Bulgaristan'da Hukuk Eğitimi

Bulgaristan’da eğitim almak istiyorsanız hemen Eurostar yurt dışı eğitim danışmanları ile iletişime geçin. Öss şartı olmadan Bulgaristan üniversiteleri sizleri bekliyor. Dilediğiniz alanda lisans eğitimi almak ve hayallerinizi süsleyen bir bölümden mezun olmak için artık beklemenize gerek kalmadı.

Bulgaristan’da Eğitim

Bulgaristan’da Hukuk Eğitimi

Hayalleriniz, hedefleriniz artık sizlere çok yakın. Yurt dışında okumak birçok insanın isteği olmakla birlikte düşlerini süsleyen bir hedef olmuş durumda. Yüksek Öğretim Kurumu’nun kabul etmiş olduğu üniversiteler ile birlikte o deneyimi sizlerde yaşayabilir ve farklı kültürlere kapınızı aralayabilirsiniz.

Yurt dışında lisans eğitimini tanımış kişiler, ülkemizde daha fazla rağbet görmekle birlikte piyasada yeri daha iyi olmakta. Bu sebepten ötürü bu fırsat kesinlikle kaçırmak istemeyeceğiniz, hayatınızın dönüm noktası olacak fırsatlar arasında yer alabilir.


Bulgaristan’da Hukuk Eğitim Süresi – Kaç Yıl?

Günümüz şartlarında Avrupa ülkelerinin hemen hemen hepsinde Hukuk eğitimi aynıdır. Ülkemizde 4 yıl olmakta olan bu eğitim, Bulgaristan’da dil seviyenizin yeterli olması durumunda aynı şekilde devam etmektedir. Eğer dil seviyeniz yeterli değil ise 1 yıl hazırlık eğitiminin ardından bölümünüze geçebilir ve hayallerinize bir adım daha yaklaşmış olursunuz.


Bulgaristan’da Hukuk Eğitimi YÖK Denkliği Var Mı?

YÖK denklik konusunda bazen sorunlar çıkartabilmekte. Bu konuda sorunlar yaşamamak için öncelikle YÖK’te çalışan yetkililer ile iletişim kurmanız gerekmekte. Bu yalnızca Bulgaristan değil tüm Avrupa ülkelerinde geçerli olan bir durumdur. Yapmanız gereken tek şey YÖK’e dilekçe vererek gitmek istediğiniz üniversitenin ülkemizde denkliğinin olup olmadığını öğrenmek ve denklik alabilmek için nelere ihtiyacınızı sormak olacaktır.


Bulgaristan’da Hukuk YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Denklik sınavı, ülkemizde mesleğinize devam edebilmek için gerekli olan sınav olarak kabul edilmektedir. YÖK tarafından belirlenmiş üniversiteler için farklı denklik sınavları bulunmaktadır. Bu sınavlara girerek seviye tespiti yapılmaktadır ve ülke şartlarına uygunluğunuz test edilmektedir. Bu aşamayı sorunsuz olarak atlatmanız durumunda kendi ülkenizde mesleğinizi icra edebilirsiniz.


Bulgaristan’da Hukuk Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Bulgaristan’da hukuk bölümü okuyup Türkiye’de çalışabilirsiniz. Tatil dönemleri en uygun dönemlerdir. Bu durum tamamen sizlerin yeterliliğine kalmış bir durum olarak kabul edilebilir. YÖK’ün yıllık olarak düzenlemiş olduğu denklik sınavında başarılı olmanız durumunda Türkiye’de mesleğinizi gerçekleştirebilir ve hakimlik, savcılık gibi mertebelere yükselebilirsiniz. Tamamen sizlerin yeteneklerine bağlı olarak gerçekleşecek bu durumda mesleki yeterliliğinizin yanında genel kültür açısından da yeterli olmanız gerekebilir.


Bulgaristan’da Hukuk Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nedir?

İlk önce dil konusunda yeterliliğiniz olup olmadığı çok önemli bir faktör olarak görülebilir. Sebebi ise dilde yeterli olmayan öğrenciler Bulgarca hazırlık okumaktalar. Hazırlık okumanız durumunda 3000 – 3300 Euro’yu gözden çıkarmanız gerekebilir. Bunun haricinde Bulgaristan’da Hukuk Eğitimi yıllık ve bursunuzdan bağımsız olarak 4500 Euro’dan başlamaktadır.


Bulgaristan’da Hukuk Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Üniversitelerin kontenjanında yer olması durumunda bu durum mümkün olabilir. Lakin her isteyeninde gidemeyeceğini göz ardı etmemek gerekmekte. Gerekli yeterliliklerin olması durumunda üniversitenin sizi kontenjan sırasına koyması durumunda sınavsız olarak Bulgaristan’da hukuk okuyabilirsiniz. Bu faktörlerin arasında Lise diploma puanı, disiplin notunuz gibi etmenler bulunmaktadır.


Bulgaristan’da Hukuk Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Bulgaristan’da bulunan tüm üniversitelerin toplamında hukuk okuyan Türk öğrencilerin sayısı sürekli artış durumundadır. Her geçen yıl bu sayı giderek artmakta.


Bulgaristan’da Hukuk Okumanın Avantajları?

Öncelikle farklı ülkenin kanunlarını öğrenmek sizleri bir adım ileri atacak faktördür. Ne kadar küçük bir detay gibi görünse de oldukça önemlidir. Ayrıca resmi dili farklı olan bir ülkede okuduğunuz için ikinci bir dile sahip olacaksınız. Aksi takdirde mezun olmanız mümkün olmayacaktır. Bulgaristan ile ülkemizin hukuki işlemlerinin benzer olması sizleri zorlanmadan mesleğinizi yürütmeye adapte edecek bir durum olarak kabul edilebilir. Bu sebepten ötürü Bulgaristan’da Hukuk okumak sizlere oldukça katkılı olacaktır.


Bulgaristan’da Hukuk Bitiren Mezunlarınız Var mı?

Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığı firmamız aracılığı ile yalnızca Bulgaristan’da değil birçok Avrupa ülkesinde hukuk mezunlarımız bulunmaktadır. Dileyenler kariyerlerini okullarını okudukları ülkede devam ettirmekteler, dileyenler ise ülkemize dönüp mesleğini burada sürdürmekteler. Okullarının bulunduğu ülkede kalmak isteyen öğrencilerimiz için ayrıca çalışmalarımız olmakla birlikte işlerini icra etmeleri konusunda yardımcı olmaktayız.


Bulgaristan’da Hukuk Eğitimi Bursları – Burslu veya Ücretsiz Hukuk Fakültesinde Okuyabilir Miyim?

Üniversiteler her sene farklı bir kampanya izlemekle beraber almış olduğunuz üniversite puanına göre burs sağlayan üniversiteler bulunmaktadır. Bunlar tamamen üniversitenin almış olduğu senato kararları ile açıklanır ve her yıl farklı bir sonuca varılır. Ancak genellikle başarılı bir puan almanız durumunda burslu veya ücretsiz olarak Bulgaristan’da okuyabilirsiniz.


Bulgaristan’da Hukuk Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Bulgaristan’da hukuk okuyan insanlar ülkemizde çalışırken oldukça rahat etmekteler. Sebebi ise Bulgaristan ile Türkiye’nin benzer olan hukuki kurallarıdır. Ülkemizde görevinizi yerine getirmek için bazı sorunları da aşmanız gerekecektir. YÖK’ün düzenlemiş olduğu denklik sınavında yeterli başarıya ulaşmanız durumunda ülkemizde çalışabilirsiniz.


Bulgaristan’da Hukuk Okuma Şartları

Bulgaristan devlet üniversitelerinden bazıları sınavsız öğrenci alırken, bazıları ise sınava tabi tutmaktadır. Bulgaristan’da sınavsız öğrenci olan üniversiteleri Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığı firmamız aracılığı ile öğrenebilirsiniz.


Bulgaristan’da Hukuk Eğitimi Taban Puanları

Bulgaristan’da hukuk okumak isteyen vatandaşlarımız sınavsız olarak yerleşmeler yapabilir. Bu sebepten ötürü taban puanlarının pek önemsiz olduğunu kabul edebiliriz. Lise diplomanız ile hayalinizde ki üniversiteye kabul edilebilme durumunuz bile mevcuttur.


Bulgaristan’da Hukuk Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

İlk önce ülkemizde yapılan üniversite sınavına girmiş olmak ve ÖSYM’nin belirlemiş olduğu barajı geçmek gerekmektedir. Bu koşul sağlandıktan sonra sorumlu olduğu derslerin %45’inde başarı sağlamışsa yatay geçiş yapabilmek için tüm koşullar sağlanmış olmaktadır. Türkiye’de seçmiş olduğunuz üniversitelerin hangisinin kontenjanı boş ise o üniversiteye yerleşebilirsiniz.


Bulgaristan’da Hukuk Okumak için Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığımız ile iletişime geçerek aklınızda ki tüm sorulara cevap bulabilirsiniz. Yalnızca Bulgaristan değil, tüm ülkeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.


Bulgaristan’da Hukuk Okumak İstiyorum

Bulgaristan’da hukuk okumak isteyen vatandaşlarımız için küçük çaplı önerilerimiz olacaktır. Farklı bir ülkenin anayasası, kanunları ve hukuki sürecini kavrayabilmek sizler için zor olabilir. Fakat Bulgaristan ile Türkiye arasında benzerliklerin bulunmasından ötürü fazla zorluk çekmeyeceksiniz. Yurt dışında okul okumak sizlere ekstra dil kazandıracağı gibi işinizde oldukça faydalı olacaktır.


Bulgaristan’da Tıp Okumanın Maliyeti Kaç Para, Mantıklı mı?

Yalnızca Bulgaristan değil yurt dışında okul okumak oldukça mantıklı bir hareket olarak görebilir. Edineceğiniz kültür, dil ve yeni hayatlar kesinlikle ödemiş olduğunuz paranın hakkını sonuna kadar verecektir.


Bulgaristan’da Hukuk Okumak Mantıklı Mı?

Mantık çerçevesinden bakılacak olunursa farklı bir ülkede okul okumak oldukça mantıklı bir hareket olarak görülebilir. Hatta sınavsız üniversite giriş imkanı sayesinde hayallerinize yaklaştığınızın farkına vardığınızda mantık ikinci plan olarak kalacaktır.


Bulgaristan’da Tıp Okumak Zor Mu?

Dil öğrenmeniz durumunda hiçbir şekilde zorluk çekmeyeceğinizin garantisini verebiliriz. Ülkelerin hukuki benzerlikleri sebebiyle oldukça kolay bir şekilde okulunuzdan mezun olabilirsiniz.


Bulgaristan’da Türkçe Hukuk Eğitimi Veren Üniversitelerin Hukuk Fakülteleri Var Mı?

Bulgaristan’da böyle bir durum söz konusu değil. Devlet üniversitelerinde Bulgarca ve İngilizce, çeşitli özel üniversitelerinde Almanca ve Fransızca eğitim olanakları bulabilirken şuana kadar Türkçe Hukuk eğitimi şuanda bulunmamaktadır. Bu durum hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığımız ile iletişime geçebilirsiniz.


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.    whatsapp1