonya Müracaat Merkezi
  Mit Üniversitesi | Makedonya Müracaat Merkezi
  Makedonya Müracaat Merkezi

  Bitola Manastır Üniversitesi Hakkında

  Bitola Manastır Üniversitesi, Makedonya’nın Bitola şehrinde bulunan bir devlet üniversitesidir. 1953 yılında Üsküp Üniversitesinden sonra Makedonya’nın ikinci üniversitesi olarak kurulmuştur. Lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri sunan disiplinli bir üniversitedir. Aynı zamanda Balkanlar’daki en eski üniversitelerden biridir.

  Bitola, adını Manastırı’ndaki 12. yüzyıldan kalma keşiş ve bilgin Georgi Kosmas’tan almıştır. Üniversite sanat, bilim, beşeri bilimler ve sosyal bilimlerde çeşitli derece programları sunmaktadır. Dolayısı ile Derecelerden bazıları Yunanca, İngilizce, Makedonca ve Arnavutça lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerini içerir. Ayrıca bu karmaşık derece sistemi, öğrencilerin akademik kariyer yollarına uygun bir program seçmelerini zorlaştırıyor.

  Bitola Manastır, Balkanlar’daki en eskilerden biridir. 15 Kasım 1953’te Yugoslav Halk Cumhuriyeti tarafından Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nün (UNESCO) yardımıyla kurulmuştur. Üniversitenin iki resmi dili Yunanca ve Arnavutçadır. Akademik programlarının tamamı, Yunanca’nın kullanıldığı birkaç ders dışında Arnavutça yapılmaktadır. Sonuç olarak bu tarihi üniversitede her yerde hem Arnavut hem de Yunan göreceksiniz.

  Bitola Manastır, Arnavutluk’taki kardeş enstitüsü olan Hür Vlore Üniversitesi ile yakın ilişkiler içindedir. Öğrenciler akademik derecelerini her iki üniversitede de kendi ülkelerinden ayrılmadan tamamlayabilirler. Tüm akademik program gereksinimleri, Avlonya’daki ANV tarafından belirlenir ve bunu, Vlorë’de derecelerini tamamlayan Bitola mezunları izler. Her iki ANV kurumu arasındaki anlaşma, farklı ülkelerden gelen öğrencilerin akademik derecelerini her iki ANV üniversitesinde tamamlamalarına olanak tanır.

  Bitola Manastır mezunlarına lisansüstü eğitim de vermektedir. Lisansüstü çalışmalara ek olarak, bazı profesörler dünya çapında çeşitli üniversitelerde araştırma pozisyonlarına sahiptir. Üniversite ayrıca, akridite üniversitelerden profesörlerin yılda iki kez Bitola’yı ziyaret ederek öğrencilere ve öğretim üyelerine ders vermek için Avrupa’daki üniversitelerle yakın bağlarını sürdürmektedir.

  Özellikle Bitola Manastır manastır, Avrupa’nın en eski laik üniversitelerinden biridir. Arnavutluk’taki kardeş enstitüsü olan Hür Vlore Üniversitesi ile güçlü bağlarını sürdürmektedir. Üstelik lisans ve yüksek lisans derecelerinin yanı sıra mezunlarına lisansüstü eğitim de vermektedir. Hem lisans hem de yüksek lisans öğrencileri, Arnavutluk’taki kardeş enstitüsü olan Hür Vlore Üniversitesi aracılığıyla uluslararası bağlantılara erişebilir.

  Puanla
  [OY: 1 Ortalama: 5]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1