Makedonya Eğitim Ücretleri

Makedonya üniversitelerinde sınavsız eğitim görebilmek çok kolay. Sadece lise ya da meslek lisesi diploması ile istediğiniz bölüme kolayca yerleşebilir ve hayallerinizi gerçekleştirme imkânı bulabilirsiniz. Sınav şartı olmadan Yök tarafından tanınan yurt dışı üniversitelerinden mezun olmak size birçok avantaj sağlayacaktır.

Makedonya'da Eğitim

Makedonya Üniversite Eğitim Ücretleri

“Makedonya Üniversite Eğitim Ücretleri”

Makedonya Hakkında Öğrenci Görüşleri
Makedonya Üniversite Eğitim ÜcretleriKliment Ohridski Üniversitesi | Makedonya Müracaat Merkezi
Makedonya Üniversite Eğitim ÜcretleriMit Üniversitesi | Makedonya Müracaat Merkezi
Makedonya Üniversite Eğitim ÜcretleriMakedonya Müracaat Merkezi

Makedonya Üniversiteleri Eğitim Ücretleri

Özellikle Makedonya Üniversite dost ve kardeş ülkemizden biri olan Makedonya Cumhuriyeti kaliteli üniversiteleri ve en uygun harç ücretleri ile sizleri bekliyor. Makedonya Cumhuriyeti, Makedon ve Türk kökenli vatandaşları ile milletimize yakın özellikleri ile dikkat çeken, iki millet olarak son derece sıcak ilişkilerimizin olduğu bir ülke. Halkın gelenekleri, yaşam şekli, kültürü halkımıza çok yakın.

Eski Yugoslavya’nın dağılması ile bağımsızlığını kazanan bir Avrupa Ülkesidir. Üstelik balkanlar Coğrafyası’nın en önemli ülkelerinden biridir diyebiliriz. Ayrıca üniversitelerin kaliteli olmasına çok önem verilir, bütçeden önemli pay ayrılır. Avrupa Birliği eğitim bütçesinden de önemli desteler verilmektedir. Bu sayede, eğitim çok kaliteli ve diğer Avrupa Ülkeleri ile eşit kalitede üniversiteleri dikkat çekmektedir.

Makedonya Eğitim Ücret

Makedonya Üniversite eğitim ücretleri olarak öğrencilerimizin beklentilerini karşılamaktadır. Makedonya’da üniversite ücretleri, kurumlara göre değişmekle birlikte, 150 EURO’ dan başlamaktadır ve 4.000 EURO arasında değişmektedir. Eğitim almak istediğiniz özel ya da devlet üniversitesine ve fakülteye göre harçların değişebileceğini belirtelim. Özellikle Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, mutlaka öğrencilerimizin ve ailelerinin maddi durumlarını da dikkate alarak, ideallerine en uygun eğitim ile kurum seçimlerini yapmalarına yardımcı olmaktayız. Bu ülke yaşam giderleri açısından da öğrencilerimizi zorlamayacaktır. Part time ya da full time çalışma olanaklarından yararlanarak, harçlığınızı da çıkarabilirsiniz.


Makedonya’da üniversite eğitimi ucuz mu?

Makedonya Üniversite Avrupa Ülkeleri üniversiteleri ile kıyaslandığında, ekonomik olanakları sunmaktadır öğrencilerimize. Okul harçları artışlarında, hem kamu, hem de özel üniversiteler çok yüksek rakamları belirlemekte dikkatli hareket etmektedirler. Makul rakamların ayarlandığını, bunun önemli bir eğitim politikası olduğunu belirtelim. Öğrencilerimiz de Avrupa Birliği vatandaşı olan öğrenciler ile hatta daha farklı imtiyazlardan yararlanarak eğitimlerini almaktadırlar. Türkçe destekli eğitim veren bölümlerin olduğunu da altını çizerek belirtelim. Yaşam giderleri de ülkemize ve diğer Avrupa Ülkeleri’ne kıyasla çok daha ekonomiktir.


Yurt ücretleri ve ev kiraları ucuz mu?

Üniversite gerçekten birçok ülkeye oranla çok ekonomik. Öğrencilerin konaklaması için, temiz ve güvenli şekilde yurtlar bulunmaktadır. İlk senenizde bir yurtta kalabilir, tercih ederseniz sonrasında bir daire, ev kiralayabilirsiniz. Uygun rakamlarla bütçeniz oranında, tek başına ya da bir ya da birkaç arkadaşlarınızla ev ortamını tercih edebilirsiniz.


BÖLÜM ÜCRET
Diş Hekimliği 4000 €
Eczacılık 4000 €
Elektrik Mühendisliği 2000 €
Hukuk 2000 €
İnşaat Mühendisliği 3500 €
Makine Mühendisliği 3500 €
Mimarlık 4000 €
Psikoloji 4000 €
Tıp 4000 €
Bilgisayar Mühendisliği 3000 €

Elektronik Mühendisliği Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Makedonya’da Elektronik mühendisliği eğitimi almak için Makedonya Üniversite deneyimli ve her zaman en avantajlı eğitimlerin danışmanlığını yapan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, asla es geçemeyeceğiniz bir ülkeyi sizlere getirdik.

Kardeş ülkemiz, Balkanlar’ın parlayan yıldızı Makedonya, yani Kuzey Makedonya Cumhuriyeti inanılmaz avantajları ile öne çıkıyor. Makedon Halkı Türk Halkı ile kardeştir ve iki millet arasında kopmaz bağlar bulunmaktadır. Uzun yıllar Osmanlı İmparatorluğu egemenliğinde olan bu topraklarda, halen buram buram Türk ve Osmanlı izleri bulunmaktadır. Makedonya bereketli topraklarda, tarım ile besicilik ile yoğun geçinene, ticaret ve sanayi yönünden giderek kalkınan huzuru bir ülkedir. Ekonomisi stabil, aynı zamanda turizm açısından öne çıkan bir ülkedir. Bir diğer özelliği ise üniversiteleridir.

Makedonya Üniversiteleri, Avrupa Birliği Ülkeleri’nden olduğu gibi, ülkemizden öğrencilerimizi de kabul etmektedir. Üstelik öğrencilerimiz gerçekten ayrıcalıklı olarak kabul edilmektedir. Sınava girmeden ve ülkemizdeki üniversite giriş sınavlarından bağımsız olarak başvurularınızı yapabilirsiniz. Ocak ayında kayıtlar için öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçiniz. Hatta makedonya Üniversite Eğitim Ücretleri her sene Mayıs ayı sonunda eğitim dönemi biter ve ön kayıtlarınızı Ocak ayından başlayarak yapabilirsiniz. Danışmanlarımız size en doğru şekilde destek verecektir. Makedonya’da elektronik mühendisliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri konusunda net bilgileri alarak, hazırlıklarınızı eksiksiz olarak yapabilirsiniz. Senelik 2.000 EURO ile başlayan harç rakamlarını, ülkemizdeki birçok özel okuldan, kolejden bile daha uygundur.

Makedonya ve Mühendislik

Özellikle makedonya Üniversite  mühendisliği üniversitelerin önemli kısmında İngilizce olarak verilmektedir. İngilizce seviyeniz için TOEFL gibi belgelerin geçerli olduğunu ekleyelim. Ayrıca seviyesi yeterli olmayan öğrencilerimiz, hazırlık sınıfında dil eğitimlerini sağlam şekilde almaktadır. Elektronik mühendisliği bölümlerinde dört yıl eğitim verilmektedir. Özellikle, notları yüksek öğrencilerimiz burs olanaklarından yararlanabilirler. Türkçe destekli olan, ülkemizden hocaların da derslere girdiği kurumlar hakkında öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Bu bölümlerin de uygun ücretlerle öğrencilerimize özel eğitim verdiklerini belirtelim. Öğrencilerimiz Bulgarca, Makedonca gibi dilleri de eğitimleri sırasında öğrenebilirler.

Makedonya, son derece güvenli ve huzurlu bir ülkedir. Hem başkenti Üsküp, hem de Manastır, Kalkandelen gibi önemli şehirlerde bulunan üniversitelerde eğitim alabilirsiniz. Sevimli şehirlerden çok memnun kalacaksınız. Boş zamanlarınızda şehirlerde ve diğer yakın ülkelerde geziler yapabilirsiniz. Uygun ulaşım imkanları şehir içinde bulunmaktadır ve yakın kentlere de uygun taşıtlarla seyahatler yapabilirsiniz. Memnun kalacağınız seyahatlerden bütçeniz de sarsılmayacak. Öte yandan, kampus içinde zaman geçirmeniz için birçok olanak sizleri bekliyor. Spor ve benzer aktiviteler sizi bekliyor.


Makedonya Hukuk Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Makedonya Üniversiteleri, Türkçe destekli eğitim veren bölümleri ile dikkat çekiyor. Siz de lise eğitiminizi tamamladıktan sonra, lisans eğitimleriniz için ya da lisans eğitimlerinizi tamamladıktan sonra yüksek lisans programları için üniversitelere başvurabilirsiniz. Eğitim dili öğrencilerimiz için, Türkçe ve İngilizce eğitim dilinde olan bölümler de olmaktadır en uygun şekilde. Elbette Makedonca ve Bulgarca gibi dilleri de eğitim yıllarınızda öğrenebilirsiniz. Bu şekilde, birden fazla dili öğrenme şansınız olacaktır. Hukuk fakültesinde eğitim almak isteyen öğrencilerimiz, kesinlikle Makedonya’da hukuk eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri hakkında bilgi almayı ihmal etmeyiniz. Sınavsız şekilde hukuk fakültesinde eğitim almak isterseniz, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımızdan her zaman rehberlik alabilirsiniz.

Türkçe destekli hukuk fakültelerinde, ülkemizden hocalarımız da derslere girmektedir. Ayrıca, son derece avantajlı bir seçenek olarak, ülkemiz hukuk fakültelerindeki ders ve eğitim müfredatı birebir olarak Makedonya Üniversiteleri hukuk fakültelerinde de verilmektedir. Bu sayede öğrencilerimiz adeta kendi ülkemizde eğitim alır şeklinde olmaktadır. Bir yandan da Avrupa Birliği ve Makedonya hukuk eğitimleri de alındığından, mezun olduğunuzda birçok ülkede kariyer yapabilirsiniz. Bu avantajlı eğitimi üstelik son derece uygun rakamlarla alacaksınız. Yaklaşık olarak, her sene değişmekle birlikte, 2.000 Euro ile başlayan harçlar, genel anlamda çok ekonomik olarak seyretmektedir. Sömestre başlarında iki defada ödeyebilirsiniz. Burs olanakları da sizleri beklemektedir. Özellikle başarılı öğrencilerimiz burs başvuruları ile çok daha ekonomik anlamda rahatlayabilirler.

Makedonya ve Hukuk

Özellikle Makedonya Üniversiteleri Hukuk Fakülteleri’nde öğrencilerimiz sınav şartı olmadan kabul edilmektedir. Lise bölümünüzün ve aldığınız eğitimin önemi olmadan siz de başvurunuzu yapabilirsiniz. Öğrenci danışmanlarımız gereken desteği eksiksiz olarak yapacaklardır. Ayrıca ocak ayında başlayan ön kayıtları kaçırmayın ve bu önemli eğitim fırsatını değerlendirin. Makedonya Üniversiteleri, hem başkent Üsküp, hem de İştip, Kalkandelen, Manastır gibi ülkenin önemli kentlerinde sizleri bekliyor. Özel ya da devlete ait üniversitelerin hepsi de birbirinden kaliteli ve seçkin. Memnun kalacaksınız ve bir AB üniversitesinde öğrenci olmanın avantajını yaşayacaksınız. Bu nedenle, öğrenci danışmanlarımızdan henüz lise eğitiminde iken bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Öğrencilerimizin yaşam giderleri açısından zorlanmayacaklarınız belirtelim. Ülkemizde, bir başka kentte eğitim alan öğrencilerimizin harcamalarından daha fazlasını yapmayacaksınız. Ülkede öğrencilerimiz genellikle kiralar uygun olduğundan daire kiralamaktadır. Okullara yakın son derece uygun kiralık seçenekler bulunmaktadır. Konaklama harcamaları yanında, şehir içinde ulaşım ekonomiktir ve yeme içme harcamaları da ekonomiktir. Öğrencilerimiz kesinlikle zorlanmayacaklar.


Makedonya İnşaat Mühendisliği Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Makedonya, yakın zamanda kullanılan yeni ve resmi adıyla Kuzey Makedonya, ülkemiz öğrencilerine üniversitelerinin kapılarını sonuna kadar aralıyor. Ülkenin hem tarihi, hem de son derece planlı ve sevimli kentlerinde, barış içinde, huzurlu bir hayat sürmektedir. Ülke sadece turistler için değil, aynı zamanda, eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için de son derece önemlidir. Özellikle eğitim alanında birçok bölümde avantajlı eğitim şansları sizleri bekliyor. Lisans, yüksek lisans ve lisans tamamlama gibi seçenekleri sizlere sunulmaktadır. Makedonya’da inşaat mühendisliği eğitimi veren bölümler ve ücretleri konusunda da bilgi alabilirsiniz. Mühendislik bilimleri alanında, kaliteli ve modern eğitim seçeneklerine kesinlikle öğrenci danışmanlarımızla birlikte göz atmanızı tavsiye ederiz.

Makedonya’da hem kamu üniversiteleri, hem de özel üniversiteler sizleri bekliyor. Makedonya Üniversite Eğitim Ücretleri okul harçları rakamları genel olarak, 2.000 Euro ile 4.000 Euro arasında değişmektedir. Bu rakamların her sene okul idareleri tarafından yeniden belirlenmeleri söz konusu olacaktır, fakat genel anlamda, öğrencilerin bütçeleri dikkate alınarak ekonomik rakamlar şeklinde belirlenmektedir. İngilizce eğitim veren bölümlerde öğrencilerimizin dil seviyelerinin yeterli olmaması ile hazırlık sınıfında, yine aynı uygun rakamlarla eğitim alabileceğinizi belirtelim. Hatta öte yandan, yüksek lisans eğitimleri için de son derece uygun rakamlar sizleri bekliyor. Özellikle öğrencilerimiz Türkçe destekli bölümleri de seçebilirler ve bu konuda güncel bilgileri öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Üniversitelerin kampus ortamlarında hem derslerinizi az kişilik sınıflarda eksiksiz şekilde alacaksınız, hem de sosyal yaşam olanaklarını bulacaksınız. Öğrenci kulüplerinde ilgi alanlarınıza göre etkinliklere katılabilirsiniz. Spor olanakları, kültür ve sanat aktiviteleri, sanat etkinliklerine katılabilirsiniz. Mühendislik eğitimleri bakımından, modern bit altyapı ile teorik olarak eğitim almanın yanında, pratik anlamda da mesleğinizi mükemmel şekilde öğreneceksiniz. İnşaat mühendisliği eğitimi için kesinlikle tercih etmeniz gereken ülkelerden biri Makedonya’dır. Makedonya Üniversite Eğitim Ücretleri hen ekonomik anlamda bütçenize uygun, hem de eğitim kalitesi yüksek okullar aynı zamanda Bologna esaslarına uygun eğitim vermektedir.

Mezun Gençlerimiz..

Mezun olan gençlerimiz, çalışma alanlarında da pratik anlamda eğitimlerini alarak mezun olurlar. Birçok ülkede mavi diplomanız ile çalışabilirsiniz. Diğer ülkelerde de yüksek lisans eğitimlerinden ve staj imkanlarından yararlanabilirsiniz. Özellikle Makedonya Üniversiteleri, ülkemizde geçerli bir eğitim sunmaktadır. YÖK denkliği açısından avantajlar da öğrencilerimizi beklemektedir. Kamu alanında çalışmak için denklik başvurularınızı yapabilirsiniz. Bu nedenle, hem ekonomik rakamlarla eğitim alacaksınız, hem de kaliteli ve geçerli bir diploma ile birçok ülkede kariyerinizi yapabileceksiniz.


Makine Mühendisliği Eğitimi Veren Bölümler ve Ücretleri

Sevgili gençlerimiz, belki liseden mezun olurken bir sınavın geleceğinizi belirlemesini istemiyorsunuz ve sınava girmek istemiyorsunuz. Belki de üniversite sınavlarına girdiniz, ancak amaçladığınız bölüme giremediniz. Birkaç dakika içinde yapılan bir hata bile maalesef amaçladığınız bölümünden uzaklaşmanıza neden olabilmektedir. Sınav stres yaşamak ve masraf yapmak yerine, önerimiz sizi sınavsız olarak, diplomanızla kabul edecek üniversiteleri de değerlendirmek kesinlikle doğru bir seçim olacaktır. Yurtdışında, sizi lise diplomanızla kabul edecek, son derece özenle eğitecek ve başarılı bir meslek eğitimi sunacak üniversiteleri Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımızdan bilgi alarak öğrenebilirsiniz. Makedonya Üniversiteleri’ni bu noktada kesinlikle es geçmemeniz gerekiyor.

Mühendislik, özellikle makine mühendisliği bölümlerinde eğitim alan öğrencilerimiz de Makedonya’da makine mühendisliği eğitimi veren bölümler ve ücretleri hakkında öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirler. Ülkenin kaliteli üniversiteleri dikkat çekiyor ve her geçen gün de artmaktadır. Hem özel üniversitelerin hem de kamu üniversitelerinin özenli eğitimlerinden çok memnun kalacaksınız. Makine mühendisliği eğitimlerinde senelik harçlar 2.000 EURO’dan başlamaktadır. Gerçekten son derece uygun rakamlara, kaliteli ve uluslararası eğitim alma şanslarını elde etmekteler. Öğrenci danışmanlarımızla birlikte en doğru okulu seçecek ve kardeş bir ülkede rahat bir ortamda eğitim almanın avantajını yaşayacaksınız. Harç ödemeleri ekonomik ayrıca, sömestre başlarında yani iki defada ödenebilir.

Özellikle Üsküp, İştip, Kalkandelen, Manastır, Struga gibi ülkenin modern ve sevimli şehirlerinde bulunan önemli üniversitelerde siz de öğrenci olabilirsiniz. Dolayısı ile en doğru üniversite seçeneklerini danışmanlarımız size bildirecekler. Makine mühendisliği bölümünde, dört sene olarak, ağırlıklı olarak İngilizce eğitimi verilmektedir. İngilizce hazırlık eğitimi alarak seviyenizi lisans senelerine hazır hale getirebilirsiniz. Lisans yıllarında ise modern laboratuarlarda, donanımlı dersliklerde, bilgisayar ve internet altyapısı ile donatılan, kaliteli hocaların eğitim verdiği özenli bir makine mühendisliği eğitimi sizleri bekliyor. Avrupa Ülkeleri’nden birçok öğrenci ile aynı sıralarda eğitim alacaksınız. Kurumlar uluslararası işbirlikleri ve öğrenci değişim programlarına açıktır.Bu nedenle, birçok proje ile siz de ufuklarını genişletebilirsiniz.

Makedonya ve Türkçe Kültür Gelişimi

Makedonya Türkçe de konuşulan ve kültürümüze, yaşamımıza çok yakın Makedon Halkı’nı yaşadığı bir ülke. Öğrencilerimiz alışma süreçlerini hızlıca geçecekler. Ülkemize yakın konumda olması, düzenli seferler ile ülkemizden gidip gelmeyi de kolaylaştırmaktadır. Tatillerde ailenizi rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz. Makedonya genel anlamda ucuz bir ülkedir ve yaşam giderleri konusunda da zorlanmayacaksınız. Konaklama için uygun rakamlar verecek, beslenme, sosyal yaşam, ulaşım gibi harcama kalemlerinde de zorlanmayacaksınız.


Üniversite Mimarlık Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Makedonya Üniversite birbirinden özenli şehirleri ile hem görülmeye değer, hem de okulları ile eğitim almaya değer değerli gençlerimiz. Üsküp, İştip, Kalkandelen, Manastır, Struga gibi kentlerinde bulunan seçkin üniversitelerde eğitim alma ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Mimarlık eğitimi almak isteyen gençlerimizin de mutlaka değerlendirmelerini önerelim. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, Makedonya Üniversiteleri Türkiye temsilciliğimizi yürütmekteyiz. Makedonya’da mimarlık eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri hakkında bilgi edinerek siz de bu seçkin üniversitelerde, avantajlı olarak eğitim alma fırsatını elde edebilirsiniz. Kurumları tek tek öğrenci danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz ve başvurularınızı da desteğimizi alarak yapabilirsiniz. Hatta Avrupa Birliği eğitim kriterlerine uygun, AB üniversitelerinde öğrenci olacaksınız.

Mimarlık fakültelerinde bir sınav şartı olmadan öğrenci olabilirsiniz. Özellikle lise eğitiminizi tamamlayın ve diplomanızla başvuru avantajını elde edin. Lise eğitiminiz devam ederken de başvurularınızı yaparak, kontenjan olanaklarından şimdiden yararlanabilirsiniz. Dolayısı ile not ortalamanız ve taban puan uygulamanız da söz konusu olmayacaktır. Direk olarak kayıt başvurunuzu yapabilirsiniz. Mimarlık eğitimi İngilizce olarak ya da Türkçe destekli eğitim veren bölümlerden seçilebilir. Hazırlık eğitiminde de yeterli dil eğitimi öğrencilerimiz alacaklar. Mimarlık eğitimi ise dört sene sürmektedir. Meslek eğitimi mükemmel ve herm teorik, hem de pratik olarak yapılmaktadır. Bu sayede donanımlı olarak eğitiminizi alacaksınız ve Bologna esaslarına uygun şekilde eğitim alacağınızdan da emin olacaksınız. Mavi diplomanız ile uluslararası olarak, birçok ülkede kariyerinize başlayabilirsiniz.

Makedonya ve Üniversite Gelişimi

Makedonya Üniversite uluslararası geçerliği olan diplomanızla, Avrupa Ülkeleri ve dünya genelinde kariyer hedeflerinizi yapabilirsiniz. Öte yandan, YÖK denkliği avantajı ile kamu alanı dahil olmak üzere, ülkemizde de kariyer yapabilirsiniz. YÖK tarafından tanınan üniversitelerde eğitim alma avantajını elde edeceksiniz. Mimarlık eğitiminizi alırken, uygun harçların yanında, ekonomik yaşam olanaklarından da zorlanmayacaksınız. Yurt ile özellikle kiralık daire ve ev seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Kiraların rakamları son derece uygundur. Arkadaşlarınızla birlikte de ev kiralayabilirsiniz. Ulaşım olarak, küçük ve sevimli şehirlerin ulaşım sistemlerinin planlı olduğunu belirtelim. Toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Taksi ve araç kiralama seçenekleri de sizi memnun edecek.

Makedonya tam bir bolluk ülkesidir. Beslenme fiyatları çok yüksek değildir bu da sizin son derece avantajınıza olacak. Meyve sebze ile hayvansal ürünlerin, örneğin et ve süt fiyatlarının gerçekten uygun rakamlar olmasından memnun kalacaksınız. Ayrıca kampus alanında bulunan kantin ve yemekhanelerde uygun rakamlarla öğrencilerimiz de yararlanabilirler. Yaşam giderleri olarak, sosyal yaşam ve diğer kırtasiye giderleriniz de sizi zorlamayacak.


Makedonya Üniversite Psikoloji Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Makedonya Üniversite uluslararası psikoloji eğitim veren üniversiteler ve ücretleri konusunda, zaman geçirmeden öğrenci danışmanlarımızla bir araya gelerek bilgi alabilirsiniz. Ülkemizde psikoloji fakülteleri elbette bulunmaktadır ve sınav sisteminin zorlayıcı olduğunu gençlerimiz gibi, danışmanlığımız olarak bizler de biliyoruz. Ancak, yurtdışında her ülkede bu şekilde bir sınav şartı olmadığını belirtelim. Sınava girmeden, lise diplomanızı alarak kayıt için uygun bir öğrenci olabilirsiniz. Lisede fen bölümünden, matematik ya da sosyal bilgiler bölümünden ya da meslek lisesinden mezun olmanızın da önemi yoktur. Makedonya Üniversiteleri’nde meslek eğitiminizi altyapısı sağlam şekilde alacaksınız. Ocak ayında başlayan kayıtlar, Haziran ayına kadar sürmektedir ve bu süreçte mutlaka danışmanlığımızla iletişime geçiniz.

Makedonya’da başkent Üsküp, Manastır, İştip, Kalkandelen gibi önemli kentlerde çok önemli üniversiteler bulunmaktadır. Kurumların Avrupa Birliği standartlarında eğitim verdiklerini bilmelisiniz. Birçok önemli üniversite, Üsküp Kril Metodi Üniversitesi, Gotse Delçev Üniversitesi, Güneydoğu Avrupa Üniversitesi, FON University, State Üniversity, Uluslararası Balkan Üniversitesi gibi, hem önemli kamu üniversiteleri, hem de özel üniversiteler de kaliteli eğitim vermektedir. Ülkenin üniversiteleri, akreditasyonu olan uluslararası kalitede ve dünya sıralamalarında olan eğitim kurumlarıdır. Diplomalar ise mavi diploma olarak, uluslararası geçerliğe sahiptir. Avrupa Ülkeleri yanında, aynı zamanda uluslararası anlamda tanınma özelliği olan kurumlardır. Öğrencilerimiz de psikoloji eğitimlerini almalarının ardından uluslararası kariyer yapabilirler.

Makedonya Üniversiteleri

Makedonya Üniversiteleri psikoloji fakültelerinde Türkçe destekli eğitim seçeneklerini, danışmanlarımızdan bilgi alarak değerlendirebilirsiniz. İngilizce eğitim veren bölümler de bulunmaktadır ve hazırlık sınıfında seviyeniz son derece uygun hale gelecektir. Az öğrencilerle sınıflar meydana getirilmektedir. Her öğrenci eşittir ve akademisyenler de özenle eğitim vermektedir. Önemli isimlerden derslerinizi alacaksınız. Ülkemizden ve diğer Avrupa Ülkeleri’nden hocalar da derslerinize girecekler. Kaldı ki, Makedonya Üniversiteleri uluslararası kurumlarla ve birçok ülke ile bağlantıları olan eğitim kurumlarıdır. Bu nedenle, öğrenciler birçok bağlantıyı elde edebilirler. Çalışma imkanları, staj, öğrenci değişimleri, çeşitli projeler de sizleri bekliyor. Maddi anlamda desteklenmek için çeşitli burs olanaklarından yararlanabilirsiniz.

Makedonya Üniversiteleri son derece ekonomik, verilen kaliteli eğitime göre, uygun harç ödemeleri olan okullardır. Senelik olarak hazırlık sınıfı ve lisans senelerinde yaklaşık olarak, 2.000 EURO ile başlayan harçlarla ödemelerinizi yapabileceksiniz. Yaşam giderleri de sizi zorlamayacak. Bereketli bir ülke olarak, ülkede yeme içme giderlerinizde zorlanmayacaksınız. Konaklama ve ulaşım da sizi zorlamayacak rakamlarda olacak. Bu nedenle, yurtdışında en avantajlı eğitim olanaklarından birini Makedonya Üniversiteleri sunmaktadır.


Makedonya Üniversite Tıp Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Balkanlar’ın en görülesi ve kesinlikle yaşanılası ülkelerinden biri olan Makedonya’da bir üniversite eğitiminin de üzerinde beklentilerinizin karşılanacağı lisans ve yüksek lisans eğitimlerine merhaba diyebilirsiniz. Ülkemizde sına stresi yaşamak istemiyor, hak ettiğiniz bölüme direk başvurunuzla girmek istiyorsanız, yapmanız gereken Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımızla iletişime geçmek. Günümüzde yurtdışı eğitim deyince, ABD, Kanada gibi ülkelerle sınırlı, son derece yüksek maliyetleri olan eğitimleri düşünmeyin. Elbette bu ülkeler de yelpazemizde olmakla birlikte, yakın coğrafyamızdan birbirinden sevimli ve huzurlu ülkeler, son derece başarılı eğitim kurumları ile seçenekler sunuyor. Siz de Avrupa Ülkeleri’nde, sınava girmeden, ayrıcalıklı eğitim alabilirsiniz.

Makedonya Üniversiteleri birçok açıdan üniversite eğitimi konusunda beklentilerinizi karşılar durumdadır. Sağlık eğitimleri, özellikle tıp eğitiminde de öyle. Bu nedenle, Makedonya’da tıp eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri konusunda mutlaka bilgi almanızı ısrarla öneriyoruz. Tıp eğitimi konusundaki taleplerinizi ertelemeyin. Sınav çarkının içinde yorulmadan siz de beklentilerinizi fazlasıyla alacağınız ülke tıp fakültelerine başvurularınızı yapın. Öğrenci danışmanlarımızla eksiksiz şekilde yapabileceksiniz. Makedonya tıp eğitiminde İngilizce eğitim ağırlıklı olarak verilmekle birlikte, Türkçe destekli eğitim seçeneklerinin olduğunu belirtmemizde fayda var. Bu konuda güncel gelişmeleri mutlaka danışmanlığımızdan öğrenmelisiniz.

Makedonya ve Üniversiteleri İle;

Amerikan Üniversitesi, Uluslararası Struga Üniversitesi, Vizyon Üniversitesi, Üsküp Mit Üniversitesi, Manastır Üniversitesi, Tetova Üniversitesi, Goce Delcev Üniversitesi gibi birçok üniversite seçeneği sizleri beklemektedir. Tıp fakültesinde, eğitim diline göre öğrencilerimizin gerekli ise alacakları hazırlık sınıfında dil eğitiminin ardından, lisans seneleri başlar. Programlı ve özenli bir eğitim ile mesleğinizi öğrenirsiniz. Ülkemizden gelen hocaların de derslere girmesi ile öğrencilerimiz çok daha sağlıklı şekilde derslerine odaklanabilirler. Ayrıca, Makedonya’da tıp alanında söz sahibi olan bilim adamları size eğitim verecek. Onlardan tıp eğitimini teorik ve pratik anlamda öğreneceksiniz ve bunun da ötesinde meslek ahlakını mükemmel şekilde alacaksınız.

Makedonya genel anlamda kıtanın, özel anlamda ise Balkanlar’ın en ekonomik ülkelerinden biridir. Birkaç bin euro ile, diğer ülkeler ve ülkemizle kesinlikle kıyaslanmayacak harç rakamlarında eğitim alabilirsiniz. Bu şekilde, kaliteli bir fakülte eğitimi alma şansını elde edersiniz. Genel yaşam giderleri için de aylık olarak 150 euro ile 300 euro gibi rakam ayırmanız fazlasıyla yeterli olacaktır. Yaşam giderleri yanında, konaklama masrafları açısından da son derece avantajlı rakamlar sizleri beklemektedir. En önemlisi de geçerli bir diploma ile mezun olmanızdır. Geleceğinize güvenle bakma şansınız olacaktır.


Makedonya Üniversite Diş Hekimliği Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Balkanlar’ın en özel ve görülesi ülkelerinden biri olan Makedonya’da bulunmak yaşamınızın en güzel deneyimlerinden biri olacak. Bir de bu sevimli ülkede eğitim almak için zaman geçirmek kesinlikle yaşanmaya değer bir deneyim. Makedonya başkenti Üsküp ve diğer önemli kentleri içinde bulunan birbirinden kaliteli üniversiteleri ile gençlerimizi bekliyor. Sağlık alanında eğitim almak isteyen gençlerimiz de Makedonya Üniversiteleri’ni tercih edebilirler. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız Makedonya Üniversiteleri Türkiye temsilciğimizdir ve her zaman, eksiksiz olarak danışmanlık sunmak üzere sizleri bekliyoruz. Makedonya Üniversiteleri’nde diş hekimliği eğitimi konusunda bilgi almak isteyen öğrencilerimiz de Makedonya’da diş hekimliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri konusunda bilgi alabilirler.

Makedonya Üniversiteleri’nde, hem kamu, hem de özel kurumlarda son derece uygun rakamlarla eğitim alabilirsiniz. Ülkemizde özel bir kurumda alacağınız bir senelik, ya da bu süre içinde başka Avrupa Üniversiteleri’nde alacağınız eğitim bedelini Makedonya Üniversiteleri’nde birkaç sene için, belki de tüm lisans yıllarınız için vermeniz yeterli olacaktır. Diğer ülkelerin üniversite harçlarının Makedonya Üniversiteleri’ne göre kat be kat fazla olduğunu anlayacaksınız. Yaşam giderleri de öğrencilerimizi kesinlikle zorlamamaktadır. Sosyal yaşam, ulaşım, beslenme, konaklama, faturalar gibi masraflarınız için de belirli ve ekonomik bir bütçe ayırmanız yeterlidir. Çalışma seçenekleri de öğrencilerimize sunulmaktadır ve bütçenize katkı sağlayabilirsiniz.

Makedonya Diş Hekimliği

Makedonya Üniversiteleri’nde diş hekimliği eğitiminizi alırken birçok dili öğrenme şansınız olacak, bu da son derece önemli bir ayrıcalık. Türkçe ve İngilizce eğitim veren bölümlerin yanında, Makedonca, Bulgarca gibi dilleri de eğitim alarak öğrenebilirsiniz. Birçok kaliteli ve Bologna esaslarına göre eğitim veren üniversitelerde Avrupa standartlarında ve uluslararası eğitim alma ayrıcalığı sizleri bekliyor. Diş hekimliği bölümüne bir sınav şartı olmadan girmeniz sizin için son derece avantajlı olacak değerli gençlerimiz. Ülkemizde uygulanan sınav sistemleri bu ülkede geçerli değildir. Ayrıca bir giriş sınavı uygulaması da bulunmamaktadır. Liseden mezuniyetinizden sonra, diplomanızla ve talep edilecek temel belgelerinizle kayıt başvurularınızı yapabilirsiniz. Bu şekilde, başvurularınız kolayca değerlendirmeye alınacaktır.

Çok kaliteli üniversitelerde, ne kendinizi, ne de ailenizi ekonomik anlamda zorlamadan mükemmel bir eğitim alabilirsiniz. Sıcak insanlar olan Makedon Halkı Türk İnsanı’na son derece benzer ve bu ülkede Türklerin de yaşadığını, Türkçe’nin de kullanılan bir dil olduğunu hatırlatalım. Kesinlikle yabancılık çekmeyeceksiniz. Ayrıca, alışma süreci şeklinde bir zaman da olmayacak, hemen yaşama alışacaksınız. Yurtlarda ve kiralık dairelerde kalabilirsiniz.


Makedonya Eczacılık Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Balkanlar’ın Yugoslavya’nın dağılmasından sonra kurulan ülkelerinden biri olan Makedonya, Kuzey Makedonya, ülkemizle son derece yakın ilişkileri olan bir ülke. Makedon Halkı ile Türk Halkı arasında son derece sağlam bağlar bulunmaktadır. Bunda, elbette tarihi bağların da etkisi büyüktür. Osmanlı İmparatorluğu’nun izleri, bu güzel topraklarda halen devam etmektedir. Kentlerinde, halkın yaşamında bu etkiyi çok kolay şekilde görebilirsiniz. Makedonya ülke olarak eğitime son derece önem veren bir politika izlemektedir. Okum ayazma oranı da gerçekten çok yüksektir. Yüksek eğitim kurumları da kaliteli ve modern eğitim sunmaktadır. Altyapıları son derece yeterli kurumlardır. Avrupa Birliği bünyesinde olan üniversiteler olduklarından, bologna esaslarına uygun şekilde eğitim verilmektedir. Mavi diploma yani uluslararası diploma veren kurumlardır.

Makedonya Üniversiteleri sağlık eğitimleri bakımından da parmakla gösterilmektedir. Gençlerimizin kesinlikle değerlendirmelerini tavsiye ederiz. Eczacılık eğitimlerini hedefleyen gençlerimizin de öğrenci danışmanlarımızdan bilgi almalarını öneriyoruz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız her zaman sizlerle. Makedonya’da eczacılık eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri konusunda güncel ve doğru bilgileri ofislerimizden ve iletişim kanallarımızdan alabilirsiniz. Makedonya Üniversiteleri’nde harç rakamları 2.000 EURO ile 4.000 EURO arasındadır. Bu rakamlar senelik rakamlardır ve her sene okullar, öğrencilerin bütçelerini dikkate alarak en ekonomik şekilde rakamları ayarlamaktadır. Yurtdışından gelen öğrenciler ve öğrencilerimiz arasında harç rakamları yönünden bir eşitsizlik ve ayrım uygulanmamaktadır.

Makedonya ve Ülkelerin Tutarı

Bu rakamlar, öğrencilerimizin başka ülkelerde ya da kendi ülkemizde bile yapacakları harcamalardan çok daha uygun rakamlardır. Yaşam giderleri de zorlamayacaktır. Uygun fiyatlarla kiralık dairelerde, odalarda kalabilirsiniz. Birkaç arkadaşınızla birlikte ev kiralayabilirsiniz. İlk senenizde konaklama seçeneklerinizi öğrenci danışmanlarımızla birlikte planlayabilirsiniz. Bu nedenle, ilk kez yurtdışı deneyimi yaşayacak bir gencimiz olarak endişe etmenize kesinlikle mahal yok. Öğrenci danışmanlarımız size tüm hazırlıklarınız ile yanınızda olacaklar. Uygun ve ortalama bir bütçe ile kesinlikle zorlanmadan, eğitim yıllarınızda yaşam giderlerinizi karşılayabilirsiniz. Çalışma olanakları olduğunu da belirtelim.

Ülkede eczacılık fakültesi ağırlıklı olarak İngilizce verilmektedir. Yeteri seviyede olmayan öğrencilerimiz hazırlık dil sınıflarında eğitim alabilirler. Öte yandan, Türkçe destekli bölümlerin sayısı da giderek artmaktadır ve danışmanlarımız size gerekli bilgileri verecektir. Ayrıca Makedonca ve Bulgarca gibi dilleri de öğrenmenin şansını yaşayacaksınız. Seçkin akademisyenlerin elinde meslek eğitiminizi beklentilerinizi karşılar şekilde alacaksınız. Az kişilerden oluşan sınıflarda, modern cihazlar ve bilgisayar donanımları ile derslerinizi mükemmel şekilde alacaksınız. Modern ve uygun rakamlı eğitimler sizi bekliyor.


Makedonya’da Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Balkanlar Coğrafyası’nda bulunan Makedonya, Kosova, Bulgaristan, Arnavutluk, Yunanistan ile komşudur. Bu ülkede konuşulan dillerden biri de Türkçedir. Türklerin de yaşadıkları bir ülke olan Makedonya, aynı zamanda son derece yakın ilişkilerimizin, bağlarımızın olduğu Makedon Halkı’nın yaşadığı ülkedir. Geleneklerimiz, kültürümüz, hayata bakışımız ve tarihimiz birbirine son derece yakındır. Makedon Halkı Türk Halkı’nı çok sever. Bu nedenle, ülkeye gelen üniversite öğrencileri de çok sıcak karşılanır ve asla yabancılık çekmezler. Bu nedenle, üniversite öğrencilerinin en beğendikleri ve kendilerini rahat hissettikleri ülkelerden biridir. Makedon Üniversiteleri öğrencilerimizi sınavsız olarak kabul etmektedir. Ülkemizdeki sınav sisteminden de bağımsızdır ve bir taban puanı, not ortalaması şartı da bulunmamaktadır.

Makedonya son derece kaliteli üniversitelere sahiptir. Avrupa Birliği Üniversiteleri arasında olarak, Bologna esaslarına uygun olarak eğitim verilmektedir. Bilim dallarında, eğitim dallarında, birçok fakültede eğitim verilmektedir ve yeni nesil eğitimler de verilmektedir. Bunların arasında bilgisayar mühendisliği bölümleri gelmektedir. Öğrencilerimiz bir sınava girmeden, lisede eğitim aldıkları bölüm de önemli olmaksızın, lise eğitimlerini tamamladıktan sonra, diplomaları ile kontenjanları kaçırmadan kayıtlarını yaptırabilirler. Elbette, Makedonya’da bilgisayar mühendisliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri konusunda bilgi almak için öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Üniversiteler hakkında tüm bilgileri, Türkiye Makedonya Üniversiteleri temsilciliği olarak, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımızdan alabilirsiniz.

Makedonya ve Dilin Önemi

Makedonya Üniversiteleri’nde İngilizce olarak, dört sene verilen lisans eğitimlerinde son derece kaliteli meslek eğitimi alacaksınız. Hazırlık sınıfında seviyenizi ilerletmek için de gereken eğitimi alabilirsiniz. Bilgisayar mühendisliği eğitimi alanında, gereken en modern eğitimi alacaksınız. Lisans senelerinizde, tam anlamıyla internet altyapısı ve her öğrencinin kullanacağı gerekeli internet donanımı ile eğitim verilmektedir. Laboratuarlar, kütüphaneler ve altyapısı mükemmel eğitim sistemi içinde öğrenci olacaksınız. En kaliteli hocalardan eğitim alacaksınız ve seçkin hocalar meslek yaşamında size eşlik edecekler. Uluslararası ilişkileri de olan okullarla birlikte, bu şekilde çok önemli bilimsel projelere de dahil olabilirsiniz.

Mezun olduğunuzda alacağınız mavi diploma, uluslararası bir diplomadır. Europass özelliği olan diplomalar, Avrupa Birliği Üniversiteleri tarafından verilmektedir. Siz de Makedonya Üniversiteleri’nde eğitim alarak uluslararası anlamda geçerli diplomanızı alacaksınız. Mezun olduktan sonra, ülkemizde ve Avrupa Ülkeleri’nde birçok alanda çalışabilirsiniz. Mesleğinizi uluslararası olarak yapabilirsiniz. Ülkemizle her zaman gidip gelebilirsiniz çünkü devamlı olarak uçuşlar bulunmaktadır. Karayolu ile ulaşım da mümkündür. Ekonomik anlamda zorlanmadan, bütçenizi uygun rakamlarla ayarlayabilirsiniz. Başarılı bir eğitim yaşamı sizi bekliyor.

Puanla
[OY: 2 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1