Moldova Tarim Üniversitesi

Hem eğitim maliyetleri ucuz ve ekonomik hem de kalitesi Avrupa standartlarında olması nedeniyle birçok avantajı bir arada sağlayan Moldova üniversitelerinde lisans eğitimi almak, kendinizi yormadan eğlenerek lisans okumanıza yardımcı olacaktır.

Moldova’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Moldova Tarım Üniversitesi

  Moldova Tarım Üniversitesi Avrupa’da yer alan en kaliteli üniversiteler arasında yer alır. Standartları oldukça kaliteli olan üniversite içerisinde alanında uzman ve aynı zamanda ödüllü akademisyenler bulunmaktadır. Böylece dersler çok daha verimli bir şekilde ve aynı zamanda keyifli geçmektedir. Öğrenciler sadece teorik değil, aynı zamanda uygulamalı olarak da eğitim görmektedirler. Böylece her şey çok daha anlaşılır bir şekilde öğrencilerin gelişimi açısından katkı sağlayacak şekilde ilerlemektedir. Hocalar öğrencilere kendi bilgi ve tecrübelerini aktararak onların mesleki anlamda kariyerlerine katkı sağlamaktadır. Moldova Tarım Üniversitesine kayıt için herhangi bir sınav ya da puan şartı aranmaz. Bu öğrencilerin zaman kaybetmesini ve stres yaşamasını engellemektedir. Derslerde başarılı olmak isteyen kişiler genellikle yatkınlıklarına ve becerilerine bağlı olarak seçim yaparak bu duruma ulaşıyorlar. Bu nedenle öğrenciler bu konuda üniversitede en doğru şekilde yönlendirilmektedir. Harçlarda da bölümler arası ufak değişiklikler olmaktadır. Genel olarak harç ücretleri her bütçeye uyacak şekilde düzenlenmiştir. Moldova Tarım Üniversitesindeki eğitimin uygulamalı olmasını sağlayan laboratuvar ve buna benzer alanlar da bulunmaktadır. Özellikle sınav dönemlerinde yoğun bir şekilde kullanılan geniş arşivli bir kütüphane bulunmaktadır. Dersler dışında öğrencilerin keyifli zaman geçirecekleri spor kompleksleri, müzik alanları üniversite içinde bulunmaktadır. Bu imkanlardan sınırsız bir şekilde hiç bir ücret ödemeden yararlanılmaktadır. Derslerde her türlü teknolojik cihazlardan yararlanılmaktadır. Moldova Tarım Üniversitesinin imkan ve olanakları da son derece fazladır. Yenilikleri yakından takip ederek eğitim sürecine dahil ediyorlar.

  Moldova Tarım Üniversitesi öğrencilerinin kayıt yaptırdıktan sonra düşündükleri konu konaklamanın nasıl olacağıdır. Bu anlamda eşyalı kiralık ev seçeneği en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Özellikle birkaç arkadaş birleşerek masrafları da bölüştüğü zaman evde kalmak koşulları çok daha cazip olmaktadır. Ülkedeki evler geniş, ferah ve kullanışlı olduğu için çok konforlu bir yaşam sürdürülmesini öğrencilere sağlamaktadır. Ev kiraları da son derece uygundur. merkezi olan lokasyonda olan yerlerde fiyatlar az da olsa biraz fazladır. Ülkedeki yaşam standartları da son derece iyidir. Alışveriş konusunda özellikle yiyecek ve içecek temini için de semt pazarları ve marketler kullanılmaktadır. Buradan her türlü gıda ihtiyaçlarını uygun fiyatlara temin edebilirler.

  Dışarıda yemek yeme ihtiyacını görmek isteyen kişiler için de farklı konseptlerde mekanlar bulunmaktadır. Değişik damak tadına uygun olan yerlerde hem karnınızı doyurup, aynı zamanda da sosyalleşerek arkadaşlarınızla keyifli anlar geçirebilirsiniz. Ülkede tarihi ve doğal olan güzellikler fazla olduğu için turistlerin dikkatini hep bu nktalar çekerek ülkeye giriş yapıyorlar. Öğrenciler de boş zamanlarını değerlendirerek hafta sonları arkadaş grupları ile ülkeyi keşfedebilirler. Şehir güvenlik açısından da asla tedirginlik duyulacak bir bölge değildir. Tehlikeli olaylar asla yaşanmaz. Bu anlamda öğrenci yakınlarının içleri rahat olabilir. Zaman içinde bu durum çok daha net bir şekilde algılanmaktadır.

  Ulaşım konusunda ülkeye uçak ya da kara yolunu tercih ederek konforlu bir şekilde giriş yapılabilir. Şehir içinde de bölge halkının tercih ettiği minibüs ve otobüs gibi toplu taşıma araçları tercih edilmektedir. Merkezi olan noktalardan tüm bu araçlar geçmektedir. Ücretler de son derece uygun fiyatlıdır. Uçak bileti fiyatları da bütçelere uyacak şekildedir. Bu konuda zorlanma yaşanmaz. Hatta firmaların kendi bünyelerindeki kampanyalardan da yararlanarak memleketinize daha sık gidebilirsiniz. Aileler de yine aynı şekilde yakınlarının yanına düşük ücretler ile gelebilirler. Eğitim ya da ülkedeki yaşam ile ilgili kafanıza takılan durumlarda Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firması size yardımcı olmaktadır. Bölgeye hakim olan yetkililer size istediğiniz konularda bilgi akışı sağlayarak doğru kararlar vermenizi sağlarlar.

  Son yıllarda yurt dışı üniversiteleri öğrenciler tarafından büyük ilgi görmektedir. Moldova Tarım Üniversitesi bu konuda ilk sırada yer alan okullar arasında yer almaktadır. Üniversite içinde tarım ile ilgili çok farklıbölümler bulunmaktadır. İsteğebağlı olarak seçim yapılabilir. Sınav ve puan şartı aranmadan üniversiteye birkaç evrak ile kayıt yapılmaktadır. Böylece sene kaybı ve stres yaşamadan üniversite öğrencisi olmaktadır. Derslerde sadece teorik değil paratik yani uygulamalı şekilde de eğitim verilmektedir. Alanında uzman olan akademisyenler ile dersler hem keyifli hem de verimli bir şekilde geçmektedir. Öğrencilere her anlamda yardımcı olunmaktadır.

  Moldova Tarım Üniversitesi imkan ve olanakları sınırsız olan okullar arasında yer alır. Her türlü yeniliği yakından takip ederek derslere dahil etmektedirler. Böyece her türlü teknik cihaz ve donanım ile dersler daha pratik geçmektedir. Üniversitenin düzenlediği seminer ve konferanslar da öğrencilerin mesleki yaşamlarına yardımcı olmaktadır. Hocaların kendi tecrübe ve yaşadığı zorluklarını derslerde anlatması öğrencilerin kariyerlerine katkı sağar. Kampüs içinde öğrencilerin sınav dönemlerinde yoğun olarak kullandıkları kütüphane bulunmaktadır. Ders dışında öğrencilerin keyifli zaman geçirecekleri spor kompleksleri, müzik merkezleri yer almaktadır. Bu alanlardan sınırlama olmadan ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz. Hiç bir şekilde para talebi olmaz.

  Konaklama ve Ulaşım İmkanları

  Moldova Tarım Üniversitesi öğrencileri barınma ihityacı için farklı seçenekler arasında seçim yapabilir. En fazla kiralık ev alternatifi tercih edilmektedir. Eşyalı olarak kiralanan evler öğrencileri mobilya masrafından da kurtarmaktadır. Ülkedeki evler geniş, temiz ve ferah olduğu için birden fazla kişi rahatlıkla evde bu süreci rahat bir şekilde geçirebilir. Ev giderleri de bölüşüleceği için bütçeler konaklama konusunda etkilenmez. Doğalgaz, elektrik ve su fatura tarifeleri de son derece uygun fiyatlıdır. Isınma ile ilgili mağduriyet asla yaşanmaz. Evler sağlam olduğu için tehlike oluşturacak olaylar olmaz. otel seçeneğini de az da olsa tercih eden öğrenciler olmaktadır. Bu tamamen kişisel talep ve beklenti ile orantılı bir durumdur.

  Ülkeye hava yolu ile gelmek çok daha mantıklıdır. Yorulma, zahmet çekme ve zaman kaybı gibi olumsuz olaylar yaşanmamış olur. Bilet fiyatları da son derece uygundur. hatta firmaların sık olarak düzenlediği kampanyalardan yararlanarak öğrenciler ülkelerine giderek aileleri ile özlem giderebilirler. Şehir içi ulaşım konusunda da minibüs ve otobüs gibi toplu taşıma araçları kulanılır. Moldova halkı sevecen ve cana yakın olduğu içn iletişim ile ilgili sorun yaşanmaz. Alışveriş konusunda özellikle gıda söz konusu olduğu zaman semt pazarı ve marketler ilk tercih olmaktadır. Burada hem taze hem de uygun fiyatlı sebze ve meyveler bulunmaktadır. Dışarıda yemek isteyen kişiler için de farklı damak tadına uygun çok sayıda restoran ve cafe bulunmaktadır. Bu ya da farklı konularda Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firma yetkililerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1