Makedonya'da Mimarlık Eğitimi

Kariyerini mimarlık üzerine yapmak isteyen kişiler geleceklerini planlarken kendilerine en uygun ülkeyi ve eğitim sistemini seçmeye çalışmaktadır. Yapılacak tercihler sizlerin hayatını belirleyici etkide olacaktır. O sebeple bu tür konuları iyi değerlendirmek gerekmektedir.

Makedonya'da Eğitim

Makedonya Mimarlık Hakkında Merak Edilenler

Makedonya’da Mimarlık Okumak

Makedonya Hakkında Öğrenci Görüşleri
Makedonya MimarlıkKliment Ohridski Üniversitesi | Makedonya Müracaat Merkezi
Mit Üniversitesi | Makedonya Müracaat Merkezi
Makedonya Müracaat Merkezi

Makedonya Mimarlık 

Kariyerini mimarlık üzerine yapmak isteyen kişiler geleceklerini planlarken kendilerine en uygun ülkeyi ve eğitim sistemini seçmeye çalışmaktadır. Yapılacak tercihler sizlerin hayatını belirleyici etkide olacaktır. O sebeple bu tür konuları iyi değerlendirmek gerekmektedir.

Makedonya mimarlık eğitimi veren ülkeler arasında yer almaktadır. Son yıllarda çok fazla tercih edilen üniversitelere sahip olan ülke sunduğu uygun fırsatlarla sizleri iyi bir geleceğe hazırlamaktadır. Bunun için ise sizleri zorlamamaktadır.

Makedonya’da Mimarlık Eğitimi Eğitim Süresi – Kaç Yıl?

Makedonya’da eğitimi almak isteyen kişiler hayatlarının belli bir süresini bu kanala yönlendirmektedir. 4 yıllık eğitim hayatınızı en iyi şekilde değerlendirmeniz ve yeteneğinizi geliştirmeniz sizlere her alanda çok sayıda kapı açacaktır.

Makedonya’da Eğitimi YÖK Denkliği Var Mı?

YÖK Makedonya’daki hemen her üniversiteyi tanımaktadır. YÖK tanıdığı her üniversiteye elbette denklik vermemektedir. Ancak Makedonya ile yapılan anlaşmalar sayesinde denklik işlemlerini hiçbir problem yaşamadan yapmaktadırlar. Bu sayede kişiler herhangi bir sıkıntı çekmezler.

Makedonya’da YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Eğitiminizi Makedonya’da tamamladıktan sonra çalışma hayatınıza kendi ülkenizde başlamak isteyebilirsiniz. Türkiye’ye bu sebeple döndüğünüzde çalışma hayatına katılmanız ve diplomanızın geçerli sayılabilmesi için bir sınava tabi tutulabilirsiniz. Bu sınav seviye tespiti olarak da adlandırılabilir. Kimi durumlarda yapılan stajlar bu sınavlara eşdeğer olarak kabul edilmektedir.

Makedonya’da Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Özellikle her öğrenci eğitim hayatı boyunca Makedonya’da durmak zorunda değildir. Tatil dönemlerinizde kendi ülkenize dönebilirsiniz. Hatta birikim yapmak ya da iş öğrenmek için çalışma hayatına dâhil olmak isteyebilirsiniz. Bu isteğinizi engelleyecek hiçbir koşul bulunmamaktadır.

Makedonya’da Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nedir?

Makedonya’da oldukça uygun fiyatlara kaliteli eğitim alıp kendinizi geliştirmeniz mümkündür. Sizlerden istenilen eğitim tutarlarını taksitle ödeme seçeneği de sunarlar. Bu sayede rahatlıkla eğitim ücretlerinizi ödeyebilirsiniz. Hazırlık sınıfında 500 Euro lisans dönemi için ise yıllık 2000 Euro gibi bir fiyata üniversiteli olmanız mümkündür.

Makedonya’da Mimarlık Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Herhangi bir sınava girmeden ve bu sınavların kaygısını bünyenizde hissetmeden üniversiteli olmak istemez misiniz? Elbette bu düşünce hepimizi heyecanlandırır ve araştırma yoluna yönlendirir. Ayrıca Makedonya’da mimarlık eğitimi almak isteyen kişiler hali hazırda bir sınava katılmadan direkt olarak eğitim hayatına başlayabilir. Yapılması gereken tek şey başvurudur.

Makedonya’da Mimarlık Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Makedonya her yıl daha fazla öğrencinin dikkatini çekmektedir. Türkçe eğitim vermesi sebebi ile de Türkiye’den çok sayıda öğrenci eğitim görmek için Makedonya’ya gitmektedir. Her bölümde olduğu gibi mimarlık bölümünde de çok sayıda Türk öğrenci bulunmaktadır.

Makedonya’da Mimarlık Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Makedonya’da mimarlık okumak için yapmanız gereken ilk şey lise mezunu olmaktır. Sonrasında herhangi bir sınava girmenize gerek yoktur. Lise diplomanız ile başvuru yapmanız mümkündür. Sonrasında kabul belgesi alarak gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

Makedonya’da Mimarlık Okumanın Avantajları?

Özellikle asla eskimeyecek ve değerini yitirmeyecek bir bölüm olan mimarlık, sizlere gelecekte de oldukça iyi fırsatlar sunacaktır. Bu sebeple Makedonya’da mimarlık eğitimi alarak AB üyesi ülkelerde diplomanızın geçerliliğini sağlayabilirsiniz. Özellikle iyi bir eğitimi uygun fiyatlarla almak her daim karşılaşılan fırsatlardan değildir. O sebeple sunulan tüm bu fırsatları iyi değerlendirmek gerekir.

Makedonya’da Mimarlık Bitirenler Mezunlarınız Var Mı?

Değişen dünya düzeni ile birlikte eğitimde farkındalık artmıştır. Dolayısı ile artık kişiler kendilerine en uygun olan eğitim programlarını nerede olursa olsun değerlendirmektedir. Makedonya değerlendirilecek fırsatlar açısından oldukça önemli bir konumdadır. Her yıl çok sayıda öğrenci eğitim görmek için bu ülkeyi tercih etmektedir. Eurostar aracılığı ile üniversiteye gidip mezun olan kişiler sizlerle gerekli konular hakkında irtibata geçebilmektedir. Firmamız iletişim kurmanız konusunda sizlere yardımcı olmaktadır.

Mimarlık Bursları – Burslu veya Ücretsiz Mimarlık Fakültesinde Okuyabilir Miyim?

Makedonya’da eğitim oldukça uygun fiyatlarla sağlanmaktadır. Ancak burs alarak eğitim hayatına devam etmek isteyenler ya da ücretsiz eğitim olanaklarından faydalanmak isteyen kişiler olabilir. Burs genel olarak başarı odaklı dağıtılmaktadır. Üniversiteden burs almak isteyen kişiler genel başarı ortalamasını iyi bir seviyede tutmalıdır. Bu sayede tam burslu ya da kısmen bursu eğitimine devam edebilir. Aynı zamanda ihtiyaçlarınızı karşılamak için bir desteğe ihtiyaç duyarsanız KYK sizlere bu imkânları da sunmaktadır. KYK’dan geri ödemeli ya da karşılıksız burs alabilirsiniz.

Makedonya’da Mimarlık Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Makedonya’da mimarlık eğitiminizi bitirdiğiniz zaman Türkiye’ye dönüp iş hayatınıza orada başlayabilirsiniz. Bunun için önünüzde herhangi bir engel oluşmayacaktır. Bu durumda yapmanız gereken tek şey YÖK’e dilekçe gönderip denklik istemektir. Diploma denklik belgesine ulaştığınız zaman çalışma hayatınıza ülkenin her yerinde başlayabilirsiniz. Ayrıca stajınızı eğitiminiz sürerken bile Türkiye’de yapabilirsiniz.

Makedonya’da Mimarlık Okumak Şartları

Mimarlık eğitimi almak isteyen kişiler öncelikle bu mesleğin kendilerine uygunluğuna karar vermelidir. Sonrasında bir sıkılma ya da bunalma yaşamamak için seçeceğiniz mesleği dikkatli bir şekilde belirlemeniz gerekir. Mimarlık görsel hafıza ve çizim yeteneğine ihtiyaç duyan bir daldır. Bu sebeple kendinizde bu bileşenleri görüyorsanız ilk adımlarınızı atabilirsiniz. Lise diplomanız ve diğer belgelerle başvuru yapabilirsiniz.

Makedonya Eğitimi Taban Puanları

Makedonya’da mimarlık eğitimi almak için herhangi bir puan türüne ihtiyaç duymazsınız. O sebeple taban puana da gerek yoktur. Eğer sınava girip üniversiteye yerleşmek isterseniz o zaman taban puanların önemi olacaktır. Bu puanlar her yıl değişiklik göstermektedir. Her yıl takip etmeniz gerekmektedir.

Makedonya Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Makedonya’da üniversite okurken dileyen kişiler Türkiye2ye yatay geçiş yapabilir ve mimarlık eğitimini kendi ülkesinde devam ettirebilir. Bunun için elbette birtakım şartlar bulunmaktadır. Hazırlık sınıfında yatay geçiş imkânı sunulmamaktadır. 1. Sınıfın sonunda derslerde elde ettiğiniz başarı oranları yatay geçiş yapabilmeniz için önemlidir. Aynı zamanda ÖSYM tarafından yapılmakta olan sınavlara da katılmanız gerekir. Bu sınavda da belirli başarı puanını almanız gerekir.

Makedonya’da Mimarlık Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Üniversite başvuru tarihleri değişiklik gösterebilmektedir. Mayıs ayının 15’inden itibaren başvuru yapabilme ihtimaliniz bulunmaktadır. Eurostar uzman danışman kadrosu sizlere bu konu hakkında detaylı bilgileri sunacaktır. Aynı zamanda gerekli belgeleri toparlamanız da ve teslim tarihleri hakkında da sizlere yardımcı olacaklardır.

Makedonya’da Mimarlık Okumak İstiyorum

Makedonya’da mimarlık eğitimi almak isteyen kişiler herhangi bir sınava girmeden bu hayalini gerçekleştirebilir. Türkçe eğitimin yanı sıra çeşitli dillerde eğitim alma olanağınız mevcut olduğu için kişisel gelişiminiz ileri düzeyde artacaktır.

Makedonya’da Mimarlık Okumanın Maliyeti Kaç Para Mantıklı Mı?

Kaliteli eğitim almak isteyen kişiler bunu birde uygun fiyatlarla gerçekleştirirse her alanda kendisine katkı sağlama imkânına ulaşır. Makedonya’da mezun olmak diplomanızın AB üyeliği bulunan ülkelerde de geçerli olmasını sağlayacaktır.

Makedonya’da Mimarlık Okumak Mantıklı Mı?

Mimarlık her daim kalitesini koruyan bir meslektir. Geleceğinizi şekillendirirken asla modasının geçmeyeceğini ve her daim ihtiyaç duyulan bir bölüm olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda sınavlarla hayatınızın gidişatını belirlemek yerine kendi tercihlerinizle belirlemeniz sizlere her alanda fırsatlar sunacaktır. Böylece eğitim hayatınızı severek tamamlamanız mümkün olacaktır.

Makedonya’da Mimarlık Okumak Zor Mu?

Her bölümde elbette birtakım zorlamalar meydana gelmektedir. Ancak bunlar yalnızca ders alanında oluşmaktadır. Bu sorunları düzenli çalışma ile düzeltmeniz mümkündür. Diğer konularda Makedonya’da hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Ülkeden 100 bine yakın Türk bulunmaktadır. Bu sayede kendinizi yabancı hissetmeniz mümkün değildir. Kültürel benzerlikler ile zorlanmadan eğitim hayatınızı sürdürebilirsiniz.

Makedonya’da Türkçe Mimarlık Eğitimi Veren Üniversitelerin Fakülteleri Var Mı?

Makedonya Türkçe eğitim sınan ülkeler arasında yer almaktadır. MİT Üniversitesinde Türkçe mimarlık alabilme imkânınız bulunmaktadır. Aynı zamanda kendi dillerinde ve İngilizce eğitim de vermektedirler. Dil gelişiminiz için seçeceğiniz dil tercihleri sizlere bağlıdır. Türkçe eğitimden yararlanma hakkınız da bulunmaktadır.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1