Yurtdışında Uzaktan Eğitim Lojistik

Yurtdışında Uzaktan Eğitim Lojistik

Lojistik son zamanların en etkili bölümlerinden biri. Özellikle de uluslararası lojistik ağı arttıkça bu alanda eğitim görmüş gençlere de daha fazla ihtiyaç duyuluyor. Ülkemizde de hemen her üniversitenin lojistik bölümü bulunduğundan söz edebiliriz. Ancak bu bölümde eğitim alabilmek için öncelikle üniversite sınavına girmek ve ilgili üniversitelerin talep ettikleri puanları kazanmak gerekiyor. Aksi halde bu bölümde okumak ne yazık ki mümkün olmuyor. Ancak yurtdışındaki üniversiteler öğrenci kabul aşamasında herhangi bir sınav şartı koşmuyor. Hatta yabancı uyruklu öğrenciler için de aynı koşullar geçerli. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Firmamız sizler için yurtdışında yabancı öğrenci kabulü yapan üniversiteleri araştırıyor ve bu üniversitelere kaydınızı gerçekleştiriyor.

Yurtdışı üniversitelerinden mezun olmak için illa o ülkeye gitmek zorunda değilsiniz. Kendi ülkenizde, hatta evinizde alabileceğiniz uzaktan eğitim ile bu üniversitelerin diplomalarına sahip olabilirsiniz. Üstelik örgün eğitim gören ile uzaktan eğitim gören öğrencilerin diplomaları arasında hiçbir fark bulunmuyor. Eğer evliyseniz, yurtdışında barınmak için yeterli maddi güce sahip değilseniz, işinizde kariyer yapmayı hedefliyorsanız ve çalışmak durumundaysanız sizler de uzaktan eğitim alabilirsiniz. Unutmayın, içinde bulunduğunuz hiçbir koşul, eğitim almanıza engel teşkil etmiyor. Bizler her yıl kayıt döneminde, sizler için ilgili üniversiteler arasındaki tüm prosedürler ile yakından ilgileniyor ve kaydınızı gerçekleştiriyoruz.

Uzaktan eğitim, ilgili üniversitenin size online ders programı tanımlaması ile başlıyor. Bu dersleri internet üzerinden online olarak alabiliyor ve tıpkı sınıfta eğitim görüyormuşçasına konulara hakim olabiliyorsunuz. Üstelik üniversiteler uzaktan eğitim alan öğrencileri konusunda da bir hayli hassas. Bu öğrencileri ile tıpkı örgün eğitim veriyormuş gibi ilgilenmekteler. Zaten bizler Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Firması olarak asla baştan savma iş yapan üniversiteler ile çalışmamaktayız. Sizlere önerdiğimiz tüm okullar, uluslararası eğitim standartlarında kendini ispatlamış, kaliteli ve yenilikçi okullardır. Bu okullardan alacağınız diplomalar sayesinde Avrupa ülkelerinden de iş bulabilirsiniz. Çünkü sizlere verilen mavi diplomalar tüm Avrupa’da geçerlidir. Tabi ülkemizde faaliyet gösteren pek çok özel lojistik kurumu da bu üniversitelerden almış olacağınız diplomaları tanımakta, sizlere iş imkanı sunmaktadır.

Yurtdışından uzaktan eğitim alıyor olmanın en büyük avantajı evinizin konforunda, dünyanın en iyi üniversitelerinden mezun olmaktır. Üstelik bir işe girip çalışabilir ya da günlük rutin faaliyetlerinize devam edebilirsiniz. Uzaktan eğitim almak demek, tüm gün okuldaymış gibi eğitim almak demek değildir. Günde yalnızca birkaç saatinizi ayırmak sureti ile sizlere özel sıkıştırılmış ders programından faydalanabilirsiniz. Gününüzün geri kalanı sizlere kalır. Ancak bu ders programını takip etmemeniz durumunda, sizlere tanımlanan sınavlardan geçmeniz ve diplomanızı almanız zorlaşacaktır. Bu nedenle yurtdışından uzaktan eğitim almak istiyorsanız öncelikle derslerinize gerekli özeni göstereceğinizden emin olmalısınız. Zaten derslerin büyük bölümü yabancı dilde olacağından, takip etmeden anlamanız ve geçmeniz imkansızdır.


Uzaktan Eğitim Alırken Üniversitenin Bulunduğu Ülkeye Gitmem Gerekiyor mu?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Firmamız yurtdışındaki pek çok üniversite ile anlaşmalıdır. Dolayısıyla bu okullara sizin kaydınızı bizler yaparız. Sizin o ülkeye gitmenize ya da okul ile irtibata geçmenize gerek bulunmaz. Kayıt zamanı geldiğinde lise diplomanız ile birlikte en yakın acentemize gelmeniz yeterli olacaktır. Dilerseniz, ilgili üniversitenizin bulunduğu ülkeye gidebilir ve okulunuzu da gezebilirsiniz. Ancak buna mecburiyetiniz bulunmuyor.


Uzaktan Eğitim Veren Üniversiteye Kabul Edilmem İçin Sınava Girmem Gerekiyor mu?

Üniversiteye kabul sınavı yalnızca ülkemizde uygulanan, ülkemizdeki üniversitelere özgü bir sınavdır. Yurtdışı devlet ya da özel üniversitelerine kayıt yaptırmak için herhangi bir sınava girmek zorunda değilsiniz. Ancak bazı üniversiteler, yabancı dil seviyenizi belirlemek amacıyla deneme sınavına tabi tutabilirler. Bu sınavdan geçmeniz ya da kalmanız üniversiteye kaydınızı etkilemez.


Uzaktan Eğitim Alırken Derslere Devam Zorunluluğu Var mıdır?

Açık öğretim mantığında verilen derslere dilediğiniz zaman ara verebilirsiniz. Ancak bazı üniversiteler bu aranın belli şartlarda, belli bir süreyi geçmemesini istemektedir. Zaten günlük birkaç saat alacağınız dersler sizi yormayacak ve günlük faaliyetlerinizden alıkoymayacaktır. Yine de çoğu üniversitenin bu konuda esnek bir yaklaşım içinde olduğunu söylemekte fayda vardır.


Eğitimin Etkili Olması İçin Günde En Az Kaç Saatimi Ayırmam Gerekir?

Derslerin yoğunluğuna bağlı olarak 1 – 1.5 – 2 saatlik periyotlarda günlük programınızı tamamlayabilirsiniz. Hatta online olarak sizlere tanımlanan dersleri işyerinde de alabilirsiniz. Sisteme giriş yapmanız yeterli olacaktır. Hatta ev işleri ile ilgilenirken bir taraftan da derslerinizi dinleyebilirsiniz. Normal bir okul gibi tüm gününüzü bu derslere ayırmak durumunda değilsiniz.


Uzaktan Eğitim İle Alınan Diplomanın Yasal Geçerliliği Var mıdır?

Çalışmakta olduğumuz tüm üniversiteler, başta Avrupa birliği ülkeleri olmak kaydıyla, tüm ülkeler tarafından tanınmaktadır. Dolayısıyla alınan diplomalar da tüm ülkelerde geçerli kabul edilmektedir. dilerseniz bu üniversitelerden alacağınız diplomalar ile çeşitli Avrupa ülkelerinden de iş bulabilirsiniz. Lojistik zaten tüm dünyada sıkça aranan meslekler arasında bulunmaktadır. Hatta üniversitenizin bulunduğu ülkede de iş bulma imkanına sahipsiniz.


Uzaktan Eğitim İle Alınan Diplomalar İçin YÖK Denkliğine Başvurulabiliyor mu?

Yurtdışında uzaktan eğitim veren her üniversite YÖK tarafından tanınmıyor. Eğer YÖK denkliği bulunan bir üniversiteden eğitim almak istiyorsanız bunu eğitim danışmanlarımız ile önceden görüşmeniz gerekmektedir. Çünkü kaydınız buna göre yapılacak ve YÖK denkliği bulunan üniversiteler ile çalışmanız sağlanacaktır. Bu üniversitelerden diplomanızı aldıktan sonra YÖK denklik sınavına girmek sureti ile kamu kurum ve kuruluşlarında da görev alabilirsiniz.


Uzaktan Eğitim Programları Türkçe Alınabilir mi?

Uzaktan verilen dersleri kendi dilinize çevirebilirsiniz. Ancak hiçbir yurtdışı üniversitesi safi Türkçe ders vermez. Kendi dilleri ağırlıklı olmak kaydıyla dünyanın öncü dillerinde dersler verilmektedir. Ancak lojistik bölümü için yabancı dilin son derece önemli olduğu bilindiği için, İngilizce, Almanca ve İtalyanca ağırlıklı dersler alıyor olacaksınız. Bu sayede birden fazla yabancı dil öğrenebilecek ve iş bulma aşamasında rakiplerinizden birkaç basamak önce olacaksınız. Hatta Gürcüce, Arapça, Kazakça da bu anlamda öğretilen ve aranan diller arasında yer alıyor.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1