Makedonya'da İnşaat Mühendisliği

İnşaat mühendisliği eğitimi almak isteyen kişiler kendilerine en uygun üniversiteyi ve ülkeyi seçmelidir. Bu noktada Makedonya sizlere eşsiz fırsatlar sunmaktadır. Eğitim almak artık eskisi kadar zor şartlar gerektirmemektedir. Makedonya’da herhangi bir sınavla boğuşmadan inşaat mühendisliği eğitimi almak isteyen kişiler şartları değerlendirebilir.

Makedonya'da Eğitim

Makedonya İnşaat Hakkında Merak Edilenler

İçindekiler

Makedonya’da İnşaat Mühendisliği Okumak

Makedonya Hakkında Öğrenci Görüşleri
Kliment Ohridski Üniversitesi | Makedonya Müracaat Merkezi
Mit Üniversitesi | Makedonya Müracaat Merkezi
Makedonya İnşaatMakedonya Müracaat Merkezi

Makedonya İnşaat Mühendisliği 

İnşaat mühendisliği eğitimi almak isteyen kişiler kendilerine en uygun üniversiteyi ve ülkeyi seçmelidir. Bu noktada Makedonya sizlere eşsiz fırsatlar sunmaktadır. Eğitim almak artık eskisi kadar zor şartlar gerektirmemektedir.

Makedonya’da herhangi bir sınavla boğuşmadan inşaat mühendisliği eğitimi almak isteyebilirsin. Kişiler şartları değerlendirebilir. Gelecek planlarınızı yaparken herhangi bir aksama yaşamamak adına gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

Makedonya’da İnşaat Mühendisliği Eğitimi Eğitim Süresi – Kaç Yıl?

Özellikle inşaat mühendisliği eğitimi almak isteyen kişiler belirli süre aralığında Makedonya’da ikamet etmek zorundadır. İnşaat mühendisliği lisans dönemleri toplamda 4 yıl olarak belirlenmiştir. Ayrıca duruma göre 1 yıl hazırlık eğitimi alınmaktadır. Bu eğitim seçilen dile göre değişiklik gösterebilmektedir.

Mühendisliği Eğitimi YÖK Denkliği Var Mı?

Makedonya’da çoğu üniversite YÖK tarafından tanınmaktadır. Ancak tek başına tanınma yeterli sayılmamaktadır. O sebeple YÖK denkliği verilmektedir. YÖK çoğu okula denklik vermektedir. Bu sayede herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Bologna Sözleşmesi sayesinde bu işlemler herhangi bir sıkıntı yaşanmadan yapılmaktadır.

Makedonya’da Mühendisliği YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Özellikle YÖK çalışma hayatınıza ülkenizde sorunsuz bir şekilde devam etmeniz için YÖK denklik sınavı adı verilen sınavlar yapmaktadır. Dolayısı ile kurumun kendi belirlediği dönemlerde yapılan bu sınavlar bazı durumlarda stajlar göz önünde bulundurularak askıya alınabilir.

Makedonya’da Mühendisliği Okuyup Türkiye’de Çalışmak Mümkün mü?

Makedonya’da eğitim görürken kimi öğrenciler kendi ülkesine gittiğinde çalışmak isteyebilir. Hatta bu çalışma dönemleriniz tatil aralarına denk geldiği takdirde hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.

Makedonya’da Mühendisliği Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nedir?

Makedonya eğitim kalitesinde oldukça iyidir. Aynı zamanda bu kaliteyi çok uygun fiyatlarla sağlamaktadır. Ekonomik durumunuzu zora sokmadan sizler de inşaat mühendisliği eğitimi alabilirsinizi. Hazırlık okuyan kişiler hem hazırlık sınıfında hem de lisans döneminde ücret ödemektedir.  Ödeyeceğiniz tutarlar 1000 ile 3000 Euro arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Makedonya’da İnşaat Mühendisliği Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Özellikle Herhangi bir sınav stresi yaşamadan inşaat mühendisliği okumanız mümkündür. Üstelik Makedonya açacağı kontenjanlarla birlikte bu fırsatları sizlere sunmaktadır. Hatta gelecek kaygısı yaşamadan, sınavlarla boğuşmadan inşaat mühendisliği dalında meslek sahibi olmak için gerekli eğitimleri Makedonya’da alabilirsiniz.

Makedonya’da Mühendisliği Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Makedonya’da hemen her bölümde Türk öğrenci ile karşılaşmak mümkündür. Dolayısı ile İnşaat mühendisliği okuyan çok sayıda Türk öğrenci bulunmaktadır. Üstelik ülkeye giden öğrenci sayısı her yıl artış gösterdiği için Türk öğrencilerle iletişim kurma imkânınız da artmaktadır. Özellikle Eurostar çok sayıda öğrenciye bu konuda danışmanlık hizmeti vermektedir.

Makedonya’da Mühendisliği Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Geleceğinizi şekillendirmek isteyin. Bunu inşaat mühendisliği üzerinden sürdürmek isteyin. Aynı zamanda bu mesleği yapabileceksiniz. Bu bölümde okuyabilecek başarı ve yeteneği kendinizde görmeniz gerekir. Sayısal zekâya ve yeteneklere önem veren bu bölümde sizler de zorlanmadan eğitim almak isteyebilirsiniz. Bu konu hakkında detaylı bilgileri Eurostar web sitesinden erişebilirsiniz.

Makedonya’da İnşaat Mühendisliği Okumanın Avantajları?

AB üyeliği bulunan bir ülkede üniversite okumak diplomanızın pek çok ülkede geçerliliğini de sağlayacaktır. Bunun yanı sıra kaliteli eğitimi ucuz fiyatlarla sağlamanız da mümkündür. Hem kendi ülkenizde hem de okuduğunuz ülkede iş alanına dâhil olabilirsiniz. Tüm bunları herhangi bir engele takılmadan başarabilirsiniz.

Makedonya’da İnşaat Mühendisliği Bitirenler Mezunlarınız Var Mı?

Eurostar işbirliği ile her yıl çok sayıda Türk öğrenci Makedonya’da eğitim görmektedir. Ayrıca eğitim süresi boyunca firma sizlerle iletişim halinde bulunmaktadır. Hatta mezun olan kişiler ülke hakkında ve eğitim hakkında bilgilerini sizlerle paylaşmaktadır. Özellikle web sitesi üzerinden inşaat mühendisliği mezunları ile görüşme olanağınız bulunmaktadır.

Makedonya’da İnşaat Mühendisliği Eğitimi Bursları – Burslu veya Ücretsiz İnşaat Mühendisliği Fakültesinde Okunulabilir mi?

Makedonya’da uygun eğitim fiyatlarının yanı sıra ücretsiz eğitim almak isteyen kişiler bulunmaktadır. Bunun için burs başvurularında bulunabilirsiniz. Burslar genel itibari ile başarı odaklı verilebilmektedir. Genel başarı oranı elde ettiğiniz takdirde ücretsiz eğitim görme hakkınız da bulunmaktadır. KYK her yıl çok sayıda öğrenciye geri ödemeli ya da karşılıksız burs imkânları da sunmaktadır. Başvuruyu kaçırmayın.

Makedonya’da İnşaat Mühendisliği Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Makedonya’da inşaat mühendisliği eğitimini bitiren kişiler vardır. Türkiye’ye geldiğinizde işinizi yapabilirsiniz. Bu sebeple öncelikle çalışma iznine sahip olmanız gerekir. YÖK’e yazacağınız dilekçe sayesinde denklik işlemleriniz yapılır. Yapılan işlemler sonucu alacağınız denklik belgesi ile Türkiye’de çalışma imkânına sahip olursunuz. Denklik işlemleri sayesinde kamu ya da özel sektör fark etmeksizin iş bulmanız mümkündür.

Makedonya’da İnşaat Mühendisliği Okumak Şartları

İnşaat mühendisliği okumak için sizleri çok zorlayıcı şartlar bulunmaz. Öncelikle sınavsız eğitim almak isteyen kişiler için lise diploması ve başarı ortalaması önem taşımaktadır. O sebeple bu diplomanıza sahip çıkmanız gerekmektedir. Eurostar yurtdışı eğitim firması sizlere gerekli belgeler ve şartlarlar hakkında detaylı bilgiler sunabilmektedir. Kayıt döneminde başvurularınızı yapmanız gerekmektedir.  Zaman kaybı yaşamamak için başvuru tarihlerini kaçırmamanız da fayda vardır. Aynı zamanda kabul belgesi de almanız gerekmektedir.

Makedonya İnşaat Mühendisliği Eğitimi Taban Puanları

Makedonya’da herhangi bir sınava girmeden inşaat mühendisliği eğitimi alabilmeniz mümkündür. Bu sebeple sizlerden herhangi bir taban ya da tavan puanı talep edilmemektedir. Lise başarı ortalamanız ile birlikte eğitim hayatınıza başlayabilirsin. Bunu çok uygun fiyatlara sağlayabilirsiniz. Kişiler isteği doğrultusunda kendi ülkesinde yapılan üniversite sınavlarına girebilirsiniz. YÖK tarafından üniversitelere yerleştirilir. Bu şartlar altında sizlerden taban puanı aşmanız talep edilebilir. Taban puanlar her yıl değişiklik gösterebilir. Kayıt için diğer yıllarını dikkate alınabilir.

Makedonya İnşaat Mühendisliği Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Makedonya’da inşaat mühendisliği okuyan kişiler diledikleri zaman yatay geçiş yapma hakkına da sahip olmaktadır. Bu geçişler sınavlar sayesinde yapılmaktadır. ÖSYM tarafından belirlenen tarihlerde yapılan bu sınavlardan bir başarı puanı elde etmeniz gerekir. Bu puana ek olarak yılsonuna kadar edindiğiniz ders başarıları da yatay geçiş için önemlidir. Hazırlık sınıfında yatay geçiş imkânı yoktur. En erken 1. Sınıfın sonuna kadar beklemeniz gerekmektedir.

Makedonya’da İnşaat Mühendisliği Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Mayısın 15’i kayıtlar olacak!. Bunun için ne olursa olsun üniversitelerin kayıt tarihlerini gözlemlemeniz gerekmektedir. Diplomanız ve kabul belgeniz ile birlikte başvuru yapabilirsiniz. Aynı zamanda sizlerden talep edilen ücretleri de verilen sürede yatırmanız gerekir. Başvuruyu kaçırmamak için Eurostar ile hızlı bir şekilde iletişime geçin.

Makedonya’da İnşaat Mühendisliği Okumak İstiyorum

Özellikle Makedonya’da inşaat mühendisliği okumak isteyen kişiler öncelikle kendilerinde bu bölümü okuyacak gücü görmelidir. Eğitim dönemlerinde sıkılmamak için ve eğitim hayatınızın verimli geçmesi için bölümün size uygunluğunu iyi tahlil etmeniz gerekmektedir. Ayrıca kültürel anlamda bizlere olan yakınlıkları sayesinde ülkede bir sorun yaşamazsınız. Ekonomik alanda da uygunluğu ile temel ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabilirsiniz.

Makedonya’da İnşaat Mühendisliği Okumanın Maliyeti Kaç Para Mantıklı Mı?

Uygun fiyatlı iyi bir eğitim almak istiyorsanız Makedonya’daki üniversiteleri değerlendirebilirsiniz. Ekonomik açıdan sizleri sarsmayacak okullar aynı zamanda eğitiminize de çok katkı sağlayacaktır. Geleceğiniz için zaman kaybetmeden kayıt yaptırmanız her açıdan mantıklı olacaktır.

Makedonya’da İnşaat Mühendisliği Okumak Mantıklı Mı?

Kaygı ve stresten uzak bir eğitim sistemi içerisinde yer almak istiyorsanız sunulan fırsatları iyi bir şekilde değerlendirmeniz gerekmektedir. Özellikle sınavlarla zaman kaybetmeden geleceğinizi şekillendirmek sizlerin elinde olan bir durumdur.

Makedonya’da İnşaat Mühendisliği Okumak Zor Mu?

Özellikle Makedonya’da eğitim süreniz boyunca herhangi bir zorluk çekmeniz mümkün değildir. Makedonya’da çok sayıda Türk bulunduğu için kendinizi çok yabancı bir yerde hissetmezsiniz. Ayrıca kültürel yakınlıkları sayesinde alışma sürecinizde bir problem yaşamazsınız.

Makedonya’da Türkçe İnşaat Mühendisliği Eğitimi Veren Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği Fakülteleri Var Mı?

Makedonya’da dil açısından çeşitli eğitim sistemleri bulunmaktadır. Makedonca, Arnavutça, İngilizce ve Türkçe eğitim alabilme imkânınız Türkçe eğitimi, diğer  diller ile dil gelişiminize katkıda bulunabilir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1