Tiraspol Transdinyester Shevchenko Devlet Üniversitesi

Tiraspol Transdinyester Shevchenko Devlet Üniversitesi Ülkedeki verdiği kaliteli eğitim ile dikkat çeken üniviersiteler arasında yer almaktadır. Bu nedenle de çok fazla ilgi görmektedir. Her yıl dünyanın farklı nktalarından öğrenciler gelerek kayıt yaptırmaktadır.

Moldova’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Tiraspol Transdinyester Shevchenko Devlet Üniversitesi

  Moldova, Romanya ve Ukrayna arasında bulunan Doğu Avrupa ülkelerinden birisidir. Karadeniz’e kıyısı olan olmayan ülke 1991’de SSCB’nin dağılmasından sonra bağımsızlığını ilan ederek Moldova Cumhuriyeti ismini almıştır. Tiraspol Transdinyester Shevchenko Devlet Üniversitesi Ülkedeki verdiği kaliteli eğitim ile dikkat çeken üniviersiteler arasında yer almaktadır. Bu nedenle de çok fazla ilgi görmektedir. Her yıl dünyanın farklı nktalarından öğrenciler gelerek kayıt yaptırmaktadır. Kısa sürede dolan kontenjan ve bu ilgi üniversitenin başarısını nitelemektedir. Alanında uzman ve aynı zamanda ödüllü olan hocalar derslerde öğrencilerin en iyi şekilde bilgi yüklemesi yapabilmesi için ellerinden geleni yapmaktadır. Teorik değil aynı zamanda pratik uygulamalar ile yapılan dersler öğrencilerin yararına olmakta ve onları daha donanımlı bir hale getirmektedir. Bu nedenle pratik derslerin Tiraspol Transdinyester Shevchenko Devlet Üniversitesine sınav ve herhangi bir şekilde puan şartı aranmadan kayıt olunmaktadır. Böylece zaman kaybı stres yaşanmadan öğrenci olmanın keyfi doyasıya yaşanabilir.

  Mezun olunca verilen diplomanın geçerliliği de ülkemizde vardır. Bu Tiraspol Transdinyester Shevchenko Devlet Üniversitesinden mezun olan ve dünyanın farklı noktalarında çalışan çok sayıda öğrenci bulunuyor. Dersler keyifli ve aynı zamanda bilgi anlamında verimli geçmektedir. Hocalar kendi birikim ve tcrübelerini de öğrencilere aktararak onların bakış açılarının genişlemesini sağlamaktadır. Böylece meslek anlamdada kariyerleri için katkı sağlamış olurlar.

  Tiraspol Transdinyester Shevchenko Devlet Üniversitesi harçları oldukça düşük fiyatlıdır. Bölümler arası ufak farklılıklar olsa da genel olarak fiyatlar bütçeleri olumsuz anlamda asla etkilemez. Aileler bu konuda rahat olabilir. Üniversitenin imkan ve olanakları sınırsız bir şekildedir. Bu nedenle de dersler tekonoljik cihaz ve donanımlar ile geçer her türlü yenilik de yakından takip edilerek üniveristeye dahil edilmektedir.  Böylece çok daha pratik bir eğitim dönemi geçirilmiş olur. Staj dönemi için de en iyi kurum ve kuruluşlarda yer ayarlayarak oralarda bu sürecin geçirilmesinin garantisini verirler.

  Kaydını yaptıran bir öğrenci için kalacak yer konusu hemen gündeme gelir. Bu konuda alternatifler olsa da öğrenciler genellikle birkaç kafası birbirine uyan arkadaş birleşerek eşyalı kiralık ev alternatifini değerlendiriri. Ülkedeki evler geniş, temiz ve kullanışlı olduğu için rhat bir oturum sağlanılır. Ev huzuru isteyen kişilerin derslerine de olumlu yansımaları bulunmaktadır.

  Evler de güvenlik ile ilgili yaşanabilecek tehlikeli olaylar asla yaşanmaz. Bölge halkı son derece saygılı ve aynı zamanda sevgi dolu insanlardır. Isınma problemi de asla olmaz. doğalgaz ücretleri tarifelerin düşük olmasında ötürü az fatura olarak gelmektedir. Ayıca aynı durum elektrik ve su için de geçerlidir. Ev kiraları da bölgeler arası farklılık gösterse de genelanlamd uygun fiyatlıdır. Masraflar bölüşüleceği için ev seçeneği oldukça cazip olmaktadır.

  Ev huzuru ile eğitim sürecini rahat bir şekilde geçirirler. Evin alışveriş masrafları arasında en önemlisi gıdadır. Bu konuda semt pazarları ve marketler seçenekler arasındadır. Hem taze hem de ucuza her şey bulunmaktadır. Dışarıda yemek isteyen kişiler için de farklı lezzetler ile hizmet veren mekanlar bulunmaktadır. Uygun fiyatlı olanlar da u ihtiyaç giderilmektedir. Ülkede gezilecek yer de çok fazladır. Öğrenciler hafta sonlarını bu güzellikleri keşfetmek için değerlendirebilirler. Turistler de aynı şekilde tarihi ve aynı zamanda doğal olan güzellikleri tercih etmektedir.

  Ulaşım konusu da öğrenciler için önemli olan bir noktadır. Aileler ve öğrenciler uygun ratifeli uçak bileti ile sık sık memleketine giderek özlem giderebilir. Şehir içinde ise herkes tarafında kullanılan minibüs ve otobüs gibi toplu taşıma araçları tercih edilmektedir. En işlek olan noktalar bu araçların güzergahında bulunduğundan asla zorluk yaşanmaz. Eurostar Yurtdışı eğitim danışmanlığı firması öğrencilere istedikleri konuda en doğru bilgi akışını sağlamaktadır. Ülkeye alışana kadar dil konusunda da destek verirler.

  Türkiye’ye yakın bir ülke olduğundan Tiraspol Devlet Üniversitesi çok sayıda öğrenciningittiği okular arasındadır. Sadece bizim ülkemizden değil çok sayıda yerden öğrenci kayıt için bu okulu tercih etmektedir. Sınav ve puan şartı aranmadan istenilen bölüme kayıt yaptırılabiliyor. Böylece sene kaybetmeden ve sınav stresi yaşamadan üniversite öğrencisi olunmaktadır. Okulda kendi alanlarında uzmanlaşmış akademisyenler ders vermektedir. Bu nedenle dersler verimli ve aynı zamanda eğlenceli geçmektedir. Bu durum da eğitim sürecini olumlu anlamda etkilemektedir. Üniversite içinde teorik eğitimin yanı sıra pratik yani uygulamalı şekilde de eğitim verildiğinden bu duruma uygun teknik donanım en yeni haliyle sağlanmaktadır. Üniversite yetkilileri teknolojiyi yakından takip ederek gündemde olan her şeyi üniversite bünyesine dahil etmektedir. Böylece çok daha pratik bir eğitim süreci geçirilmiş olur. Düzenlenen konferans ve seminerler öğrencilerin kariyerleri açısından katkı sağlamaktadır. Öğrencilerin ders ve sınavlardan kalan zamanlarını kafalarını dağıtmak için harcayacakları müzk, spor ve buna benzer eğlenceli faliyet alanları bulunmaktadır. Gün ve saat sınırlaması olmadan bu aktivitelere dahil olabilirler.

  Üniversite ve Yaşam Masrafları

  Ülkenin yaşam koşulları iyi seviyede olduğundan öğrenciler rahat bir eğitim süreci geçirirler. Öğrenci ve aileleri maddi anlamda zorluk çekmezler. Tiraspol Devlet Üniversitesi harçları oldukça uygun fiyatlıdır. Bölümler arası ufak farklılıklar olsa da en yüksek olan bölüm bile son derece ucuzdur. Harç dışında asla bir para talebi ile karşılaşılmaz. Konaklama konusunda en fazla tercih edilen eşyalı kiralıkev seçenekleri için de kira ücretleri bütçeleri etkilemez. Birden fazla kişi aynı evi bölüşünce masraflar da bu duruma paralel olarak azalmaktadır. Alışverişlerde de özellikle söz konusu gıda olduğu zaman semt pazarı ve marketler tercih ediliyor. Bölge halkı da yine bu şekilde ev alışverişlerini gerçekleştirmektedir. Yemek ihtyacını dışarıda karşılamakisteyen kişiler için de cazip alternatifler şehirde bulunuyor. Farklı damak tdlarına göre mekanlar düşük bütçeler için de oldukça iyi şartlardadır. Bu mekanlarda hem keyifli zaman geçirip hem de internet imkanından faydalanabilirsiniz. Evler geniş, rahat ve konforludur. Ülkede ılıman bir iklim olduğu için ısınma konusunda zolanılacak durular yaşanmaz. Evler sağlamdır. Güvenilir bir ülke olması da ailelerin endişelerini ve tedirginliklerini azaltmaktadır. Halkı birbirine saygılı ve aynı zamanda sevecen olduğundan iletişim sorunu yaşanmaz.

  Ülkeye hava yolu ile kısa sürede ve zahmet çekmeden gelinebilir. Hangi saat dilimi olursa olsun havaalanında sürekli olarak taksi bulunmaktadır. Öğrencileri istedikleri yere güvenli bir şekilde götürürler. Tiraspol Devlet Üniversitesi öğrencileri halkın da tercih ettiği minibüs ve otobüs gibi toplu taşıma araçlarını şehir içi ulaşımda kullanabilirler. Güzergahlarında en önemli ve işe yarayacak noktalar bulunduğundan bu anlamda sorun yaşanmaz. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firması yetkilileri öğrencilere her türlü bilgi akışını sağlayarak onları doğru anlamda yönlendirmektedir.

  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1