Moldova'da Mimarlık Eğitimi

Mimari, temelleri uzun yıllara hatta yüzyıllara dayanan son derece kutsal ve anlamlı bir meslek dalıdır. Roma Uygarlığı'nda, eski Mısır Uygarlığı'nda da mimarlık mesleği ve mimarlık eğitimi vardı. Bu seçkin mesleği hakkıyla yapmaları için, öncelikle öğrencilerimizin bu eğitimi kaliteli şekilde veren öğrenim kurumlarında öğrenci olmaları gerekmektedir.

Moldova’da Eğitim

Moldova Mimarlık Eğitimi

Mimari, temelleri uzun yıllara hatta yüzyıllara dayanan son derece kutsal ve anlamlı bir meslek dalıdır. Roma Uygarlığı’nda, eski Mısır Uygarlığı’nda da mimarlık mesleği ve mimarlık eğitimi vardı. Bu seçkin mesleği hakkıyla yapmaları için, öncelikle öğrencilerimizin bu eğitimi kaliteli şekilde veren öğrenim kurumlarında öğrenci olmaları gerekmektedir. Ülkemizde gerçekten özenli eğitim veren mimarlık fakülteleri bulunmaktadır. Bunların değerini bilmekle birlikte, malum bir uygulama olan üniversite giriş sınavları, öğrencilerimiz için zorlayıcı olabilmektedir. Bu nedenle, yurtdışında seçkin eğitim kurumlarında öğrenci olmak da cazip bir seçenektir.

Günümüzde en cazip eğitim seçeneklerinden biri Moldova Üniversiteleri’dir. Bu ülke ve yüksek öğrenim kurumları hakkında bilgi almak isterseniz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, şubelerimizden, web sitemizden ve çağrı merkezimiz üzerinden bilgi alabilirsiniz. Bu ülkenin üniversitelerinde mimarlık eğitimi alabilirsiniz.

Moldova Mimarlık Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Moldova’da mimarlık eğitimi dört yıl sürmektedir. Öğrencilerin yoğun şekilde uygulamalı eğitime de tabi tutulduklarını belirtelim. Mezun olan öğrenciler, hem teorik bilgilerini kullanmakta, hem de pratik olarak yoğrulmuş şekilde eğitimlerini tamamlamaktadırlar. Hazırlık sınıfı ise, dil eğitimi olarak eğitim verilen süredir.

Moldova Mimarlık Eğitimi YÖK denkliği var mı?

Moldova mimarlık eğitimi alan gençlerimiz YÖK denkliği açısından avantajlıdır. Avrupa Birliği üniversiteleri arasında yer alan Moldova Üniversiteleri, akreditasyonu olan, YÖK tarafından tanınan kurumlardır.

Moldova Mimarlık Eğitimi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Moldova mimarlık fakültesinde eğitiminizi aldıktan sonra siz de YÖK denklik için başvurunuzu yapabilirsiniz. Yapılacak incelemeye göre, YÖK denklik sınavına girmenize karar verilebilir.

Moldova Mimarlık Eğitimi okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Moldova’da mimarlık eğitiminizi bir yandan alırken, diğer yandan da ülkemizde geçirdiğiniz zamanlarınızda mesleki anlamda çalışma deneyimleri edinebilirsiniz. Tatil zamanlarınızda bunu mükemmel şekilde yapabilirsiniz. Bu şekilde, zamanınızı mesleki deneyim kazanarak değerlendirebilirsiniz.

Moldova Mimarlık Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Yurtdışında eğitim almak son derece pahalı olur, maliyetlidir şeklinde düşünceler artık çok gerilerde kaldı. Günümüzde, son derece ekonomik olanaklarla siz de amaçladığınız bölümde, yurtdışında eğitim alabilirsiniz. Moldova Üniversiteleri harç rakamları bakımından son derece uygundur ve bunun karşılığında gerçekten kaliteli bir eğitim sunulmaktadır. Yaşam giderleri açısından da çok zorlanmayacak ve bundan da memnun kalacaksınız.

Moldova  Mimarlık Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Bir sınav şartı ve uygulaması olmadan mimarlık eğitimi almak istemez misiniz? Bu soru belki size imkansız gelebilir, çünkü ülkemizde sınav sistemi ile üniversiteye girmeye alıştık. Oysa, Moldova Üniversiteleri’ne girişlerde bir sınav şartı aranmamaktadır. Memnun kalacağınız bu sistem ile hayallerinizdeki mimarlık eğitimini siz de kaliteli şekilde alacaksınız.

Moldova’da Mimarlık okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Birçok öğrencimiz Moldova Üniversiteleri’nde mimarlık eğitimi almaktadır ve her zaman öğrenci danışmanlarımız öğrencilerimizle iletişim içindedir.

Moldova’da Mimarlık  Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Moldova Üniversiteleri’nde mimarlık eğitimi almak için kontenjanları öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alarak ön kayıt yaptırabilirsiniz. Bir sınav şartı olmadan, lise eğitimimizden sonra,lise diplomanızla ve diğer istenen belgelerle kayıt için başvurularınızı yapabilirsiniz.

Moldova’da Mimarlık Okumanın Avantajları?

Moldova üniversiteleri aşırı kalabalıklardan uzak, sınıflarda az ve birebir eğitim alabileceğiniz öğrenciler olarak kaliteli bir eğitim alacağınız seçeneklerden oluşmaktadır. Alanlarında önemli eserler veren hocalardan derslerinizi alacaksınız. Sizinle birebir ilgilenecek hocalarınız ile derslerinizi zorlanmadan göreceksiniz. Kampus yaşamında hem modern uygulamalar ile eğitimlerinizi alacaksınız, hem de spor ve kültürel aktiviteleri de yaşayacaksınız.

Moldova’da Mimarlık bitirenler,mezunlarınız var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak her zaman gençlerimizin yurtdışında, amaçladıkları eğitimleri en mükemmel şekilde almalarına yardımcı olmaktayız. Moldova Üniversiteleri’nde mimarlık eğitimleri alarak mezun olan birçok gencimiz bulunmaktadır.

Moldova’da mimarlık eğitimi bursları- burslu veya ücretsiz psikoloji okuyabilir miyim?

Avrupa Ülkeleri’nde ülkemizde olduğu gibi, hatta daha kapsamlı şekilde burs olanakları bulunmaktadır. Bu olanaklardan elbette siz de yararlanabilirsiniz. Burslar tam ya da yarı zamanlı olarak verilebilmektedir. Tam zamanlı bir burs alarak eğitiminizi ücretsiz hale getirebilirsiniz.

Moldova’da Mimarlık okuyup Türkiye’de çalışmak:

Moldova’da mimarlık eğitiminizi aldıktan sonra, elbette ülkenizde çalışabilirsiniz. YÖK denkliği için başvurularınızı yapabilirsiniz ve bu konuda her zaman öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Bundan sonra, gerek kamu alanında, gerekse özel kurumlarda ve firmalarda mesleğinizi yapabilirsiniz. Kendi mimarlık büronuzu da açabilirsiniz.

Moldova’da Mimarlık  Okumak Şartları:

Sınav şartı ya da not ortalaması şartı olmadan siz de mimarlık eğitiminizi Moldova Üniversiteleri’nde alabilirsiniz. Bir sınav şartı olmadan amaçladığınız bölüme girmek gerçekten son derece büyük bir avantaj ve bunu da kaliteli bir okulda alma şansını elde edeceksiniz. Diplomanızı ve hazırlanmanız, sunmanız gereken belgelerinizi eklemeyi ihmal etmemelisiniz.

Moldova’da Mimarlık  Eğitimi Taban Puanları:

Moldova mimarlık eğitimi almak için başvurularınızda taban puan şartı bulunmamaktadır.

Moldova Mimarlık Fakültesinden Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Lisans senelerinde, notları belirli bir ortalamanın üzerinden olan öğrencilerimiz, belirli bir başarı yakalamış öğrencilerimiz yatay geçiş yapabilirler. Bunu hazırlık sınıfında yapamazsınız. Sadece birinci sınıfın sonundan başlayarak lisans senelerinde yapabilirsiniz.

Moldova’da Diş Hekimliği okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Genel olarak, Moldova Üniversiteleri ve tüm Avrupa Üniversiteleri’nde olduğu gibi, Mayıs 15 ten sonra kayıt dönemleri başlamaktadır. Ara kayıt dönemleri ve ön kayıt için ise danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Moldova’da Mimarlık okumak istiyorum:

Moldova, hem eğitim kalitesi açısından, hem seçkin hocalardan ders almak açısından gerçekten çok avantajlı bir ülkedir. Öte yandan, Moldova ülke olarak da öğrencilerimizin birçok açıdan memnun kalacakları bir ülkedir. Ekonomik olarak asla zorlanmayacaksınız ve aylık giderleriniz sizi zorlamayacak. Medeni ve eğitimli insanların arasında eğitiminizi alacaksınız.

Moldova’da Mimarlık Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Moldova,hem diğer Avrupa Ülkeleri açısından, hem de ülkemizle kıyaslandığında son derece ekonomik ve ucuz bir  ülkedir. Bu durum öğrencilerimizin ekonomik açıdan zorlanmamasını sağlamaktadır.

Moldova’da Mimarlık okumak mantıklı mı?

Öncelikle sınav stresi yaşamadan, mimarlık gibi çok geçerli bir eğitimi almak inanılmaz caziptir. Bunun kaliteli bir okulda olması ve öğrencilerin mezun olması halinde, geçerli olan diplomaları ile birçok alanda ve ülkede çalışabilmeleri de önemlidir. Moldova mimarlık fakülteleri sizlere bu avantajları sunacak kurumlardır. Bu nedenle, Moldova’da mimarlık eğitimi almak mantıklıdır.

Moldova’da mimarlık okumak zor mu?

Donanımlı bir eğitim altyapısı ve sizinle yakından ilgilenecek öğrenci danışmanlarımız ve kaliteli hocalarınız ile eğitiminiz zor olmayacaktır. Çalışmalarınızı devamlı internet bağlantısı olan sınıflarınızda ve etütlerinizde yapabilirsiniz. Geniş kaynakların olduğu kütüphaneden faydalanabilirsiniz. Her çalışmanızda hocalarınız size destek olmaktadır ve bu şekilde,mesleğinizi öğrenirken zorlanmadan ve yanınızda size yardımcı olacak önemli insanlar olduğunu bilerek kaliteli şekilde öğrencilik yapacaksınız.

Moldova’da Türkçe mimarlık eğitimi veren üniversitelerin mimarlık  fakülteleri var mı?

Türkçe destekli mimarlık eğitimi almak isteyen gençlerimiz, en doğru bilgileri öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Hem Moldova başta olmak üzere Avrupa Ülkeleri’nde, hem de dünya genelinde, kaliteli eğitim ve üniversite seçenekleri ile sizlerleyiz. Moldova Üniversiteleri’nde mimarlık ve birçok bölümde avantajlı şekilde okumak ve kontenjanlardan yararlanmak için de rehberliğimizi izleyebilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1