Moldovaca Üniversite Okumak

Hem eğitim maliyetleri ucuz ve ekonomik hem de kalitesi Avrupa standartlarında olması nedeniyle birçok avantajı bir arada sağlayan Moldova üniversitelerinde lisans eğitimi almak, kendinizi yormadan eğlenerek lisans okumanıza yardımcı olacaktır.

Moldova’da Eğitim

Moldovaca Üniversite Okumak

Moldova, Karadeniz’de kıyısı olmamakla birlikte, son derece yakın konumda, Ukrayna ile Romanya arasında yer alan son derece sevimli bir ülkedir. Başkenti Kişinev’dir ve sevimli kentleri, sıcak insanları ile dikkat çekmektedir. SSCB’nin doksanlı yılların başında dağılması ile bu sevimli ülke de 1991 yılında bağımsızlığını ilan eden ülkelerden biri olmuştur. Küçük ama eğitimli insanları ile medeni, etkili bir ülkedir. Bereketli topraklarından, Prut ile Dinyester Nehirler geçer. Ovaları yemyeşil ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken bir ülkedir. Ülkede ekonomik anlamda kendine yetme söz konusudur çünkü tarım ve hayvancılık bereketli topraklar üzerinde yapılmaktadır. Ormanları zenginlikleri ve estetik özellikleri ile kesinlikle görülmeye değer bir ülkedir. Ülkenin bir diğer önemli özelliği de, eğitime verilen önem ile okuma yazma oranının yüksek olmasıdır.

Moldova Halkı’nın büyük kısmı Moldovaca konuşmaktadır. Resmi diller ise Moldovaca ile Rumence’dir. Kaldı ki Moldovaca Rumence’ye son derece yakın, çok benzeyen bir dildir. Ülkenin eğitim dilleri de ağırlıklı olarak Rumence ve Moldovaca ile İngilizce ek olarak belirlenmektedir. Bu ülke, Moldova Halkı olarak, gerçekten tarihi anlamda çok zengin içerikleri taşıyan kültürü ve uygarlığı ile dikkat çekmektedir. Kültürleri zengin bir halktır Moldova Halkı. Eğitime verilen özen ve önem de yüzyıllardır değişmeyen bir anlayıştır. Günümüzde de özellikle üniversite eğitimine son derece önem verilmektedir. Sadece ülke gençleri değil, ülkemizden ve dünya genelinde, özellikle Avrupa Ülkeleri’nden de birçok genç üniversite eğitimi için Moldova Üniversiteleri’ni tercih etmektedir.


Neden Moldovaca ?

Moldova Üniversiteleri yukarıda belirttiğimiz gibi, öğrencilerimizi sınav sistemimizden bağımsız şekilde kabul etmektedir. Ayrıca bir sınav sistemi de söz konusu değildir. Lisede hangi bölümden mezun olduklarının bir önemi olmadan, fen lisesi, sosyal bölüm ya da matematik bölümünden mezun gençler, farklı alanda eğitim alacakları fakültelere kaydolabilirler. Meslek liselerinden mezun olan gençlerimiz için de aynı durum söz konusudur. İstediğiniz bölümde eğitim almak üzere kayıt olabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız ile iletişime geçerek siz de öğrenci danışmanlarımızdan en doğru desteği alabilirsiniz. 7/24 desteğimiz sizinle olacaktır.

Moldova Üniversiteleri’nde, Moldovaca ve Rumence olarak ağırlıklı eğitim verilmektedir. İngilizce de ek olarak eğitim dili olarak belirlenmektedir. Bu dillerde eğitim almak sizin için avantajlı olacaktır çünkü iki dil birbirine son derece yakındır. Mezun olan gençlerimiz, Moldova ve coğrafyadaki ülkelerde rahatlıkla çalışabilirler. Kariyerlerine bu ülkelerden başlayabilirler. Bu dili öğrenmek de zor olmayacaktır, dil sınıflarında, hocaların yakın ilgisi ile kolayca çözebilirsiniz. Dil öğrenmenin sizin için her zaman avantaj olacağınız da unutmamalısınız.


Moldovaca Üniversite Eğitimi Tercih Nedenleri :

Moldovaca öğrenmesi zor  bir dil değildir. Ayrıca öğrencilerimiz bu dili öğrendiklerinde, son derece yakın dil Rumence öğrenebilirler. Bundan sonra aynı dil ailesinden olan yakın ülkelerin dillerini de öğrenebilirsiniz. Bu şekilde, eğitim yıllarınız boyunca birden fazla dili öğrenme şansınız da olacaktır. Moldova Üniversiteleri, Avrupa Birliği üniversiteleri arasında yer almaktadır. Bologna esaslarına uygun şekilde eğitim verilmektedir. Öğrencilerin mavi diploma almaları son derece önemli bir avantajdır ve bu da öğrencilerimizin mezun olduklarında uluslararası anlamda geçerli bir diploma almalarını sağlamaktadır. Öte yandan, ülkemiz YÖK denkliği açısından da diplomaların avantajlı olması noktasında emin olabilirsiniz.


Moldovaca Öğrenmek Zor mu ? Ne Kadar Sürede Öğrenebilirim ?

Moldovaca, Rumen dilleri, dil ailesinden olan ve Hint Avrupa dil ailesinden olan bir dildir. Bu noktada, Türkçemizin de bu aileden olduğunu belirtelim. Aynı dil ailesinde olması, yapı bakımından benzerlikler olmasını sağlamaktadır. Dilbilgisi, gramer yapısı, kelimelerin üremesi gibi bazı temel unsurlar birbirlerine yakındır. Bu nedenle, temel anlamda öğrenim noktasında çok uç ayrımlar olmadığını belirtelim. Öğrencilerimizin planlı bir dil eğitiminden geçmeleri söz konusu olacağından, Moldovaca öğrenme noktasında zorlanmayacaklarını düşünüyoruz. Aynı şekilde çok yakın ve ülkenin resmi dillerinden olan Rumence öğrenmek de kesinlikle zor değildir. İki dili bir arada öğrenebilirsiniz. Böylece iki dili birden öğrenmenin avantajını yaşayacaksınız, elde edeceksiniz.


Moldovaca Tıp Fakültesi Eğitimi

Moldova Üniversiteleri’nde öğrenciler, dört sene lisans eğitimine alınmaktadır.Öte yandan,  genel lise sınavları olan bakalorya sınavlarına girmeyen öğrenciler için eğitim seneleri beş sene olarak düzenlenmektedir. Bu sınav birebir ülkemizde olmasa da, eğitim sistemimizde eşdeğer sınavlar olduğundan, eş bir belgeyi alarak siz de bölümlerde dört sene eğitim alabilirsiniz. Bunun istisnası olarak tıp fakültelerinde dört senenin üzerinden eğitim verilmektedir. Lisans senelerinden önce, hazırlık sınıfında dil eğitimi alacaksınız. Tıp fakültesinde, gerçekten özenli eğitim verilmektedir. Kaliteli hocalardan eğitim almak, modern, internet ile bilgisayar destekli dersliklerde eğitim vermek son derece önemlidir. Öte yandan, öğrencilerin okullara ait sağlık kurumlarında pratik anlamda da eğitim aldıklarını ekleyelim. Okulların kendi hastaneleri ve sağlık kliniklerinde eğitiminizi pekiştireceksiniz.


Moldovaca Diş Hekimliği

Moldovaca diş hekimliği eğitimi almak, öğrencilerimize sadece ülkemizde değil, özellikle bu coğrafyada da birçok ülkede kariyer yapma olanakları sunmaktadır. Öğrenciler hazırlık sınıfının ardından diş hekimliği fakültelerinde, modern teknikler ve laboratuarlarla özellikli eğitim alırlar. Bundan sonra, mezun olduklarında birçok ülkede çalışma şansı elde edebilirler.


Moldovaca Eczacılık

Eczacılık eğitimi almak isteyen gençlerimiz, Moldovaca eğitim alarak, Moldova Üniversiteleri’nde, İngilizce ile desteklenen seçkin eczacılık eğitimi alabilirsiniz. Dört sene özenli meslek eğitiminizi alacaksınız. Ülkemizde, YÖK denkliği avantajınızı da kullanarak mesleğinizi yapabilirsiniz.


Moldovaca inşaat Mühendisliği

İnşaat mühendisliği eğitimi almak isteyen gençlerimiz, size mavi diploma sunacak Moldova Üniversiteleri’nde eğitim fırsatları sizleri bekliyor. Ekonomik koşullarda, dört senelik lisans eğitimlerinizi alabilirsiniz.


Moldovaca Mimarlık

Mimarlık eğitimi almak hedefleri olan gençlerimizi, bilgi vermek üzere şubelerimize bekliyoruz. Çünkü Moldova Üniversiteleri’nde amaçladığınız kaliteli mimarlık eğitimini alacak, mezun olduğunuzda geçerli diplomalarınızı alacaksınız. Bologna esaslarına uygun eğitim kurumlarında öğrenci olacaksınız.


Moldovaca Makine Mühendisliği

Dört sene sürecek makine mühendisliği eğitimi almak hedefiniz varsa, ülkemize yakın Moldova’da, gerçekten kaliteli üniversitelerde, ekonomik anlamda zorlanmadan eğitiminizi alabilirsiniz. Moldovaca ve İngilizce olarak eğitim aynı zamanda Rumence öğrenme avantajını da sunacak sizlere.


Moldovaca Elektrik Mühendisliği

Moldovaca ya da Rumence eğitim dillerinde ve İngilizce destekli olarak elektrik mühendisliği eğitimini, Moldovaca elektrik mühendisliği eğitimini alabilirsiniz. Başkent başta olmak üzere, birçok önemli üniversiteyi ülke sınırları içinde bulacaksınız. Moldovaca öğrenmek kesinlikle zor değil ve hazırlık sınıfında kaliteli, özenli bir eğitim alacaksınız. Elektrik mühendisliği eğitiminizi dört sene olarak aldıktan sonra, mavi diplomanızla kariyer adımlarınızda ilerleyebilirsiniz.


Moldovaca Bilgisayar Mühendisliği

Bilgisayar mühendisliği eğitimi almak isteyen gençlerimiz, Moldovaca bilgisayar mühendisliği eğitimi almak için siz de öğrenci danışmanlarımızla bir araya gelebilirsiniz. Bir eğitim döneminde dil eğitiminizi alabilirsiniz. Rumence ve Moldovaca olarak belirlenen eğitim dillerinde ayrıca İngilizce destekli olarak eğitim verildiğini belirtelim. Bilgisayar mühendisliği eğitimlerinde gerçekten modern sisteme sahip fakültelerde, öğrencilerin beklentilerini karşılayan hatta daha da üzerinde kaliteli eğitim seçenekleri sizleri bekliyor. Öğrencilerimiz özenli şekilde, diğer öğrencilerden kesinlikle ayrılmadan eğitim alacaklar. Bundan sonra, mezun olduklarında mavi diploma alarak uluslararası anlamda kariyer yapma ya da eğitimlerine devam etme imkanını elde edecekler.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1