Tetova Kalkandelen Üniversitesi

Makedonya üniversitelerinde sınavsız eğitim görebilmek çok kolay. Sadece lise ya da meslek lisesi diploması ile istediğiniz bölüme kolayca yerleşebilir ve hayallerinizi gerçekleştirme imkânı bulabilirsiniz. Sınav şartı olmadan Yök tarafından tanınan yurt dışı üniversitelerinden mezun olmak size birçok avantaj sağlayacaktır.

Makedonya'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Tetova Kalkandelen Üniversitesi Hakkında Merak Edilenler

  Tetova Kalkandelen Üniversitesi

  Makedonya Hakkında Öğrenci Görüşleri
  Kliment Ohridski Üniversitesi | Makedonya Müracaat Merkezi
  Mit Üniversitesi | Makedonya Müracaat Merkezi
  Makedonya Müracaat Merkezi

  Tetova Kalkandelen Üniversitesi Hakkında

  Tetova Kalkandelen Üniversitesi

  Özellikle Makedonya’nın en kaliteli üniversitelerinden biri olan Tetova Kalkandelen Üniversitesi öğrencilerimizi de bekliyor. Makedonya bağımsızlık sürecinden sonra eğitim alanında kapsamlı adımlar attı ve atmaya da devam ediyor. Ülkenin gözde eğitim kurumlarından biri de Tetova Kalkandelen Üniversitesi’dir. Üniversite, ülkenin en özel ve sevimli kentlerinden biri olan Kalkandelen’de bulunmaktadır. Bu şehrin üçüncü büyük kent olduğunu ekleyelim. Üniversite, kentin en özel ve gurur simgelerinden biridir. Üniversite, son derece kapsamlı bir eğitim kurumu olarak, günümüzde, 11 fakültesi, bir eğitim enstitüsü, sağlık eğitimleri için pratik eğitim sunan ve elbette sağlık hizmeti veren iki sağlık kliniği ile son derece aktif eğitim verilmektedir. Günümüzde 10.000 üzerinde öğrencisi ile hem ülkemizden, hem de diğer birçok ülkeden de öğrencilere eğitim vermektedir.

  Tetova Kalkandelen Üniversitesi eğitim dili olarak Arnavutça eğitim dilini benimsemiştir. Ayrıca bu genel eğitim uygulaması olmakla birlikte, bazı eğitim çalışmaları Makedonca ve İngilizce olarak de şekillenmektedir. Özellikle fakülte ile öğrenci sayısından da anlaşılacağı gibi, üniversitenin gerçekten gelişmiş ve teşkilatlı bir yapısı söz konusudur. Kampus ana binası ve birçok fakülte, Kalkandelen’de bulunmaktadır. Öte yandan, Üsküp Kenti’nde de kampus bulunmaktadır. Tetova Üniversitesi’ne her ırk, dil ile dinden öğrenciler eşit olarak eğitim alabilirler. Öğrenciler arasında, Makedon vatandaşı ya da diğer milletlerden olmak arasında bir ayrım kesinlikle söz konusu değildir. Öğrencilerle yakından ilgilenilmektedir.


  Tetova Kalkandelen Üniversitesinde Eğitim İçin 10 Geçerli Neden:

  Tetova Kalkandelen Üniversitesi, öğrencilerimiz için eğitim alma noktasında son derece önemli bir üniversitedir. Üstelik bir Avrupa Üniversitesinde Bologna Anlaşması’na göre yüksek kriterlerle eğitim verilmektedir. Üniversitenin fakülteleri, sağlık bilimleri fakültesi kapsamında, tıp ile diş hekimliği fakültesi, eczacılık, revir, genel hemşirelik bölümü, ebelik ve acil tıp teknisyenliği, fizyoterapi bölümünde eğitim verilmektedir. Ayrıca matematik ile doğa bilimleri fakültesi kapsamında, biyoloji, biyo kimya, analitik kimya, fizik kimya ile kimya öğretmenliği, fizik ve matematik öğretmenliği, bilgisayar öğretmenliği, coğrafya öğretmenliği, ekoloji ile teknolojileri enstitüsü olarak eğitim verilmektedir. Özellikle bu bölümlerin bazıları, Üsküp’te olan üniversite kampusunda bulunmaktadır.

  Felsefe fakültesi kapsamında, felsefe, sosyoloji, tarih, pedagoji, sınıf öğretmenliği, psikoloji bölümleri, kültür fakültesi bölümünde, Arap dili ve edebiyatı ile Türk dili ve edebiyatı bölümleri eğitimleri verilmektedir. Özellikle filoloji fakültesi kapsamında, İngilizce, Arnavutça, Makedonca, Almanca, İtalyanca, Fransızca dili ve edebiyatı bölümleri ile tercümanlık bölümlerinde dil eğitimi verilmektedir. Güzel sanatlar fakültesinde, müzik sanat fakültesi, dramatik sanat fakültesi, iktisat fakültesi, inşaat mühendisliği uygulamalı bilimler fakültesi, gıda teknoloji fakültesi, işletme fakültesi üniversite bünyesinde verilen eğitimlerdir. Bilimse eğitimlerinden, sanat eğitimlerine birçok alanda meslek eğitimi almak isteyen gençlerimiz için mükemmel bir okul seçimidir. Lise eğitiminizin ardından, ülkemizde sınavlara bile girmeden kayıt başvurularınızı yapabilirsiniz.


  Kalkandelen Üniversitesi Puanları:

  Tetova Kalkandelen Üniversitesi, öğrencilerimizi sınav ya da puan sistemi olmadan kabul etmektedir. Ülkemizdeki sınav sisteminden biraz farklıdır. Malum eğitim sistemimize göre, liseden mezun olan öğrencilerimiz kamu ya da vakıf üniversiteleri için sınava girmeleri gerekmektedir. Bu sınavlarda alınan puanlara göre tercihler yapılmaktadır. Makedonya’da kaliteli eğitimiyle size kucak açacak, Tetova Kalkandelen Üniversitesi’nde puan şartı olmadan eğitim alabilirsiniz. Liseden eğitiminizi tamamladıktan sonra, diplomanızı alarak kayıt başvurularınız için öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, yılların tecrübesi ile sizinleyiz. Öğrenci danışmanlarımız, üniversiteler hakkında size en doğru bilgileri verecek, seçimlerinizi net olarak yapmanız konusunda rehberlik alacaksınız. Eğitim sürecinizde de sizinle olacağız, bilgi vermede, kayıt işlemlerinde ve tüm eğitim sürecinizde desteğiz. Lise mezuniyetini bitiren öğrencilerimiz, puan şartı ya da not ortalaması olmadan, diplomalarını almalarını takiben kayıt başvurularını yaparak, eğitimlerine başlayabilirler. Not ortalaması ile giriş söz konusu değildir.


  Tetova Kalkandelen Üniversitesi Şartları:

  Tetova Kalkandelen Üniversitesi, bugüne kadar çok sayıda öğrencimizin eğitim almasını sağladı. Halen de kucak açmaya devam etmektedir. Hem Avrupa Ülkelerinden hem de ülkemizden birçok öğrencimiz de halen eğitim almaktadır. Ülkemizdeki giriş sınavları ile birlikte mutlaka gerek özel gerekse devlet üniversitelerine girilmesi için puan alınması önem taşımaktadır. Bu sistemi Makedonya eğitim sisteminde görmeyeceksiniz. Lise eğitiminiz devam ederken kontenjanların dolması ihtimaline karşı ön kayıt başvurunuzu yapabilirsiniz. Kayıt işlemlerinizi de mezun olduktan sonrada yapabilirsiniz.

  Liseden mezun olan gençlerimiz diplomalarını almaları ile lisans eğitimlerine başlayabilirler. Bölümler yukarıda belirtildiği gibi, ağırlıklı olarak Arnavutça verildiğinden, hazırlık sınıfında dil eğitimi alınmaktadır. Bu eğitim son derece programlı ve kapsamlıdır. Az kişilik sınıflarda hocalarınızın elinde sıfırdan lisans eğitimine yeterli olarak dil eğitiminizi alacaksınız. Lisans seneleri 3 ya da 4 sene sürmektedir. Sağlık eğitimlerinde süre daha fazladır. Özellikle Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız bünyesinde, öğrenci danışmanlarımızdan, kayıtlar hakkında tüm bilgileri ve desteği alabilirsiniz. Üstelik Diplomanız, transkript, başvuru dilekçeniz, sağlık raporu, 18 yaşından küçükler için aileden alınacak izin belgesi, referanslarınız, seyahat sağlık sigortası gibi ibraz edilmesi gereken belgelerin de dosya ile hazırlanması gerekmektedir. Bu süreçte, öğrenci danışmanlarımız da size her konuda yardımcı olacaklar.


  Tetova Kalkandelen Üniversitesi Fiyatları:

  Tetova Kalkandelen Üniversitesi eğitim hayatına 1994 yılında başlamıştır. Bu tarihten beri son derece kapsamlı eğitim gelişerek şekilde eğitim devam etmektedir. Siz de Eurostar güvencesinde danışmanlarımızın rehberliğinde eğitim için bilgi alarak kayıt başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz. Tetova Kalkandelen Üniversitesi uygun eğitim rakamlarıyla öne çıkmaktadır. Harç rakamları öğrencilerin maddi anlamda zorlanmamaları için mümkün olan en uygun rakamlarla seyretmektedir. Buna göre, sağlık eğitimleri fakültelerinde, tıp fakültesi üniversitesinde eğitim senelik olarak 1.500 Euro olarak harçlar alınmaktadır. Öte yandan diğer bölümlerin de 1.000 Euro olarak başladığını belirtelim. Bu rakamların üzerine, her eğitim döneminde eklense bile, gerçekten uygun rakamlar öğrencilerimizin karşısına çıkmaktadır.

  Öğrencilerimiz için üniversitede eğitim alırken, konaklama yani barınma ihtiyaçları da bir gider olarak karşılarına çıkacaktır. Kampüs içinde ve çevresinde öğrenciler için yurtlar bulunmaktadır. Rakamlar ise, yaklaşık olarak 90 Euro ile 150 Euro arasında değişmektedir. Daire ya da ev ile apart ortamlarında konaklamanız mümkündür. Kiraların rakamlarının çok yüksek olmadığını belirtelim. Güvenli ve ekonomik olanaklar sizleri bekliyor. Güvenli ve huzurlu bir ortamda kalacaksınız. Suç oranı son derece düşük bir kenttir. Medeni, eğitimleri ve kültürlü insanlar şehirde sizleri beklemektedir. Aynı şekilde kampüs içinde de sosyalleşme ve birçok farklı kültürden öğrenci ile tanışma imkanını elde edeceksiniz.

  Yeme içme giderleriniz de ekonomik rakamlar çözebileceğiniz konulardır. Kantin, kafe, yemekhanelerde kampüs içinde olanaklar bulacaksınız. Şehir içinde restoranlar de Avrupa Ülkeleri’ne ve birçok kentlere göre gerçekten uygun rakamlıdır. Market ile pazarlarda ekonomik alışveriş yapabilirsiniz. Ulaşım için küçük şehirlerinizde, ekonomik olanaklarla bir noktadan diğer noktaya gideceksiniz. Toplu taşıma araçlarında uygun fiyatlar ve taksi ile araç kiralama seçenekleri bütçeniz oranında sizleri bekliyor. Hafta sonlarında, diğer kentleri ve ülkeleri ziyaret etmeyi unutmamalısınız. Arkadaşlarınızla birlikte son derece özenli programlar yapabilirsiniz. Okul genelinde birçok aktivite sizleri bekliyor. Spor ve sanat imkanları, bilimsel çalışmalar, aktiviteler ile birçok çalışma ve kültürel etkinlik imkanı sizleri beklemektedir.

  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1