• Tel: 0212 244 66 00
  • info@yurtdisindaegitim.com.tr

Plovdiv Ziraat ve Tarım Üniversitesi - Eurostar Yurtdışı Eğitim

Bulgaristan’ın en prestijli okullarından bir tanesi olan Plovdiv ziraat ve ziraat üniversitesi’nde öğrenci olmak için tek yapman gereken kararlı olmak ve bölümünü seçmek…

Bulgaristan’da tarım eğitimi Tarla Bitkileri Fakültesinin açılmasıyla beraber Sofya’da 1921 yılında başlamıştır. 4 Ağustos 1945 de iki fakülte açıldı. Tıbbi ve Tarla Bitkileri ve orman fakültesi. 1950 yılında ise müstakil tarım yüksek enstitüsü olarak oluşumuna devam etti.

Kasım 2000’de başarılı akreditasyonun ardından tarım Yüksek Enstitüsü tarım üniversitesi tekrardan yapılandırıldı. 219 muallim, 106 profesör ve doçent bulunur. 2013 yılında üniversite akredite edilmiş ve 2019 yılına kadar geçerlidir.

4 fakültesi bulunmaktadır. Tarla bitkileri, Bahçe Bitkileri şarap fakültesi, bitki Koruma kısmı ve Agroecology (Tarımsal Ekoloji), iktisat Fakültesi.

30.000 den çok öğrenci mühendis, agronom ve ekonomist şekilde mezun olmuştur. 76 ülkeden 3000 den çok yabancı talebe bulunmaktadır. Eğitim sistemi Avrupa sistemiyle uyumludur.

Okulun misyonu; Avrupa ve uluslararası alanda işgücü piyasalarında rekabeti sağlamak.

Araştırma odaklı eğitim.

Ziraat sektöründe politika ve strateji oluşturma yeteneğine sahip kişilikler kazandırma.

Bölümler:

Tarım Ekolojisi ve tarımsal ekosistemlerin ve nüfusun korunması.

Ziraat Kimya ve Toprak Bilimi

Botanik ve ziraat Meteoroloji

Bulgar Dili

Genetik ve Seçim

Bahçıvanlık

Ekoloji ve etraf Koruma

Entomoloji

Hayvan Bilimi

Tarım ve Herbology

İktisat

Bağcılık

Matematik ve Bilgisayar Bilimleri ve Fizik

Islah ve Jeodezi

Yönetim ve Pazarlama

Makinalaşma

Mikrobiyoloji ve etraf biyoteknolojisi

Genel Kimya

Meyve yetiştirme bilimi

Ekin

Bölgesel Kalkınma

Muhasebe, finans ve istatistik

Turizm

Nebat Fizyolojisi ve Biyokimya

Fiziksel Kültür

Nebat patolojisi

Yabancı Diller

Pazarlama

İktisat(ingilizce)

Ziraat Mühendisliği

Hazırlık: 2500€ Lisans: 2500€

Teminat: Eğitiminiz boyunca yapacağınız masraflarınızı karşılayabileceğinize dair banka cüzdanıyla göstereceğiniz 2000-3000€ teminat ücreti… Konsolosluk değiştirebilir ücreti.

Konaklama ücreti: 50-200€

Celse ücreti: 250€

Vize: 100€ konsolosluk değiştirebilir ücreti.

Karayolu: 60-70TL

Kayıt için gerekli belgeler: Diploma, transkript, sağlık raporu ve laboratuar sonuçları., liseden referans belgesi, pasaport, kimlik fotokopisi, ikametgah, 10 fotoğraf.

Vize için lüzumlu evraklar: Taahhütname, vukuatlı nüfus kayıt örneği, uluslararası doğum belgesi, mektep kabul belgesi, konaklama belgesi, kimlik fotokopisi, pasaport.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!