Danışmanlık ve Rehberlik

Yurtdışında Uzaktan Eğitim PDR – Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

PDR psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü okuyarak her yıl ehemmiyetiyle göz dolduran mezunlar arasına girebilirsiniz. Bu bölüm mezunu olarak eğitim camiasında öğretmenlik yapabilme şansını da yakalayabilirsiniz. Rehber öğretmen olarak çalışabilme ayrıcalığı yakalayacağınız okullarda başarılı bir kimlikle kendinizi kanıtlayabilirsiniz. Alan bazında uzaktan eğitimle PDR psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü bitirip çalışan öğretmenler mevcuttur.

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlık ofisleri uzaktan eğitimle bir yerlere gelmiş profillere ulaşarak onlarla görüşme şansını sizlere verebilecektir. Eğitim hayatınızı yarıda bıraktıysanız ya da ikinci bir lisans kariyeri için PDR psikolojik danışmanlık ve rehberlik düşünüyorsanız uzaktan eğitim şansını kaçırmamalısınız. Taban puanınıza bakmadan öğrenim hayatınızı kendi belirlediğiniz saatlerde planlayarak tamamlama fırsatını yakalamak elinizde. Ders içeriklerini anlamadığınız taktirde kendinize ayıracağınız ekstra zaman dilimiyle aynı ders tekrarını kolaylıkla online olarak tamamlayarak sınav zamanı gelmeden önlem alabilirsiniz.

Öğretmenlik branşı dışında farklı sahalarda da çalışabilirsiniz. İnsan kaynakları yönetimi, RAM da PDR uzmanı, özel kurumlarda aile danışmanı, psikoterapi merkezinde psikolojik danışman, adalet sarayında pedagog, danışmanlık merkezinde psikolojik danışman, MEB de psikolojik danışman olma şansı tercihlerinizle şekillenebilecektir. Her kurumun ve kimliğin zorlukları ve kişisel yeterliliklere sahiplik düzeyi vardır. Sizlerin kaldırabileceğiniz bir iş sahası bulabilmeniz durumunda hayatınızı şekillendirebileceğiniz çalışma olanaklarına kavuşabilmeniz mümkün olabilecektir.

Uzaktan eğitimle alınan PDR psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölüm avantajı olan sınavlara giriş kolaylığı sizlere çekici gelen faktörlerdendir. Aynı zamanda okuduğunuz üniversiteyle bire bir irtibata girme zorunluluğunun olmaması bu eğitim hayatını ulaşılabilir kılmaktadır. Bilgisayar ortamında dersleri öğrenme kolaylığı ve bireysel öğrenme güçlüğünün önüne geçici tekrarın bol oluşu uzaktan eğitimi birincil öncelikli konuma getirmektedir. Sözel derslerdeki başarınızı kanıtlayabileceğiniz uzun senelerce aranılan eleman olabilecek şekilde mezun olabileceğiniz bölüm ayrıcalıklarını kaçırmamalısınız.

İnsan psikolojisini ön plana alan ve çocuk gelişiminin önemini destekleyici ders içeriklerinin yer aldığı öğretim programında sizlerin beklentileriniz giderilebilecektir. Bireylerin kendilerini tanımalarına ve kendileri için neyin iyi olacağına yönelik yaklaşımları öğrenebilmelerine rehber olacağınız bu bölümde uzaktan eğitim şansını sonuna kadar kullanabilirsiniz. Sizlerin eğitim hayatınızda bilgili akademik kadronun her türlü deneyimine sahip olma şansı parmaklarınızın ucunda olacak. Kimi zaman mesleklerini devam ettirirken öğrenim hayatlarını da kendilerine ayırdıkları zamanla bütünleştirebilen kişiler çıkmaktadır. Bu kişiler tercih ettikleri uzaktan eğitimle alınan PDR psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölüm kayıt işlemlerinde yurtdışı danışmanlardan yardım alarak işlerini kolaylaştırabilirler. Öğrenim hayatının kayıt işleminden mezuniyete kadar olan sürecinde parmaklarınızla işlemlerinizi halledilebilme ayrıcalığı tercihlerinizde saklı.


Uzaktan eğitim alırken üniversitenin bulunduğu ülkeye gitmem gerekiyor mu?

Uzaktan eğitim PDR- psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölüm tercihinizle eğitim alacak olduğunuz ülkeye gitme durumunuz yoktur. Kayıt aşaması ya da uzaktan eğitim dönemiyle alakalı bilgi almak amacıyla ülke ziyareti söz konusu olmayacaktır. Üniversitenin bulunduğu ülkeye gitmeden web site üzerinden kayıt tarihlerini takip ederek eğitiminden memnun kalacağınıza inandığınız alan kaydını gerçekleştirebilirsiniz. Ülkede yer alan üniversite imkanları ve PDR- psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölüm mezunlarının geldikleri noktaları üniversite web site ziyaretiyle takip edebilirsiniz.


Uzaktan eğitim veren üniversiteye kabul edilmem için sınava girmem gerekiyor mu?

Uzaktan eğitim PDR- psikolojik danışmanlık ve rehberlik eğitimini almak için kayıt sürecinizi gerçekleştirirken sizlere sınav puanı sorgulaması yapmamaktadırlar. Üniversiteye kabul edilmeniz için taban puanı sıralamasında neredesiniz bakmadan sizlerin lisans sürecine dahil edebilmektedirler. Sınava hazırlanıp PDR- psikolojik danışmanlık ve rehberlik gibi bir alan için gerekli yüksek puan barajlarıyla uğraşmadan yurtdışı imkanlarıyla uzaktan eğitim alabilirsiniz.


Uzaktan eğitim alırken derslere devam zorunluluğu var mıdır?

Uzaktan eğitim PDR psikolojik danışmanlık ve rehberlik eğitimi alırken derslere devam zorunluluğu yoktur. Sadece bilgisayar üzerinden online olarak dinleyip öğreneceklerinizle bu bölümü tamamlayarak mezun olabilirsiniz. Ders akışlarını online kayıt yaparak ev ortamında ya da bilgisayar bulduğunuz herhangi bir ortamda izleyerek öğrenerek pekiştirebilirsiniz. Öğrenim hayatınızda herhangi bir ders kaydı tutulmadığı için sınavdaki başarınız neticesinde mezuniyetiniz gerçekleşecektir.


Eğitimin etkili olması için günde en az kaç saatimi ayırmam gerekir?

Uzaktan eğitim PDR psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümünde okurken günlük ders sayısını takip etmeye gayret etmelisiniz. Her gün görülen ders saatine göre öğrenme potansiyelinize göre kendinize zaman ayırmalısınız. Eğitim hayatınızı bilgisayar ortamında devam ettirirken gün içinde ayıracağınız 2-3 saat arası zaman sizler için yeterli olabilecektir. Günlük ders saati ve online sisteme eklenen akışa göre hareket etmeniz başarıyı kendiliğinden getirecektir.


Uzaktan eğitim ile alınan diplomanın yasal geçerliliği var mıdır?

Uzaktan eğitim PDR psikolojik danışmanlık ve rehberlik eğitimi online sistemle alıyor olmanız sizleri normal eğitim alanlardan farklı kılmamaktadır. Eğitim hayatınızda normal eğitimde hocalara sorulan soru sistem özelliği uzaktan eğitim ortamında da faydalanabilecekleriniz arasındadır. Ders akışları normal eğitim sürecindekiyle örtüşerek sisteme kayıt edilerek sizlerin bu eğitim akışını takip ederek kendinizi yetiştirebilmeniz mümkündür. Planlı programlı bir şekilde ders takibi yapmanız durumunda uzaktan eğitim hayatında PDR psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümünde başarısız olma gibi bir durum söz konusu olmayacaktır.


Uzaktan eğitim ile alınan diplomalar için YÖK denkliğine başvurulabiliyor mu?

Uzaktan eğitimle alınan PDR psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümünden mezun olarak alacağınız diplomalar için YÖK denkliğine başvurmanız gerekecektir. Denklik kriterleri daha siz başvurmadan üniversitelerce belirlenmektedir. Güncel bilgilerin takipçisi olan yurtdışı danışanlarında yardımıyla YÖK denklik başvurunuzu daha kolay tamamlayabilirsiniz. Uzaktan eğitimle aldığınız diplomanızın aslı ve ek belgelerin hazırlık aşamasını danışmanlar aracılığıyla kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.


Uzaktan eğitim programları Türkçe alınabilir mi?

Uzaktan eğitimle alınan PDR psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümünde okuma hayalinizi Türkçe eğitim veren fakültelerce gerçekleştirebilirsiniz. Eğitim hayatınızda sizlerin bire bir alacağınız online eğitimle normal eğitim alan öğrencilerden farkınız kalmadan kendinizi en teknolojik imkanlarla yetiştirebilme fırsatı yakalayabileceksiniz. Güncel bilgi takibini uzaktan eğitim şansıyla yakalama fırsatınız varken bu imkanın elinizden kayıp gitmesine izin vermemelisiniz.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1