Nicolae Testemitanu Devlet Tıp ve Eczacılık Üniversiteleri

Hem eğitim maliyetleri ucuz ve ekonomik hem de kalitesi Avrupa standartlarında olması nedeniyle birçok avantajı bir arada sağlayan Moldova üniversitelerinde lisans eğitimi almak, kendinizi yormadan eğlenerek lisans okumanıza yardımcı olacaktır.

Moldova’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Nicolae Testemitanu Devlet Tıp ve Eczacılık Üniveristesi

  Moldova içindeki en iyi eğitim veren üniversiteler arasında Nicolae Testemitanu Devlet Tıp ve Eczacılık Üniveristesi yer alır. Bu nedenle her yıl binlerce öğrenci eğitim görmek için üniversiteye kaydını yaptırmaktadır. Bünyesinde kaliteli akademisyenlerin olması da bu talebi bu duruma oranla arttırmaktadır. Dersler hem eğlenceli hem de bilgi olarak oldukça verimli geçmektedir. Sadece teoride kalmayarak aynı zamanda uygulamalı olarak da verilen eğitimin öğrencilere katkısı çok daha fazla oluyor. Akademisyenlerin kendi bilgi ve birikimlerini öğrenciler ile paylaşarak devam ettirdiği dersler mesleki anlamda da kişilere katkı sağlar. Puan ve sınav şartı aranmadan üniversiteye sene kaybetme sıkıntısı olmadan kayıt olabilirsiniz. Kayıt sırasında istenilen evrakları kısa sürede tamamlayabilirsiniz. İstediğiniz bölümü de beceri ve yatkınlığınıza bağlı olarak seçerseniz çok daha kolay bir şekide eğitim hayatınızı başarılı bir şekilde bitirirsiniz.

  Aldığınız diplomanın geçerliliği de tüm ülkelerde mevcuttur. Aldığınız diploma ile istediğiniz yere başvurarak sorun yaşamadan çalışabilirsiniz. Nicolae Testemitanu Devlet Tıp ve Eczacılık Üniveristesinin imkan ve olanakları sınırsız bir şekilde öğrencilere sunulmaktadır. Bunun karşışlığında asla ücret talebi de olmaz. Geniş arşivli kütüphane ve tamam donanımlı laboratuvar öğrencilerin özellikle sınav dönemlerinde fazlasıyla ziyaret ettikleri alanlar arasında yer alır. Ayrıca dersler dışında stres atıp kafa dağıtmak isteyen kişiler için de spor alanları okul içinde bulunmaktadır. Hem sosyalleşmiş hem de yeni arkadaş edinmek için en iyi fırsatlardan bir tanesidir. Ayrıca müzik ve farklı alanlardaki aktivitelerden de yararlanılabilinir.

  Nicolae Testemitanu Devlet Tıp ve Eczacılık Üniveristesinin harç ücretleri de uygun olup, bölümler arası fark etmektedir. Hiç bir şekilde bütçeler olumsuz anlamda zarar görmez. Aileler bu konuda rahat olabilir. Harç dışında da farklı sebeplerle öğrencilerden kesinlikle para istenmez. Kaydını yaptıran öğrenciler için sonraki aşama barınacak yer konusudur. Bu konuda farklı seçenekler olsa da öğrencier genellikle tercihini kiralık ev seçeneğinden yana kullanmaktadır. Ülkedeki evler geniş, kullanışlı ve ferah olduğu için birden fazla kişi çok rahat bir şekilde yaşayabilir. Ev kiraları da her yerde olduüu gibi bölgeler arası fark etmektedir. Genel olarak uygun fiyatlı kiralık evler bulunmaktadır. Eşyalı olan evler öğrencilere çok daha cazip gelmektedir. Yeniden eşya alma sorunda böylece ortadan kalkmaktadır.

  Masraflar da paylaşılacağı için bu konuda öğrenciler için cazip koşullar oluşur. Bir yıllık sözleşme yaparak otelde kalan öğrenci sayısı az da olsa bulunuyor. Şehirde yaşam da oldukça renkli ve hareketli geçmektedir. Farklı mekanlarda yemek yiyip, kahve içerek sosyal anlamda da rahatlayabilirler. Alışveriş olarak da halkın da tercih ettiği semt pazarları ve marketlerden istediğiniz şeyleri uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Kıyafet alışverişi için de ufak butikler ve avm ler en iyi seçenekler araında yer alır. Evlerde ısınma problemi de asla yaşanmaz. Doğalgaz ücretlendirmeleri de oldukça düşük fiyatlıdır. Ayrıca elektrik ve su faturaları konusunda da bütçeler zarar görmez.

  Ülkeye uçak ile kısa sürede ve konforlu bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Havalimanında bulunan taksiler sizi istediğiniz yere uygun tarife ile götürür. Şehir içi ulaşımda da bölge halkının tercih ettiği minibüs ve otobüs gibi toplu taşıma araçları kullanılmaktadır. En merkezi olan noktalar güzergahlarında olduğu için istediğiniz noktaara yakın yerlerden mutlaka geçmektedir. Evlerin lokasyonu konuusnda Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firması bu anlamda size yardımcı olmaktadır. Sadece bu konu değil kafanıza takılan herhangi bir durumda yetkili olan kişi ile görüşerek yardım alabilirsiniz. Böylece kafanıza takılan konulara da cevap bularak rahatlamış olursunuz. Firma bu konuda size özverili bir şekilde yardımcı olarak ülkedeki huzunuzu sağlamaktadır.

  Liseden sonra üniversiteye gitmek isteyen gençlerimizin hayalleri arasında yurtdışı eğitim almanın ayrı bir yeri olduğunu biliyoruz. Özellikle Tıp ve Eczalık alanlarına gençlerimiz arasında çok büyük ilgi var. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak gençlerimize Moldova Cumhuriyeti’nde istedikleri kalitede eğitim alabilecekleri bir üniversite tanıtımını yapmak istiyoruz. Nicolae Testemitanu Devlet Tıp ve Eczacılık Üniversitesi yurtdışı eğitim almayı isteyen bütün Türk öğrencilere sınavsız eğitim olanağı sunmaktadır.

  Kuruluşu 1945 yılına dayanan üniversitemizde Avrupa standartlarında eğitim olanaklarına sahip olmanız yanında, mezun olduktan sonraki kariyer ve iş olanaklarınız da mükemmel olacaktır. Tıp eğitimi alabileceğiniz uluslararası eğitim kurumları arasında yapabileceğiniz en güzel tercihlerden birisinin bu üniversite olacağını söyleyebiliriz.

  Nicolae Testemitanu Devlet Tıp ve Eczacılık Üniversitesi öğrencileri üçüncü sınıfa kadar genel tıp eğitimi almakta, dördüncü sınıftan altıncı sınıfa kadar ise klinik genel tıp eğitimi almaktadır. Üniversitemizin akademik kadrosunda bulunan 83 tıp profesörü, 240 doktora eğitim görevlisi ile 307 asistan eğitim görevlisi öğrencilerimizin en iyi eğitimi alması için sistemli bir çalışma programı uygulamaktadır.

  Türk öğrencilerimiz için üniversitemiz sınavsız Tıp eğitimi olanağı vermektedir. Ülkemizin üniversite giriş sınavında Tıp alanında eğitim veren üniversitelerin kazanılması gerçekten güçtür. Bu nedenle ayağınıza kadar gelen şansı iyi değerlendirmenizi öneririz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak öğrencilerimize birebir yardımcı oluyoruz. Üniversitemizin sunduğu eğitim, yurt ve barınma olanakları, öğrencilerimizin en uygun fiyatlara yurtdışında Avrupa standartlarında eğitim almasını sağlayacak seviyededir. Hiç tereddüt etmeden üniversitemiz ile ilgili bilgileri değerlendirmenizi ve kararınızı vermenizi tavsiye ederiz. Harika bir ülkede üst seviyede Tıp eğitimi almak isteyenler zaman kısıtlaması olmadan danışmanlarımız ile görüşebilir, fırsatı kaçırmadan kararını verebilir.

  Nicolae Testemitanu Devlet Tıp ve Eczacılık Üniversitesi Eğitim Olanakları

  Üniversitemizde yabancı öğrenci sayısı bir hayli fazladır. Yurtdışında eğitim almayı tercih eden Avrupa, Amerika, Asya ülkelerinden öğrenciler yanında Türk öğrenci sayısı da oldukça fazladır. Burada eğitim alırken ülkenizden tanıdıklarınıza da rastlayabilirsiniz. Öğrenciler uluslararası eğitim almak için genellikle üniversitemizi tercih ederler. Lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri için üniversitemizde üst seviyede eğitim programları uygulanmaktadır. Diplomasını alan, eğitimi tamamlayanlar için kariyer olanakları da oldukça geniştir. Öğrencilerimiz daha mezun olmadan okuldaki kariyer rehberliği yardımıyla kariyer basamaklarını hızlı bir şekilde çıkma olanağına kavuşurlar.

  Nicolae Testemitanu Devlet Tıp ve Eczacılık Üniversitesi aynı zamanda Dünya Sağlık Örgütünün yayınladığı dünya rehberinde Tıp fakülteleri listesinde yer almaktadır. Öğrencilerimiz bir yıl hazırlıktan sonra Eczalık eğitimini altı yılda, Diş hekimliği eğitimini beş yılda, Tıp eğitimini ise altı yılda tamamlamaktadır. Eğitiminiz boyunca her türlü sosyal ve kültürel etkinlikte yer alma olanağı bulabileceğiniz, Rusça, İngilizce ve Rumence eğitim alabileceğiniz gibi Moldova Cumhuriyeti gibi harikayı bir ülkeyi de tanıma olanağı bulabilirsiniz. Danışmanlarımız sizlere aradığınız eğitim koşullarını mutlaka sunacaktır.

  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1