Bulgarca Üniversite Okumak

Bireysel olarak gelişime önem veren akademik öğretim üyelerini özenle seçen Bulgaristan üniversitelerinde Bulgarca üniversite okumak öğrencilerin yararına olacak bir karar olacaktır. Birebir destek ile öğrencilerin üniversitelere yerleşmesini kolaylaştıran Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığından kaliteli hizmet alarak siz de geleceğinizi garanti altına alabilirsiniz.

Bulgaristan’da Eğitim

Bulgarca Üniversite Okumak Hakkında Merak Edilenler

Yurtdışında Eğitim Rehberi

Bulgaristan, yıllardır Türkiye’den öğrencilere üniversite kapılarını açan en önemli komşumuzdur. Birçok Bulgaristan üniversiteleri mezunu ülkemizde diplomaları ile çalışmaktadır. Özellikle sağlık ve mühendislik alanından birçok mezun veren Bulgaristan bir AB ülkesi olması nedeniyle oldukça kaliteli eğitim olanağı sağlamaktadır.

Yurtdışında üniversite okumak dendiği zaman genel olarak birçok kişinin aklına Almanya, İngiltere, Polonya gibi ülkeler gelir. Ancak yurtdışında üniversite eğitimi için bu ülkelerde eğitimi almak daha maliyetlidir. Bulgaristan gibi hem AB ülkesi olan hem kaliteli bölümleri olan ülkelerde okumak istediğinizi bölümü okumak sizin için büyük avantaj sağlayacaktır. Yurtdışı eğitimi danışmanlığı hizmetleri için ise 29 yıllık tecrübeye sahip Eurostar’ı aramanız mümkündür.

Komşu ülkemiz Bulgaristan ortalama 7 milyonluk bir nüfusa sahiptir. Resmi dili Bulgarcadır. Başkenti Sofya’dır. Bulgarca, İngilizce, Almanca dillerinde eğitim alınabilecek birçok üniversite burada yer almaktadır. Ayrıca Fransızca eğitim alınabilecek ölümler bile burada yer almaktadır. Uluslararası birçok öğrenci komşumuz olan Bulgaristan’da eğitim almaktadır. Böylece öğrencilerimiz uluslararası bir çevreye de sahip olmaktadırlar. Ancak ülkenin Resmi dili Bulgarcadır. Bu sebeple bu dili öğrenmekte fayda vardır. Milliyetçi bir toplumdur ve her yerde kendi dillerini kullanarak iletişim kurmaktadırlar. Yabancı dil konuşan sayısı fazla değildir. Lise diplomanız ile başvuru yapabileceğiniz bir ülkedir. ÖSYM sınavlarına girmeniz şart değildir.


Neden Bulgarca?

Bulgaristan’ın resmi dili olan Bulgarca slav kökenli bir dildir. Krill harfleri ile yazılıp okunmaktadır. Ülkede diğer diller çok fazla konuşulmamaktadır. Sadece gençler İngilizce ya da diğer dilleri bilmektedirler. Burada uzun soluklu bir üniversite eğitimi almak isteyen herkes Bulgarca hazırlık okumayı tercih etmelidir. Böylece ülkede devlet dairelerinden tutun hastanelere kadar her alanda kendi işlerini kendileri hallederler. Ayrıca Bulgarca bilen öğrenciler için diğer dillerden daha fazla bölüm ve üniversite seçme olanağı vardır. Bu dilde okumak eğitim masraflarını da oldukça düşürmektedir. Üniversitelerde Bulgarca eğitimler diğer dillere kadar yıllık harç ücretleri açısından daha uygundur.


Bulgarca Üniversite Eğitimi Tercih Sebepleri

Bulgaristan’da üniversitelerde en yaygın olan ana dilde eğitimdir. Birçok farklı bölüm seçeneği içerisinde İngilizce veya diğer dillerde okunabilecek alanlar sınırlıdır. Ve Bulgaristan’da yaşayan dil olmadığından diğer dillerde iyi bir iletişim kurmak ya da öğrenebilmek daha zor bir süreç yaşamanızı sağlamaktadır. Bulgaristan’da yer alan üniversitelerin ana dilde eğitimleri son derece ekonomik fiyatlıdır. Bu da bir öğrenci için oldukça önemlidir. Yüksek standartlı üniversitelerde Avrupa kalitesinde eğitim almak isteyen öğrenciler için en doğru seçenektir Bulgaristan. Lise diplomanız ile tüm bölümlere kayıt yaptırabilme olanağı mevcuttur. Ayrıca yüksek lisans, doktora gibi olanaklar da mevcuttur. Uluslararası bir diploma sağlamakta olan Bulgaristan üniversitelerinde daha iyi bir eğitim için ve daha geniş kapsamlı araştırmalar yapabilmek için ana dilde eğitim alınmasında fayda vardır.

Üstelik burada staj ve iş olanakları da Bulgarca eğitim almış öğrenciler için diğerlerine göre çok daha fazla olacaktır. Bulgarca üniversitelerden Türkiye’ye yatay geçiş olanağı bulunmaktadır. Not ortalamanızın yüksek olması gerekmektedir. %60 üzeri başarı gösteren; eğitim alacağı bölümde minimum puan şartlarını yerine getiren öğrenciler Türkiye’de ki üniversitelere geçiş yapabileceklerdir. Hem daha rahat bir eğitim süreci geçirmek hem de daha kaliteli bir yaşam için eğitim alınan ülke dilinin mutla öğrenilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Diğer dillerde öğrenim görüyor olsanız bile bu ülkede yaşamsal tüm ihtiyaçlarınız ve sosyal çevreniz açısından burada geçerli olan ana dili öğrenmek zorunda kalmaktasınız.

Görüldüğü üzere Bulgaristan AB üyesi olmasıyla ve kaliteli eğitimiyle tercih edilmesi cazip ülkelerdendir. Ancak bu ülkede İngilizce dilinden ziyade anadil olan Bulgarcayı öğrenmeniz şart olmaktadır. Şartlı kabul sağlanmayan Bulgaristan’da Bulgarca hazırlık eğitimi aldıktan ve dili öğrendikten sonra gelecekteki iş fırsatlarınızın da oldukça geniş olacağı söylenebilir.


Bulgarca Öğrenmek Zor Mu? Ne Kadar Sürede Öğrenirim?

Bulgarca öğrenimi için bir yıllık bir hazırlık eğitimi yeterli olabilmektedir. Avrupa ülkesi olan Bulgaristan’da İngilizce değil Bulgarca iletişim kurmak mümkündür. Halkın büyük bir yüzdesi sadece ana dilde konuşmaktadır. Gençler diğer dilleri de öğrenmektedir fakat bu ülkede farklı bir dilde pratik yapılabilecek ortamlar yeterince oluşmamaktadır.  Ancak Bulgarca açısından durum tam tersidir. Gittiğiniz her yerde her an bu dili konuşmak zorunda kacaksınız.  Ülkenin her yerinde bu dil konuşulduğundan dolayı sizin başka bir dile hakim olmanız fayda sağlamamaktadır.

Dil öğrenmek elbette çaba gerektirmektedir ancak son derece eğlencelidir. Yepyeni bir ülkede yepyeni bir dil eğitimi size bambaşka bir ayrıcalık katacaktır. Ayrıca İngilizce dışında bilinen bir Bulgarca size yepyeni iş fırsatları da sağlayacaktır. Öğrencilik hayatınızda daha rahat iş bulabilir, staj yapabilirsiniz. Bulgaristan ile ticari ilişkileri sürdüren uluslararası firmalarda çalışabilirsiniz. Çeviriler yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. Bir dil bilmek, özellikle de Türkiye’de de işinize yarayacaktır. Türkiye-Bulgaristan arasında ticaret yapan tüm firmaların birbirleriyle olan ikili ilişkilerini yürütebilirsiniz. Siz de Bulgarca öğrenmeyi seçin birçok faydasını görmeye başladığınızı hissedeceksiniz. Kısaca Bulgarca dil yeterliliği elde etmek bu ülkede rahatça okumanız için size avantaj sağlayacaktır.


Bulgarca Tıp Fakültesi Eğitimi

Bulgaristan AB ülkesidir. ÖSYM giriş sınav şartı yoktur. Lise diploması ile başvuru kabul etmektedir. Yalnız tüm AB ülkelerinde olduğu gibi okul kabullerde not ortalaması önem kazanmaktadır. Öğrenciler burada Tıp eğitimi alabilmek için lise not ortalamalarının yüksek olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Lisede sayısal alanda eğitim almış olmaları gerekmektedir. Her yıl kimya ve biyoloji dersleri görmüş olmaları şarttır. Bu derslerin de her birinin yılsonu notları 55 altında olmamalıdır. Ayrıca 55 olması da kabul garantisi anlamına gelmemektedir. Not ortalaması en yüksek olanlar kontenjana dahil edilmektedirler. Diğer öğrenciler için foundation denen bir bilim hazırlık eğitimi yapılmaktadır. Bu hazırlığı başarı ile bitirenler direkt olarak Tıp fakültesine devam edebilmektedirler.

Bulgarca hazırlık, eğer gerekiyorsa bilim hazırlık ve sonrasında 6 yıl olmak üzere tıp eğitimleri 8 yıla çıkmaktadır. ABD’de minimum eğitim sürelerinin 10 yıl olduğunu düşünürsek aslında çok fazla da değil diyebiliriz bu süre için. Bulgaristan’da son derece kaliteli tıp eğitimi veren dünya sıralamasında yer alan bazı üniversiteler vardır. Bu sebeple burada eğitim alan öğrenciler mesleklerinde çok daha başarılı olmaktadırlar. Uluslararası geçerli bir diplomaya sahip olan üniversiteler sayesinde öğrenciler kendi alanlarında en iyiler haline gelmektedirler. Bilimsel laboratuvarları ve uygulama olanakları sayesinde öğrenciler kendilerine mesleki anlamda çok şey katmakta ve tam donanımlı olarak mezun olmaktadırlar.


Bulgarca Üniversite  Diş Hekimliği

Bulgarca hazırlık aldıktan sonra öğrenciler eğer notları düşükse tıp fakültesinde olduğu gibi bilim hazırlığı almakta ve daha sonrasında diş hekimliği fakültesine devam edebilmektedirler. Diş hekimliği özellikle ilk 2 yılında el becerisinin gelişmesini gerektirecek çalışmalar yapılan bir bölümdür. El becerisi olmayan öğrenciler için bu iki yıllık gelişme süreci biraz meşakkatli geçmektedir. Ancak Bulgaristan’da eğitim alan öğrenciler birbirlerinden tecrübeli ve alanlarında bir numara olan akademisyenlerden eğitim aldıklarından süreci daha kolay atlatabilmektedirler. Bulgaristan üniversiteleri tecrübeyi esas alır. Bu sebeple öğrenciler son derece uygulamada başarı gösterirler. Mesleklerini icra aşamasına geldiklerinde de hemen kendiişlerini yapmaya başlayabilirler.

Diş hekimleri ister bir hastane de çalışır isterlerse kendi işlerinin patronu olabilirler. Bu da daha çok gelire sahip olmaları açısından önem taşımaktadır. Hayal ettiğiniz eğitimi Bulgarca eğitim veren devlet üniversitelerinde alarak siz de geleceğin en iyi diş hekimleri arasında yer alabilirsiniz. Sabır gerektiren bu bölümde kaliteli eğitim büyük önem taşımaktadır. Bulgaristan sizlere bu kaliteli eğitim olanaklarını sunmaktadır. Lise diploma notlarınıza bağlı olarak burada eğitim alabilir; geleceğinizi kurtarabilirsiniz. YÖK tarafından kabul edilen bu üniversitelerden mezun olduğunuzda Türkiye’de çalışabilirsiniz. Ayrıca AB diploması olması sebebiyle birçok Avrupa ülkesinde de çalışma, yaşama imkanına sahip olabilirsiniz. Hemen diplomanız ile kayıt işlemlerinizi başlatalım. Sene kaybı yaşamadan bu kaliteli üniversitelerde siz de yer alın.


Bulgarca Eczacılık Eğitimi

Eczacılık sağlık alanlarının en popüler bölümlerinden bir tanesi olarak bilinmekte ve öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. İlaçların dünyasına hükmeden kişiler bu alandan mezun olmaktadırlar. İnsan sağlığı konusunda en iyi hizmeti sağlayan ve bizi iyileştiren ilaçları hayatımıza dahil eden Eczacılık mezunlarına ne kadar da çok şey borçluyuz. Bulgaristan’da eğitim almak son teknoloji ve gelişmelere uygun olan laboratuvarlar sebebiyle son derece avantajlıdır. Bulgaristan üniversiteleri Avrupa Müfredatını uygulamakta ve eğitimi güncel tutmaktadır. Böylece öğrenciler çağın gereklerine uygun şekilde yetişmektedirler. Eczacılık bölümü de YÖK tarafından tanınan üniversitelerde bulunmaktadır. Eğitim dili Bulgarca olan bölümler fiyat olarak uygundur.

Böylece aile bütçelerini sarsmadan devlet üniversitelerinde eğitim almak ve hatta yüksek lisans yapmak mümkündür. Böylece çok daha kaliteli kurumlarda çalışma imkanı elde edilecektir. Büyük ilaç firmaları dil bilen, yüksek lisans yapmış öğrencilere Avrupa’da iş olanakları tanımaktadırlar. Yine Bulgarca eğitim veren üniversitelerden mezun olan öğrenciler ülkemizde de eczane açabilir ya da büyük firmalarda önemli bir kariyer profiline sahip olabilirler. Senin de hayalin eczacılıksa şimdi tam zamanı. Lise diploman ile Bulgarca eğitim veren lisans bölümlerine kayıt yaptır. Eğitimine başlamak için sene kaybı yaşamana gerek kalmasın. İster Sofya Tıp İster Sofya Kliment Ohridski’de eğitim al. İlaç sektöründe ki yöntemlere tam hâkim bir şekilde eğitimini 4650-5000 Euro’dan başlayan fiyatlarla tamamla.


Bulgarca Üniversite İnşaat Mühendisliği

Bulgaristan’da Sofya’da birçok inşaat mühendisliği eğitimi alınabilecek okul yer almaktadır. Bu okullar uygulama ağırlıklı ve kaliteli eğitim vermektedirler. İnşaat mühendisliği eğitimi veren okullar uluslararası mavi diploma vermekte ve ayrıca YÖK tarafından da tanınmaktadırlar. Böylece mezun öğrenciler ister Türkiye’de ister Avrupa’da çalışabilme olanağına sahip olabilirler. Fizik ve matematik konusunda lisede başarılı olmanız gerekmektedir. Ancak ÖSYM sınav şartı bulunmamaktadır. Bulgaristan üniversitelerinde Bulgarca eğitimler daha uygun fiyatlara verilmektedirler. Öğrenciler ortalama 2000-3000 Euro aralığında yıllık harç ücretleri karşılığında bu alanda eğitim alabilirler. Dünyada en çok iş potansiyeline sahip bölümlerden biri de inşaat mühendisliğidir.

Rusya’dan Türki cumhuriyetlere; Arap yarımadasından Avrupa’ya her ülkede iş potansiyeli bulunmaktadır. Bulgaristan Avrupa birliği ülkesidir. Güncel müfredatlar üzerinden eğitim imkanı sağlamakta ve pratiğe de önem vermektedir. Bu sebeple mezun olan öğrenciler sıfır bilgiyle iş hayatına başlamamaktadır. Bu da başarı basamaklarını daha hızlı tırmanmalarına destek olmaktadır. Dil bilen mühendisler için daha yüksek standartlarda maaşlar söz konusu olacaktır. Bu nedenle yurtdışı iş tecrübesi ve dil eğitimi son derece önemlidir. İnşaat mühendisleri arasında yer almak için eğer hazırsan lise diploman ile hemen başvurunu yap ve daha iyi bir geleceğe sahip ol. Sene kaybı yaşamadan, standartların dışına çıkarak yurtdışında yurtdışında üniversiteden eğitim almayı seç; diğer mühendislerden çok daha yüksek bir başarı elde etmeni sağlayacak öğrenime başla.


Bulgarca Üniversite Mimarlık

Mimarlık için üniversite giriş puanları, taban puanlar tavan puanlar derken epeyce bir zaman harcadığını düşünüyor ve yurtdışında kaliteli bir eğitim almak istiyorsan çekinmeden Bulgaristan’da eğitimleri seçebilirsin. Birbirinden başarılı akademisyenlerden mimarlık alanında seni ileriye taşıyacak bir eğitim ile kariyerin için sağlam temeller atabilirsin. Gelecekte de en prestijli meslekler arasında yer alacak Mimarlık eğitimleri ile yeteneğini göster. Şehirler tasarla ve inşa ettir. Daha modern yapılar, akıllı evler, en son teknolojiler hakkında detaylı bilgi sahibi ol ve geleceğin mimarları arasında en iyilerden biri olmak için Bulgaristan’da eğitim almayı tercih et.

Geleceğe en iyi yatırım eğitimdir. Ancak tabi eğitimin ne kadar verimli olacağı önemlidir. Eğitimin verimliliği noktasında %40 üniversite %60 ise sen önemlisin. Her gün her saat kendine bir şeyler katmalı ve kendini geliştirmelisin. Seninle aynı alanda okuyan dünyada kaç kişi varsa ya da dünyada kaç mimar varsa onların arasında ilk 100’e yükselmek ya da ilk 1000 içerisine girmek için gereken emeği ve sabrı gösterebilmek sana daha yüksek standartlarda bir maaş getirecektir. Sadece üniversite diploması asla tek başına işe yaramayacak ve sıradanlaşacaktır. İşte bu nedenle sevdiğin işi seçmende fayda vardır.  Peki, bu emeği sarf etmeye hazır mısın? Öyleyse lise diplomanla gel; seni Avrupa’nın bu güzel ülkesinde ki kaliteli üniversitelere yerleştirelim ve hedefe giden yolda yürümeye başla.


Bulgarca Makine Mühendisliği

Bulgaristan’da birçok üniversitede Bulgarca makine mühendisliği eğitimi almak mümkündür. Fizik ve matematik ders not ortalamalarınızın 55 ve üzerinde olması önemlidir. Yani giriş sınavı yoktur ancak lise not ortalamalarınız önem taşımaktadır. Eğer bizimle irtibata geçer; transkriptinizi gönderirseniz kabul alabileceğiniz okullar hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Bulgarca bir yıl hazırlık eğitimi aldıktan sonra lisans eğitimine geçiş gerçekleşmektedir. AB standartlarında bir eğitim öğrencilere sunulmaktadır. Makine mühendisliği dünyada ki en geçerli meslekler arasında yer almaktadır. Bu bölümden mezun olanlar hem Türkiye’de hem yurtdışında staj ve iş olanaklarına sahiptirler. Aynı zamanda bir alanda uzmanlaşarak daha detaylı çalışmalar yapabilirler.

Dileyen öğrenciler yüksek lisans ve doktora programlarını da tamamlayarak akademik kariyerlerine dev am edebilirler. Böylece daha geniş olanaklara sahip olacaklardır. Makine mühendisliğinde işsiz kalma durumu olmayacaktır. Ancak geniş bir alana hitap ettiğinden bir konu seçilmeli ve uzmanlaşılmalıdır ki daha kurumsal firmalarda daha hızlı bir iş bulma süreci yaşanabilsin. Birkaç dil öğrenilirse ve yurtdışı iş ya da staj olanakları da değerlendirilirse dünyanın birçok ülkesinde yönetici pozisyonlarında çalışabileceklerdir. Yurtdışı eğitim üniversite sınavı şartı aramadığı için önemli bir fırsat sağlamaktadır. Bulgaristan öğrencileri her yıl binlerce öğrencimize kapılarını açmakta ve onları yetiştirmektedir. Siz de daha yüksek standartlarda bir gelecek için bu alanda eğitim alabilir; hayallerinize kavuşabilirsiniz.


Bulgarca Üniversite Elektrik Mühendisliği

Elektrik mühendisliğinde eğitim almak isteyenler Bulgarca üniversiteleri tercih ediyor. Kaliteli eğitimin adresi Bulgaristan üniversiteleri Avrupa standartlarında verdikleri eğitimle öğrencileri geleceğe hazırlıyor. İster Türkiye’de isterseniz Avrupa’nın herhangi bir ülkesinde diplomanızla çalışma şansına sahipsiniz. Bulgarca verilen bu eğitimleri almak için 1 yıl hazırlık öğrenimi mevcuttur. Üniversiteler son derece uygulama ağırlıklı bir eğitim fırsatı sunmakta ve öğrencilere pratik yaptırarak ustalık kazandırmak için çabalamaktadırlar. Elektrik Mühendisliği öğrenciler proje dersleri ile kendilerine bilgi ve pratik anlamda birçok beceri katmakta ve bu okuldan tam donanımlı bir şekilde mezun olarak iş hayatlarına başlamaktadırlar. Siz de daha iyi standartlarda bir işe sahip olmak istiyorsanız yurtdışı eğitim seçeneğini değerlendirin. Bulgaristan’da elektrik mühendisliği için hemen başvurunuzu gerçekleştirin.


Bulgarca Bilgisayar Mühendisliği

Hiçbir zaman işsiz kalmayacağınız ve kendinizi daima geliştireceğiniz; geliştirdikçe daha yüksek standartlarda iş olanaklarına ve gelire sahip olabileceğiniz bir meslek bilgisayar mühendisliği. Hayatımızın her köşesinde yer alan bilgisayarların hayatımızı kolaylaştırdığı yadsınamaz bir gerçek olarak karşımızda durmaktadır. İşte her anımızda parmaklarımızın ucunda bize dünyayı sunan bu araçları yönetecek kişiler sizler olacaksınız. Sizde eğitiminize hemen Bulgaristan üniversitelerinde sınav şartsız olarak başlayın, geleceğin teknolojilerini yönetenlerden biri olun. Dünyanın her yerinde bilgi dünyasına hükmedeceğiniz bir iş sizi bekliyor olacak. Hemen kayıt olun. Geleceğin dünyasında ki yerinizi alın.

Bulgarca Üniversite Okumak
Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1