Moldova Teknik Üniversitesi

Hem eğitim maliyetleri ucuz ve ekonomik hem de kalitesi Avrupa standartlarında olması nedeniyle birçok avantajı bir arada sağlayan Moldova üniversitelerinde lisans eğitimi almak, kendinizi yormadan eğlenerek lisans okumanıza yardımcı olacaktır.

Moldova’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Moldova Teknik Üniversitesi

  Doğu Avrupa’da yer alan Moldova, her yıl çok sayıda turisti ağırlayan, doğal güzellikler ile bezeli, sakin ve huzurlu ülkelerden bir tanesi. Ayrıca refah seviyesi yüksek ve iş olanağı da hayli fazla. Tüm bu özelliklerine bir de eğitime verdiği önem eklenince, Moldova’da bulunan üniversiteler, Türk öğrencilerin de kadrajına girdi. Özellikle de Moldova’da sınavlı bir sistemin bulunmuyor olması, ülkemizdeki yetenekli gençleri bu ülkeye çekiyor. Hatta düz, Anadolu ya da meslek lisesi fark etmeksizin, lise diploması olan her öğrenci, Moldova’daki üniversitelerde eğitim görme hakkına sahip oluyor. Moldova Teknik Üniversitesi de, Türk öğrencilerin sıkça tercih ettiği eğitim noktalarından bir tanesi.

  1964 yılında kurulan Moldova Teknik Üniversitesi, 18000 öğrencisi ile eğitim hayatına devam ediyor. Türk öğrencilerin de yoğun ilgi gösterdiği üniversite, program çeşitliliği ve ekonomik eğitim anlayışı sayesinde oldukça sık tercih ediliyor. Kişinev’de bulunan bu üniversite ayrıca 10 farklı fakülteyi de tek çatı altında toplamış durumda. 800 akademik görevlisi ile kapsamlı bir eğitim anlayışı ile ilerleyen üniversite, Avrupa’dan da çok sayıda öğrenciyi ağırlıyor. Bu sayede farklı ülkelerden gelen öğrenciler, üniversitede adeta bir kültür yelpazesi oluşturuyor.

  Mimarisi ve sunduğu olanakları ile göz sık rağbet gösterilen Moldova Teknik Üniversitesi’nde eğitim almak isteyen adayların öncelikle, ülkenin dil profesörleri tarafından verilen hazırlık eğitimini alması şart. Bu eğitim yine üniversitenin filoloji bölümünde verilmektedir. Hazırlık bölümü sonunda alınacak Romence ya da Rusça dil sertifikası ile istenilen fakülteye sınavsız geçiş yapabilmek mümkündür. Hazırlık fakültesi ise 8 ay kadar süren, kısa bir dönemi içermektedir.

  Moldova Teknik Üniversitesi eğitim sistemi açısından modernliği ve çağdaşlığı benimsemiştir. Ayrıca üniversite, sahip olduğu bölümlere ilişkin yeterli altyapı ve teçhizata da sahiptir. Öğrencileri yeteneklerine ve okumak istedikleri bölümlere göre kabul eden üniversite, pek çok öğrencinin hayallerini gerçekleştiriyor. Örneğin ülkemizde sayısal eğitim almış bir öğrenci, bu üniversitede kolaylıkla sözel bir bölümde eğitim alabiliyor. Aynı şekilde sözelci olan bir öğrenci, bu üniversitenin sayısal bölümlerini de tercih edebiliyor. Ayrıca bu ülkedeki tek teknik üniversite olma özelliğinden kaynaklı, oldukça fazla AR – GE çalışmasına da ev sahipliği yapmaktadır. Öğrencilerin de eşlik ettiği bu çalışmaların masrafları devlet tarafından finanse edilmektedir.

  Moldova eğitime verdiği önem ile adından sıkça söz ettiren bir ülke. Başkent Kişiniev’de bulunan Moldova Teknik Üniversitesi de oldukça köklü bir eğitim sistemine sahip. Aynı zamanda eğitim alanındaki modernleşmeyi de oldukça yakından takip ediyor. Aynı zamanda Moldova Teknik Üniversitesi Avrupa Birliği üniversitelerinden biri olduğu için, mezunlarına mavi diploma avantajı da sağlamaktadır. Bu sayede mavi diploma sahibi öğrenciler, diğer tüm Avrupa Birliği ülkelerinde rahatlıkla iş bulabilirler ve yaşama imkânı yakalayabilirler.

  Moldova Teknik Üniversitesi konaklama imkânı da sunuyor. Yaklaşık 70 Amerikan Doları aylık ödeme ile öğrenciler üniversiteye çok yakın yurtlar da konaklayabiliyorlar. Ayrıca öğrenciler okul masraflarını, tıpkı ülkemizdeki gibi 2 taksit şeklinde de ödeyebiliyor. Moldova’da donanımlı bir eğitim almanın maliyeti dahi, pek çok Avrupa ülkesinden daha uygundur. Ayrıca öğrencilerin aldığı hiçbir eğitim teoride kalmamaktadır. Moldova Teknik Üniversitesi, öğrenilen bu teorik bilgilerin pratiğe dökülmesi için yeterli bir alt yapıya sahiptir. Onlarca lisans programına sahip olan üniversite, aynı zamanda donanımlı uygulama merkezlerine, kütüphanelere, laboratuvarlara ve öğrenciler için sosyal yaşam alanlarına da sahiptir.  Eğer Moldova’da okumak ve gelecekte Avrupa ülkelerinde de iş imkânı yakalamak isterseniz Eurostar Eğitim Danışmanlık firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

  Dünyanın dört bir yanından öğrencilerin üniversite eğitimi için geldiği Moldova Teknik Üniversitesi verdiği kaliteli eğitim ile başarılı bir grafik çizmektedir. Alanlarında iyi eğitim almış akademisyenlerin olduğu üniversitede dersler çok verimli ve eğlenceli geçmektedir. Üniversitenin her türlü imkan ve olanağı bulunmaktadır. En yeni teknolojiyi yakından takip ederek teknik donanım ile eğitim yapılmaktadır. Bu öğrencilerin gelişimi açısından büyük katkı sağlamaktadır. Eğitim dili konusunda da hocalar ve dile hakim olan kişiler öğrencilere yardımcı olmaktadır. Sınav ve puan şartı aranmadan üniversiteye giriş yapılabilir. Bu öğrencilerin zaman kaybetmesine ve stres yaşamasına engel olmaktadır. Diplomanın geçerliliği vardır. Bu durum öğrenciler tarafından en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. İstediğiniz kuruma diploma ile başvuru yapıp sorunsuz bir şekilde çalışmanız mümkündür. Üniversitede çok sayıda bölüm bulunmaktadır. Bu bölümler arasında seçim yaparken beceri ve yatkınlığınızı ön planda tutarak daha başarılı bir süreç geçirirsiniz. Okulda sınav dönemlerinde yoğun olarak kullanılan kütüphane bulunmaktadır. Belirli aralıklar ile düzenlenen seminer ve konferanslar öğrencilerin bakış açılarını geliştirmektedir. Bu mesleki yaşamları için de olumlu katkı sağlar. Hocaların derslerde kendi tecrübe ve karşılaştıkları zorlukları öğencileri aktarması onların kariyerlerinde karşılaştıkları problemleri çözmelerine katkı sağar.

  Üniversite Ve Yaşam Ücretleri

  Moldova Teknik Üniversitesi harçları bölümler arasında ufak farklılıklar olmaktadır. Genel anlamda ücretler öğrencilerin bütçelerini olumsuz olarak etkilemez. Yaşam şartları bakımından da son derece iyi şartlaarın olduğu ülkede alışverişleri uygun fiyatlara yapabilirsiniz. Gıda ve bu türde alışverişler için semt pazarları ve marketleri kullanabilirsiniz. Dışarıda yemek yeme konusunda da yöresel lezzetler ve fast food gibi seçeneklerin olduğu mekanlar bulunmaktadır. Bu yerlerde internet hizmetinden de sınırsız bir şekilde yararlanabilirsiniz. Konaklama ihtiyacı için tercih edilen eşyalı kiralık ev ücretlerinin de lokasyona bağlı olarak fiyat aralıkları değişebilir. Evlerin geniş, temiz ve ferah olması öğrencilerin bu süreci konforlu bir şekilde geçirmelerini sağlamaktadır. Eşyalı olması da mobilya masrafının olmamasını sağlar. Evlerde birden fazla kişi ikamet ettiği için tüm giderler bölüşülerek masrafların bütçeleri zorlamamasını sağlamaktadır. Evler sağlam olduğu için yaşanacak tehlikeli olaylarda asla zarar görmez.

  Moldova Teknik Üniversitesi öğrencileri derslerden kalan zamanlarda kafalarını dağıtmaları için spor merkezlerini kullanabilir. Bunun yanı sıra müzik ya da farklı alanlar ile de faaliyet alanları bulumaktadır. Tüm bu imkanlardan sınırlama olmadan ücretsiz bir şekilde yararlanılır. Ulaşım konusunda da ülkeye hava yolu ile onforlu ve kısa sürede bir şekildegelinir. Hatta farklı firmaların sık olarak düzenlediği kampanyalardan yararlanarak tatil zamanlarını ülkenizde geçirebilirsiniz. Şehir içi ulaşımda da minibüs ve otobüs gibi alternatifler halk tarafından da kullanılmaktadır. Öğrenciler de bu toplu taşıma araçlarını kullanabilirler. Bu ve daha farklı konularda Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firmasından detaylı bilgialabilirsiniz.

  Videolar

  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1