Sofya Kimya Teknolojileri ve Metalürji Üniversitesi

Kimya teknolojileri ve metalurji bölümlerinden birinde profesyonel eğitim almak ve teknik mesleki eğitiminiz için Bulgaristan’da en iyi üniversitede lisans okumak istiyorsanız Sofya Kimya Teknolojileri ve Metalürji Üniversitesi’ni tercih edebilirsiniz.

Bulgaristan'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Yurtdışında Eğitim Rehberi

  Sizlere eğitiminizi en güzel koşullarda tamamlayabileceğiniz, kaliteli ve üst düzeyde eğitim olanağına sahip olabileceğiniz, Sofya Kimya Teknolojileri ve Metalürji Üniversitesi sınav kaygısı olmadan yerleşebileceğiniz, mühendislik hayallerinizin gerçeğe dönüşebileceği uluslararası alanda adını duyurmuş bir üniversite tanıtımımız olacak. Ülkenize yakın bir yerde, ailenizle aranızda mesafeler olmadan okuma fırsatı elde edebilirsiniz.

  Tanıtımını yapacağımız Sofya Kimya Teknolojileri ve Metalürji Üniversitesi Bulgaristan’da bilimsel araştırmalar merkezi olarak eğitim veren tek yüksekokuldur. Kimya Teknolojileri ve Metalürji Üniversitesi başarılı çalışmalarıyla dünya çapında adını duyurmuş olduğundan pek çok ülkeden öğrencilerin eğitim almak için tercih ettiği üniversitelerin arasına girmiştir. Ülkede kozmetik ürünler, biyolojik ürünler, metalürji alanında, deri, tekstil alanlarına iyi eğitim almış mühendisleri yetiştiren bir eğitim kurumudur.

  Öğrencilerimiz teorik ve pratik olarak en üst kalitede hazırlanarak bu alanlara yönlendirilir. Kuruluşundan bu yana çok sayıda bilim insanı yetiştirerek kimya teknolojileri ve metalürji alanına önemli katkılar yapmış olan üniversitemiz hakkında danışmanlarımızdan birebir bilgi alabilirsiniz.

  Sofya Kimya Teknolojileri ve Metalürji Üniversitesinin kuruluşu 1945 yılıdır. Eğitime yüksek devlet poli teknik okulunda makine yapımı fakültesi ile başlamış, Millet Meclisi kararı ile 10.06.1953 yılında okul 4 yüksekokula ayrılmıştır. Yüksekokullardan biri Kimya Teknolojileri Enstitüsü olarak eğitim yaşamına devam etmiştir. Enstitüde Metalürji Fakültesi ve Kimya Mühendisliği olarak 2 fakülte ile 11 ihtisas dalında eğitim verilmeye başlanmıştır. Kimya ve Metalürji alanında her yıl çok sayıda mezun vermekte, Avrupa ve Dünya ülkelerine de yetişmiş sayısız mühendisler kazandırmaya devam etmektedir.

  Kimya Teknolojileri ve Metalürji Üniversitesi kapsamında verilen eğitim ve öğretim Bologna deklarasyonuna uygundur. Bologna süreci eğitim sistemlerini Avrupa standartlarına uyumlu hale getirebilmek için oluşturulan bir programdır. Üniversitemizde eğitim ve öğretim kalitesine çok önem verilmektedir. Uluslararası eğitim için ve diplomanın uluslararası alanda geçerliliği üniversitede İngilizce, Almanca ve Fransızca eğitime geçilmiştir. Ayrıca öğrencilerimize seçkin ortamlarda eğitim görme, sosyal olanaklardan yaralanma fırsatı tanınmaktadır.

  Kimya Teknolojileri ve Metalürji Üniversitesi ayrıca ülkemiz de dâhil olmak üzere Asya, Avrupa, Amerika’da bulunan pek çok üniversite ve yüksekokul ile Kimya ve Metalürji alanında bilimsel araştırmalarda sıkı bir işbirliği içindedir. Üniversite bünyesinde COST, COPERNICUS, VI, V gibi çeşitli uluslararası programlar uygulanır.

  Kimya Teknolojileri ve Metalürji Üniversitesi Yapısal Özellikleri  

  Üniversite kampüsü toplam 11.142 m2 saha üzerine kurulmuştur. Kampüs alanında geniş olanaklara sahip olan 6 binası bulunmaktadır. Binalarda öğrencilerin eğitim aldıkları ders salonları, kabin ve idare odaları, eğitimleri sırasında deneyleri bizzat yapabilecekleri laboratuvarlar yer almaktadır.

  Ayrıca öğrencilerimizin kullanımına sunulmuş olan modern şekilde dekore edilmiş 24 bilgisayar salonu bulunmaktadır. Üniversitemizin kendisine ait faaliyet gösteren bir matbaası da vardır. Matbaada eğitim için gereken kitaplar ve yardımcı malzemeler basılmaktadır. Öğrencilerimiz derslerinde kullanacağı tüm kitaplara eksiksiz uygun koşullarda sahip olurlar.

  Üniversitemiz öğrencilerimize kaliteli eğitimin yanında sosyalleşme ve etkinliklerini yapabilecekleri ortamlar da sunmaktadır. Özellikle spora düşkün öğrencilerimiz için modern tesislerde kapalı fitness salonu, jimnastik salonu, futbol sahası ile dört tenis kortu bulunmaktadır.

  Türk öğrencilerimizin barınma ve yurt ihtiyaçları da özenle düşünülmüş. Üniversitemizin öğrenci yurdunda çağdaş yaşama uygun şekilde 1500 üzerinde yatak kapasitesi hazırlanmıştır. Öğrenci yurdunun olanakları eğitim yaşamınızın kalitesiyle orantılıdır. Öğrenciler yurtta kalmak isterlerse prosedürlere gerek kalmadan hemen yurda yerleştirilebilir. İsteyen evli öğrenciler ise ailesiyle birlikte yurtta kalabilir. Yurttaki dairelerde ve odalarda banyo ve tuvalet gibi tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek donanım vardır. Merkezi sistem ile ısıtılan yurt binasında konforlu bir yaşamınız olacak. Öğrenciler için yurtta oda kirası aylık 50-80 Euro olarak uygulanır. Yurdun bulunduğu bölgede kafeterya, eczane, market gibi sosyal tesislerde yer aldığından eğitiminiz boyunca zorluk çekmezsiniz.

  Bulgaristan ve Avrupa’nın en önemli eğitim kurumlarından ve bilim merkezlerinden biriyle sizi tanıştırmak istiyoruz. Önemli bir araştırma merkezidir aynı zamanda ve ülkenin alanında önde gelen bilimsel kurumu olarak birçok başarılara imza atmaktadır. Bulgaristan bir Avrupa Ülkesi olarak, Bologna kriterlerine uygun eğitim veren, akademik seviyesi son derece dikkat çeken kurumları ile dikkat çekmektedir. Bunlardan biri de Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak anlaşmamızın olduğu, sizlere önereceğimiz Kimya Teknolojileri ve Metalurji Üniversitesi dir.

  Eurostar İle Sofya’nın Gözde Eğitim Kurumlarında Öğrenci Olabilirsiniz.

  Kimya Teknolojileri ve Metalurji Üniversitesi 1945 yılında kurulmuştur. 1953 yılında ise, üniversite olarak kurumlaşmıştır. Okulun amacı, alanlarında önemli yenilikler getirecek, mükemmel eğitim ve bilgi altyapılarını, yaratıcılıkları ile pekiştirecek bilim adamlarını yetiştirmektir. Bu okuldan mezun olan gençler, hem Avrupa Ülkeleri’nde, hem de dünya ülkelerinde birçok alanda, önemli kurumlarda ve firmalarda çalışma olanaklarını elde etmektedir. Seçkin bir okul olduğundan, mezunların da çalışma noktasında son derece avantajlı olmaktadır.

  Kimya Teknolojileri ve Metalurji Üniversitesi hem Bulgar, hem de yurtdışından çeşitli hocaların, ancak alanlarında önemli başarılara imza atmış isimlerin dersler verdikleri bir okuldur. Siz de alanlarında önemli isimlerden dersler alabilir, asla bir eşitsizlik yaşamadan diğer öğrencilerle birlikte mesleki eğitiminizi elde edebilirsiniz. Okulun bölümleri, 3 ana fakülteden oluşmaktadır ve 3 ana bölümde eğitim verilmektedir. Kimya teknolojileri fakültesi, sistem mühendislikleri ve kimya mühendisliği fakültesi, metalürji ve materyal bilimleri fakültesi, ayrıca, kimya bilimleri bölümü, fizik,matematik ve teknik bilimler bölümü, insan bilimleri bölümü olarak ayrılmaktadır.

  Bu bölümlerin, düzenli eğitim yapması için kendi içinde birçok alt kısıma ayrıldığını belirtelim. Bu şekilde, planlı ve her öğrenci ile yakından ilgilenilmesini sağlayan bir eğitim sistemi bulunmaktadır. Bu sistem içinde siz de kendi mesleki eğitiminizi mükemmel şekilde alabilirsiniz. Hocalar sizinle yakından ilgilenecek, derslerinizi pratik şekilde pekiştirmek için laboratuar eğitimlerine de alınacaksınız. Lisans eğitimlerinizden sonra, master programlarına da devam edebilirsiniz.

  Üniversite, gerçekten detaylı ve kapsamlı bir kampus alanına sahiptir. 12.000 metrekareye yakın bir kampus alanında, binaların ve sosyal tesislerin dağılımı sorunsuzdur. Kampus içinde 6 adet bina bulunur. Derslikler yani eğitim binaları yanında, spor salonları, seminer salonları, fitness ve dinlenme salonları, kafe, kütüphane, sağlık merkezi, yurt binaları gibi modern detaylar bulunur. Yurtlar gerçekten donanımlıdır. Bir daire şeklinde tasarlanan yurtlarda,aileleri ile gelen yani evli ve çocuklu öğrenciler de kalabilirler. Yurtların bedelleri de son derece ekonomiktir.

  Bulgaristan genel anlamda, yaşam giderleri bakımından öğrencilerimizi zorlamayacak rakamlar sunmaktadır. Okul harçları de son derece uygundur. Birçok Avrupa Ülkesi’nin çok daha altında olan rakamlardır. Size hem ülkemizde, hem de Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli diploma sunacak bir okulda eğitim alma fırsatını kesinlikle ertelememelisiniz.

  #sofyakimyateknolojilerimetalürjiüniversitesi #sofyaüniversitesi #sofyaüniversiteleri #kimya


  Galeri

  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1