Moldova'da İnşaat Mühendisliği

Gerek dünyada, gerekse ülkemizde, son derece geçerli bir meslek olan inşaat mühendisliği gençlerimizin de bir hayli ilgisini çekmektedir. Ülkemizde, inşaat şirketleri birçok başarılara imza atmaktadır. Hem ülkemizle sınırlı, hem de uluslararası anlamda iş yapan önemli firmalar yüz akımız olmaktadır.

Moldova’da Eğitim

İçindekiler

Moldova İnşaat Mühendisliği Eğitimi

Gerek dünyada, gerekse ülkemizde, son derece geçerli bir meslek olan inşaat mühendisliği gençlerimizin de bir hayli ilgisini çekmektedir. Ülkemizde, inşaat şirketleri birçok başarılara imza atmaktadır. Hem ülkemizle sınırlı, hem de uluslararası anlamda iş yapan önemli firmalar yüz akımız olmaktadır. Gençlerimiz inşaat mühendisliği eğitimi alarak, dünya çapında kariyer yapma şansını elde edebilirler. Bu eğitimi elbette, ülkemizde seçkin inşaat mühendisliği fakültelerinde alabilirsiniz. Sınav sistemimiz zorlayıcı olabilir ve belirli bir puan almanız gerektiğini unutmamalısınız.

Ufuklarınız genişletmek, küresel bir dünyada kişiliğinizi geliştirmek için bu eğitimi yurtdışında almayı düşünebilirsiniz. Günümüzde son derece ekonomik olanaklarla yurtdışında eğitim alabilirsiniz. Çok yüksek rakamlı eğitim harcamaları artık geride kaldı. Moldova Üniversiteleri son derece gözde ve siz de bu güzel ülkede inşaat mühendisliği eğitimi alabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Moldova İnşaat Mühendisliği Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Moldova İnşaat mühendisliği eğitimi süresi, lisans süreleri olarak dört yıl olarak düzenlenmiştir. Bu süre içinde,öğrenciler donanımlı bir teorik eğitim yanında, sahalarda rahatlıkla çalışacaklarını sağlayacak bir pratik eğitim de almaktadır. Bundan başka, dil eğitimi için de hazırlık sınıfında dil eğitimi süreci söz konusu olmaktadır.

Moldova İnşaat Mühendisliği  Eğitimi YÖK denkliği var mı?

Moldova Üniversiteleri, Avrupa Birliği üniversiteleri olarak Bologna kriterlerine uygun şekilde eğitim vermektedir. Bunun öğrencilerimiz için gerçekten çok avantajlı olduğunu belirtelim. Mavi diploma ile tüm Avrupa Ülkeleri’nde ve elbette dünya ülkelerinde kariyerinize odaklanabilirsiniz. YÖK denkliği açısından da avantajlısınız ve ülkenizde çalışabilirsiniz.

Moldova İnşaat Mühendisliği  Eğitimi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

YÖK denklik sınavı, mezun olduktan sonra, diplomalarınızı onaylatmak için yapacağınız başvuru sonucunda karar verilebilir. Online başvurularınız sonucunda,  direk diplomanız denklik onayı alabilir. Öte yandan, eğitim detaylarına göre, kurum tarafından denklik sınavına girmenize de karar verilebilir.

Moldova İnşaat Mühendisliği Eğitimi okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Moldova İnşaat Mühendisliği fakültesinde eğitim alırken, diğer yandan tatil dönemlerinde ülkenizde çalışabilirsiniz. Bu şekilde, mesleki anlamda harika şekilde kendinizi geliştirme seçeneğini de elde etmiş olursunuz.

Moldova İnşaat Mühendisliği Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Moldova Üniversiteleri uygun harç rakamları ile dikkat çekmektedir. Avrupa Ülkelerinde, üniversiteler hem devlet kurumları olsun, hem de özel üniversiteler olsun öğrencilerden belirli oranlarda harç almaktadır. Ancak, özellikle Moldova Üniversiteleri’nde bunlar kesinlikle yüksek rakamlar değildir. Senede iki defa olacak şekilde, sömestre başlarında ödemelerinizi yapabilirsiniz. Genel anlamda yaşam giderlerinin de çok ekonomik olduğunu ekleyelim.

Moldova  İnşaat Mühendisliği Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Bir sınav şartı ve sistemi olmadan inşaat mühendisliği gibi son derece seçkin bir meslek eğitimini almak harika değil mi? Üstelik, bunu gerçekten kaliteli ve özenli eğitim alacağınız bir ülkede ve fakültelerde yapacaksınız. Liseden mezun olmanızı takiben, sınava bile girmeden, ülkemizdeki sınav sisteminden ayrı olarak kayıt için başvurularınızı yapabilirsiniz.

Moldova’da İnşaat Mühendisliği okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Yurt dışında eğitim almak, son yıllarda öğrencilerimiz için gerçekten avantajlı bir hale geldi ve siz de çok sayıda öğrencimiz gibi, Moldova Üniversiteleri’nde eğitim alan birçok öğrenci arasında olabilirsiniz.

Moldova’da İnşaat Mühendisliği Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Moldova Üniversiteleri’nde inşaat mühendisliği eğitimi almak kesinlikle düşündüğünüz kadar zor değil. İlk olarak, bir sınav şartı ya da taban puanı gibi uygulama olmadan, direk lise diplomanızla ve sizden talep edilen temel belgelerle başvurularınızı yapabilirsiniz. Öğrenci danışmanlarımız, her adımda sizinle olacak ve başvurularınızı eksiksiz olarak yapabileceksiniz. Harç ödemelerinizi de yaparak siz de kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

Moldova’da İnşaat Mühendisliği  Okumanın Avantajları?

İnşaat mühendisliği gibi, gerçekten avantajlı bir mesleği çok mutlu olacağınız bir ülkede ve okullarda yapmak sizi memnun edecek. Mezun olduktan sonra geçerli diplomanızla sıkıntı çekmeden birçok ülkede kariyerinizi yapabileceksiniz. Seçkin hocaların elinden, derslerinizi derinlemesine öğrenme şansını elde edeceksiniz. Bir mühendis adayı olarak, amaçladığınız eğitimi doyurucu şekilde almak kesinlikle sizi memnun edecek ve geleceğe hazırlayacak.

Moldova’da İnşaat Mühendisliği bitirenler,mezunlarınız var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde, destek olarak ve yardımlarımızı da esirgemeyerek birçok öğrencimizin Moldova Üniversiteleri’nde de eğitim almasını sağladık. İnşaat mühendisliği bölümlerinden mezun olan birçok gencimiz olduğunu da ekleyelim.

Moldova’da İnşaat Mühendisliği eğitimi bursları- burslu veya ücretsiz psikoloji okuyabilir miyim?

Öğrenci olarak, maddi anlamda katkı sağlamak için yurtdışında öğrenciler için uygulanan burs ile kredi olanaklarından yararlanabilirsiniz. Bu size ekonomik anlamda oldukça destek sağlayacaktır. Tam burs imkanlarından yararlanarak, eğitim masraflarınızı tamamen ücretsiz hale getirebilirsiniz.

Moldova’da İnşaat Mühendisliği okuyup Türkiye’de çalışmak:

Moldova İnşaat Fakülteleri’nde eğitiminizi tamamladıktan sonra, ülkenize dönerek çalışmanız elbette mümkün. YÖK denkliği ile diplomanızı onaylattıktan ve bu konuda işlemleri gerçekleştirdikten sonra, artık siz de ülkemizde, isterseniz kamu alanında, isterseniz de özel sektörde çalışmalarınızı yapabilirsiniz. Kendi firmanızı kurabilir,çeşitli inşaat firmalarınızda mesleğinizi yapabilirsiniz.

Moldova’da İnşaat Mühendisliği  Okumak Şartları:

Lise eğitiminizi tamamlamanızı takiben bir sınava girmeden inşaat mühendisliği eğitimi almak için başvurunuzu yapabilirsiniz. Moldova Üniversiteleri ve elbette inşaat mühendisliği fakültelerinde başvuru yapmak ve okula kayıt olmak için sınava girmek zorunluluğu söz konusu değildir. Ancak, yoğunluk ve taleplerin fazla olması nedeniyle, kontenjanların sınırlı olduğunu belirtelim. Bu nedenle,öğrencilerimizin başvurularını zamanında yapmaları çok önemlidir.

Moldova’da İnşaat Mühendisliği Eğitimi Taban Puanları:

Bir taban puanı uygulaması olmadan, siz de okula sınavsız olarak kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Moldova İnşaat Mühendisliği Fakültesinden Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Hazırlık sınıfında dil eğitiminizi tamamladıktan sonra, lisans senelerinize başlamanızı takiben, birinci sınıftan son sınıfa kadar yatay geçiş hakkını kullanabilirsiniz. Notlarınızın yüksek olması, yani başarılı bir öğrenci olmanız bu noktada son derece önemlidir.

Moldova’da İnşaat Mühendisliği okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Kayıt için başvurularınızı 15 mayıs ve sonrasında yapabilirsiniz. Bunun dışında ön kayıt için her zaman danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Moldova’da İnşaat Mühendisliği okumak istiyorum:

İnşaat mühendisliği, dünya genelinde ve tabi ülkemizde de çalışma olanakları sunan, kazancı da yüksek bir meslek. Hem bayanlar, hem de beyler bu mesleğin eğitimini almak için Moldova inşaat mühendisliği fakültelerini tercih edebilirler. Bu isteğiniz de son derece yerinde bir istek ve karar. Ekonomik yaşam olanakları sunan bu ülkede, maddi anlamda zorlanmadan da seçkin bir eğitim alma şansını elde edebilirsiniz.

Moldova’da İnşaat Mühendisliği Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Moldova yaşam olanakları bakımından, ideal bir öğrenci ülkesidir. Ülkemizden çok daha ucuz olduğunu ekleyelim. Bir öğrenci olarak ülkede zorlanmadan yaşamınızı sürdürebilirsiniz. Öte yandan, çalışma seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Tam zamanlı olarak ya da yarı zamanlı olarak çalışarak harçlığınızı çıkarabilirsiniz.

Moldova’da İnşaat Mühendisliği okumak mantıklı mı?

Moldova, sıcak ve medeni insanların olduğu, yurtdışından gelen bir genç olarak kesinlikle zorlanmayacağınız ve yabancılık çekmeyeceğiniz bir ülke. Bu nedenle, bu ülkede olmaktan asla sıkıntı yaşamayacaksınız. Okul bakımından ise kaliteli bir eğitimin sizleri beklediğini belirtelim. Önemli akademik isimlerden derslerinizi alacaksınız ve modern bir eğitim ile mesleğinizi öğreneceksiniz.

Moldova’da İnşaat Mühendisliği okumak zor mu?

Eğitime önem veren ve üniversite eğitimi konusunda deneyimli bir ülke olan Moldova, önemli fakülteleri ve özellikle inşaat mühendisliği fakültesi ile dikkat çekmektedir. Bir öğrenci olarak, sizinle yakından ilgilenileceğinden emin olabilirsiniz.

Moldova’da Türkçe İnşaat mühendisliği eğitimi veren üniversitelerin inşaat mühendisliği fakülteleri var mı?

Türkçe destekli inşaat mühendisliği fakülteleri ve bu fakültelerin Moldova Üniversiteleri arasında olup olmadığının bilgisini öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1