Moldova Eğitim Ücretleri

Hem eğitim maliyetleri ucuz ve ekonomik hem de kalitesi Avrupa standartlarında olması nedeniyle birçok avantajı bir arada sağlayan Moldova üniversitelerinde lisans eğitimi almak, kendinizi yormadan eğlenerek lisans okumanıza yardımcı olacaktır.

Moldova’da Eğitim

Moldova Üniversiteleri Eğitim Ücretleri

Yüksek standartlarda yaşam sürülen Avrupa Ülkeleri’nden biri olan Moldova, üniversite kapılarını öğrencilerimiz için aralıyor. Siz de seçkin yüksek öğrenim kurumlarında eğitim almanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Bir Avrupa Üniversitesi’nde eğitim almak isteyeceğinize eminiz. Bunu çok daha uygun rakamlara Moldova’da, Moldova Üniversiteleri’nde yapabilirsiniz. Yapmanız gereken, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız ile iletişime geçmektir. Şubelerimiz, çağrı merkezimiz ve online sitemiz iletişim kurmanız için hazır. Başkent Kişinev Üniversiteleri ve diğer seçenekleri öğrenci danışmanlarımızla birlikte değerlendirebilirsiniz. Üstelik, Moldova Üniversiteleri eğitim ücretleri bakımından da sizi son derece memnun edecek.

Moldova Üniversiteleri Avrupa Birliği yüksek eğitim kurumlarıdır, Bologna esaslarına uygun eğitim verilmektedir. Europass yani mavi diploma ile öğrenciler memnun edilmektedir. Bir sınava girme, not ortalaması, taban puan şartı olmadan kayıt başvurularınızı yapabilirsiniz. Eğitim sistemi ve fakültelerin eğitim sürelerine göre dört ya da beş sene olmak üzere eğitiminizi alabilirsiniz. Moldova State University, Komrat Devlet Üniversitesi, The Technical University of Moldova gibi farklı ve elit üniversitelerde siz de eğitiminizi alabilirsiniz.


Moldova’da üniversite eğitimi ucuz mu?

Üniversite harçları, diğer Avrupa Ülkelerine oranla, dikkat çekici şekilde ekonomiktir. Eğitim harçları yaklaşık olarak 2.000 USD olarak belirlenmiştir ve rakamlar yaklaşık olarak bu aralıklarda seyretmektedir. Fakülte dil eğitimleri için dil seviyeleri yeterli olmayan öğrencilerin hazırlık sınıflarında eğitim almaları söz konusu olacaktır. Hazırlık dil eğitimi ise senelik olarak 1000 USD civarındadır.


Moldova’da yurt ücretleri ve ev kiraları ucuz mu?

Yurtdışında eğitim alacak öğrenciler için konaklama seçenekleri çok önemlidir. Moldova’da hem üniversitelerin kendi bünyesinde, hem de kampus civarında yurtlar bulunmaktadır. Yurt ücretleri yaklaşık olarak 200 USD olarak seyretmektedir. Güvenli, temizliği yapılan, öğrencilerimizin çalışmalarını yapabilecekleri özelliklerdedir. Tek kişilik oda seçenekleri yanında, iki, üç kişilik odaları da bütçenize uygun oranda tercih edebilirsiniz. Özel yurtlar da bulunmaktadır, kamu yurtları da. Ev kiralamak da mümkündür ve arkadaşlarınızla da birleşerek ev kiralayabilirsiniz. Yaşam giderleri noktasında, öğrencilerimizin diğer ülkelere oranda ekonomik anlamda zorlanmadıklarını belirtelim. Bu nedenle, yurtdışında ekonomik eğitim olanaklarından yararlanmak isteyen öğrencilerimize Moldova Üniversiteleri’ni önermekteyiz.


BÖLÜM ÜCRET
Diş Hekimliği 3000 €
Eczacılık 3000 €
Elektrik Mühendisliği 3000 €
Hukuk 3000 €
İnşaat Mühendisliği 3500 €
Makine Mühendisliği 3500 €
Mimarlık 4000 €
Psikoloji 4000 €
Tıp 4000 €
Bilgisayar Mühendisliği 3000 €

Moldova’da Diş Hekimliği Eğitimi Veren Üniversiteler Ve Ücretleri

Diş hekimliği eğitimi almayı hedefleyen gençlerimiz için birçok yurtdışı seçeneklerini olduğunu belirtelim. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, bugüne kadar birçok gencimizin yurtdışında üniversite eğitimi konusunda destek verdik, her zaman sizinleyiz. Moldova Üniversiteleri Türkiye temsilciliği olarak, bu önemli eğitim kurumlarını tanımanızı ve özellikle ekonomik avantajları hakkında bilgi sahibi olmanızı isteriz. Özellikle sağlık eğitimleri konusunda önemli fakülteler bulunmaktadır. Bu alanda eğitim almayı isteyen gençlerimize ısrarlar önermekteyiz. Moldova’da diş hekimliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri konusunda her zaman öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Moldova, ülkemize çok yakın bir mesafede, huzurlu, sevimli ve ekonomik yaşam koşullarının olduğu bir ülke.

Başkent Kişinev ve diğer büyük kentlerde birçok üniversitede diş hekimliği fakülteleri bulunmaktadır. Avrupa Birliği yüksek öğretim kriterleri üniversitelerde uygulanmaktadır. Bologna esaslarına uygun şekilde, bilimsel ve sürekli yenilenmeye açık, modern bir eğitim verilmektedir. Diş Hekimliği fakültesinden mezun olan gençler mavi diploma almaktadır. Bu Europass, uluslararası geçerliliği olan diplomadır. Diplomanız ile Avrupa ve çeşitli ülkelerde mesleğinizi yapabilirsiniz. Ülkemizde YÖK denkliği avantajlarından yararlanabilirsiniz. Bu sayede kamu alanında da çalışabilirsiniz, en önemlisi mezun olduktan sonra ülkemizde özel sektörde de görevinizi yapabilirsiniz. Diş hekimliği fakültesinde eğitim almak için bir sınava girmeniz gerekmeyecek sevgili gençler. Ülkemizden çok farklı bir giriş hakkı sizleri bekliyor.

LGS gibi bir sınav olmadan, ayrıca ülkemizdeki eğitim ve sınav puanlarınızdan bağımsız olarak Moldova Üniversiteleri’nde diş hekimliği fakültesine başvurabilirsiniz. Ocak ayı gibi başvurularınızı başlatabilirsiniz. Öğrenci danışmanlarımızdan destek almayı ihmal etmeyiniz. Bu şekilde, en doğru zamanda, eksiksiz işlemlerle başvurularınızı yapabilirsiniz. Ülke üniversitelerinde, hazırlık sınıfları 800 Euro ile 2000 Euro arasında değişen harç rakamlarındadır. Diş hekimliği fakülteleri dahil olmak üzere, harç rakamları ise 800 Euro ile 5000 Euro arasında değişmektedir. Ancak genel olarak 2.000 Euro civarında harçların olduğunu belirtelim. Son derece uygun harç rakamlarıdır ve ortalama gelir grubunda olan her aile bu bütçeyi karşılayabilir. Ayrıca burs olanaklarının da bulunduğunu belirtelim. Avrupa Birliği, ülkemiz ve Moldova Hükümeti eğitim burslarına başvurabilirsiniz.

Yaşam giderlerinin öğrencilerimizi zorlamayacak rakamlar olduğunu ekleyelim. Sağlık masrafları için seyahat sağlık sigortanızdan faydalanabilirsiniz. Ayrıca, ulaşım kentlerin içinde uygun rakamlı toplu taşıma araçları ile karşılanabilir. Yurtlarda kalabilirsiniz ya da uygun kira rakamları ile ev kiralayabilirsiniz. Sosyal yaşam giderleriniz, beslenme ve ihtiyaçlarınız için yüksek bütçeler oluşturmanıza da gerek yoktur.


Moldova’da Eczacılık Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Eczacılık eğitimi alma hedefi olan gençlerimiz, tavsiyemiz, zaman geçirmeden Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız ile iletişime geçiniz. Size muhteşem eğitim fırsatlarını sunuyoruz. Bir an önce danışmanlarımızdan bilgi alın ve siz de sınavsız üniversite şansını değerlendirin. Artık uzak mesafelerle değil, ülkemizin yakınlarında olan sevimli, huzurlu, Avrupa Ülkeleri’nin üniversitelerinde eğitim seçenekleri de sizleri bekliyor. Moldova’da kendinize tam da uygun, hem kaliteli, hem de ekonomik eğitim olanaklarını bulabilirsiniz. Ülkede son derece seçkin eczacılık fakülteleri olduğunu belirtelim. Siz de diğer öğrencilerimiz gibi memnun kalacaksınız. Moldova’da eczacılık eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri hakkında en detaylı bilgileri danışmanlığımızdan alacaksınız. Erken kayıt sürelerini değerlendirin ve siz de bir an önce eğitim almak için adımlarınızı atın.

Moldova Üniversiteleri, bilimsel eğitime, modern kalkınmaya, eğitime bütçe ayırmaya çok özen gösteriyor. Avrupa Birliği eğitim fonlarından alınan desteklerle de kurumların içleri gerçekten son derece dolu durumdadır. Bu nedenle, üniversitelerin kalitesinden ve özenli eğitiminden emin olabilirsiniz. Kaliteli hocaların olması da ekstra bir avantaj sevgili gençlerimiz. Moldova Üniversiteleri’nde eğitim dili İngilizce ya da Rumence dir. Hazırlık sınıfında öğrencilerimiz, yeterli dil seviyesinde değilse, rahatlıkla dil eğitimlerini alabilirler. Lisans seneleri 3 ya da 4 sene olarak sürmektedir. Modern laboratuarlarda, deneysel eğitimden maksimum yararlanarak, mükemmel dersliklerde, çalışma alanlarında derslerinizi %100 olarak pekiştirebileceksiniz. Teorik ve pratik olarak eğitiminizi pekiştirecek şekilde alacaksınız. Mezun olduğunuzda, mesleğinizi yapmaya hazır olacaksınız.

Moldova Üniversitelerinde hazırlık dil sınıfları 800 ile 2000 Euro arasında değişmektedir. Lisans seneleri ise 2000 ile 5000 Euro arasındadır. Uygun rakamlar seneliktir. Ödemelerinizi sömestre başlarında iki seferde ödeyebilirsiniz. Bundan başka, özellikle notlarınızın yüksek olması da avantajlı olacak şekilde, burs başvurularında bulunabilirsiniz. Öğrenci burslarını azımsamayın ve birçok seçeneğin sizleri beklediğini bilin. Yaşam giderleri olarak da avantajlı olanaklar sizleri bekliyor. Devletin yurtları hem temiz, hem de son derece konforlu ve rahat, ayrıca güvenli. Türk öğrencilerimiz de kalabilirler. Aylık fiyatları 40 ile 70 Euro arasında değişmektedir. Özel yurtlar ise genel olarak 90 Euro civarında seyretmektedir.

Ev kiralayabilirsiniz ve arkadaşlarınızla birlikte kiralamalar da yapabilirsiniz. Aylık ev kiralarını 150 Euro olarak bulabilirsiniz. Evlerin durumu da gayet iyidir. Hem yeni binalar, hem de eski ama bakımlı daireler sizleri bekliyor. Yaşam giderlerinizin bütçesinde zorlanmayacaksınız. Ulaşım, beslenme, sosyal yaşam gibi giderleriniz için de aşırı masraflar yapmanıza gerek kalmayacak ve ekonomik bir bütçe ayarlamanız yeterli olacak. Çalışma olanakları da sizleri bekliyor. Bir öğrenci olarak part time çalışabilirsiniz.


Moldova’da Elektronik Mühendisliği Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Moldova Üniversiteleri’nde bir sınav şartı olmadan amaçladığınız bölümde eğitim alabilirsiniz. Bu son derece önemlim bir eğitim şansı, bu nedenle, öğrencilerimizin kesinlikle öğrenci danışmanlarımızdan gerekli bilgileri almalarını tavsiye ediyoruz. Malum, ülkemizde sınava girmek, yıllar süren bir hazırlanmayı gerektiriyor. Stres ve emek de cabası. Bu nedenle, bunları yaşamadan, üsteli puanım yetecek mi, acaba istediğim bölüme girebilecek miyim kaygısını yaşamadan da amaçladığınız fakülteye direk olarak girmeniz son derece yerinde olacaktır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, sizlere Moldova Üniversiteleri konusunda, kapsamlı ve güncel bilgileri bulacaksınız. Moldova’da Elektronik Mühendisliği Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri hakkında detaylı bilgileri almak elinizde.

Moldova Üniversiteleri lisans bölümlerinde kaliteli eğitimleri ile dikkat çekiyor. Üstelik harç rakamları gerçekten ekonomik rakamlarda. Elektronik mühendisliği fakültelerinde, birçok farklı ülkeden öğrenciler de eğitim görmektedir. Üç ya da dört sene olarak belirlenen lisans eğitimlerinde aradığınız kaliteli eğitimi fazlasıyla bulacaksınız. Uygun eğitim rakamları dikkatinizi çekecek ve gerçekten memnun olacaksınız. Öncelikle eğitim kalitesi ön plana çıkmaktadır. Modern teorik ve pratik çalışma alanları sizi bekliyor. Az ve programlı öğrenci ile hazırlana sınıflarda, hocaların tüm öğrenciler ile tek tek ilgilenmekte ve tüm öğrencilerin kişisel yetileri,kapasiteleri değerlendirilmektedir. Buna göre uygun çalışmalara, projelere yönlendirilmektedir. Mükemmel bir elektronik mühendisliği eğitimi alacaksınız. Ayrıca mavi diploma alacaksınız, bu diploma uluslararası eğitim verildiğini göstermektedir ve dünya genelinde çalışabilirsiniz.

Moldova Üniversiteleri elektronik mühendisliği eğitiminizi alırken, ekonomik anlamda zorlanmayacak olmanız önemli bir özellik. Yaşam giderleri olarak, konaklama ihtiyacınız ile birlikte aylık 250 ile 300 Euro ödeme yapmanız yeterli olacaktır. Okul harçlarına gelince, gerek özel üniversitelerde, gerekse kamu üniversitelerinde uygun miktarlarda harç alınmaktadır. Kıtanın en uygun eğitim rakamları olan ülkelerinden biridir. Hazırlık sınıflarında eğitim 800 Euro ile başlar. Lisans seneleri ise 1500 Euro ile başlar. en üst rakamlar az olmakla birlikte 5000 Euro civarındadır. Genellikle 2000 Euro olarak belirlenmektedir. Son derece uygun ve burs olanakları da bulunan eğitim şansları sizlere sunulmaktadır.

Türk öğrenciler Moldova Üniversiteleri’nde çok sıcak şekilde kabul edilirler. Bir yabancılık çekmeden siz de eğitiminizi alabilirsiniz. Aynı sınıflarda, hem Moldovalı hem de AB ülkeleri ve Avrupa Kıtası’dan öğrencilerin bir arada özenle eğitilmeleri ve aynı diploma ile mezun olmaları söz konusudur. Çok memnun kalacağınız, maddi anlamda da zorlanmayacağınız bir eğitim fırsatı sizlere sunulmaktadır.


Moldova’da Hukuk Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Hukuk eğitimi almak isteyen, bu eğitimi alarak bir hukukçu olmayı hedefleyen gençlerimiz için tek seçenek ülkemizde hukuk fakültelerinde eğitim almak değildir. Bunun yerinde, yurtdışında önemli hukuk fakültelerinde de öğrenci olabilirsiniz. Moldova Üniversiteleri bu kapsamda düşünebileceğiniz kaliteli üniversiteleri ile dikkat çekiyor. Üstelik Moldova Ülkemizden çok uzak bir ülke değil. Ailenizle sıkça bir araya gelebilirsiniz. Düzenli iki ülke arasında uçak seferleri bulunmaktadır. Öte yandan, kaliteli üniversitelerin uygun fiyatları da ekstra olarak ilginizi çekecek. Hukuk fakültesinde eğitim almak isterseniz, mutlaka yurtdışı seçeneklerine göz atmak için öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçmelisiniz. Moldova’da hukuk eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri de kesinlikle ilginizi çekecek. Bir an önce bilgi almalısınız.

Hukuk fakültelerinde, genel anlamda olduğu gibi, Rumence ya da İngilizce eğitim verilmektedir. Hazırlık dil sınıfında öğrenciler yeterli seviyeye gelmeleri için dil eğitimine alınmaktadır. Elbette TOEFL gibi geçerlik belgeleriniz kabul edilecektir. Hazırlık sınıfları harçları 800 EURO ile 2000 EURO arasında değişmektedir. Son derece yeterli dil eğitimi alabileceğini belirtelim. Lisans senelerinizde ise 2000 EURO civarında ödemeler yapacağınızdan emin olabilirsiniz. Uygun harç rakamları, elbette her eğitim dönemi başında yenilenmektedir, ancak kesinlikle yüksek rakamlar söz konusu değildir. Bu nedenle, bütçenizi sarsmadan eğitim masraflarınızı karşılayacağınız noktasında çekinceleriniz olmasın. Yurt giderleri olarak, kamu yurtlarında 40 ile 70 Euro civarında ödemeler ya da özel yurtlarda 90 Euro arasında ödemelerinizi yapabilirsiniz. Bu rakamlara uygun şekilde, bütçenize uyan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Yaşam giderleri olarak, sosyal yaşam, ulaşım, konaklama, yeme içme olarak harcamalarınızda toplam 300 Euro civarında bir bütçe ayırmanız yeterli olacaktır. Bu rakam diğer yurtdışı seçeneklerine göre son derece uygundur. Üniversitelerin eğitim konusunda sundukları avantajları da dikkate almak gerekir. Buna göre, Moldova Üniversiteleri Avrupa yüksek öğretim kriterlerine göre eğitim veren kurumlardır. Bu sayede, mezun olduğunuzda uluslararası anlamda geçerli olan mavi diploma ile mezun olacaksınız. Diplomanızla birçok ülkede kariyerinize başlayabilirsiniz. Uluslararası geçerli bir eğitim ve diploma sahibi olacaksınız.

Kaliteli eğitim kurumlarında, uluslararası hukuk diploması almak sadece ülkemizde değil, kıta genelinde ülkelerde çalışma olanaklarına sahip olmanızı sağlayacaktır. Ayrıca YÖK denkliği avantajları ile ülkemizde de çalışabilirsiniz. Öğrenci olarak, medeni ve uygar bir ortamda, kaliteli hocaların eşliğinde özelliklerinizi ön plana çıkararak, seçkin bir hukuk eğitimi alacaksınız. Başarılı bir meslek geleceği için sağlam adımlar atmanızı sağlayacaksınız aldığınız kararınızla.


Moldova’da İnşaat Mühendisliği Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Moldova Üniversiteleri avantajları ile sizleri bekliyor. Avrupa Ülkeleri’nden biri olan, huzurlu, suç oranı düşük, medeni bir ülke olan Moldova’da siz de memnun öğrencilerimizden biri olabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak her zaman en uygun eğitimler için sizlerle olduğumuzu belirtelim. Avrupa Ülkeleri’nde de en avantajlı eğitim seçenekleri ve kurumları ile gençlerimizin yanındayız. Moldova önemli üniversiteleri ile dikkat çekmektedir. İnşaat mühendisliği eğitimi almak isteyen öğrencilerimizin Moldova Üniversiteleri açısından şanslı olduklarını, bu eğitimi veren önemli kurumların olduğunu ekleyelim. Ayrıca çok önemli bir avantaj olarak, gençlerimiz bir sınava girmeden, not ortalaması ya da taban puan şartı olmadan eğitim kurumlarına başvurularını yapabilirler. Moldova’da inşaat mühendisliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretler bakımından bilgi ve desteği 7/24 alabilirsiniz.

Moldova Üniversiteleri’nde hazırlık eğitimini de gerekirse alarak, inşaat mühendisliği fakültelerinde meslek eğitiminizi alabilirsiniz. Hazırlık sınıfları harç rakamları olarak 800 ile 2000 Euro arasında belirlenmektedir. Hem özel, hem de kamu üniversitelerinde harç rakamları birçok ülke üniversitelerine göre uygun rakamlıdır. Lisans sınıflarında harçlar, senelik olarak 2000 Euro ile başlamaktadır. Bu rakamların gerçekten uygun olduğu malum ve Moldova Üniversiteleri zaten kıta genelinde en uygun rakamlarla eğitim veren kurumlar olarak dikkat çekmektedir. Üç ya da dört sene olarak fakültelerde lisans seneleri belirlenmektedir. Birçok Avrupa Ülkesi’nden ve ülkemizden öğrencilerimiz eşit şekilde, seçkin bir eğitim alarak Moldova Üniversitelerinde Moldovalı öğrenciler ile birlikte eğitim almaktadır. Siz de bu şanslı gençlerimizden biri olabilirsiniz, her zaman öğrenci danışmanlarımız da size destek olacaklar.

İnşaat mühendisliği eğitimi alırken önemli olan teorik eğitimin pratik anlamda modern eğitim enstrümanları ile harmanlanmasıdır. Bunu Moldova Üniversiteleri’nde bulacaksınız. Modern derslikler, bilgisayar ve internet altyapısı, laboratuarlar ve kütüphaneler ile eğitiminizi eksiksiz olarak alacaksınız. Ayrıca maddi anlamda zorlanmayacaksınız. Eğitim yıllarınızda,öğrenci iken çalışabilirsiniz. Yaşam giderleri olarak, barınma açısından, yurtlarda ya da kiralık ev seçeneklerinde kalacak şekilde, ev kiraları için 150 Euro civarında, yurtlarda ise 40 Euro ile 90 Euro arasında ödemelerinizi yapabilirsiniz. Kamu yurtlarında odaların kişi sayısına göre, bir ile dört kişilik oda seçeneklerinde, fiyatlar 40 ile 70 Euro arasında değişmektedir. Özel yurtlar ise genellikle 90 Euro civarındadır.

Yaşam giderleri bakımından, güvenli konaklama seçeneklerinin yanında, yaşam giderlerinizde 200 Euro civarında bütçe ayırabilirsiniz. Ulaşım, beslenme, kırtasiye giderleri, sosyal yaşam ve faturalarınız için bu miktar yeterli olacaktır.


Moldova’da Makine Mühendisliği Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Kuzey coğrafyamızda bulunan sevimli bir ülke olan Moldova, Romanya ile Ukrayna ile komşu olan, son derece huzurlu bir ülkedir. Yüzölçümü yüksek olmamakla birlikte, etkili bir konumu bulunmaktadır. Moldova ekonomisi yerinde, kesinlikle barışcıl bir yönetim anlayışı ile stabil bir yaşamın olduğu, suç oranı düşük ve eğitim oranı da yüksek olan, medeni insanların yaşadığı bir ülkedir. Okuma yazma oranı yüksektir.Eğitim küçük yaşlarda başlamaktadır ve özellikle üniversitelerinin kaliteli eğitim verdiklerini belirtelim. Mühendislik bölümlerinde eğitimler de öne çıkmaktadır. Bilimsel anlamda modern altyapı ile dikkat çeken fakültelerin sadece Moldova’lı öğrenciler tarafından değil, Avrupa Ülkeleri’nden öğrencilerin da ilgisini çektiğiniz ekleyelim. Ülkemiz öğrencilerimizin tercih ettikleri ülkeler arasındadır ve siz de bu kaliteli üniversitelerde öğrenci olabilirsiniz.

Moldova Üniversiteleri hakkında merak ettiğiniz tüm detayları Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Bilgi alma yanında, ön kayıt, kayıt ve tüm işlemlerinizde %100 sizinle olacağız. Yurtdışında eğitim konusunda işlemlerinizi danışmanlığımızla eksiksiz olarak yapacaksınız. Moldova Üniversiteleri da aynı durum geçerlidir. Moldova’da makine mühendisliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri konusunda da bilgi almanız 7/24 iletişime geçmenizle mümkün. Moldova Üniversiteleri’nde makine mühendisliği eğitimi almak avantajlarla dolu. Üç ya da dört sene olarak bölümlerde lisans seneleri düzenlenmektedir. İngilizce ya da Rumence ise genel olarak kullanılan eğitim dilidir. Hazırlık sınıfında dil eğitimi seviyenizin uygun duruma gelmesi için eğitiminizi alabilirsiniz. Hazırlık sınıfında eğitim rakamları yaklaşık olarak 800 ile 2000 Euro arasında değişen rakamlarla düzenlenmektedir.

Lisans senelerinizde ise okul ücretleri 1500 Euro ile başlamaktadır ve 5000 Euro’ya uzanan okul harçları ile düzenlenmektedir. Diğer Avrupa Ülkeleri ve yurtdışı ülkeleri ile kıyaslandığında, eğitim masrafları ile harç rakamlarının ekonomik olduğunu göreceksiniz. Burs imkanları olarak da, hem ülkemizden, hem de Moldova Hükümeti kapsamında, hem de Avrupa Birliği öğrenci fonlarından maddi destekler alabilirsiniz burs olarak. Birçok burs seçenekleri bulunur ve üniversitelerin de bu şekilde uygulamaları bulunmaktadır. Okulların hoca ve öğrenci iletişimleri, hem sıcak, hem de seviyelidir. Öğrencilerin mesleklerini en iyi şekilde yapan hocalardır ve öğrencileri bireysel olarak, onların kapasitelerini ve yeteneklerini öne çıkarır şekilde eğitim verilmektedir.

Yaşam giderleri için konaklama başta olmak üzere, genel yaşam giderlerinize 300, 400 Euro ayırmanız yeterli olacaktır. Beslenme, konaklama, ulaşım, sosyal yaşam, eğitim kırtasiye giderleriniz de bu kalemlere eklenebilir sevgili gençlerimiz. Yurtlarda ya da kiralık dairelerde kalabilirsiniz.


Moldova’da Tıp Eğitimi Veren Üniversiteler Ve Ücretleri

Ülkemize yakın, son derece sevimli bir ülke olan Moldova, eğitim vermek için siz sevgili öğrencilerimizi de bekliyor. Gençler, kesinlikle bu huzurlu ülkede eğitim olanaklarını değerlendirmeyi es geçmeyin. Moldova Üniversiteleri, sınavsız olarak başvurabileceğiniz eğitim kurumlarıdır. Özellikle tıp eğitimi alanında çok önemli gelişmelerin ve kurumların olduğunu belirtelim. Siz de Moldova’da eğitim alan birçok Avrupa Ülkesi’nden öğrenciler gibi, tıp fakültelerinde eğitim alabilirsiniz. Hem de son derece ekonomik, avantajlı rakamlarla. Moldova Üniversiteleri, ülkemizden de bağımsız kurumlar olduklarından, sınav sistemimizle bir ilgileri de bulunmamaktadır. Siz kendi başvurunuzu yapacaksınız. Tabi Moldova Üniversiteleri Türkiye temsilcisi olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımı her zaman sizinle olacak. Ayrıca, Moldova’da tıp eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri konusunda da bilgi alabilirsiniz.

Moldova Üniversiteleri’nde eğitim dili, Romence ya da İngilizce olarak düzenlenmektedir. Dil seviyesi yeterli olmayan öğrenciler hazırlık sınıfında eğitim almaktadır. Ülkenin başkenti Kişinev ve diğer kentlerinde çeşitli üniversitelerin olduğunu belirtelim. Hem kamu üniversiteleri, hem de özel üniversiteler size beklentilerinizin de üzerinde eğitim verebilirler. Okulların ücretleri son derece ekonomiktir bu da çok önemli bir avantaj. Hazırlık sınıfında eğitim 800 Euro ile başlar ve yaklaşık olarak 2000 Euro’ya kadar uzanır. Ayrıca lisans sınıfları ise senelik olarak 2000 ile 3500 Euro arasında seyretmektedir. Bu rakamların altında da harç ödemeleri olan okullar bulunmaktadır. Genel olarak okul harçlarının ekonomik olmasına çok önem verilmektedir. Öğrencilere mümkün olduğu kadar az yük binmesi, maddi anlamda zorlanmamaları devlet eğitim politikasıdır.

Moldova Üniversiteleri’nde tıp eğitimi beş sene olarak düzenlenir. Lisans seneleri genel olarak üç yıldır ve sağlık eğitimlerinde bu süre biraz daha uzundur. Modern laboratuarlar ile özel sınıflarda, internet sistemlerinin ve bilgisayarların her öğrenci için olduğu altyapıya sahip şekilde eğitim verilmektedir. Ayrıca, öğrencilerin hastanelerde ve sağlık kurumlarda, üniversitelere bağlı olan şekilde pratik anlamda tıp eğitimini almak gerçekten önemli bir şanstır. Teorik eğitimi de elbette es geçmemek gerekir. Kaliteli hocaların derslere girmesi ve tıp eğitimi vermesi, sizin için önemli bir şans olacak. Öğrencilerin sayıları özenle ayarlanmaktadır ve az öğrencili sınıflarda tıp eğitiminizi alacaksınız.

Sınav sistemi olmadan, üniversitelerin tıp fakültelerine başvurabilirsiniz. Ayrıca, uygun harç rakamları ile zorlanmadan harçlarınızı karşılayabilirsiniz. Harç rakamları için burs olanaklarını de değerlendirebilirsiniz. Yaşam giderleri ortalama rakamlar olarak sizi zorlamayacak. Şanslı bir öğrenci olarak üniversite eğitiminizi, şahsi ve ailenizin bütçesini zorlamadan alacaksınız.


Moldova’da Psikoloji Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Avrupa’nın Karadeniz Coğrafyası’na yakın ülkelerinden biri olan Moldova, sevimli bir ülkedir. Ülkemize coğrafi olarak hayli yakın konumdadır. Hem başkent, hem de diğer kentlerde modern ve huzurlu bir yaşam sürmektedir.

Giderek gelişen iki ülke ilişkilerinin etkisi olarak, eğitim bakımından da önemli bağlantıların olmasının altını çizelim. Moldova Üniversiteleri’nde öğrencilerimiz bir sınava girmeden öğrenci olabilirler. Ülkemizdekinden farklı olarak, sınava hazırlanma durumunuz olmadan siz de bu özellikli kurumlarda öğrenci olabilirsiniz. Yapmanız gereken, Moldova Üniversiteleri Türkiye temsilciği olarak, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız ile iletişime geçmek ve bilgi almaktır. Psikoloji eğitimi almak isteyen gençlerimiz de özellikle, Moldova’da psikoloji eğitimi veren üniversiteler ve ücretler bakımından da bilgi almanız her zaman mümkündür.

Psikoloji eğitimi almak için en doğru seçeneklerden biri Moldova Üniversiteler psikoloji fakültelerinde sizleri bekliyor. Seçkin hocalardan derslerinizi alacaksınız. Öğrenciler, hem teorik olarak, hem de pratik anlamda ileride meslek hayatlarını en başarılı şekilde sürdürecekleri şekilde eğitimlerini alacaklardır. Bu şekilde gerçekten donanımlı bir meslek eğitimi aldığınız göreceksiniz. Lisans seneleri 3 ya da 4 sene olarak belirlenmektedir. Bu senelere ek olarak, dil seviyesi yeterli olmayan öğrencilerimiz için bir senelik dil eğitimi söz konusu olmaktadır. Hazırlık sınıflarında eğitim 800 Euro ile başlayacaktır ve lisans eğitimleri de 1500 ya da 2000 Euro ile başlayacaktır. Bu rakamlar yüksek seviyelere ulaşsa da kesinlikle diğer Avrupa Ülkeleri’nde üniversitelerde söz konusu olan rakamlar kadar yüksek değildir.

Kampus içinde öğrencilerin fakülte eğitimlerini eksiksiz şekilde yapmaları için gerekli altyapı bulunmaktadır. Teorik ve pratik olarak eğitimlerinizi en üst seviyede alabilirsiniz. Ayrıca sosyal yaşam için, spor, kültürel etkinlikleri sanat çalışmaları için de birçok kurum, öğrenci kulübü bulunmaktadır. Boş zamanlarınızda, hem Moldova hem de diğer ülkelerden ve ülkemizden edineceğiniz arkadaşlarınızla harika zaman geçirebilirsiniz. Gezi etkinliklerine de katılabilirsiniz. Sosyal yaşam giderlerine aylık olarak 300 Euro civarında bir bütçe ayırmanız da yeterli olacaktır. Barınma yurtlarda olabilir. Hem devlet yurtları, hem de özel yurtlar bulunmaktadır. Bir ile dört kişilik odalarda, bütçenize uygun seçimler yaparak kalabilirsiniz. Kiralar ise genel olarak 150 Euro civarında olarak sizi beklemektedir.

Kaliteli ve uygun fiyatlı eğitimleri almak, amaçladığınız psikoloji eğitimini sınav sistemine dahil olmadan almak için siz de Moldova Üniversiteleri’ni tercih edebilirsiniz. Öğrenci danışmanlarımız yardımcı ve destek olmak üzere sizleri beklemekteler.


Moldova’da Mimarlık Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Mimarlık eğitimi almayı hedefleyen gençlerimiz, size kesinlikle değerlendireceğiniz ve red etmeyeceğiniz avantajlarla dolu bir yurtdışı eğitim fırsatından bahsetmek istiyoruz. Moldova Üniversiteleri hem sınavsız öğrenci kabul esasları, hem de uygun harç rakamları ile sizleri bekliyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, Moldova Üniversitelerimizin Türkiye temsilciliğini yürütmekteyiz. Siz de bu sevimli ülke hakkında bilgi alabilirsiniz. Bir an önce bilgi almanızı ve sınırlı kontenjan imkanlarından yararlanarak, mimarlık eğitimi ve fakülteleri hakkında bilgi almanızı tavsiye ederiz. Moldova’da mimarlık eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri hakkında bilgi alarak, sağlam bir meslek eğitimine adım atabilirsiniz. Moldova Üniversiteleri size aradığınız meslek eğitimi imkanlarını verecektir.

Mimarlık eğitimi almak için kayıt sürelerini öğrenci danışmanlarımızla birlike takip edebilirsiniz. Ocak ayında bir sonraki eğitim döneminin kayıtları başlamaktadır. Haziran ayına kadar sürmektedir. Buna göre, siz de gerekli belgeleri ekleyerek kayıtlarınızı yaptırabilirsiniz. Elbette belgelerin ve hazırlıkların düzenlenmesi gerekir, bu konuda danışmanlarımız size yardımcı olacaklar. Moldova, Ukrayna ile Romanya arasında sevimli bir ülkedir. 1991 yılında SSCB’nin dağılması ile kurulan son derece huzurlu, medeni halkı olan bir ülkedir. Okuma yazma oranı yüksek seviyede olup, aynı zamanda üniversitelerin kaliteli olmasına çok özen gösterilmektedir. Avrupa Birliği yüksek öğretim kriterlerine uygun olarak, mavi diploma ile öğrenciler mezun edilmektedir ve bu diploma uluslararası bir eğitim belgesidir. Bologna esaslarına uygun eğitim önemli bir avantajdır.

Mimarlık fakültelerinde, eğitim dili İngilizce ya da Rumence olarak verilmektedir. Hazırlım sınıfında dil seviyesi yeterli olmayan gençlerim eğitime alınırlar. Dil eğitim sınıfında harçlar, 800 ile 1500 euro arasında yaklaşık olarak belirlenmektedir. Lisans sınıflarında senelik harçlar ise yaklaşık olarak 2000 ile 3500 Euro civarındadır. Okullara göre bazı bölümlerde 5000 Euro ya kadar üst sınır olacak şekilde harçlar belirlenebilir. Burs seçenekleri konusunda öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz ve altını çizerek belirtelim, gerçekten çok sayıda burs olanakları sizleri bekliyor. Öte yandan, genel anlamda ülkede yaşam giderleri açısından zorluk çekmeyeceksiniz. Bir başka kentimizde eğitim almanızla bu ülkede eğitim almanız bütçe noktasında farklı değil, daha bile uygun rakamlardadır.

Yaşam giderleri için 250, 300 Euro civarında bütçe ayırmanız yeterlidir. Kiralar genellikle 150 civarındadır ve yurtlarda da kalabilirsiniz. Yurtlar devlet yurtları, odalarda kişi sayısına göre 40 ile 70 Euro arasındadır. Özel yurtlar ile 90 Euro civarındadır. Tek kişilik odalardan, döt kişilik odalara kadar seçenekleri değerlendirmeniz mümkündür. Bir öğrenci olarak, bütçenizi zorlamadan mimarlık eğitimi almak ve uluslararası geçerli diploma almak elinizde.


Moldova’da Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Biliyoruz ki, hepinizin lise eğitimi yıllarında, aklında soru işaretleri oluşmaya başlıyor. Üniversite sınavları kaygısı, bölüm seçimleri, hedeflediğiniz meslek bölümlerine giriş puanı stresi gibi birçok sorun karşınıza çıkmaktadır. Bu stresi kesinlikle yaşamak zorunda değilsiniz çünkü her zaman yurtdışında birbirinden avantajlı seçenekler sizleri bekliyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, birçok ülkede sunduğumuz işbirliklerimiz ile birlikte sizinle olduğumuzun altını çizelim. Siz de kendinize en uygun olan ülke seçeneklerini değerlendirebilir ve kaliteli yurtdışı üniversitelerde hedeflediğiniz mesleğin eğitimini alabilirsiniz. Bu ülkelerden biri de Moldova dır. Moldova’da bilgisayar mühendisliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Bilgisayar mühendisliği fakülteleri ülkemizde az sayıda ve yüksek puanları bulunmaktadır. Bu stresi yaşamadan, sadece lise eğitiminizi tamamladıktan sonra, diplomanızla Moldova Üniversiteleri bilgisayar mühendisliği fakültelerinde eğitim alabilirsiniz. Moldova kuzey yönünde, ülkemize çok yakın mesafede olan gerçekten sevimli bir ülke. Başkenti Kişinev ile İstanbul arasında düzenli seferler bulunmaktadır. Elbette karayolu üzerinden de ulaşım mümkündür. Hem başkentte, hem de birçok şehirde bulunan üniversiteleri eğitim almak için değerlendirebilirsiniz. Önemli olan öğrenci danışmanlarımızla bir araya gelmeniz ve kendiniz için en doğru seçimi yapmanızdır. Bu nedenle, diyoruz ki, kesinlikle henüz lise eğitiminizi tamamlamadan kurumlarımızla iletişime geçmeyi ihmal etmeyin.

Öğrencilerimizin yurtdışında eğitim alırken en fazla üzerinde durdukları konuların başında, haklı olarak üniversite ücretleri gelmektedir. Moldova Üniversiteleri uygun fiyatları ile dikkat çekmektedir. Hazırlık dil eğitim sınıflarında, 1.500 Euro’ya varan harçlar 800 Euro ile başlamaktadır. Lisans eğitimlerinde ise harçlar genel olarak 2.000 Euro olarak düzenlenmektedir. Bu rakamların birçok ülkeden çok daha uygun olduğunu kıyaslama yaparsanız anlayacaksanız. Genel yaşam giderleri olarak, 300 Euro bütçe ayırmanız da yeterli olacaktır. Yurtlarda rahatlıkla kalabilirsiniz. Hem devlet yurtları, hem de özel yurtlar öğrencilerimize açıktır. Aylık olarak, devlet yurtlarında, bir ile dört kişilik oda seçeneklerinde 40 ile 70 Euro arasında ödemeler yapmanız yeterlidir. Öte yandan, özel yurtların da yaklaşık olarak aylık 90 Euro civarında olduğunu belirtelim.

Kiralık daire seçenekleri de sizleri bekliyor sevgili gençler. Ev kiraları 150 Euro civarında olup, arkadaşlarınızla birlikte ev, daire kiralayabilirsiniz. Temiz, güvenli bir ülkede ve aynı şekilde şehirlerde yaşayacaksınız. Moldova’da suç oranı son derece düşüktür ve huzurlu bir yaşam süregelmektedir. Memnun şekilde yaşayacaksınız ve kaliteli kurumlarda üniversite eğitimi göreceksiniz.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1