Moldova Sigorta İşlemleri

Öğrencilerimizin yurtdışında eğitim almak istedikleri ve alabilecekleri ülkelerden biri Moldova'dır. Moldova, eğitim amaçlı olarak, 90 günden fazla bir süre ülkede kalmak isteyen gençler için geçici ikamet izni başvuru hakkı vermektedir.

Moldova'da Eğitim

Moldova Öğrenci Sigorta İşlemleri

Öğrencilerimizin yurtdışında eğitim almak istedikleri ve alabilecekleri ülkelerden biri Moldova’dır. Moldova, eğitim amaçlı olarak, 90 günden fazla bir süre ülkede kalmak isteyen gençler için geçici ikamet izni başvuru hakkı vermektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, öğrencilerimizin, ülkede kaliteli ve yıldızı parlayan üniversitelerinde  eğitim almalarını sağlamak üzere işbirlikleri yapmaktayız. Ülkeye giriş yapmadan ve ikamet izni almadan önce, öğrencilerimizin danışmanlarımızın bilgi ve destek arak vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Vize başvurularında birtakım belgelerin hazırlanması, sunulması gerekmektedir. Eksik olması durumunda, konsolosluk tarafından onay verilmez ve eksik belgenin tamamlanması durumu bildirilir. Öğrenci danışmanlarımız, belgelerin eklenmesini düzenler ve vize takibini sizin için yapar.

Moldova Vizesi ve Moldova Sigorta İşlemleri:

Moldova vizesi için gerekli olan belgeler, öncelik bu talebinize ilişkin dilekçenin verilmesidir. Pasaport, vesikalık fotoğraf, sabıka kaydı belgesi, öğrencilerin eğitim alacakları okuldan aldıkları resmi kabul belgesi, ailesinden ve öğrencimizin resmi kurumlardan alacakları taşınmaz, mevduat kayıtları, araç kayıtları, maaşlı ise öğrencimizin ve ailesinin bordro belgeleri, liseden alınacak eğitim belgesi gibi belgelerin istenilen şekilde ve sayıda hazır edilmesi gerekmektedir. Bunan başka, önemli ve olması gereken bir detay ise seyahat sağlık sigortasıdır. En az 30.000 EURO bedelli olacak şekilde, ülkeye ilk girişten başlayacak şekilde, bir senelik en az olacak şekilde sağlık sigortasının yapılması gerekmektedir.

Moldova sigorta işlemleri bakımından, seyahat sağlık sigortasının yapılması zorunludur. Vize başvurularınızın olumlu şekilde yanıtlanması için mutlaka bu işlemin yapılması lazımdır. Öğrenci danışmanlarımızdan Moldova sigorta işlemleri sürecinde öğrenci danışmanlarımızdan her konuda bilgi alacaksınız ve işlemlerin yapılması noktasında da sizlerleyiz. Ödemesi yaklaşık olarak 60 EURO’ ya denk gelecek şekilde, 30.000 EURO bedelli sigortanızı yaptırabilirsiniz. Seyahat sağlık sigortası yapılırken, bu poliçenin eğitim amaçlı konaklama için olduğunun belirtilmesi gerekmektedir. T.C. Kimlik numarası ve kimlik bilgileri de dahil olmak üzere uygun bir poliçenin hazırlanması önemlidir. Bir yıllık süre poliçenin kabulü için yeterlidir. Bu süre öğrencimizin Moldova’da oturum izni almasına kadar yeterli bir süredir. Dışişleri Bakanlığı bünyesinde alınan geçici ikamet izni ile bu ülkede eğitiminiz süresinde ikamet izninizi alabileceksiniz ve eğitiminize sorunsuz şekilde devam edebileceksiniz.

Moldova sigorta işlemleri sizi ülkede sağlık sorunları yaşamanız durumunda teminat altına alır. Ülkede hem kamu, hem de özel sağlık kurumlarında sağlık hizmetlerinizi alabilirsiniz. Ülkenin özel sağlık kurumlarında, temiz ve donanımlı sağlık hizmetleri verilmektedir. Moldova ülkemize oranla kuzeyde, biraz daha soğuk iklime sahip bir ülkedir. Bu nedenle, başta soğuk algınlıkları olmak üzere, bazı rahatsızlıkları yaşayabilirsiniz. Sağlık önemli ve sağlık durumumuzun ne olup olmayacağını bilemeyiz. Bu nedenle, seyahat sağlık sigortası sizi teminat altına alacak özellikleri ile dikkat çekmektedir. Zorunlu olmayan ülkeler için bile yaptırılması yerinde olacaktır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1