Balti Alecu Russo Devlet Üniversitesi

Son dönemlerde yurt dışında eğitim görmek isteyen kişilerin sayısı büyük bir artış göstermektedir. Bunun en önemli nedeni ise kariyerleri açısından öğrencilere büyük katkı sağlayacak olmasıdır. Moldova’daki Balti Alecu Russo Devlet Üniversitesi standartların üzerinde verdiği eğitim ile dikkat çekmektedir.

Moldova’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Balti Alecu Russo Devlet Üniversitesi

  Son dönemlerde yurt dışında eğitim görmek isteyen kişilerin sayısı büyük bir artış göstermektedir. Bunun en önemli nedeni ise kariyerleri açısından öğrencilere büyük katkı sağlayacak olmasıdır. Moldova’daki Balti Alecu Russo Devlet Üniversitesi standartların üzerinde verdiği eğitim ile dikkat çekmektedir. Alanında uzman olan akademisyenler öğrencilerin gelişimi açısından büyük katkı sağlamaktadır. Derslerde kendilerinin tecrübe ve birikimlerini de anlatarak öğrencilerin donanımlı bir hale gelmesi sağlanılıyor. Böylece mesleki yaşam ve kariyerlerinde önemli adımlar atılmış oluyor. Sadece teorik değil pratik yani uygulamalı olarak da eğitime büyük katkı sağlanıyor. Bunun için üniversitede her türlü teknik donanım ve imkan detaylı bir şekilde bulunuyor. Her türlü teknolojik yeniliği de yakından takip ettikleri için eğitimde zaman kaybı yaşamadan eğitim süreci pratik bir şekilde geçirilir. Balti Alecu Russo Devlet Üniversitesi içinde geniş kapsamlı bir kütüphane özellikle sınav dönemlerinde kaynak açısından büyük yarar sağlar. Laboratuvar ve diğer özellikler de öğrencilerin yararlanabileceği yerler arasında yer almaktadır. Tüm bunların dışında kafa dağıtıp, stres atmak için bulunan farklı branj dallarına ait spor kompleksleri, müzik ve değişik alanlardaki kulüpler yer almaktadır. Tüm bu imkanlardan sınırsız ve ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz.

  Moldova yaşam koşulları açısından da ideal olan ülkeler arasında yer alır. İnsanları arkadaş canlısı ve sevecen olduğundan iletişim ile ilgili problem asla yaşamazsınız. Öğrenciler için kayıt döneminde istenilen belgeler kısa sürede ulaşılabilecek evraklardan oluşmaktadır. Herhangi bir şekilde puan ve sınav şartı aranmadığı için sene kaybı yaşamadan üniversite öğrencisi olabilirsiniz. Balti Alecu Russo Devlet Üniversitesinde çok sayıda bölüm bulunmaktadır. Harç fiyatları son derece uygun fiyatlı olup, bölümler arası ufak farklılıkları bulunmaktadır. İstediğiniz bölümü seçebilirsiniz. Bu konuda asla sorunlar ile karşılaşmazsınız. Mezuniyet sonrasında alınan diplomanın geçerliliği vardır. öğrenciler için denklik en önemsenen konular arasında olduğundan bu anlamda Türkiye sınırları içinde problem yaşanmaz. İstenilen yerde iş başvurusu yapıp diplomanız ile olumsuzluk yaşamadan istediğiniz süre çalışabilirsiniz. Bir öğrenci için kayıttan sonraki en önemli olan evre barınacak yer konusudur. Bu anlamda ülkede güvenilir bir ortam söz konusudur. Ailelerin endişe duyduğu bu noktada tüm bu duyguları ortadan kalkmaktadır. Yurt, ote ve ev seçeneği arasından önceliklere bağlı olarak seçim yapılabilir. Genellikle ilk senede yabancılık çekmemek ve her şeyin hazır olması adına yurtlar tercih edilir. Sonrasında ise çevre edinip birkaç arkadaş bir araya gelerek kiralık ev alternatifinin üzerinde durulmaya başlanılır. Masraflar bölüşüleceği için ekonomik anlamda zorlanılacak durumlar yaşanmaz. Herkes kendine düşen bölümün sorumluluğunu yerine getirerek huzurlu bir şekilde ev ortamında eğitim hayatı sürdürülmüş olur. Kira ücretleri de her yerde olduğu gibi konuma bağlı olarak ufak farklılıklar göstermektedir. Gıda alışverişi için de halkın da tercih ettiği semt pazarları ve marketler kullanılır. Evin eşyalı şekilde kiralanması kişilere fayda sağlar. Masraf edip yeni eşyalar alınmak zorunda kalınmaz. Ulaşım konusunda da uçak ile ülkeye rahat ve kısa sürede giriş yapılır. Sonrasında ise şehir içi ulaşım söz konusu olduğu zaman toplu taşıma araçları uygun fiyat seçenekleri ile tercih edilir. Şehrin en önemli olan noktalarına minibüs ve otobüsler uğramaktadır.

  Ülkenin tarihi dokusu turistleri buraya çekmektedir. Hafta sonlarını araba kiralayarak bu güzellikleri keşfederek değerlendirebilirsiniz. İklim olarak da ılıman olduğundan yaşamı olumsuz anlamda etkileyecek olaylar yaşanmaz. Ülkeyi tanımak konusunda Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firması yetkilileri öğrencilere istedikleri konuda destek vermektedir. Kafanıza takılan bir durum olduğu zaman telefon ya da adrese ziyaret sağlayarak bilgi alarak o şekilde hareket edebilirsiniz.

  1945 yılında eğitim hayatına başlayan, Balti Alecu Russo State Devlet Üniversitesi, ülkenin başkentinde bulunmakta olup, Moldova’nın ikinci büyük üniversitesidir. Günümüzde binlerce öğrencisi ile eğitim veren önemli bir okuldur. Seçkin hocaların isimleri sadece ülke genelinde değil, aynı zamanda Avrupa üniversiteleri arasında da okulun takdir görmesini sağlamaktadır. Son yıllarda kapılarını uluslararası anlamda açan üniversite, hem ülkemizden, hem de Avrupa Birliği Ülkeleri’nden de birçok öğrenciye eğitim hizmeti vermektedir. Üniversite Moldovalı öğrencilerin de ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

  Eurostar İle Moldova’da Kaliteli Eğitim Şansı:

  Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız ile yurtdışında en avantajlı eğitim seçeneklerini değerlendirmek ve kaliteli eğitim almak kesinlikle şans değil. Öğrenci danışmanlarımızla hedeflediğiniz meslek eğitimini, kaliteli bir üniversitede ve geçerli diploma alarak elde edebilirsiniz. Ülkemize yakın bir ülke olan Moldova, tüm olumlu özellikleri ile sizleri bekliyor. Sınav stresi yaşamadan, taban puan şartı ya da not ortalaması yakalamak durumunda kalmadan, Balti Alecu Russo State Devlet Üniversitesi gibi seçkin bir okulda öğrenci olabilirsiniz.

  Balti Alecu Russo State Devlet Üniversitesi kampus binaları ile sürekli yenilenen  ve günümüzde detaylı kampus kapasitesi ile öğrencilerine hizmet sunan bir okuldur. Son yıllarda, çok önemli yenilenmeler içinde, modernizasyon sürecini başarılı ile sürdürmektedir. Fen bilimleri, dil ve edebiyat fakültesi, filoloji fakülteleri, psikoloji fakültesi, hukuk fakültesi,ekonomi ve işletme fakültesi, fen bilimleri ve arkeoloji fakültesi gibi çeşitli bölümleri ile öğrencilerine eğitim vermektedir. Okulun eğitim dilleri, ağırlıklı olarak Rusça ve İngilizce olarak belirlenmektedir. Bazı çalışma alanlarında ise, Romanya dili ile Ukraynaca da eğitim dili olarak verilmektedir. Öğrencilerin dil seviyeleri yeterli olmayabilir. Eğitim alacakları eğitim diline göre hazırlık sınıfında, lisans senelerinden önce eğitim alabilirler.

  Balti Alecu Russo State Devlet Üniversitesi kampus olanakları bakımından öne çıkmaktadır. Ülkenin en büyük ve Güneydoğu Avrupa’nın en büyük kütüphanelerinden birine ev sahipliği yapmaktadır. Son derece geniş kaynakların ve önemli eserlerin olduğu kütüphaneden tüm öğrenciler yararlanabilirler. Öğrencilerin modern şekilde dizayn edilmiş dersliklerde,bilgisayar ve internet bağlantılı olarak eğitim almaları sağlanmaktadır. Hocaların her konuda öğrencileri ile yakından ilgilendiklerini de ekleyelim. Laboratuarlar ve derslerin pratik şekilde öğrenilmesi için araştırma merkezleri de kullanılmaktadır.

  Üniversite Moldova yüksek eğitiminde, Bologna esaslarına uygun olarak ve bu sürece bağlı eğitim veren üniversitelerden biridir. Diplomaların YÖK ve Avrupa Birliği tarafından kabul edilmesi öğrenciler için çok avantajlıdır.YÖK denkliği açısından da avantajlı bir okuldur. Yüksek lisans, master programları da okul bünyesinde verilmektedir. Çeşitli bölümlerde öğrencilerimizin de dahil olabileceği doktora programları de verilmektedir.

  Bu üniversiteye sınav şartı olmadan ve ülkemiz sınav puanlarından bağımsız olarak giriş yapabilirsiniz. Danışmanlarımız her alanda sizinle ve bu seçkin okulun bir parçası olabilirsiniz. Harçların uygun olması, kaliteli eğitim, mezuniyet sonrasında geçerli diplomanızla avantajlı olmanız kesinlikle sizin için önemli bir seçim olacaktır.

  Puanla
  [OY: 1 Ortalama: 5]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1