Komrat Devlet Üniversitesi

Hem eğitim maliyetleri ucuz ve ekonomik hem de kalitesi Avrupa standartlarında olması nedeniyle birçok avantajı bir arada sağlayan Moldova üniversitelerinde lisans eğitimi almak, kendinizi yormadan eğlenerek lisans okumanıza yardımcı olacaktır.

Moldova’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Komrat Devlet Üniversitesi

  Moldova’da yer alan Komrat Devlet Üniversitesi verdiği kaliteli eğitimden ötürü çok fazla ilgi görmektedir. Alanında uzman olan hocalar akademik alamda öğrencilere donanımlı bir eğitim veriyor. Böylece iş hayatında da karşılaşılan zorluklarda en iyi şekilde baş etmeyi de öğrenmiş oluyorlar. Bunun için sadece teorik değil aynı zamanda uygulamalı eğitim ile dersleri olumlu anlamda destekliyorlar. Bunun için Komrat Devlet Üniversitesi bünyesinde her türlü teknik donanım bulunmaktadır. Her türlü yenilik ve teknolojiyi de yakından takip ederek eğitimin içine dahil ederek her şeyin hızlı ve pratik bir şekilde ilerlemesini sağlıyorlar. Hocalar derslerde kendi birikim ve tecrübelerini de öğrencilere aktararak onların gelişimine katkı sağlıyorlar. Dersler dışında motivasyon amaçlı öğrenciliği eğlenceli hale getirecek olan spor kompleksleri, farklı alanlarda olan kulüpler hem arkadaş edinme hem de keyifli zaman geçirme konusunda işe yaramaktadır. Tüm bu imkanlardan sınırsız ve aynı zamanda ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz. Komrat Devlet Üniversitesinin harç ücretleri son derece uygundur. Sadece bölümler arası ufak farklılıklar olmaktadır. Bu da zaten kayıt sırasında öğrencilere ek bilgi olarak söylenilir. Kayıt evrakları için çok uğraştırmayan kısa sürede toparlanabilecek belgeler istenmektedir. Komrat devlet ünivesitesinden diploma sahibi olan kişilerin iş bulma gibi sıkıntıları asla olmaz. Hatta Moldova’da kalarak ülkenin sınırları içinde çalışma imkanına da sahip olabilirler. Türkiye’de de diplomanın geçerliliği vardır. İstediğiniz yerde sorunsuz bir şekilde çalışabilirsiniz.

  Ülke yaşam koşulları bakımından da son derece iyi standartlardadır. Ekonomik anlamda asla zorlanılacak bir durum yaşanmaz. Aileler bu konuda son derece rahat olabilirler. Bir öğrenci için kayıt işlemlerinden sonraki en önemli konu kalınacak yerdir. Bu anlamda ülkede çok farklı seçenekler karşınıza çıkar. İlk yılı olan ve doğal olarak insanlara ve aynı zamanda ülkeye yabancı olan kişiler yurtta kalmayı tercih eder. Aslında bu konu kişiden kişiye değişen ve öncelikleri bakımından farklı düşünme ile orantılı bir durumdur. Sonrasında şehre ve indanlara lışan öğrenciler arkadaş grubu ile kiralık ev alternatifi üzerinde yoğunlaşır. Her ülkede olduğu gibi konumuna göre ev fiyatları arasında ufak farklılıklar olmaktadır. Masraflar bölüşüleceği içn aslında bu konunun da pek bir önemi kalmıyor diyebiliriz. Evler geniş, ferah ve kullanışlı olduğundan rahat bir eğitim süreci bu şekilde geçirilir. Beslenme konusunda gıda alışverişleri için semt pazarları ve marketler tercih ediliyor.

  Ülkedeki halk da yine aynı şekilde hareket etmektedir. Sevecen ve cana yakın olan ülke halkı ile iletişim sorunu asla yaşamazsınız. Zaman içinde dil konusunda da gelişim olacaktır. Derslerde de yine aynı şekilde dil ile ilgili hem yerli öğrenciler hem de hocalar yardımcı olmaktadır. Bu anlamda endişe edilecek hiç bir durum asla olmaz. derslerin İngilizce olarak verilmesi de işi kolaylaştıran detaylar arasında yer alır. Ev kiralaması yaparken öğrenciler genellikle eşyalı evleri tercih etmektedir. Böylece eşya almak zorunda kalmaktan da kurtulunmuş olunur.

  Ülkenin gezilip görülebilecek çok sayıda yeri bulunuyor. Müzeleri ve heykelleri çok fazladır. Bu nedenle ülkeye bu yerleri görmek için de çok sayıda turist gelmektedir. Öğrenciler de hafta sonlarını araba kiralayarak buşekilde eğlenerek ve aynı zamanda ülkeyi keşfederek değerlendirebilirler. Uçak ile kısa sürede ülkeye giriş yapılmaktadır. Şehir içi ulaşımda da genellikle halkın datercih ettiği toplu taşıma araçları kullanılmaktadır. Bu konular ile ilgili Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firma yetkililerinden istediğiniz bilgileri edinebilirsiniz. Ülkeye hakim olan firma çalışanları sizi en doğru şekilde yönlendirerek en iyi kararları almanızda yardımcı olmaktadır.

  Doksanlı yılların başında kurulan üniversite kendini hızlı bir şekilde geliştiren üniversiteler arasında yer alır. Alanlarında kendini kanıtlamış akademisyenlerin bulunduğu Komrat Devlet Üniversitesi eğitim almak isteyen kişilerin fazlasıyla dikkatini çekmektedir. Her yıl sayıları artan yabancı öğrenciler ile başarılı eğitim süreçleri geçirerek onları mezun etmektedir. Sınav ve puan şartı aranmadan üniversitenin istediğiniz bölümüne kayıt yaptırabilirsiniz. Genellikle beceri ve yatkınlığını ön planda tutan öğrencilerin eğitim süreci daha kolay ve aynı zamanda başarılı geçmektedir. Alınan diplomanın geçerli olması öğrencilerin en önemsediği durumlar arasında yer alır. Diploma ile istediğiniz yere iş başvurusu yaparak sorunsuz bir şekilde çalışabilirsiniz. Derslerde sadece teorik değil aynı zamanda uygulamalı olarak da eğitim veriliyor. Dil konusunda da hocalar öğrencilere her anlamda destek sağlıyor. Derslerin pekiştiren alanlar arasınd aolan laboratuvar ve bunun gibi alternatifler öğrencilerin gelişimi açısından büyük önem taşıyor. Staj dönemlerinde en iyi kurumlarda imkanlar öğrencilere sağlanıyor. Kişilerin kariyerlerinin enkaliteli şekilde katkı görmesi adına başta hocalar olmak üzere herkes büyük bir özveri göstermektedir. Dersler verimli ve aynı zamanda eğlenceli geçmektedir. Hocaların öğrencilere kendi bilgi ve birikimlerini aktarması da onların hayatta karşılaşacakları zorluklara göğüs germelerini sağlar. Sık düzenlene konferans ve seminerlere de ücretsiz bir şekilde dahil olarak kendiniz için faydalı bir şey yapmış olursunuz.

  Okul Ücretleri Ne şekildedir?

  Komrat Devlet Üniversitesi harçları son derece uygundur. bölümler arası ufak rakam farklılıkları vardır. Genel anlamda uygun ücretlendirmeler mevcut olduğundan ailelerin bütçeleri bu anlamda zarar görmez. Üniversitenin imkanlarından para ödemeden öğrenciler sınırsız bir şekilde yrarlanabilir. Harç dışında asla para talebi konu ne olursa olsun yaşanmaz.

  Ülke yaşam standartları açısından da son derece rahat bir ülkedir. öğrencilerin konaklama ihtiyacı için en fazla terch ettiği alternatif kiralık evdir. Özellikle eşyalı şekilde kiralanan evler öğrencileri mobilya almaktan da kurtarmaktadır. Evi birkaç arkadaş paylaştığı için fgiderler de buna göre daha az olmaktadır. Kullanışlı ve büyük olan evlerde birden fazla öğrenci huzurlu bir şekilde yaşayabilir. Isınma konusunda evlerde problem olmaz. elektirik, su, doğalgaz gibi tarifeler de oldukça düşük fiyatlıdır. Komrat Devlet Üniversitesi Öğrencileri alışverilerini set pazarlarından ya da marketlerden rahat bir şekilde yapabilir. Taze sebze ve meyveyi uygun fiyatlı bu yerlerde bulabilirler. Yemek ihtiyacını dışarıda karşılamakisteyen kişileri için de farklı damak tadlarının olduğu mekanları tercih edebilirler. Bu yerlerde internetten de yararlanabilirler. Ulaşım konusunda da toplu taşıma araçları kullanılabilir. Bölge halkı da gitmek sitedikleri yerler için minibüs ve otobüs kullanmaktadır. İstediğiniz konuda ya da kafanıza takılan durumlarda Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı fimrasını arayarak istediğiniz bilgileri detaylı bir şekilde alabilirsiniz. Bölgeye hakim olan yetkililer sizi istediğiniz ve aldığınız kararlar noktasında en doğru şekilde yönlendirecektir.

  Puanla
  [OY: 1 Ortalama: 5]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1