Moldova'da Tıp Eğitimi

Moldova barış içinde, huzurlu,ilk adım atılması ile ülkeyi ziyaret edenlerin memnun kaldıkları bir ülke. Bu ülkenin eğitim seviyesi ve okuma yazma oranı da bir hayli yüksek. Gelişmiş eğitim sistemi, üniversitelerin sayısının ve kalitesinin de yüksek olmasını sağlamaktadır.

Moldova’da Eğitim

Moldova Tıp Eğitimi

Moldova barış içinde, huzurlu,ilk adım atılması ile ülkeyi ziyaret edenlerin memnun kaldıkları bir ülke. Bu ülkenin eğitim seviyesi ve okuma yazma oranı da bir hayli yüksek. Gelişmiş eğitim sistemi, üniversitelerin sayısının ve kalitesinin de yüksek olmasını sağlamaktadır. Son derece önemli hem tarihi özellikleri olan, hem de modern eğitim ile kendini yenileyen üniversiteleri ile dikkat çekmektedir. Bu ülkenin öğrencilerimiz için de önemi büyüktür. Öğrencilerimiz, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız rehberliğinde, üniversitelerde sınavsız olarak eğitim alabilirler. Tıp eğitimi seçenekleri de bunların arasındadır.

Moldova Tıp Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Moldova başkent Kişnev başta olmak üzere, kentlerinde bulunan üniversitelerinde tıp eğitimi vermektedir. Siz de bu seçkin kurumlarda eğitiminizi alabilirsiniz. Tıp eğitimi altı sene sürmektedir. Fakültelerin eğitim diline vakıf olmayan öğrenciler için, özellikle yurtdışından gelen öğrenciler için bir senelik, son derece donanımı ve planlı bir dil eğitimi verilmektedir. Özellikle son yıllarda, öğrencilerin klinik eğitimleri de eksiksiz olarak uygulanmaktadır.

Moldova Tıp Eğitimi YÖK denkliği var mı?

Moldova Üniversiteleri, akreditasyonları olan yüksek eğitim kurumlarıdır. Avrupa Birliği Bologna kriterlerine bağlı olan yüksek öğrenim kurumlarıdır. Bu sayede, öğrenciler mezun olduklarında, AB ülkeleri başta olmak üzere,birçok ülkede geçerli olan mavi diplomalarını almaktadırlar. Bu sayede, ülkemizde de YÖK tarafından tanınan kurumlardan mezun olacaksınız. YÖK denkliği açısından da hayli avantajlı konumda olacaksınız.

Moldova Tıp Eğitimi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

YÖK denklik sınavı, denklik başvurularına göre alınan sonuçlardan biri olabilir. Buna göre, yurtdışında eğitimlerini aldıktan sonra, online olarak ve usulüne uygun şekilde denklik başvuruları yapan öğrencilerin başvuruları değerlendirilir. Buna göre, denklik sınavına girilmesine karar verilebilir.

Moldova Tıp Eğitimi okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Moldova’da tıp eğitiminizi aldıktan sonra ülkemizde mesleğinizi yapabilirsiniz. Eğitim süresinde, tatillerinizde de kendinizi geliştirme noktasında çalışabilirsiniz.

Moldova Tıp Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Moldova Üniversiteleri hem devlet, hem de özel üniversitelerde belirli harç rakamları ile öğrencilerden ödemeler alınmaktadır. Bunlar son derece makul rakamlardır ve öğrencilerimizin zorlanmadan ödemeleri söz konusu olmaktadır. Sömestre başlarında ödemeler yapılabilir. Genel yaşam giderleri de eklendiğinde, ortalama gelir grubunda bir ailenin karşılayabileceği rakamlar olduğunu ekleyelim.

Moldova  Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Moldova Üniversiteleri’nde kayıt olmanız ve eğitim almanız için bir sınav şartı aranmamaktadır. Ülkemizden farklı bir giriş uygulaması olduğunu ekleyelim. Sınavsız olarak, kaliteli tıp eğitimi alacağınız bir okula girmeniz mümkündür.

Moldova’da Tıp okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Avrupa Birliği Ülkeleri’nin genelinde olduğu gibi, Moldova Üniversiteleri’ne olan ilgi de giderek artmaktadır. Bu memnun ve kaliteli eğitimden yararlanan öğrenciler arasında siz de olabilirsiniz. Birçok öğrencimiz öğrenci danışmanlığımızdan destek alarak eğitimlerini almaktadır.

Moldova’da Tıp Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Lise eğitiminizi tamamladıktan sonra, diplomanızla Moldova’da tıp eğitimi almak için sizde başvurabilirsiniz. Lise diplomanızla başvurmanız yeterlidir. Elbette sunmanız gereken birtakım belgeler bulunmaktadır ve öğrenci danışmanlarımız bunları size eksiksiz olarak iletecekler, size rehberlik edecekler.

Moldova’da Tıp Okumanın Avantajları?

Sınava girme ve hazırlanma stresini yaşamadan, lise diplomanızla tıp eğitimi almak için başvurularınızı yapabilirsiniz. Önemli eserleri ve çalışmaları olan, kendilerini mesleklerine adamış seçkin hocaların elinde derslerinizi alabilirsiniz. Modern laboratuarlarda, detaylı hastane ve klinik ortamlarında mesleğinizi pratik anlamda da yapabilirsiniz. Medeni, size olduğunuz gibi davranacak, kültürlü ve sıcak insanların arasında olacaksınız.

Moldova’da Tıp bitirenler,mezunlarınız var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız, bugüne kadar gençlerimizin yurtdışında, avantajlı yüksek öğrenim kurumlarında eğitim alması için emek vermektedir. Moldova Tıp okullarından mezun birçok gencimizin olduğunu ekleyelim.

Moldova’da eğitimi bursları – burslu veya ücretsiz psikoloji okuyabilir miyim?

Yurtdışında birçok ülkede olduğu gibi, Moldova’da da öğrenciler için burs imkanları bulunmaktadır ve yabancı öğrenciler için de bu durum geçerlidir. Sizde başvurularınızı yaparak, burs olanaklarından yararlanabilirsiniz. Tam ya da yarım burslu olarak maddi yardımları alabilirsiniz.

Moldova’da Tıp okuyup Türkiye’de çalışmak:

Moldova’da tıp eğitimi aldıktan sonra, elbette ülkemize dönerek burada çalışabilirsiniz. Son derece ulvi olan hekimlik mesleğini burada sürdürebilirsiniz. Kamu hastanelerinde ve devlete bağlı şekilde görev yapmak isterseniz, YÖK denkliği başvurularınızı yapabilirsiniz. Özel sektörde de rahatlıkla doktorluk mesleğinizi yapabilirsiniz.

Moldova’da Tıp Okumak Şartları:

Meslek lisesi, Anadolu lisesi, düz lise,lise çeşidi ve bölümü farkı olmadan, liseden mezun olmanızdan sonra tıp eğitimi almak için başvurabilirsiniz. Kayıt için istenen belgeleri,öğrenci danışmanlarımız ile birlikte hazırlayınız ve kayıt sürelerinde başvurularınızı yapınız.

Moldova’da Tıp Eğitimi Taban Puanları:

Moldova tıp eğitimi için taban puan uygulaması bulunmamaktadır. Bu nedenle, hem sınav şartı, hem de taban puan uygulaması olmadan başvurularınızı yapabilirsiniz.

Moldova Tıp Fakültesinden Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Öğrencilerimiz, elbette Moldova Tıp Üniversiteleri’nden ülkemizdeki tıp fakültelerine yatay geçiş yapabilirler. Değerli öğrencilerimiz, bunu lisans senelerinizde ilk sınıftan başlayarak yapabilirsiniz. Ancak, dikkat çekilmesi gereken nokta, notlarınızın yüksek olması gerektiğidir. Notları yüksek olan öğrenciler bu haktan yararlanabilirler.

Moldova’da Tıp okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Moldova’da tıp eğitiminizi almak için sınava girmenize gerek yoktur. Ancak, sizden istenen kimlik ve öğrenim belgelerinizi hazırlamanız gerekmektedir. Bunları hazırlayarak, mayıs 15 tarihinden sonra kaydınız için başvurabilirsiniz.

Moldova’da Tıp okumak istiyorum:

Akreditasyonu olan tıp fakültelerinde, Bologna kriterlerine uygun okullarda tıp eğitimi almak size sadece ülkemizde değil, dünyada tıp kariyerinin kapılarını açacaktır. Moldova’da tıp okuyarak bunu sınavsız şekilde yapabilirsiniz. Başarılı bir eğitimden sonra, başarılı bir kariyere odaklanmak sizin için son derece kolay olacaktır.

Moldova’da Tıp Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Moldova, genel anlamda yaşam giderleri olarak son derece ekonomik bir ülkedir. Bir öğrenci olarak, üniversite harçları yanında, yeme içme, ulaşım, konaklama gibi giderler için de zorlanmayacaksınız. Öğrenci yurtlarında ve uygun kiralık odalar ile dairelerde kalabilirsiniz. Öğrenci olarak, part time ya da full time şeklinde çalışabilirsiniz. Bu şekilde harçlığınızı çıkarabilirsiniz.

Moldova’da Tıp okumak mantıklı mı?

Ekonomik anlamda zorlanmayacağınız, sizi maddi yönden zorlamayacak, eğitim açısından kaliteli bir altyapı alacağınız ülkede okumak sizin için çok avantajlı olacaktır. Önemli akademisyenlerden derslerinizi alacaksınız. Uluslararası alanda geçerli diplomanız olacak. Barış, huzur dolu bir ülkede,medeni insanların arasında yaşayacaksınız. YÖK tarafından tanınan okullarda eğitim almak kesinlikle size geniş kariyer olanakları sunacak. Bu seçimin gerçekten son derece mantıklı olduğunu belirtmemiz yanlış olmaz.

Moldova’da Tıp okumak zor mu?

Her adımda, eğitim alırken her aşamada, önemli akademisyenlerden destek ve yardım alabilirsiniz. Bu nedenle, zorlanmayacağınızdan eminiz. Her adımda hocalarınız size yardımcı olacak. Öğrenci sayısı az olan ve her öğrenci ile yakından ilgilenilen sınıflarda eğitim alacaksınız. Teorik eğitim ile geçen ilk yıllardan sonra, okullara bağlı sağlık kurumlarında ve kliniklerde pratik olarak de mesleğinizi öğreneceksiniz.

Moldova’da Türkçe tıp eğitimi veren üniversitelerin tıp fakülteleri var mı?

Türkçe destekli tıp eğitimi seçenekleri hakkında bilgi almak için en güncel olarak öğrenci danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.Moldova’da tıp eğitimi hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri, danışmanlığımızdan, web sitemizden, çağrı merkezimizden ve şubelerimizden alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1