Makedonya'da Makine Mühendisliği

Makedonya makine mühendisliği eğitimi yurtdışı eğitim fırsatını araştıran öğrenciler için en cazip bölümler arasındadır. Bu ülkede eğitim almak için LYS-YGS sınavlarına girmeniz gerekmiyor. Dolayısıyla sınavsız eğitim almanın daha doğrusu kaliteli eğitimin adresi Makedonya üniversiteleridir.

Makedonya'da Eğitim

İçindekiler

Makedonya’da Makine Mühendisliği Okumak

Makedonya Hakkında Öğrenci Görüşleri
Kliment Ohridski Üniversitesi | Makedonya arasında Müracaat Merkezi
Mit Üniversitesi | Makedonya Müracaat Merkezi
Makedonya Müracaat Merkezi

Makedonya Makine Mühendisliği

Makedonya makine mühendisliği eğitimi yurtdışı eğitim fırsatını araştıran öğrenciler için en cazip bölümler arasındadır. Bu ülkede eğitim almak için LYS-YGS sınavlarına girmeniz gerekmiyor. Dolayısıyla sınavsız eğitim almanın daha doğrusu kaliteli eğitimin adresi Makedonya üniversiteleridir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızda bu ülkede makine mühendisliği eğitimi almak isteyen öğrencilerimizin başvurusunu bekliyoruz. Üniversiteye girmek hiç bu kadar kolay olmamıştır. Eğitiminizi kesintiye uğratmadan hemen kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Aynı zamanda Balkanlarda Kuzey Makedonya Cumhuriyeti olarak yer alan ülkenin denize kıyıcı yoktur. Kuzey Makedonya nın komşu ülkeler Kosova, Arnavutluk, Bulgaristan ve Yunanistan’dır. Makedonya bayrağı hakkında. Büyük İskender in doğduğu ve dünyaya hükmetmeye başladığı yer olarak kabul edilen Makedonya, Osmanlı İmparatorluğu’ndan ayrılarak bağımsızlığını ilan, kabul etmiş.


Makedonya Makine Mühendisliği Eğitimi Eğitim Süresi Kaç Yıl?

Makedonya makine mühendisliği eğitimi 4 yıldır. Bunun dışında üniversitelerdeki eğitim dili Makedonca, Türkçe, Arnavutça, İngilizce olduğundan yeterli dil seviyeniz bulunmuyorsa 1 yıl hazırlık okumalısınız. İngilizce olan bölümlerde ise uluslararası alanda TOEFL gibi İngilizce yeterlilik belgeniz varsa hazırlık okumayabilirsiniz.


Makedonya Makine Mühendisliği Eğitimi Yök Denkliği Var mı?

Makedonya üniversitelerinin Yök denkliği bulunmaktadır. Bu ülkede makine mühendisliği eğitimi almak isteyenler Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimizden bunu sorgulayabilir. İsteyen öğrencilerimiz Yök resmi web sitesinden ya da Yök denklik merkezine dilekçe vererek eğitim almak istedikleri üniversitenin Yök tarafından tanınıp tanınmadığını öğrenebilir.


Makedonya Makine Mühendisliği Yök Denklik Sınavı Nedir?

Makedonya makine mühendisliği mezunlarımız Yök denkliği için bu sınava girmelidir. İlmi hüviyet tespiti ve yapılandırılmış klinik sınavı olarak adlandırılan bu sınav her yıl Yök tarafından yapılmaktadır. Yök bu sınav hakkında her yıl sitesinden duyuru yapmaktadır. Öğrencilerimiz bunu takip ederek diplomalarına denklik alabilir.


Makedonya Makine Mühendisliği Okuyup Türkiye’de Çalışabilir miyim?

Makedonya makine mühendisliği okuyan öğrencilerimiz Yök tarafından tanına bir diplomaya sahip olurlar. Bu nedenle Türkiye’de çalışmak konusunda herhangi bir sorun yaşamazlar. Yök denklik sınavına girerek ülkemizde mesleklerini icra edebilirler. Ayrıca diplomanızı alınca Avrupa Birliği ülkelerinde de sorun yaşamadan çalışabilirsiniz.


Makedonya Makine Mühendisliği Eğitimi Kaç Para Fiyatları Nedir?

Makedonya’da eğitim oldukça uygun fiyatlarda olduğundan Türk öğrencilerimizin gözdesi durumundadır. Makedonya’da makine mühendisliği eğitimi üniversitelere göre yıllık 2000-3000 Euro eğitim harcına tabidir. Öğrencilerimiz hazırlık okuyacak ise yıllık 1000-1200 Euro ücret öderler.


Makedonya Makine Mühendisliği Eğitimi Sınavsız Mümkün mü?

Makedonya makine mühendisliği eğitiminin en önemli özelliği sınavsız olmasıdır. Üniversite sınavına girmeden normal lise ya da meslek lisesi mezunu iseniz hemen kayıt yaptırmak için başvurunuzu yapabilirsiniz. Lisans tamamlamak isteyen öğrencilerimiz de DGS sınavına girmeden kayıt yaptırabilir.


Makedonya Makine Mühendisliği Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Makine yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerimizin en fazla rağbet ettiği ülkeler arasındadır. Öğrenciler için yaşam koşullarının uygun olması ve ülkedeki üniversitelerin eğitim kalitesinin yüksek olması bunun başlıca nedenleridir. Bu yüzden Makedonya makine mühendisliği okuyan Türk öğrencilerimizin sayısı her yıl artmaktadır. Bu nedenle üniversitelerde Türkçe dil seçeneği de bulunmaktadır.


Makedonya Makine Mühendisliği Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Makedonya makine mühendisliği okumak isteyen öğrencilerimiz sayısal alanda başarılı iseler bu bölüm derslerine ilgi duyuyorlarsa ve kariyerlerine makine mühendisi olarak devam etmek istiyorlarsa lise diplomasının aslı ile Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımıza kayıt başvurusunda bulunabilirler.


Makedonya Makine Mühendisliği Okumanın Avantajları?

Makedonya makine mühendisliği okumanın çeşitli avantajları bulunmaktadır. Öncelikle üniversiteler Bologna sürecinde olduklarından eğitiminiz boyunca serbest dolaşım hakkına sahip olursunuz. Makine mühendisliği gibi bir bölüme sınav stresine girmeden başlayabilirsiniz. Mezun olduktan sonra pek çok Avrupa ülkesinde ve Türkiye’de mesleğinizi yapmaya başlayabilirsiniz.


Makedonya Makine Mühendisliği Bitiren Mezunlarınız Var mı?

Makedonya üniversiteleri dünyaca tanınmış ve köklü eğitim kurumlarıdır. Bu nedenle Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak her yıl binlerce öğrencimizi bu ülkede eğitim almaya gönderiyoruz. Günümüzde makine mühendisliği bitiren mezun öğrencilerimizin sayısı da bir hayli fazladır.


Makedonya Makine Mühendisliği Eğitimi Bursları – Burslu veya Ücretsiz Makine Mühendisliği Fakültesi Okuyabilir miyim?

Makedonya makine mühendisliği bölümleri olan üniversitelerimizin eğitim bursları kurumların kendi bünyesinde belirlenmektedir. Öğrencilerimiz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimize başvuru yaptıklarında bu konu hakkında bilgi alabilirler. Burslu veya ücretsiz okumak için artları taşıyorsanız bundan yararlanabilirsiniz.


Makedonya Makine Mühendisliği Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Makedonya makine mühendisliği okuyanlar eğitim süresince Türkiye’de sadece ara tatillerde ve staj dönemlerinde çalışabilir. Akademik yıl içinde derslere katılımınız gerektiğinden çalışmanız mümkün olmaz. Ancak mezun olduktan sonra Türkiye’de çalışmak için önünüzde bir engel bulunmuyor.


Makedonya Makine Mühendisliği Okumanın Şartları

Makedonya makine mühendisliği okumanın için sadece lise mezunu olmanız ya da ön lisans mezunu olarak lisans tamamlama için başvurmanız yeterlidir.


Makedonya Makine Mühendisliği Eğitimi Taban Puanları

Makedonya makine mühendisliği eğitimi almak isteyenler bu olanağa sınavsız sahip oluyorlar. Bu nedenle eğitim için şart koşulan taban puanlar bulunmuyor. Liseden mezun olduktan sonra kayıt için başvuru yapabilirsiniz.


Makedonya Makine Mühendisliği Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Makedonya makine mühendisliği fakültesinden Türkiye’ye yatay geçiş yapmak isteyen öğrencilerimiz o yıl yapılan üniversite sınavına girmeli ve en az 180 puan almalıdır. Yatay geçiş yapmak istedikleri üniversitenin kontenjanı uygun ise öğrencilerin ilk yıl not ortalaması en az 40,20 ise hemen başvurularını yapabilirler.


Makedonya Makine Mühendisliği Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Yurtdışı eğitim için başvuruların başladığı tarih 15 Mayıs’tır. Bu tarihten itibaren Makedonya makine mühendisliği okumak için lise diplomanız ile Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimize başvurabilirsiniz.


Makedonya Makine Mühendisliği Okumak İstiyorum

Makedonya makine mühendisliği okumak isteyenler eğitimlerine başladıklarında doğru karar verdiklerini görebilirler. Makine mühendisi olma hayallerini sınavsız gerçekleştirebilirler. Sayısal alan derslerine ilgi duyan, bu bölümde okurken zorluk çekmeyecekler Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımıza başvurarak danışmanlarımızdan daha detaylı bilgi alabilirler.


Makedonya Makine Mühendisliği Okumanın Maliyeti Kaç Para Mantıklı mı?

Makedonya yurtdışı eğitim için en fazla tercih edilen ülkeler arasındadır. Bu ülkede makine mühendisliği okumanın maliyeti koşullar ve eğitim harçları dikkate alındığında oldukça mantıklı olduğu görülebilir. Bu ülkede barınma ve diğer ihtiyaçlarınız için de oldukça makul fiyatlar ödersiniz. Türkiye ile karşılaştırma yaparsanız arada çok fark olmadığını da görebilirsiniz. Makedonya’da makine mühendisliği okumanın size kazandıracakları da oldukça fazladır. Bu ülkede eğitim almak kariyer hedefinize daha kolay ulaşmanıza yardımcı olacaktır.


Makedonya Makine Mühendisliği Okumak Mantıklı mı?

Makedonya makine mühendisliği okumak hem eğitim süresince hem de mezuniyet sonrası çeşitli avantajlar sağlar. Ülkedeki köklü üniversitelerden en az iki dil eğitimi alarak mezun olursunuz. Ülkede yeni bir kültürü tanıma olanağınız olur. En önemlisi mezun olunca iş bulma konusunda sorun yaşamazsınız. Sadece Türkiye’de değil Avrupa ülkelerinde de elinizdeki diploma ile makine mühendisi olarak çalışabilirsiniz.


Makedonya Makine Mühendisliği Okumak Zor mu?

Makedonya makine mühendisliği okumak ülkemizde bu bölümü okumak gibidir. Bunun yanında dil eğitimi almanız da gerekir. Bu bölüm sayısal öğrencilerin tercih ettikleri alanlar arasındadır. Gerçekten makine mühendisi olmak isteyenlerin bu bölümde zorlanacağını düşünmüyoruz.


Makedonya Türkçe Makine Mühendisliği Eğitimi Veren Üniversitelerinin Makine Mühendisliği Fakülteleri Var mı?

Makedonya Türk öğrencilerin eğitim almak için tercih ülkeler arasında oldukça gözdedir. Bu yüzden ülkede Türkçe makine mühendisliği eğitimi veren üniversiteler bulunmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızda danışmanlarımız size daha detaylı bilgiler vereceklerdir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.    whatsapp1