Yurtdışında Uzaktan Eğitim Uluslararası İlişkiler

Yurtdışında Uzaktan Eğitim Uluslararası İlişkiler

Uluslararası İlişkiler, ülkemizde sık tercih edilen bölümlerin başında geliyor. Ancak ne yazık ki üniversitelerin yüksek puanlar istiyor olması, binlerce genci hayallerinden edebiliyor. Yurtdışında eğitim almak ise yine bir bu kadar gencin daha maddi olarak karşılayabileceği bir külfet oluşturmuyor. Ancak yurtdışında uzaktan eğitim almak söz konusu olduğunda durumlar değişebiliyor. Çünkü kişi ülkesinden ayrılmadan, yurtdışı bir üniversitede eğitimini tamamlayabiliyor. Bizler Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık firması olarak, yurtdışında hem örgün eğitim almak isteyen, hem de uzaktan eğitim almak isteyen gençlerimize danışmanlık hizmeti veriyoruz. Artık yurtdışında eğitim almak sanıldığı kadar pahalı ve teferruatlı değil.

Yurtdışı bir üniversiteden mezun olmanız sizleri her zaman birkaç adım öne çıkaracaktır. Uzaktan eğitim almış olsanız dahi, o ülkenin diline hakim olmanız kolaylaşacak ve yetkinlikleriniz arasına bir dil daha ekleyebileceksiniz. Uluslararası İlişkiler Bölümü için yurtdışında lisan eğitimi almak artık çok kolay. Üstelik ÖSS sınavı gibi herhangi bir sınava girmenize de gerek bulunmuyor. Yurtdışı üniversiteleri örgün eğitim verdikleri öğrencilerine de, uzaktan eğitim verdiği öğrencilerine de aynı titizlik ve önem ile yaklaşmaktadır. Yalnızca lise diplomanız ile tarafımıza ulaşabilir ve kayıt işlemi sonrası eğitim hayatınıza başlayabilirsiniz. Eğitim hayatınıza dilediğiniz zaman ara verebileceğinizi ya da sonlandırabileceğinizi de hatırlatırız. Belli bir süre sonra eğitiminize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Yurtdışında eğitim almanın en büyük avantajlarından biri de, canınız ne zaman isterse o zaman devam edebilmenizdir. Yani iş hayatına başladığınızda, askere gittiğinizde ya da özel hayatınızla ilgili bir gelişme olduğunda eğitiminize kolaylıkla ara verebilirsiniz. Eğer herhangi bir bölüm için lisans eğitimi alıyorsanız, yurtdışı üniversitelerinde uzaktan eğitim ile lisans tamamlama hizmeti de alabilirsiniz. Bizler Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık firması olarak bu yurtdışı uzaktan eğitim konusunu, kendini geliştirmek isteyen, eğitime aç ve disiplinli gençlere tavsiye etmekteyiz. Çünkü ancak bu şekilde başarılı olabileceğinizi de unutmamalısınız. Eğitim gördüğünüz ülkenin dilini de öğrenmeye yatkın olmalı ve örgün eğitim alan öğrenciler ile aynı konumda yer almalısınız. Çünkü yurtdışı eğitimi almanın en büyük avantajlarından biri kesinlikle farklı dilleri öğrenmiş olmaktır.

Uzaktan eğitim almanın, örgün eğitim almak ile hiçbir farkı olmadığını bilmelisiniz. Çünkü aynı derslere tabi olup, aynı sınavlara girmektesiniz. Üstelik eğitim sonunda okul tarafından lisanslı aynı diplomayı almaya hak kazanmaktasınız. Elbette düzenli bir şekilde ders programına uyar ve gereken özveriyi gösterirseniz. Çünkü bizim çalıştığımız üniversitelerin tamamı, örgün eğitimde uyguladıkları programların aynısını uzaktan eğitim alan öğrencilerine de uygulamaktadır. Kendi evinizden, işinizden, sevdiklerinizden uzaklaşmadan öğrenim görebilir, üstelik yurtdışı üniversitesinden mezun olmanın farkını ilerde yaşayabilirsiniz. Üstelik bu üniversitelerde okumak için ciddi rakamlar ödemek zorunda da değilsiniz. Hemen bizimle görüşün ve yurtdışı uzaktan eğitim danışmanlarımız işlemlerinizi yürütsün.

Uzaktan Eğitim Alırken Üniversitenin Bulunduğu Ülkeye Gitmem Gerekiyor mu?

Yurtdışında uzaktan eğitim almanın en güzel yanı da ülkenizden ayrılmanıza gerek bulunmuyor olmasıdır. Hatta çalışıyorsanız kariyerinize ara vermeden ya da evliyseniz ailenizden uzaklaşmadan da bu eğitimlere tabi olabilirsiniz. Eğitim alırken aynı zamanda işe girip çalışabilir ve kazanç elde edebilirsiniz. Eğitim aldığınız üniversitenin bulunduğu ülkeye gitmenize gerek bulunmaksızın mezun olabilirsiniz. Zaten ilgili üniversite Eurostar güvencesinde sizlere gerekli doküman ve diplomanızı gönderecektir.


Uzaktan Eğitim Veren Üniversiteye Kabul Edilmem İçin Sınava Girmem Gerekiyor mu?

Uzaktan eğitim veren herhangi bir yurtdışı üniversitesi için hiçbir sınav stresine katlanmanıza gerek bulunmuyor. Bu üniversiteler lise diploması olan her gence örgün ya da uzaktan eğitim vermeye hazır. Ancak eğitim öğretim dönemi içinde, standart ders sınavlarına sizler de tabisiniz.


Uzaktan Eğitim Alırken Derslere Devam Zorunluluğu Var mıdır?

Yurtdışından uzaktan eğitim almak aslında ülkemizdeki açık öğretim fakültelerinde eğitim almaya benzemektedir. Derslere devam zorunluluğu bulunmaz. kişi dilediği zaman eğitimine ara vermekte özgürdür. Dilediği zaman bir sonraki programa katılım sağlar. Ancak uzaktan eğitim özveri gerektiren önemli bir konudur. Dolayısıyla gencin iyi bir derece ile mezun olması için derslere devamlılığı gerekmektedir.


Eğitimin Etkili Olması İçin Günde En Az Kaç Saatimi Ayırmam Gerekir?

Uluslar Arası İlişkiler bölümü sözel olduğu için pek çok genç tarafından sevilerek, kolayca takip ediliyor. Üstelik dersler de keyifli ve kolay. Dolayısıyla günlük birkaç saatlik bir program yaparak da bu bölümü kolayca bitirebilirsiniz. Belki derslerin farklı dillerde olması sizleri endişelendirebilir. Ancak pek çok uzaktan eğitim ders kitabı İngilizce olarak da basıldığı için endişelenmenize gerek bulunmuyor. Hatta bu durumun İngilizcenizi geliştireceği dahi aşikârdır.


Uzaktan Eğitim İle Alınan Diplomanın Yasal Geçerliliği Var Mıdır?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Firması olarak, YÖK denkliği bulunan üniversiteler ile de çalışmaktayız. Üniversitenin YÖK denkliğinin bulunması, alınan diplomanın sınava girilerek geçerlilik kazanması anlamına gelir. Hatta öğrenim göreceğiniz okulun YÖK denkliği bulunmuyor olsa dahi özel holding ve şirketlerde kolayca iş bulabilirsiniz. Yani diplomanız her 2 şekilde de yasal geçerlilik kapsamındadır. Hatta bu üniversitelerin bazıları, Avrupa’daki ülkelerde de geçerli olan mavi diplomalar vermektedir.


Uzaktan Eğitim İle Alınan Diplomalar İçin YÖK Denkliğine Başvurulabiliyor mu?

YÖK denkliğine başvurup başvuramayacağınız tamamen eğitim alacağınız üniversite ile ilgilidir. YÖK bazı yurtdışı üniversitelerini tanımadığını resmi olarak açıklamıştır. Ancak pek çok üniversite için bu geçerli değildir. Eğer alacağınız diplomanızın YÖK tarafından da tanınmasını isterseniz tarafımızla görüşebilirsiniz. Yurtdışı eğitim danışmanlarımız sizleri YÖK denkliği bulunan okullara yönlendirecektir. Mezun olduktan sonra YÖK sınavına girmek sureti ile kamu kurum ve kuruluşlarında da görev alabilirsiniz.


Uzaktan Eğitim Programları Türkçe Alınabilir mi?

Yurtdışında uzaktan ya da örgün eğitim veren hiçbir üniversite Türkçe eğitim vermez. Bu üniversiteler kendi resmi dillerine ek İngilizce ve Rusça olarak eğitim vermektedir. Ancak bu durum sizin dezavantajınıza değil, aksine avantajınızadır. Çünkü yabancı dilinizi geliştirmek için mükemmel bir fırsattır. Ancak Kazakistan, Azerbaycan gibi bazı ülkelerin resmi dilleri bizim dilimize yatkın olduğunda, öğrenim hayatınız daha kolay olacaktır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1