İstip Göce Delcev Üniversitesi

Makedonya üniversitelerinde sınavsız eğitim görebilmek çok kolay. Sadece lise ya da meslek lisesi diploması ile istediğiniz bölüme kolayca yerleşebilir ve hayallerinizi gerçekleştirme imkânı bulabilirsiniz. Sınav şartı olmadan Yök tarafından tanınan yurt dışı üniversitelerinden mezun olmak size birçok avantaj sağlayacaktır.

Makedonya'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  İstip Goce Delcev Hakkında Merak Edilenler

  İştip Goce Delcev Üniversitesi Ücretleri

  Makedonya Hakkında Öğrenci Görüşleri
  Kliment Ohridski Üniversitesi | Makedonya Müracaat Merkezi
  Mit Üniversitesi | Makedonya Müracaat Merkezi
  Makedonya Müracaat Merkezi

  İştip Goce Delcev Üniversitesi Hakkında

  İstip Göce Delcev Üniversitesi

  Şirin ve medeni Balkan Ülkesi olan Makedonya’nın kaliteli eğitim avantajları ile ilgi çeken üniversitesi Goce Delcev  sizleri ağırlamaya hazır. Üniversite Kuzey Makedonya’da bulunmaktadır. Genç ve son derece dinamik bir üniversitedir. 2007 Yılından bu yana eğitimi aktif olarak devam etmektedir. 15.000 üzerinde öğrencisine modern, Bologna esaslarına uygun, son derece özenli ve kaliteli şekilde eğitim veren bir kurumdur. Bir devlet üniversitesi olan Goce Delcev, önemli kurumların  yurtiçinde ve yurtdışında otoritelerin meslek birliklerinin referans verdikleri yüksek eğitim-öğretim kurumudur. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız bünyesinde her zaman kurum hakkında eğitim danışmanlarımızdan bilgi ile destek alabilirsiniz.

  İştip Hakkında Gelişim Eğitimi

  Üniversite Makedonya’nın İştip şehrinde bulunmaktadır. Bünyesinde yüzlerce akademik personeli bulunan Goce Delcev Üniversitesinde ülkenin önemli bilim adamları öğretim görevlisi olarak hizmet vermektedir. Bu sevimli ve modern kentin gelişmesinde üniversitenin de etkisi olduğunu belirtmekte yanlış olmaz. Kalitesi ve eğitim düzeyi sayesinde ülkemiz dahil olmak üzere, hem Makedon, hem de AB ülkelerinden gençlerle şehri gerçek bir üniversite kentine dönüştürmüştür. Bu kentin özellikle, tekstil üretimi alanında çok önemli bir şehir olduğunu ekleyelim. Öğrencilerimiz, hem eğitimlerini alırken, hem de mezun olmalarından sonra, bu alanda şehirde kariyer yapabileceklerini ekleyebiliriz. Goce Delcev Üniversitesi ve Balkan Ülkeleri, Kuzey Makedonya ve çevresinde yüksek oranda eğitim ihtiyacını karşılamıştır.


  İştip Goce Delcev Üniversitesi’nde Eğitim İçin 10 Geçerli Neden:

  İştip Goce Delcev Üniversitesi, Bologna anlaşması uyarınca öğrencilerine eğitim vermeye özen göstermektedir. Ayrıca anlaşma esaslarına uygun şekilde, bu sözleşmeyi imzalayarak başarılı bir eğitim sunmaktadır. Bu noktada, hemen ekleyelim sevgili gençlerimiz, üniversite Avrupa Birliği Üniversitesi’dir. Avrupa Birliği eğitim kurumlarına bağlı olarak, öğrencilerimiz de mezun olduklarında, diğer öğrenciler gibi, mavi diplomalarını almaktadır. Europass diplomalarınızla birçok AB ülkesinde eğitim alabilirsiniz. 47 Avrupa Ülkesi kariyer yapmanız için sizleri bekliyor. Üniversite lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerinizi de alabileceğiniz bir kurumdur. Onun üzerinde fakültesi ile özenli eğitim verilmektedir. YÖK denkliği avantajını da unutmamak gerekir. YÖK tarafından tanınan üniversitelerde kaliteli ve aynı zamanda uluslararası geçerliği olan kurumda eğitim almak ayrıcalıklı olmak anlamına gelmektedir.

  İştip Goce Delcev Hakkında Eğitim Düzeyi

  İştip Goce  Delcev Üniversitesinde bölüm olarak; tıp fakültesi bölümleri, diş hekimliği fakültesi ve eczacılık fakültesi ile diğer sağlık eğitimi bölümleri, lisans ve uzman programları sizleri beklemektedir. Ayrıca bilişim fakültesi bölümleri olarak, yazılım, bilgisayar mühendislikleri, matematik bölümü, bilgi sistemleri ve diğer bölümler günümüzün meslek eğitimleri olarak dikkat çekmektedir. Ayrıca eğitim fakültesi bölümleri olarak, öğretmenlik bölümlerinde eğitim fırsatları sizleri beklemektedir. Özellikle ekonomi fakültesi bölümleri olarak, ekonomi, iktisat, uluslararası iktisat, finans yönetimi, sağlık yönetimi bölümleri, filoloji fakültesinde eksiksiz olarak dil eğitimleri verilmektedir. Dolayısı ile hukuk fakültesi, mekanik fakültesi, mimarlık fakültesi ile inşaat mühendisliği fakültelerinde eğitim alabilirsiniz. Hatta yeni materyaller ile teknolojiler bölümü, turizm ile lojistik işletme fakültesi, gastroloji fakültesi bölümü, doğal ile teknik bilimler fakültesi, elektrik fakültesi, müzik fakültesi dikkatinizi çekecek ve size mükemmel meslek eğitimi verece bölümlerdir. Teknoloji fakültesi, ziraat fakültesi, doğa fakültesi, enformatik fakültesi, teknoloji ve teknik bilimler fakültesi okulun birbirinden seçkin bölümleridir.


   Üniversitesi Puanları: 

  İştip Goce Delcev Üniversitesi hakkında tüm detayları öğrenmek ve bu kaliteli eğitim kurumunda öğrenci olmak için öğrenci danışmanlarımızla iletişim kurmayı unutmayınız. Şubelerimiz, internet sitemiz ve destek hatlarımız ile her zaman sizinleyiz. Okula girişleriniz için bir sınava girmeniz gerekmemektedir.Bu puan uygulaması olmadığını belirtelim. Ülkemizdeki gibi bir sınav sistemi de söz konusu değildir. Lise eğitiminizi tamamlamadan ön kayıt için başvurularınızı yapabilirsiniz. Ayrıca eğitimlerini tamamlayan gençlerimiz de diplomaları ile başvurularını yapabilirler. Eğitim dili genellikle İngilizce olup, Makedonca bölümler de bulunmaktadır. Hazırlık sınıfında gerekli dil eğitiminizi alabileceğinizi unutmamalısınız. Lisans üstü eğitimleriniz için de elbette lisans eğitiminizi tamamlamış olmanız, diplomanızı almanız gerekmektedir. Onlarca fakültede, son derece başarılı uzmanlık programlarına da katılabilirsiniz.


  İştip Üniversitesi Şartları:

  İştip Goce Delcev Üniversitesine öğrencilerimiz elbette başvurabilirler ve diğer AB ülkeleri ile birlikte, ülkemizden de gençlerimiz bu üniversitede eğitim almaktadır. Hatta siz de öğrenci danışmanlarımızdan destek alarak başvuru işlemlerinizi sorunsuz olarak tamamlayabilirsiniz. Lisans eğitimi almak için fakülteler girmeniz, lise eğitiminizi tamamlamanız gerekmektedir. Üç ya da dört sene olarak genellikle lisans eğitimleri verilmektedir. Hazırlık sınıflarınızda dil eğitimini son derece kapsamlı olarak alacaksınız. Beş on kişilik sınıflarda ilgili hocalarınızla dil eğitiminizi tamamlayacaksınız. Lisans eğitimlerinde de az kişilik sınıflarda, modern bir eğitim verilmektedir. Hocaların yakın ilgisinden memnun kalacaksınız ve modern ortamda meslek eğitiminizi alacaksınız. Sınıflar, internet altyapılı ve bilgisayar donanımlıdır. Laboratuarlar, kütüphaneler, çalışma alanları öğrencilerin derslerini almaları, kavramaları için son derece uygundur. Hem teorik ve pekiştiren şekilde mutlaka pratik eğitim verilmektedir.

  İştip Goce Delcev Hakkında Tıp Eğitim Diplomatik

  İştip Goce Delcev Üniversitesi için lise diploması, transkript, hocalarınızdan aldığınız referanslarınız, sağlık raporu, seyahat sağlık sigortası ve diğer belgelerinizi eksiksiz olarak tamamlamanız gerekmektedir. Kayıt sürelerini değerlendirerek başvurularınızı da yapmalısınız. Ön kayıt fırsatları ile henüz lise eğitiminiz sona ermeden de kayıtlarınızı yaptırabilirsiniz. Lisede eğitim aldığınız bölüm, not ortalamanız başvurularınızda esas teşkil etmemektedir. Ayrıca, lise türü ve bölümü ayrımı olmadan, öğrencilerimiz amaçladıkları bölümlerde eğitim almak için başvuru yapabilirler.


  İştip Goce Delcev Üniversitesi Fiyatları:

  Goca Delcev Devlet Üniversitesi, sevimli bir kent olan ve ülkenin kuzeyinde yer alan İştip’te bulunmaktadır. İştip bir öğrenci ve tekstil kentidir. Medeni insanları ile eğitim oranı yüksek, modern özellikleri yanında doğal güzellikleri de dikkat çekmektedir. Kentin içinde yürüyüş yada bisikletle rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Öte yandan, toplu taşıma araçları da uygun fiyatlarla kullanabilirsiniz.

  Üniversitenin harç rakamları, genel çizgide değerlendirilecek olursa, son derece ekonomiktir. 1500 Euro olarak bu oranda çerçevelenen rakamlarda harçlarınızı ödeyerek rahatlıkla eğitiminizi alabilirsiniz. Elbette harç rakamları, her eğitim döneminde yenilenmektedir. Ancak kesinlikle öğrencilerimizi zorlayacak rakamlar değildir. Farklı ülke ve üniversiteler ile kıyaslandığında bu özellik anlaşılacaktır. Tıp fakültesi ve buna bağlı bölümlerde 1.500 Euro ile 2.000 Euro arasında rakamlar, mühendislik ile diğer fakültelerde ise, 1.000 Euro ile 1.500 Euro arasında değişen rakamlarla eğitimlerinizi alabilirsiniz.

  İştip Goce Delcev Hakkında Tıp Eğitim

  Bir öğrenci olarak, elbette belirli miktarda aylık bütçe ayarlaması yapmanız gerekmektedir. Buna göre, yeme içme, barınma, kırtasiye ile kitap giderleriniz, sosyal yaşam, ulaşım olarak giderleriniz 300 Euro ile 400 Euro arasında bir rakam ayırmanız son derece yeterli olacaktır. Yurtlarda ve okula yakın, son derece sevimli kiralık dairelerde kalabilirsiniz. İsterseniz yalnız olarak ya da arkadaşlarınızla kalabilirsiniz. Son derece güvenli, suç oranı da düşük olan bir kentte bulunmakta olduğunuzu unutmayınız. Rahatlıkla, bayan ya da erkek, istediğiniz saatte bir noktadan diğer noktaya ulaşabilirsiniz, dışarıda zaman geçirebilirsiniz.

  Hafta sonu gibi, uygun zamanlarınızda mutlaka diğer kentlerde ve ülkelere geziler düzenleyin. Uygun tren biletleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Kampüs içinde tesislerin olduğunu da belirtelim. Gerek etüt çalışmalarınız için, gerekse boş zamanlarınızda sosyal yaşam noktasında zaman geçirmek için merkezleri kullanabilirsiniz. Bu şansı değerlendirmenizi öneririz.

  Puanla
  [OY: 9 Ortalama: 4.8]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1