• Tel: 0212 244 66 00
  • info@yurtdisindaegitim.com.tr

Sofya Ormancılık Teknik Üniversitesi - Eurostar Yurtdışı Eğitim

Ülkenin ilk ve tek orman akademisi ayrıcalığı taşıyan Sofya Ormancılık Teknik üniversitesi doğaya tutkulu ve bu alanda kendini geliştirmek, ekolojik hayatı dengede tutabilmek, yeni alternatifler üretmek arzu edenler için ülkü bir okul. Avrupa’nın bu köklü üniversitesinde okumak için önce Point Yurtdışı Eğitim’in profesyonel danışmanlarıyla görüşüp kayıt yaptırman yeterli… Dilersen okuyacağın yahut okumayı düşündüğün mektep hakkında kısaca bilgi verelim.

1923-1925 yılları içinde Tarla Bitkileri kısmı şekilde açılmış ve bu bölüm için hususi orman yaratılmıştı. Ardından ziraat ve Devlet Emlak Bakanlığı, Bulgaristan’da Ormancılar Derneği’nin de kararları doğrultusunda Orman bölümü açılması için gerekli raporların hazırlanmasıyla uygun komite seçer. 1947 yılında Plovdiv üniversitesi, Orman Bakanlığı’nın katkılarıyla Sofya üniversitesi’nde Orman Fakültesi kurulmaktadır.

1925 yılından bugüne kadar 12000 kadar Avrupa, Asya, Afrika ve Amerika’dan yabancı öğrenci gelmiştir.

Üniversite, nebati kaynakların korunması ve kullanılması için gerekli bilimsel araştırmaları yapan bir merkezdir.

Bir sene süreli Bulgarca ya da ingilizce hazırlık eğitim verilmekte. dil Sertifikası ile öğrenciler hazırlık programlarına kayıt yaptırmadan lisans eğitimlerine başlayabilirler.

Bölümler: Veterinerlik(İngilizce) Ormancılık İktisat Fakültesi, Orman İdaresi Ormancılık, İktisat Ekonomisi ve Orman Ekonomisi Avcılık ve Balıkçılık İktisadi Ekoloji ve Peyzaj Mimarlığı, Ekoloji ve Çevre Korunması.

Kayıt için gerekli evraklar: Diploma, Transkript, Sağlık Raporu ve Laboratuvar sonuçları, Liseden referans belgesi, pasaport, kimlik fotokopisi, ikametgah, 10 adet fotoğraf.

Vize için gerekli evraklar: Taahhütname, vukuatlı nüfus kayıt örneği, uluslararası doğum belgesi, okul belgesi, konaklama belgesi, kimlik fotokopisi, pasaport.

Hazırlık (Bulgarca) 1800€ Lisans: 3500€

Lisans(İngilizce): 2500€ Veterinerlik lisans: 4500€

Teminat: Eğitiminiz boyunca yapacağınız masraflarınızı karşılayabileceğinize dair banka cüzdanıyla göstereceğiniz 2000-3000€ teminat ücreti… Konsolosluk değiştirebilir ücreti.

Konaklama ücreti: 50-200€ aylık.

Oturum ücreti: 250€

Vize: 100€ konsolosluk değiştirebilir ücreti.

Karayolu: 60-70 TL

Karar vermek için zaman önemli…

Hızlı düşün…

Ve hemen geleceğine bir adım daha yaklaş…

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!