Yurtdışında Uzaktan Eğitim Turizm

Yurtdışında Uzaktan Eğitim Turizm

Gezmeyi ve yeni yerler tanımayı seviyorsanız turizm tam size göre bir bölüm. Üstelik turizm okuduktan sonra onlarca farklı iş alternatifine de sahip olabilirsiniz. Tabi turizm bölümü okumak için üniversite giriş sınavından belli bir puan almak gerekiyor. Ayrıca okulu kazandığınız şehre taşınmanız ve 4 yıl boyunca eğitim hayatınıza bu şehirde devam etmeniz gerekiyor. Bu noktada bazı öğrenciler açık öğretim fakültelerine kayıt yaptırmak sureti ile eğitimlerine devam ediyor. Açık öğretim fakültesinde devam zorunluluğu olduğunu belirtmekte fayda var. Herhangi bir yurtdışı üniversitesinde, devam zorunluluğunuz bulunmadan, yabancı dil ağırlıklı, üstelik herhangi bir kabul sınavına girmenize gerek bulunmaksızın okumak istemez miydiniz? O halde hemen Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Firmamızı arayın.

Yurtdışında eğitim almak hemen her gencin hayalidir. Çünkü yurtdışındaki herhangi bir üniversiteden mezun olmak pek çok avantajı da ayağınıza serer. Örneğin bu üniversitelerin verdiği diplomalar Avrupa ülkelerinde de geçerli kabul edildiğinden, yurtdışında iş bulmanız kolay olacaktır. Tabi en büyük avantaj yabancı dil öğrenebilmenizdir. Yurtdışı üniversitelerinden ister örgün eğitim alın, ister uzaktan, o ülkenin eğitim dilini öğrenebilirsiniz. Üstelik bu eğitim dilinin yanında İngilizce, Fransızca, Rusça gibi öncü dillere de hâkim olabilirsiniz. Zaten Turizm bölümü için dilin ne denli önemli olduğunu ayrıca belirtmemize de gerek bulunmuyor. Bu bölümden mezun olduktan kısa süre sonra iş bulmak isterseniz en azından İngilizceye tam hakim olmanız gerekecektir.

Uzaktan eğitimin geçici olduğunu ve üzerinde durulmadığını düşünebilirsiniz. Ancak uzaktan eğitim yurtdışında oldukça yaygın bir uygulama. Dolayısıyla üniversiteler de bu konuda hayli hassas. Üniversiteniz tıpkı örgün eğitim alıyormuşçasına sizinle ilgilenir ve derslere online olarak katılım yapmanızı sağlar. Tıpkı sınıftaymışsınız gibi, evinizin konforunda derslere katılım sağlayabilir ve uygulamalı konulara hakim olabilirsiniz. Zaten dil öğrenmeniz bu videolu dersler sayesinde çok daha kolay olacaktır. Ancak biz yine de uzaktan eğitim alacak öğrencilerimizin disiplinli olmalarını öneriyoruz. Aksi halde öğretilen her bilgi boşa gidecek ve elinizde yalnızca vasıfsız bir diploma olacaktır.

Yurtdışı üniversiteleri uzaktan eğitim alan öğrencileri konusunda hassastır. Özenle ve ilgiyle bu öğrencilerinin de gereken eğitimi almalarını sağlarlar. Zaten bizler Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Firması olarak dünyanın en iyi üniversiteleri ile çalışmaktayız. Bu üniversitelerde yarım kalmış lisans eğitiminizi tamamlayabilir, uzaktan lisans üstü ya da doktora eğitimleri de alabilirsiniz. Günün belli saatlerinde, sizlere tanımlanan dersleri almak için sisteme girmeniz yeterli olacaktır. tıpkı sınıfta eğitim alıyormuş gibi online olarak eğitim alabilir, soru sorabilirsiniz. Günlük yaşantınızdan ödün vermeden alabileceğiniz bu dersler asla işinize engel olmaz. Hatta işyerinizde ya da evde dersleri kolayca bilgisayarınızdan alabilirsiniz. Artık üniversite okumak için ne bulunduğunuz yerden uzaklaşmanıza gerek var, ne de ailenizden ve sevdiklerinizden.


Uzaktan Eğitim Alırken Üniversitenin Bulunduğu Ülkeye Gitmem Gerekiyor mu?

Hayır. Ne kayıt aşamasında, ne de sonrasında kayıtlı olduğunuz okula gitmek zorunda değilsiniz. Zaten kayıt aşamasındaki tüm ayrıntılar ile Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Firmamız birebir ilgilenecektir. Ancak yolunuz düşerse elbette kayıtlı olduğunuz üniversiteye de bir gezi düzenleyebilirsiniz.


Uzaktan Eğitim Veren Üniversiteye Kabul Edilmem İçin Sınava Girmem Gerekiyor mu?

Yurtdışı üniversitelerinde durum ülkemiz üniversitelerinden biraz daha farklı. Ülkemizde herhangi bir lisans programına yerleşmek için muhakkak ÖSS sınavına girmek gerekiyor. Turizm de bu bölümlerden bir tanesi. Ancak yurtdışında ne örgün, ne de uzaktan eğitim için herhangi bir sınava girmeye gerek bulunmuyor. Lise diplomanız kayıt işlemi için yeterli oluyor.


Uzaktan Eğitim Alırken Derslere Devam Zorunluluğu Var mıdır?

Her gün katılmanız gereken programlar internet aracılığı ile alabileceğiniz derslerden oluşuyor. Belirlenen saatlerde bu programları alabilir ve sınavlarınızı yapabilirsiniz. Ders devam zorunluluğu bulunmuyor olsa da, sınavlardan başarılı olmanız ve konulara hakim olmanız için bu dersleri almanız şart. Ayrıca bazı üniversiteler, belli saatlerde tanımlanan eğitimlerin alınmasını zorunlu kılmıştır.


Eğitimin Etkili Olması İçin Günde En Az Kaç Saatimi Ayırmam Gerekir?

Günde yalnızca birkaç saatinizi ayırmak sureti ile üniversitenizin size tanımladığı lisans programını bitirebilirsiniz. Örgün eğitim gibi saatlerinizi ayırmanıza gerek kalmayacağından, işinize ara vermek durumunda da değilsiniz. Hatta işinize devam ederken bile bu dersleri kısa bir zaman ayırarak alabilirsiniz. Gününüzün büyük bölümünü okulunuza ayırmak durumunda değilsiniz.


Uzaktan Eğitim İle Alınan Diplomanın Yasal Geçerliliği Var mıdır?

Uzaktan eğitiminizi alacağınız üniversiteleri Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Firması olarak özenle seçiyoruz. Yasal anlamda tanınmayan hiçbir üniversite ile çalışmıyoruz. Dolayısıyla bu üniversitelerden edindiğiniz diplomaların da yasal geçerliliği bulunuyor. Hatta Gürcistan, Kazakistan, Azerbaycan gibi ülkelerde bulunan üniversitelerin pek çoğu sizlere Avrupa ülkelerinde de geçerli olan diplomalar veriyor. Bu diplomalar sayesinde, yurtdışında iş bulma olanağınız artıyor.


Uzaktan Eğitim İle Alınan Diplomalar İçin YÖK Denkliğine Başvurulabiliyor mu?

Öncelikle uzaktan eğitim almanız ile örgün eğitim almanız arasında herhangi bir fark olmadığını belirtmek isteriz. Elbette YÖK denkliği bulunan üniversiteler ile de çalışmaktayız. Eğer bu tarz bir talebiniz var ise kayıt işlemi önceli eğitim danışmanlarımıza bildirmeniz gerekecektir. Çünkü YÖK yurtdışında eğitim veren bazı üniversiteleri tanımamaktadır. Tanınan üniversitelerden mezun olduktan sonra, YÖK’ün hazırladığı denklik sınavına girebilir ve diplomanızın devlet tarafından da tanınmasını sağlayabilirsiniz. Ancak turizm bölümü için uzaktan eğitim alanlar, buna gerek duymaksızın özel sektörde çok daha rahat ve dolgun maaşlı işler bulabilmekteler.


Uzaktan Eğitim Programları Türkçe Alınabilir mi?

Yurtdışında Türkçe eğitim veren üniversite bulunmuyor. Tüm üniversiteler kendi dillerinde eğitim vermeyi tercih ediyor. Ancak bunun dışında İngilizce hemen her üniversitede yaygın olarak kullanılıyor. Bunun yanı sıra Almanca, İtalyanca, Fransızca, Gürcüce, Kazakça gibi diller de yurtdışı uzaktan eğitim alarak öğrenebileceğiniz dillerden. Zaten günlük ders programınızın büyük bölümü yabancı dil ağırlıklı olacaktır. Dolayısıyla kısa sürede birden fazla yabancı dile hakim olabileceksiniz. Bu da turizm alanında iyi bir yerde iş bulma imkanlarınızı artıracaktır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1