Yurtdışında Uzaktan Eğitim Makine Mühendisliği

Yurtdışında Uzaktan Eğitim Makine Mühendisliği

Yurtdışında uzaktan eğitim alabileceğiniz en popüler bölümlerden birisi de makine mühendisliği bölümüdür. Makine mühendisliği bölümü büyüklü küçüklü her türden makineye ilgisi bulunan kişiler için hem çok sevecekleri hem de mezun olduktan sonra yüksek miktarlarda gelir elde edebilecekleri bir bölümdür. Çoğu öğrenci makine mühendisliği bölümü eğitiminin sadece örgün olarak alınabileceğini, bu eğitimin uzaktan eğitim şeklinde alınamayacağını düşünmektedirler. Aslında durum hiç de sanıldığı gibi değildir. Yurtdışında uzaktan eğitim makine mühendisliği bölümünü okumanız pekala mümkündür.

Yurtdışında uzaktan eğitim almanın örgün eğitime göre birçok açıdan artısı olduğunu söylemek mümkündür. Uzaktan eğitim sayesinde eğitiminizi sürdürürken günlük hayatınızdan fedakarlık yapmanız gerekmez. Yani örgün eğitim gibi tam zamanlı olarak eğitimle ilgilenmeniz gerekmeyeceğinden, eğitiminiz devam ederken aynı zamanda kendi işinizi yapabilir, bir işte çalışıyorsanız işinize devam edebilir, anneyseniz çocuklarınızla İlgilenebilir ya da aklınıza gelebilecek hangi meşguliyetiniz varsa o meşguliyetinizle çok rahat bir şekilde iştigal edebilirsiniz. Yurt dışında uzaktan eğitim makine mühendisliği bölümünde okuyor olmanız sizi bu işlerinizden ve normal hayatınızdan kesinlikle alıkoymaz.

Yurtdışında uzaktan eğitim programı sayesinde ayrıca örgün öğretimde harcamanız gereken birçok maliyetten de kurtulmuş olursunuz. Herhangi bir kampüse, üniversiteye, dersliğe gitmeniz gerekmeyeceğinden, üniversite yakınında konaklamak için ayrıca bir konaklama gideriniz olmayacağından, bir işte çalışıyorsanız üniversite için işinizden ayrılmak zorunda kalmayacağınızdan ötürü uzaktan eğitimle eğitim maliyetiniz inanılmaz derecede büyük ölçüde azalacaktır. Hatta uzaktan eğitimin maliyet avantajı örgün eğitime göre kıyaslanamayacak derecede büyüktür.

Yurt dışında uzaktan eğitim makine mühendisliği bölümü eğitim programının eğitim şekli farklı olsa da alacağınız eğitimin kalitesi değişmeyecektir. Yine aynı kalitede eğitim alma imkânına sahip olacaksınız. Ayrıca örgün eğitim öğrencileri ile sosyal statü bakımından da herhangi bir fark yaşamayacaksınız. Sizin de aynı şekilde öğrenci kimliğiniz bulunacak ve üniversite öğrencilerinin yararlanmakta olduğu tüm öğrenci haklarından sizde eksiksiz olarak faydalanabileceksiniz. Bir uzaktan eğitim öğrencisi olarak eğer diğer üniversite öğrencileri ile iletişim kurmak, onlarla sohbet edip yardımlaşmak isterseniz, online olarak sosyal ortamlarda onlarla iletişime geçebilir, çeşitli paylaşımlarda bulunabilir ve istediğiniz arkadaş çevrenizi oluşturabilirsiniz. Bu sayede okuduğunuz makine mühendisliği bölümü ile ilgili bilmeniz gerekenlerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz.

Yurtdışında uzaktan eğitimi tercih etmeniz için illaki çalışıyor olmanız, zamanınızın olmaması ya da maliyet hesabı yapıyor olmanız da gerekmez. Biraz daha özgürlüğünüze düşkün bir kişiliğe sahipseniz. Her gün üniversiteye gidip bir lise talebesi gibi ders dinlemek, üniversite hocaları ile muhatap olmak size göre değilse, ben derslerimi uzaktan interaktif bir şekilde de takip edebilir ve kalan zamanımı kendi alanında kendimi geliştirmek için çeşitli kaynakları araştırmak ve incelemek için daha etkili bir biçimde kullanabilirim diyenlerdenseniz, yine eğitiminizi uzaktan almak sizin için öne çıkan cazip bir seçenek olacaktır.


Uzaktan eğitim makine mühendisliği fakültesinde eğitim alırken üniversitenin bulunduğu ülkeye gitmem gerekiyor mu?

Makine mühendisliği bölümünü yurtdışında uzaktan olarak okumak için o ülkeye gitmeniz gibi bir şart bulunmamaktadır. Bulunduğunuz yerden o ülkeye hiç gitmeden üniversitenin interaktif eğitimlerine katılarak makine mühendisliği eğitiminizi tamamlayabilir ve diplomanızı alabilirsiniz. İnteraktif derslere canlı olarak katılım sağlayabileceğiniz gibi dersleri kaydedip daha sonra ve tekrar tekrar takip edebilirsiniz. Bu sayede anlamadığınız ya da kaçırdığınız yerleri üstünde tekrar izlemek suretiyle öğrenmeyi kolaylaştırabilirsiniz.


Uzaktan eğitim veren üniversiteye makine mühendisliği fakültesine kabul edilmem için sınava girmem gerekiyor mu?

Uzaktan eğitim makine mühendisliği bölümüne öğrenci olarak kabul edilmeniz için herhangi bir sınava girmeniz gerekmemektedir. Makine mühendisliği alanına duyduğunuz ilgiyi uzaktan eğitim modeliyle tamamlamak için sınav stresi çekmezsiniz. Sınavsız olarak makine mühendisliği fakültesine kaydınızı yaptırarak uzaktan eğitiminize hemen başlayabilirsiniz. Burada size düşen yalnızca dersleri düzenli bir şekilde takip ederek diplomanızı almaya hak kazanmak olacaktır.


Uzaktan eğitim makine mühendisliği eğitimi alırken derslere devam zorunluluğu var mıdır?

Uzaktan eğitim makine mühendisliği fakültesinde eğitim alınırken derslere devam etmek gibi bir zorunluluğunuz yoktur. Dilerseniz fakültenin interaktif derslerine eş zamanlı olarak katılabilir, dilerseniz müsait olduğunuz başka bir zaman da dersleri online olarak dinleyebilirsiniz. Ayrıca özellikle sınav dönemlerinde istediğiniz geçmiş dersleri tekrar ederek hatırlayabilirsiniz. Bu sayede birçok öğrenci tarafından bir türlü başarılamayan dersleri tekrar etmek için de pratik bir yönteme sahip olmuş olursunuz.


Uzaktan makine mühendisliği eğitimin etkili olması için günde en az kaç saatimi ayırmam gerekir?

Uzaktan makine mühendisliği eğitiminin etkili olabilmesi için günde şu kadar saatinizi ayırmanız gerekir gibi bir ifade kullanmak çok gerçekçi olmayacaktır. Bu süreyi her öğrencinin kendi özel durumuna göre kendisi belirlemesi gerekecektir. Ancak yurtdışında uzaktan eğitim makine mühendisliği eğitimini tamamlamak için asgari olarak fakültenin interaktif derslerini takip etmek ve düzenli olarak tekrar yapmak gerekeceği açıktır.


Uzaktan eğitim ile alınan makine mühendisliği diplomasının yasal geçerliliği var mıdır?

Uzaktan eğitim ile alınan makine mühendisliği diploması yasal olarak geçerli bir diplomadır. Uzaktan eğitim metoduyla makine mühendisliği fakültesinden başarılı bir şekilde mezun olmanızla birlikte hiçbir fark olmaksızın örgün eğitim ile mezun olan her öğrenci gibi sizde diploma almaya hak kazanacaksınız. Uzaktan eğitim yoluyla elde ettiğiniz bu diploma sayesinde çok sevdiğiniz makine mühendisliği mesleğini icra edebilirsiniz. Diplomanızın hangi ülkelerde geçerliliğe sahip olduğu hususunda Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlarımızdan bilgi edinebilirsiniz.


Uzaktan eğitim makine mühendisliği ile alınan diplomalar için YÖK denkliğine başvurulabiliyor mu?

Uzaktan eğitim makine mühendisliği ile alınan diplomalar için YÖK denklik başvurusu yapılabilmektedir. Uzaktan makine mühendisliği eğitiminizi başarıyla tamamladıktan ve diplomanızı aldıktan sonra mezun olduğunuz üniversitenin YÖK denklik kriterlerine bakarak denklik başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu sayede diplomanızı Türkiye’de de geçerli kılarak bir an evvel mesleğinizi icra etmeye başlayabilirsiniz. YÖK denklik kriterlerinin neler olduğu ve YÖK denklik başvurusunun nasıl gerçekleştirileceği hususlarında yardım almak için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlarımıza başvurabilirsiniz.


Uzaktan eğitim makine mühendisliği programları Türkçe alınabilir mi?

Yurtdışı uzaktan eğitim makine mühendisliği eğitimi almak isteyen öğrencilere bazı üniversiteler Türkçe eğitim imkanları da sunmaktadır. Türkçe eğitim verilen fakültelerde akademisyenler ya anadili Türkçe olan akademisyenlerden ya da Türk dilini ana dili gibi iyi derecede konuşabilen ve anlayabilen akademisyenlerden oluşmaktadır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1