• Tel: 0212 244 66 00
  • info@yurtdisindaegitim.com.tr

Plovdiv Tıp Üniversitesi - Eurostar Yurtdışı Eğitim

Bulgaristan’ın azami tıp okullarından birisi olan Plovdiv Tıp üniversitesi’nde okumak ve Avrupa’nın bütün ülkelerinde geçerli olan uluslararası diplomaya sahip olmak istemez misin?

Önce Plovdiv Tıp üniversitesi kuruluşundan günümüze kadar hangi uygulamalardan geçmiş kısaca bir göz atalım.

1945 yılında kurulmuştur. 1950 yılında Rus bilim adamı ıvan Petroviç Pavlov okulun adını Tıp Akademisi olarak değiştirmiştir. 1972 yılında Sofya ve Varna Tıp Fakültesi’de Plovdiv Tıp üniversitesine katılmıştır. 1990 yılında müstakil bir fakülte olmuştur. 1974 yılında Diş Fakültesi kuruldu ve 22 şubat 2002 yılında Plovdiv Tıp üniversitesi adını almıştır.

Tıp ve sıhhat konusunda bilimsel ve tıbbi faaliyetlerin daha iyi bir hale gelmesi için uzman eğitim sağlayan devlet üniversitesidir.

Üniversitede öğrencilerin aktivitelerini sağlayacakları olanaklar mevcut olmakla birlikte, eğitimlerini uygulayabilecekleri uygar, teknolojik bilimsel laboratuarlar bulunmaktadır.

Bir yıl süreli Bulgarca ve ingilizce hazırlık eğitimi verilir. lisan Sertifikası ile öğrenciler hazırlık programlarına kayıt yaptırmadan eğitimlerine başlayabilirler.

Kayıt için gerekli evraklar: Diploma, transkript, sağlık raporu, laboratuar sonuçları, liseden referans belgesi, pasaport, kimlik fotokopisi, ikametgah, 10 tane fotoğraf.

Vize için gerekli evraklar: Taahhütname, vukuatlı nüfus kayıt örneği, uluslararası doğum belgesi, mektep kabul belgesi, konaklama belgesi, kimlik fotokopisi, pasaport.

Teminat: Eğitiminiz boyunca yapacağınız masraflarınızı karşılayabileceğinize dair banka cüzdanıyla göstereceğiniz 2000-3000€ teminat ücreti… Konsolosluk değiştirebilir ücreti.

Konaklama ücreti: 50-200€

Oturum ücreti: 250€

Vize: 100€ konsolosluk değiştirebilir ücreti.

Bölümler:

Tıp: ingilizce-altı yıllık eğitim (10 sömestre ve 12 aylık klinik beceri eğitim.

Diş hekimliği: ingilizce- 5-9 yıllık eğitim (on sömestre ve 9 aylık klinik beceri eğitimi)

Eczacılık: 5 yıllık eğitim (9 sömestre ve 6 aylık klinik beceri eğitimi)

Hemşirelik: 4 yıllık eğitim (altı sömestre ve 9 aylık kolay uygulama)

Ebelik:4 yıllık eğitim (altı sömestre ve 9 aylık uygulama)

sıhhat Yöneticiliği: 5 yıllık eğitim.

Kararını verdiysen tam bana göre bir mektep diyorsan… Bulgaristan’ın en fazla okullarıyla anlaşmalı olan Point Yurtdışı Eğitim’e uğrayıp kaydınızı yaptırıp mektep hayatınıza ilk adımı atabilirsiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!