Moldova'da Diş Hekimliği

Ülkemize yakın, sevimli, huzurlu ve barış içinde bir ülkede, uluslararası anlamda geçerli bir üniversite eğitimi almaya ne dersiniz? Ekonomik anlamda size uygun olanaklar sunacak bu ülke Moldova. Ülkemize yakın konumda olan ülke, ülkemiz gibi kıyısı olmamakla birlikte Karadeniz'e yakın olan, Ukrayna ve Romanya arasında yer alan sevimli bir ülke.

Moldova’da Eğitim

Moldova Diş Hekimliği Eğitimi

Ülkemize yakın, sevimli, huzurlu ve barış içinde bir ülkede, uluslararası anlamda geçerli bir üniversite eğitimi almaya ne dersiniz? Ekonomik anlamda size uygun olanaklar sunacak bu ülke Moldova. Ülkemize yakın konumda olan ülke, ülkemiz gibi kıyısı olmamakla birlikte Karadeniz’e yakın olan, Ukrayna ve Romanya arasında yer alan sevimli bir ülke. Başkent Kişinev’de bulunan üniversitelerde avantajlı eğitim olanaklarından yararlanabilirsiniz. Diş hekimliği eğitimi almak isteyenler için de son derece cazip eğitim olanakları olduğunu ekleyelim. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, öğrencilerimizin bu ülkenin eğitim avantajlarından yararlanmaları için rehberlik yapmaktayız.

Moldova Diş Hekimliği Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Moldova Diş Hekimliği eğitimi süresi beş yıldır. Beş yıl toplam olarak lisans senelerini kapsamaktadır. Buna ek olarak, öğrencilerin dil eğitimi için de bir sene hazırlık sınıfı eğitimi verilmektedir. Ayrıca lisans senelerinde mutlaka teorik eğitim yanında, öğrencilerin bir diş hekimi olarak pratik anlamda kendilerini geliştirmelerine klinik çalışmaları ile önem verilmektedir. Mezun olduğunuzda, hem teorik olarak, hem de pratik olarak donanımlı bir diş hekimi olarak kariyerinize başlayabileceksiniz.

Moldova Diş Hekimliği  Eğitimi YÖK denkliği var mı?

Moldova Diş Hekimliği bölümünden mezun olan gençlerimiz, YÖK denkliği açısından avantajlıdır. Akreditasyonu olan ve YÖK tarafından tanınan üniversitelerde öğrenci olma ayrıcalığını yaşayacaksınız.

Moldova Diş Hekimliği Eğitimi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

YÖK denklik sınavı, her öğrencinin bireysel olarak yaptığı başvurular sonucunda verilebilen bir sonuçtur. Bu aldığınız eğitime göre şekillenen bir sonuç olacaktır. YÖK tarafından yapılan inceleme sonucunda, bir sınava girmenize karar verilebilir.

Moldova Diş Hekimliği Eğitimi okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Moldova’da diş hekimliği eğitimi alırken, tatil zamanlarında, ülkemize döndüğünüzde kendinizi geliştirme noktasında yarı zamanlı ya da tam zamanlı olarak çalışabilirsiniz. Diğer yandan, Moldova’da öğrenci olarak eğitim alırken de çalışabilir ve harçlığınızı çıkarabilirsiniz.

Moldova Diş Hekimliği Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Moldova Üniversiteleri her sene üniversite bünyesine yenilenen oranda harç ödemesini öğrencilerden almaktadır. Bu rakamlar, hem Moldovalı öğrenciler, hem de yurtdışından eğitim için gelen öğrencilerden alınmakla birlikte, kesinlikle yüksek rakamlar değildir. Bütçenizi zorlamadan, ortalama gelir grubunda olan bir aile olarak rahatlıkla harçları ödeyebilirsiniz.

Moldova  Diş Hekimliği Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Bir sınav şartı olmadan amaçladığınız bölüme girmek ve kaliteli, donanımlı bir meslek eğitimi almak mükemmel olur öyle değil mi? İşte Moldova Üniversiteleri’nde bunu yapabilirsiniz. Bir sınav şartı olmadan üniversite öğrencisi olacaksınız ve sınavsız diş hekimliği eğitiminizi alacaksınız.

Moldova’da Diş Hekimliği okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Birçok açıdan avantajları olması Moldova Üniversiteleri’ni cazip hale getirmektedir. Buna bağlı olarak, Moldova’da diş hekimliği eğitimi alan birçok öğrencimiz bulunmaktadır.

Moldova’da Diş Hekimliği Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Moldova Üniversiteleri’nde diş hekimliği eğitimi almak için öncelikle, öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçmelisiniz. Lise mezunu olarak gençlerimiz diplomaları ile üniversitelere başvurabilirler. Bir sınav şartı bulunmamaktadır ve kayıt dönemlerinde eksiksiz olarak başvurularınızı yapmalısınız. Bu konuda öğrenci danışmanlarımız size eksiksiz şekilde yardımcı olacaklar.

Moldova’da Diş Hekimliği Okumanın Avantajları?

Az ve öz öğrenciden oluşan diş hekimliği fakültelerinde, sizinle yakından ilgilenecek, son derece başarılı hocalardan ders alma şansını elde edeceksiniz. Derslere aktif şekilde katılacak ve her sorunuzu hocalarınıza iletebileceksiniz. Kalabalıklar içinde kaybolmayacaksınız ve bu ilgi ile kendine güvenen bir diş hekimi adayı olarak mezun olacaksınız.

Moldova’da Diş Hekimliği bitirenler,mezunlarınız var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, amacımız gençlerimizin yurtdışında en avantajlı ve başarılı okullarda, huzurlu ve mutlu olacakları ülkelerde eğitim almalarını sağlamak. Moldova’da diş hekimliği eğitimi alarak mezun olan ve memnun şekilde kariyerine devam eden birçok öğrencimiz bulunmaktadır.

Moldova’da Diş Hekimliği eğitimi bursları- burslu veya ücretsiz psikoloji okuyabilir miyim?

Avrupa Ülkeleri’nde öğrencilerin eğitimleri sırasında burs olanaklarından yararlanmalarına önem verilmektedir. Moldova Üniversiteleri’nde eğitim alan öğrenciler için de aynı durum geçerlidir. Özellikle not ortalaması yüksek olan öğrencilerin burs alma konusunda daha şanslı olduklarını belirtmek gerekir. Bu noktada, derslerinizi takip etmeye ve notlarınızı yüksek ortalamaya tutmaya dikkat ediniz ki burs alma noktasında şansınız artsın.

Moldova’da Diş Hekimliği okuyup Türkiye’de çalışmak:

Moldova’da diş hekimliği eğitimi aldıktan sonra, birçok ülkede geçerli diplomanızla çalışma şansınız olacaktır. Bu noktada hemen ekleyelim, mezun olduktan sonra, ülkemizde de kariyerinize başlayabilirsiniz. Kamu alanında çalışma hedefi olan gençlerimizin YÖK denkliği başvurularını yapmaları gerekmektedir. Özel muayenehane açmak ve özel sağlık sektöründe çalışmak da her zaman mümkündür.

Moldova’da Diş Hekimliği Okumak Şartları:

Herhangi bir lisemizden, Meslek lisesi, Anadolu lisesi, düz lise, mezunu olabilirsiniz. Lisenin sosyal bölümünden, matematik, eşit ağırlıklı ya da fen bölümünden mezun olabilirsiniz. Bunların okula kabul edilmeniz noktasında bir önemi bulunmamaktadır. Kayıt sürelerinde başvurularınızı yapmalısınız ve bundan sonra, belgelerinizi eksiksiz şekilde hazırlamalısınız.

Moldova’da Diş Hekimliği  Eğitimi Taban Puanları:

Moldova diş hekimliği eğitimi almak için yukarıda belirtildiği gibi bir sınav şartı bulunmamaktadır. Bundan başka bir taba puan uygulaması olmadığını da ekleyelim.

Moldova Diş Hekimliği  Fakültesinden Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Moldova Diş Hekimliği Fakültesi’nde, lisans senelerinize geçiş yaptıktan sonra, birinci sınıfın sonundan başlayarak, öğrencilerimiz ülkemizdeki bir diş hekimliği fakültesine yatay geçiş yapabilirler. Notlarınızın yüksek olması bu noktada çok önemlidir değerli gençlerimiz. Bu detaya dikkat etmelisiniz.

Moldova’da Diş Hekimliği okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Genel olarak, tüm Avrupa Üniversiteleri’nde olduğu gibi, Moldova Üniversiteleri’nde de Mayıs 15 ten sonra kayıt dönemleri başlamaktadır.

Moldova’da Diş Hekimliği okumak istiyorum:

Bir sınav heyecanı yaşamadan, sizi zorlayacak bir eliminasyona tabi tutulmadan siz de diş hekimliği gibi, son derece kazançlı bir mesleği yapma şansını yakalayabilirsiniz. Bu noktada, önerimiz, Moldova Üniversitelerini incelemeniz ve burada diş hekimliği eğitimi almaya karar vermeniz kesinlikle isabetli, bir karar. Modern derslikler ve laboratuarlarda, bol klinik çalışmaları ile altyapısı sağlam bir meslek eğitimi alabilirsiniz.

Moldova’da Diş Hekimliği  Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Moldova, genel anlamda ucuz bir ülkedir ve yaşam giderleri bakımından zorlanmazsınız. Yeme içme, ısınma,ulaşım, barınma gibi giderlerinizi az bir bütçe ayırarak karşılayabilirsiniz. Okul harçları da ülkemizdeki eğitim kurumları ile kıyaslanmayacak kadar uygun rakamlıdır.

Moldova’da Diş Hekimliği okumak mantıklı mı?

Moldova, ülkemize son derece yakın ve ülkemize oranla son derece ucuz bir ülke. Eğitim oranı yüksek ve okuma yazma oranı ile üniversite mezunlarının sayısı da son derece fazla. Üniversitelere her yıl önemli bir bütçe ayrılmakta. Diş hekimliği eğitimleri de aynı şekilde,özenli ve modernizasyon ile sürekli şekilde yenilenmektedir. Akreditasyonu olan üniversitelerde,uluslararası anlamda geçerli diploma almak için Moldova’da diş hekimliği eğitimi almak son derece mantıklıdır.

Moldova’da Diş Hekimliği okumak zor mu?

Sizinle eğitiminizin her adımda yakından ilgilenecek, alanlarından son derece başarılı olan hocalardan eğitim almak, hem teorik olarak, hem de pratik olarak eğitiminizi doyurucu şekilde almak, eminiz ki zorlanmadan meslek eğitiminizi almanızı sağlayacak.

Moldova’da Türkçe diş hekimliği  eğitimi veren üniversitelerin diş hekimliği fakülteleri var mı?

Türkçe destekli diş hekimliği eğitimi almak noktasında bilgi almak isteyen gençlerimizin her zaman öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabileceklerini belirtelim.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1