Varna Teknik Üniversitesi

Kriterlerinize uygun üniversite arayan biri olarak sınavsız istediğiniz bölüme yerleşemiyorsanız Varna Teknik üniversitesi tam size göre. Ülkemize yakın mesafede yök denkliği olan üniversitede lisans eğitimi almak için hızlı bir şekilde karar vererek kaydınızı hemen yaptırın.

Bulgaristan'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Yurtdışında Eğitim Kılavuzu

  Varna Teknik Üniversitesi Videolar

  Yurtdışı eğitim olanaklarını araştıran öğrenciler için Bulgaristan’ın Varna şehrinde bulunan harika bir üniversite seçeneğini sizlere tavsiye edeceğiz. Varna Teknik Üniversitesi eğitiminiz boyunca sizlere kucak açacak, mükemmel fırsatlar sunacak bir eğitim kurumudur.

  İlk kez Makine ve elektrik Mühendisliği Yüksek Enstitüsü adıyla 1962 yılında kurulmuş olan Varna Teknik Üniversitesi 1995 yılında bu ismi almıştır. Özellikle üniversitede hayallerinizi süsleyen bölümlerde eğitim yapma olanağına sahip olabilirsiniz. Ayrıca çok talep gören Elektrik mühendisliği, makine mühendisliği ve teknolojileri, bilgi işlem ve otomasyon, gemi inşa, gemi onarım, deniz bilimleri ve ekoloji alanlarında mühendislik eğitimi alabilirsiniz. Mühendislik alanında kariyer yapmak isteyen Türk öğrencilerimizin bu bölümleri ısrarla değerlendirmesini öneriyoruz.

  Varna Teknik Üniversitesi Sınavsız Eğitim Olanağı Sunmaktadır

  Varna Teknik Üniversitesi bölümlerinde özellikle okumak isteyen Türk öğrenciler için üniversite sınavına girme koşulu aranmamaktadır. Ayrıca öğrencilerin bu fırsatı kaçırmaması gerekir. Eğitiminize sınav stresi olmadan başlayabilirsiniz. Bu üniversitede eğitim yaşamına devam etmek isteyenler için sadece lise diploması şartı aranmaktadır.

  Dolayısı ile Varna Teknik Üniversitesi bölümlerine kaydınızı yaptırmak için sadece matematik ve fizik dersleri için 3 ders notu ortalamanızın olması yeterli. Üstelik üniversitenin İngilizce eğitim veren bölümlerinde okumayı tercih ederseniz not ortalamanızın biraz daha yüksek olması gerekecektir. Özellikle Varna Teknik Üniversitesi bünyesindeki fakülteler ve yüksekokul bölümlerinde eğitim dili İngilizce ve Bulgarca olarak belirlenmiştir. Üniversitenin ayrıca YÖK denkliği de vardır. Meslek Yüksekokulunu ülkesinde bitiren Türk öğrenciler için Varna Teknik Üniversitesi hazırlık sınıfını okuduktan sonra lisans eğitiminizi tamamlamanız için bölümlerde doğrudan üçüncü sınıfa kayıt hakkı vermektedir.

  Hazırlık bölümündeki eğitimde İngilizce ve Bulgarca bölümlerde 2 dönem hazırlık okuduktan sonra Bulgaristan Eğitim ve Bilim Bakanlığınca onaylı dil sertifikası almaya hak kazanırsınız. Sertifikanızı alınca eğitim almak istediğiniz bölümlere kesin kaydınızı yaptırabilirsiniz. Yabancı dil öğrenerek eğitiminize başlamak bir adım önde başlama demektir.

  Özellikle Varna Teknik Üniversitesi bölümlerinde eğitim veren akademik kadroda 13 profesör, 140 doçent yanında 201 asistan yer almaktadır. Üniversitede yabancı uyruklu öğrenciler Avrupa standartlarında eğitim alma olanağına sahip olurlar. Ayrıca öğrencilerin beden eğitimi ve spor alanındaki faaliyetlere katılması için teşvik edici etkinlikler düzenlenmektedir. Üniversite akademik kadrosu ile başka üniversiteler ile kıyaslanmayacak şekilde avantaj sağlamaktadır.

  Varna Teknik Üniversitesi Yurt Olanakları

  Varna Teknik Üniversitesi eğitim almak isteyen yabancı uyruklu öğrencilere üniversite yerleşkesine yakın olan yurtlarda harika bir doğa manzarası eşliğinde şehirdeki en güzel bölgede konaklama olanağı sunulmaktadır. Özellikle yurtların bulunduğu bölge güzel vakit geçirebileceğiniz harika bir konumda bulunmaktadır. Öğrenci yurtlarının bünyesinde öğrencilerin yararlanacağı uygun fiyatların olduğu yemekhane hizmeti de verilmektedir. Yurt odaları rahat edebileceğiniz şekilde 2-3 kişilik olarak düzenlenmiştir. Üstelik odaların her birinde ihtiyaçlarınız için banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Ayrıca odalarda güzel zaman geçirmenize, derslerinizdeki araştırmalarınızı yapmaya yardımcı olacak internet hizmeti de verilmektedir. Yurtlarda aylık oda kiraları ise cep yakmayan seviyede sadece 50-70 Euro seviyesindedir.

  Varna Teknik Üniversitesi Eğitim Ücretleri

  Özellikle Varna Üniversitesi uygun eğitim ücretleri ile Türk öğrencilerin gözdesi haline gelmiştir. Varna Teknik Üniversitesi üniversite Bulgarca ve İngilizce hazırlık bölümlerinde eğitim ücretleri 2.500 Euro, Bulgarca ve İngilizce lisans ve yüksek lisans bölümlerinde ise 3000 Euro olarak belirlenmiştir.

  Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezimizde başvuran Türk öğrencilerimiz için cazip yurtdışı eğitim olanakları sunmaya gayret ediyoruz. Varna Teknik Üniversitesi bu olanaklar arasında kaçırmamanızı istediğimiz mükemmel avantajları olan üniversitelerimiz arasında. Cazip fiyat seçenekleri, kaliteli üst düzey eğitim sistemi ile öğrencilerimize önerdiğimiz üniversitelerden sadece birisi. Varna şehrinin güzellikleri ile bütünleşen bu üniversitede hayal ettiğiniz gibi bir eğitim alabilirsiniz.

  Bulgaristan’ın en eski ve köklü üniversiteleri arasında yer alan Varna Teknik Üniversitesi verdiği kaliteli eğitim ile dikkat çekmektedir. Bu anlamda mezun verdiği öğrencilerin kariyerleri oldukçaiyi seviye yerlere gelmiştir. Bunu bilen kişiler için bu üniversitede okumak en büyük istek haline gelmektedir. Sınav ve puan şartı olmaması da en önemli olan avantajlar arasındadır. Sene kaybı olmadan stressiz birşekilde üniversite öğrencisi olunması yüzleri güldüren bir durumdur. Ayrıca üniversiteden alınan diploma ile istenilen yerde işe girilip sorun yaşamadan çalışılabilir. Diploma geçerliliği konusunda nedişe edecek durum söz konusu bile olamaz. Derslere kendi alanlarında uzman olan akademisyenler girmektedir. Öğrencilerin en iyi eğitimi almaları adına ellerinden gelen özveriyi gösterirler. Sadece teorik değil aynı zamanda öğrenilen bilgileri uygulayan bir okul olması nedeni ile başarı oldukça yüksek olmaktadır.

  Üniversitenin öğrencilere sağladığı ayrıcalıklar

  Varna Üniversitesi imkan ve olanakları sınırsız diyebileceğimiz şekildedir. Varna Teknik Üniversitesi öğrencilerin gelişimi için her şeyi yaparlar. Her türlü yeniliği yakından takp ederek bünyelerine teknik cihaz ve ekipmanı dahil ederler. Böylece dersler çok daha verimli ve pratik geçer. Düzenledikleri seminer ve konferanslar da öğrencilerin bakış açılarındagelişmelere neden olmaktadır. Bu seminerlerde önemli isimler mesleki ya da hayata dair anlatımlar yaparak öğrencilere büyük katkı sağlarlar. Dersler dışında sosyalleşerek eğlenmelerini sağlayan spor merkezleri,müzik kulüpleri gibi aktivite merkezleri bulunuyor. Bu motivasyonu da olumlu anlamda artıran ve yeni arkadaşlıklar edinmede yardımcı olan bir durumdur. Ayrıca hafta sonlarını geziler düenleyip, ülkenin güzelliklerini keşfetmek için hazır bulunan bir gruplar bulunmaktadır. Ülkede tarihi ve doğal güzellikler son derece fazladır.

  Varna Teknik Üniversitesi ülke yaşam olarak da renkli ve eğlencelidir. Türkiye ile yakn olması Türk vatandaşlarının da ülkede sayıca fala olmasına neden olmaktadır. Hatta ç sayıda yatırımcı bu ülkeyi tercih etmektedir. Ülkede alışveriş imkanını sunan esnaf, avm ve pazarlar bulunuyor. Gıda için uygun fiyatlı ve taze olması açısından pazarlar tercih ediliyor. Bölge halkı da buralardan alışveriş yapmaktadır. Dışarıda yemek yeme ihityacı ya da kahve içmek için farklımekanlar bulunuyor. Buralarda arkadaşlarınız ile vakit geçiripaynı zamanda ihtiyaçlarınızı dagörebilirsiniz. Mekanların çoğunda sınırsız internet uygulaması yer alır.

  Varna Üniversitesi öğrenciler konaklama konusunda kiralık evleri tercih ediyor. Kiralar uygun ve aynız zamanda bölgeler arasında ufak farklar edebiliyor. Bu anlamda hem bölgeye hakim olmaları açısından Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firma yetkililerinden bilgi alabilrsiniz.sizi en doğru şekilde yönlendirerek, istediğiniz sorulara cevap vereceklerdir. Ülkede ulaşım konusuda asla sorun olacak olaylar olmaz. şehir içinde her merkezi noktaya ulaşım minibüs ve otobüsler ile sağlanmaktadır. Ülkeye giriş yapmak isteyen kişiler de zaman kaybettrimeyen ve aynı zamanda zahmet çektirmeyen hava yolunu tercih edebilirler. Bu şekilde çok daha rahat bir yolculuk süreci geçirmiş olursunuz.

  #varnatekniküniversitesi #varnaüniversiteleri #


  Galeri

  Varna Teknik Üniversitesi
  Puanla
  [OY: 1 Ortalama: 5]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1