Üsküp Kril Metodi Üniversitesi

Makedonya üniversitelerinde sınavsız eğitim görebilmek çok kolay. Sadece lise ya da meslek lisesi diploması ile istediğiniz bölüme kolayca yerleşebilir ve hayallerinizi gerçekleştirme imkânı bulabilirsiniz. Sınav şartı olmadan Yök tarafından tanınan yurt dışı üniversitelerinden mezun olmak size birçok avantaj sağlayacaktır.

Makedonya'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad
  E-Posta
  Okumak İstediğiniz Bölüm
  Telefon
  Lise Diploması
  Lise Transkript
  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Üsküp Kril Metodi Üniversitesi Hakkında Merak Ettikleriniz

  Üsküp Kril Metodi Üniversitesi

  Makedonya Hakkında Öğrenci Görüşleri
  Kliment Ohridski Üniversitesi | Makedonya Müracaat Merkezi
  Mit Üniversitesi | Makedonya Müracaat Merkezi
  Makedonya Müracaat Merkezi

  Üsküp Kril Metodi Üniversitesi Hakkında

  Üsküp Kril Metodi Üniversitesi

  Özellikle kaliteli eğitimi, farklı mimarisi, eğitim anlayışı ile öğrencilerimize de yüksek ve seçkin eğitim kapılarını açan Üsküp Kril Metodi Üniversitesi, sizleri bekliyor. Bir sınav puanına göre değil, kendi seçimlerinizle amaçladığınız meslek eğitimini almak istiyorsanız hemen öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçin. Ayrıca yirmi yılın üzerinde tecrübemizle, ülkemizin en köklü yurtdışı eğitim danışmanlıklarımızdan biri olarak, sizinleyiz. Hatta güvenebilir ve yurtdışında eğitim için en doğru seçenekleri de destek alarak saptayabilir, kararınızı verebilirsiniz. Makedonya, huzurlu ve sevimli kentleri ile kaliteli üniversiteleri ile sizleri bekliyor. Özellikle üsküp Kril Metodi Üniversitesi de bunlardan biridir. Makedon öğrencilerin en fazla tercih ettiği üniversitelerden biri olmakla birlikte, ülkemizden ve Avrupa Ülkeleri’nden öğrencilerimiz de üniversiteyi sıkça tercih etmektedirler.

  Üsküp Kril Metodi Üniversitesi, 24 Nisan 1949 tarihinde kurularak, eğitim hayatına başlamıştır. Özellikle ülkenin en köklü yüksek eğitim kurumlarından biridir. Eski Yugoslavya döneminde eğitim hayatına başlamıştır ve halen de sağlam adımlarla eğitimine devam etmektedir. Önemli bir özellik olarak, bu köklü eğitim kurumu, Kuzey Makedonya’nın en büyük eğitim kurumudur. Hatta balkanlar ile Doğu Avrupa coğrafyasının da en temel eğitim kurumlarından biridir. Ayrıca günümüzde, okul Avrupa Birliği eğitim fonları ve hükümet desteği ile modernizasyonunu mükemmel şekilde tamamlamıştır. Hem klasik eğitim altyapısını kullanan, hem de modern eğitimle meslek eğitimlerini pekiştiren bir kurumdur. İsmi de son derece anlamlıdır. Kril ve Meteus Slav ırkının önemli mucitleri, din ile bilim adamlarıdır.


  Kril Metodi Üniversitesi’nde Eğitim İçin 10 Geçerli Neden:

  Üsküp Kril Metodi Üniversitesi, Türkiye’den öğrencilerimize kapılarını açmaktadır. Hatta bu köklü eğitim kurumunda siz de öğrenci olabilirsiniz. 2.500 civarında, profesör ağırlıklı akademik kadrosu, ile başkentin gözde eğitim kurumudur ve Kuzey Makedonya’nın en önemli eğitim kurumunda öğrenci olma ayrıcalığı sizleri bekliyor. Sınav şartı olmadan kayıt olmanın avantajlarını yaşayacaksınız. Üniversite Avrupa Birliği üniversitelerinden biri olarak, Bologna Anlaşması’na göre eğitim verir. Mavi diploma alma avantajını size ülkemizde bile veren bir üniversite bulamayabilirsiniz. Çünkü Europass diploma Avrupa Birliği Üniversiteleri tarafından sunulan, 47 adet kıta ülkesinde yani tüm birlik ülkelerinde geçerli olan diploma anlamına gelmektedir. Aldığınız meslek eğitimizin ardından, siz de birçok ülkede çalışabilirsiniz. Uluslararası anlamda diplomanızın da size avantajlar sunacağını belirtelim. Ülkemizde geri dönerek kariyer yapmak isteyen gençlerimizi de avantajlar bekliyor. YÖK denkliği açısından avantajlı bir eğitimden geçeceksiniz. YÖK tarafından tanınan bir okulda eğitim alacaksınız. Diplomalar 100’e yakın dünya ülkesinde tanınmaktadır.

  Üsküp Kril Metodi Üniversitesi, günümüzde 50.000 civarında öğrencisi ile sizlere de eğitim vermeye hazır. Özellikle okul bünyesinde, lisans eğitimleri ve yüksek lisans ve doktora eğitimleri alma şansınız bulunmaktadır. 21 fakültesi olan üniversitenin, 5 eğitim ve araştırma enstitüsü ile son derece kapsamlı, hatta dev denebilecek bir kampus alanına sahiptir.


  Üsküp Üniversitesi Puanları:

  Üsküp Kril Metodi Üniversitesi öğrencilerimizi sınavsız olarak kabul etmektedir. Özellikle bu çok önemli bir avantajdır. Ayrıca öğrencilerimiz son derece seçkin, dünya sıralamasında olan ve akreditasyonu tamamlanmış bir üniversitede, sınav şartı olmadan, elimine eden ve sıkıntı yaratan bir sisteme dahil olmadan öğrencilik için başvurularını yapabilirler. Lise eğitiminizi tamamladıktan sonra, öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Aslında önerimiz, henüz eğitim devam ederken şubelerimiz ya da iletişime kanallarımız üzerinden bağlantı kurmanızdır. Bu şekilde, danışmanlarımızla ön kayıt talebinizi yapar, kontenjanlar dolmadan siz de kayıt için işleminizi yapabilirsiniz. Belgelerinizin temininde ve tüm işlemlerinizde sizileyiz.

  Bir puan alma sorununuz olmadan, sınava girmeden, ülkemizdeki LGS, LYS sınavları ile tamamen bağlantısız olarak kayıt başvurularınızı yapabilirsiniz. Üstelik Lise eğitiminizde not ortalamanızın da önemi bulunmamaktadır. Eğitiminizde sonra, gerekli başvuru işlemlerinizi yaparak bu seçkin üniversitede eğitiminize başlayabilirsiniz. Ayrıca lisans eğitimlerini alan ve diplomalarını da teslim alan öğrencilerimiz yüksek lisans eğitimlerini ve master diplomaları ile doktora eğitimleri için gençlerimizin başvurması da mümkündür.


  Kril Metodi Üniversitesi Şartları:

  Üsküp Kril Metodi Üniversitesi’nde lisans düzeyinde eğitim almak için, lise eğitiminizi tamamlamış ve diplomanızı almış olmanız gerekmektedir. Kayıt işlemleri için danışmanlarımızdan destek alarak ibrazı gereken belgeleri hazırlamalısınız. Bunların eksik olmaması gerekir. Ayrıca öğrencilerimizin yurtdışında çıkmasında sorun olacak bir yasal durumlarının, kısıtlamalarının da olmaması lazımdır. Diploma aslı, transkript, sabıka kaydı, sağlık raporu, reşit olmayanlar için ailelerinden alınan izin belgesi, referanslar, başvuru belgesi, fotoğraflar, pasaport, seyahat sağlık sigortası gibi birçok işlemleri danışmanlığımız desteği ile hazırlayabilirsiniz. Özellikle ocak dönemi ile Mayıs dönemlerinde kayıt işlemleri yapılabilir. Bu konuda net ve güncel bilgileri danışmanlarımız size sunacaktır.

  Eğitim almakta gerçekten memnun kalacağınız bir kurum sizleri bekliyor. Devasa kampus içinde, birimlerin son derece planlı bir şekilde dağıldığını belirtebiliriz. Eğitim binalarında, teknolojik olanaklar sonuna kadar sunulmaktadır. İnternet ve bilgisayar sistemlerinde eğitim alacaksınız. Kütüphaneler, laboratuarlar, etüt merkezleri, klinikler, eğitim enstitüleri donanımlı eğitimler için sizleri bekliyor. Sağlık merkezi, açık ve kapalı spor alanları, sanat merkezleri, sosyal tesisler, öğrenci kulüpleri, gezi alanları, konferans salonları, yurtlar, kafe, restoran, kantin ile kütüphaneler eğitiminizde yardımcı olmak üzere sizleri beklemektedir.


  Metodi Üniversitesi Fiyatları:

  Üsküp Kril Metodi Üniversitesi, tüm bu kaliteli özellikleri ve sunduğu uluslararası eğitim avantajları yanında, ekonomik özellikleri ile de dikkat çekmektedir. Lisans harçları bölümlere göre değişiklik gösterebilir. Ancak lisans bölümlerinde genel rakam 2.500 Euro olarak düzenlenmektedir. Bu rakam senelik harç miktarıdır. Birçok ülke özel ile kamu üniversiteleri ile kıyaslandığında, ülkemizdeki özel üniversiteler değerlendirildiğinde ekonomik bir eğitimin sizleri beklediğini belirtmek gerekir. Elbette iki defada, sömestrlere yayarak harçlarınızı ödeyebilirsiniz.

  Üsküp, ülkenin başkenti ve en gelişmiş kentidir. Üniversite bu güzel ve tarihi özellikleri öne çıkan şehirde bulunmaktadır. Modern olanakları ile eğitim alırken kent size yardımcı olacaktır. Planlı bir kenttir ve ulaşım için toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Bisiklet, motosiklet ya da bütçenize uygun şekilde araç kiralayabilirsiniz. Özellikle, demir yolu ile boş zamanlarınızda başka kentlere ve ülkelere ziyaretler yapabilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız seyahatleri ekonomik bir bütçe ile yapabilirsiniz. Barınma için yurt seçenekleri yeterli ve ekonomiktir. Hem okul bünyesinde, hem de hemen yakın bir mesafede yurtlar bulunmaktadır. Kiralama seçenekleri de yüksek değildir. Daire ya da ev kiralayabilirsiniz. Tek başınıza ya da özellikle birinci sınıftan sonra arkadaşlarınızla birlikte ev kiralayabilirsiniz. Kiralama konusunda ülkemize yakın şartlar aranmaktadır, kontrat yapılmaktadır.

  Öğrencilerimiz uygun bir ortalama ile aylık bütçelerini rahatlıkla yapabilirler. Sosyal yaşam, ulaşım, beslenme, barınma, faturalar, kırtasiye giderleriniz masraf giderleriniz olacaktır. Bunlar için 400 Euro gibi rakam yeter de artar bile. Bu büyük başkent unutmayın ki bir Avrupa Kenti’dir. Çalışma olanaklarından yararlanabilirsiniz. Turizm çalışma alanlarından biri olabilir. Harçlığınız çıkarabilirsiniz. Ülkemize yakın ve kardeş bir ülkede zamanınızı geçireceksiniz. Bu nedenle, alışma sürecim zor olur mu şeklinde düşünceleri bir kenara bırakın. Makedon Halkı, Türk İnsanı’nı çok sever ve yaşam gelenekleri ve kültürü de son derece yakındır. Türkçe ülkede konuşulan dillerden biridir ve iletişim kurmanız da zor olmayacak.

  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.   whatsapp1