Moldova'da Eczacılık Eğitimi

Moldova, üniversite eğitimi için öğrencilerimize kucak açmaktadır. Yurtdışında eğitim almak gerçekten gözde hale geldi ve yıllar öncesinde olduğundan farklı olarak, yurtdışında eğitim almak deyince aklınıza sadece ABD ve İngiltere gibi sayılı ülkelerde alacağınız eğitimler gelmemelidir.

Moldova’da Eğitim

Moldova Eczacılık Eğitimi

Moldova, üniversite eğitimi için öğrencilerimize kucak açmaktadır. Yurtdışında eğitim almak gerçekten gözde hale geldi ve yıllar öncesinde olduğundan farklı olarak, yurtdışında eğitim almak deyince aklınıza sadece ABD ve İngiltere gibi sayılı ülkelerde alacağınız eğitimler gelmemelidir. Birçok Avrupa Ülkesi’nde, akreditasyonu olan üniversitelerde, sınavsız şekilde kabul edilerek,amaçladığınız üniversite eğitimini beklentilerinizin de üzerinde alabilirsiniz.

Moldova, seçilebilecek en iyi ülkelerden biridir. Moldova, Ukrayna ile Romanya arasında son derece sevimli, huzur içinde olan, hem doğal güzelliklerini koruyan, hem de modern altyapısı olan bir ülke. Bu ülkede bir üniversite öğrencisi olarak, kesinlikle zorlanmadan eğitiminizi alabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, gençlerimizin özellikle eczacılık eğitimi alması için bu ülkeyi öneriyoruz.

Moldova Eczacılık Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Moldova’nın başkenti Kişinev’de bulunan seçkin yüksek eğitim kurumlarında siz de öğrenci olabilirsiniz. Özellikle tıp ve sağlık eğitimleri alanında harika bir eğitim şansı sizleri bekliyor. Moldova eczacılık eğitimi beş sene sürmektedir. Bu beş yıl birinci sınıftan, son sınıfa kadar lisans senelerini kapsamaktadır. Eğitim için dil altyapınızın olması gerektiğinden, öncelikle inceleme yapılarak,eğitime alınması gereken öğrenciler için bir sene hazırlık dil eğitimi verilmektedir.

Moldova Eczacılık  Eğitimi YÖK denkliği var mı?

Moldova Üniversiteleri Bologna kriterlerine uygun olarak eğitim vermektedir ve mezunlar mavi diploma almaktadır. Bu AB ülkelerinde geçerli olan bir eğitimden geçeceksiniz demektir. Öte yandan, YÖK tanınma özellikleri olan üniversitelerden alınan diplomaların YÖK denkliği olduğunu da ekleyelim.

Moldova Eczacılık Eğitimi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Öğrencilerimiz mezun olduktan sonra, eğitimlerinin ülkemizde onaylanması ve ülkemizdeki eczacılık mezunları ile eşdeğer kabul edilmesi için, bireysel olarak YÖK denklik başvuruları yapılmalıdır. Buna göre, eğitim kapsamı  bakımından, gerek görülmesi halinde YÖK denklik sınavına girilmesi söz konusu olabilir.

Moldova Eczacılık Eğitimi okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Eczacılık eğitimi alan gençlerimiz, ileride yapacağınız mesleğiniz anlamında pratik yapmak üzere, tatillerde ülkemizde eczanelerde ve çeşitli ecza depolarında, ilaç firmalarında çalışabilirsiniz.

Moldova Eczacılık  Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Moldova Üniversiteleri eğitim kalitesi bakımından, uygun harç rakamları ile de memnun etmektedir. Hem Avrupalı öğrencilerin, hem de ülkemizden öğrencilerimizin son derece memnun oldukları bir özelliktir bu. Ülkenin kendi öğrencileri için de uygun harçlar belirlenmektedir. Ekonomik rakamlarla memnun şekilde, bütçenizi sarsmadan eğitim alabilirsiniz.

Moldova  Eczacılık Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Ülkemizde, üniversite girişlerinde sınav şartı ve uygulamasının olması, her ülkede, üniversite girişlerinde bu şekilde bir uygulama olacağı anlamına gelmemektedir. Moldova Üniversiteleri’nde bu şekilde bir zorunluluk söz konusu değildir. Bir sınava girmeden başvurularınızı yapabilirsiniz.

Moldova’da Eczacılık okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Yurtdışında eğitim seçeneklerine ilginin haklı olarak artması, aynı doğrultuda çok sayıda avantajları olan Moldova Üniversiteleri’ne de ilgi olmasını sağlamaktadır. Moldova eczacılık eğitimi alan çok sayıda gencimiz olduğunu da ekleyelim.

Moldova’da Eczacılık Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Moldova Üniversiteleri’nde eczacılık eğitimi almak içini bir sınava girmenize ya da puan almanıza, not ortalamanızın olmasına gerek yok. Lise diplomanızla ve talep edilen diğer belgeleri de ekleyerek başvurularınızı yapabilirsiniz. Öğrenci danışmanlarımız her zaman sizinle ve yardımcı olacağız. Belgelerinizin hazırlanmasında ve sunulmasında eksiklikler olmamasına dikkat ediniz.

Moldova’da Eczacılık Okumanın Avantajları?

Moldova ile Türkiye arasında son derece kısa bir mesafe bulunmaktadır ve ne zaman isterseniz ülkenize gidip gelebilirsiniz. Seçkin üniversitelerde, mavi diploma alabileceğiniz bir eğitim alma şansını yakalayacaksınız. Sınıflar az öğrenci mevcutlu ve tüm öğrencilerle tek tek ilgilenilmektedir. Bu nedenle, eczacılık eğitiminizi size gerçekten değer verilerek, özenle alacaksınız. Mezun olduğunuzda, hem ülkenizde, hem de farklı ülkelerde kariyer yapabilirsiniz.

Moldova’da Eczacılık bitirenler,mezunlarınız var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde, bugüne kadar Moldova Üniversiteleri’nde ve eczacılık bölümünde okuyan birçok mezunumuzun olduğunu belirtelim.

Moldova’da Eczacılık eğitimi bursları- burslu veya ücretsiz psikoloji okuyabilir miyim?

Moldova devlet ve özel kurumların burslarından yararlanabilirsiniz. Avrupa Ülkeleri tarafından verilen, resmi ya da vakıf ile çeşitli kurumlara ait burs ile kredi olanaklarından da destek alabilirsiniz. Burslar, tam burs ya da yarı burs olarak değişebilir. Notlarınızı yüksek tutmanız bursları almanız noktasında size avantaj sağlayacaktır.

Moldova’da Eczacılık okuyup Türkiye’de çalışmak:

Mezun olduktan sonra, ülkenize dönerek çalışabilirsiniz. Yurtdışında geniş çalışma olanakları da sizleri beklemekte.Eczacılık eğitiminizden sonra, kamu alanında devlet memuru olarak çalışmak isterseniz, zaman geçirmeden YÖK denklik başvurularınızı yapmayı ihmal etmeyiniz. Özel sektörde de çalışabilirsiniz.

Moldova’da Diş Hekimliği Okumak Şartları:

Lise eğitiminiz ve bölümünüz önemli olmadan, siz de Moldova Üniversiteleri’nde eğitim alabilirsiniz.  Lisede sosyal bölümde eğitim görmüş olabilirsiniz. Bu eğitim şekli, eczacılık eğitimi almanıza engel olmaz. Bölümünüz ve lise eğitiminiz ne olursa olsun, Moldova da eczacılık eğitiminizi almak için başvurularınızı yapabilirsiniz. Önemli olan belgelerinizin eksik olmaması ve kayıt sürelerinde, kontenjanlar dolmadan başvurularınızı yapmanız.

Moldova’da Eczacılık Eğitimi Taban Puanları:

Moldova üniversite eğitim sisteminde ve özel olarak ülkemizden öğrencilerimizin kabulünde bir sınav şartı ya da taban puan uygulaması şartı söz konusu değildir.

Moldova Eczacılık  Fakültesinden Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Başarılı, notları yüksek olan öğrencilerimiz, ülkemizde fakülteler arasında olduğu gibi, sizde eğitim alırken, ülkemizdeki bir eczacılık fakültesine yatay geçiş yapabilirsiniz. Notlarınızda başarılı olmanız son derece önemlidir. İlk sınıftan başlayarak derslerinize titizlikle girmelisiniz. Bu aşamadan sonra, her sınıfta yatay geçiş için başvurularınızı yapabilirsiniz.

Moldova’da Eczacılık okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Yılın her ayı, öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçerek ön kayıt için bilgi alabilir, başvuru yapabilirsiniz. Kayıtlar ise her sene 15 Mayıs ve sonrasında açılmaktadır.

Moldova’da Eczacılık okumak istiyorum:

Moldova Üniversiteleri eczacılık eğitimi için birçok açıdan doğru bir seçimdir. Sınav şartı olmadan, direk başvurularınızı yapabilirsiniz. Kampus içinde, eğitim almanız için gerekli tüm altyapı, internet altyapısı, akademik kadro, modern sınıflar ve kapsamlı laboratuarlar, zengin kütüphane bulunmaktadır. Öte yandan, bir üniversiteli genç olarak sosyalleşmeniz de eksiksiz olacaktır. Kararınızın doğru olduğunun altını çizelim.

Moldova’da Eczacılık Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Moldova, ülkemize oranla ekonomik yaşam olanakları ile dikkat çekmektedir. Ulaşım açısından son derece ekonomik ve kolay çözümler sunan küçük bir ülkedir. Harç giderleri de ekonomiktir ve asla öğrencilerimizi zorlamamaktadır.

Moldova’da Eczacılık okumak mantıklı mı?

Moldova’nın tam bir üniversite ülkesi olması, modern ve eğitimli nüfusu bir yabancı olarak, kendinizi asla yurtdışında gelmiş gibi hissetmeden yıllarınızı geçirmenizi sağlayacak. Sizinle yakından ilgilenecek hocalarınız, modern bir eğitim sistemi içinde eczacılık fakültesinde,mükemmel bir meslek eğitimi alacaksınız. Zaman kaybetmeden siz de başvurunuzu yapmalı ve eğitim için aday olmalısınız.

Moldova’da Eczacılık okumak zor mu?

Planlı bir eğitim sistemi içinde, hocaların yakından ilgisi ile siz de zorlanmadan eczacılık eğitiminizi alabilirsiniz.

Moldova’da Türkçe eczacılık eğitimi veren üniversitelerin eczacılık fakülteleri var mı?

Türkçe destekli eczacılık eğitimi hakkında bilgi almak için öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Her konuda sizinleyiz ve yardımcı olmaya hazırız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1