• Tel: 0212 244 66 00
  • info@yurtdisindaegitim.com.tr

Sofya Yeni Bulgaristan Üniversite - Eurostar Yurtdışı Eğitim

Bulgaristan’ın en yeni üniversitelerinden birisi olan Sofya Yeni Bulgaristan üniversitesi kaliteli, modern eğitim anlayışıyla potansiyeli modern iş hayatına hazır sorumluluk sahibi kişiler yetiştirmeye devam ediyor.

Sen de bu mükemmel okulda eğitim hayatına başlamak istemez misin?

Evvela üniversiteyi kısaca tanıyalım..

Sofya Yeni Bulgar üniversitesi Prof.Bogdan Bogdanov bazı bilim adamları, araştırmacılar ve girişimcilerin organizasyonu sonucunda 18 Eylül 1991 yılında kurulmuştur. 2006 yılında Değerlendirme ve Akreditasyon ulusal Ajansı yönünden akreditasyon aldı. mektep konusu için 2014 yılında ünlü yönetmen Atanas Kiriakov “ümit Adası” isimli belgesel yaptı.

Okulda kütüphane, yayınevi ve öğrencilerin sosyal aktevitelerini gerçekleştirebilecekleri spor alanları, cateringler, cafeler, bahçeler mevcuttur. okul, öğrencilerin ruhsal gelişimini olumlu yönde etkileyecek şekilde bilgi ve profesyonel uzmanlık eğitimiyle sağlamayı amaçlamıştır.

12000 den çok öğrencisi bulunmaktadır. Eğitim felsefesine dayanan liberal eğitim fikrine sahip bir okuldur. öğrenme odaklı, girişimci ve kendi gelişiminden sorumlu kişiler yetiştirmek amacındadır.

Üniversitenin Slug Tiyatrosu olarak da adlandırılan bir tiyatro salonu bulunur. Salonda tiyatro, sinema, konser, konferanslar, tartışmalar vb aktiviteler yapılmaktadır. 120 koltuktan oluşmakta olup, aydınlatma, ses ve multimedya sistemi ve filmlerin taranmasını verici Dolby Surround sistemiyle donatılmıştır. Kablolu ve kablosuz interneti ve klima bulunmaktadır.

Eğitim dili Bulgarca ve ingilizcedir bazı bölümler Fransızcadır. Bir sene süreli Bulgarca ve ya ingilizce hazırlık eğitimi verilmekte. lisan sertifikası ile öğrenciler hazırlık programlarına kayıt yaptırmadan lisans eğitimlerine başlayabilirler.

Hazırlık: 2700€ Lisans: 2700€

Teminat: Eğitiminiz boyunca yapacağınız masraflarınızı karşılayabileceğinize dair banka cüzdanıyla göstereceğiniz 2000-3000€ teminat ücreti… Konsolosluk değiştirebilir ücreti.

Konaklama ücreti: 50-200€ aylık

Oturum ücreti: 250€

Vize: 100€ konsolosluk değiştirebilir ücreti

Karayolu: 60-70TL
Bölümler: Hat teknolojileri(İngilizce), Kamu Yönetimi (İngilizce), Uluslararası ilişkiler(Fransızca), Otel ve Lokanta işletmesi(Fransızca), Siyaset Bilimleri (Fransızca), Roman Dilleri Bilimi(Fransızca ve İtalyanca), Medya Bilgisayar Teknolojileri Telekomünikasyon, Kültür ve Sanat, Dizayn, Arkeoloji Ekonomi, Fen Bilimleri, Psikoloji, haberleşme, sosyoloji, hukuk, felsefe, ekonomi, tiyatro, turizm.

Kayıt için gerekli evraklar: Diploma, Transkript, Sağlık Raporu ve laboratuar sonuçları, liseden referans belgesi, pasaport, kimlik fotokopisi, ikametgah, 10 adet fotoğraf

Vize için gerekli evraklar: Taahhütname, vukuatlı nüfus kayıt örneği, uluslararası doğum belgesi, okul kabul belgesi, konaklama belgesi, kimlik fotokopisi, pasaport.

Point Yurtdışı Eğitim’in uzman danışmanları doğrultusunda kararını verebilir ve kaydını yaptırarak bu nitelikli okulun nitelikli öğrencisi olabilirsin.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!