• Tel: 0212 244 66 00
  • info@yurtdisindaegitim.com.tr

Avrupa Politeknik Üniversitesi - Eurostar Yurtdışı Eğitim

Bulgaristan’ın en prestijli üniversitelerinden biri olan Avrupa Politeknik üniversitesinde öğrenci olmak ister misin?

Böyle bir hayale adım atmadan önce üniversite meselesi için kısaca bilgi almaya ne dersin?

2010 yılında Bulgaristan’ın Pernik şehrinde kurulmuştur. 2010 Değerlendirme ve Akreditasyon Bakanlar Konseyi ulusal Ajansı vasıtası ile akredite edilmiştir.

Farklı etnik gruplardan, dinlerden, kültürlerden öğrencileri bulunmaktadır. Bu sebepten eğitim hoşgörü, empati, karşılıklı anlayış arasında Avrupa değerlerine ve etik standartlara göre uygulanmaktadır. önder, kurumlar, iş örgütleri, şirketlerle işbirliği içerisinde olup, Avrupa, ABD ve Asya’daki diğer üniversitelerle anlaşmalıdır.

Eğitim dili Bulgarca ve ingilizcedir. Bir sene süreli ingilizce hazırlık eğitim verilir. lisan Sertifikasıyla öğrenciler hazırlık programlarına kayıt yaptırmadan lisans eğitimlerine başlayabilirler.

Hazırlık 2500€, Lisans 3000€

Konaklama ücreti: 100€

Oturum ücreti: 250€

Vize: 100€

Teminat: Eğitiminiz boyunca yapacağınız masraflarınızı karşılayabileceğinize dair banka cüzdanıyla göstereceğiniz 2000-3000€ teminat ücreti… Konsolosluk değiştirebilir ücreti.

Karayolu: 60-70€

Kayıt için gerekli evraklar: Diploma, transkript, sağlık raporu ve laboratuar sonuçları, liseden referans belgesi, pasaport, kimlik fotokopisi, ikametgâh.

Vize için gerekli evraklar: Taahhütname, vukuatlı nüfus kayıt örneği, uluslararası doğum belgesi, okul kabul belgesi, konaklama belgesi, kimlik fotokopisi, pasaport.

Bölümler: 5 yıl İnşaat Mühendisliği, Mimarlık, Yeşil Enerji, İnovasyon Yönetimi Telekomünikasyon, Bilişim, Psikoloji

Üniversitenin yurdu bulunmaktadır. Su, elektrik, ısıtma, intermet, kablolu tv, çamaşır makinesi, üniversiteye ulaşım, mutfak aletleri bulunmaktadır. Ayrıca her gün oda temizliği yapılmakta olup, binanın güvenliği bulunmaktadır. Yurt konuk öğrenciler dışında ziyaretçi kabul etmemektedir.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!