Avrupa Politeknik Üniversitesi

Ösym şartı olmadan Bulgaristan’da Avrupa Politeknik Üniversitesi’nde eğitim alabileceğinizi sadece lise diplomanız ile başvuru da bulunabileceğinizi biliyor musunuz? Dilediğiniz alanda sınavsız eğitim imkanı çok ucuz fiyatlar ile siz öğrencileri bekliyor.

Bulgaristan'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Avrupa Politeknik Üniversitesi hakkında merak edilenler

  Yurtdışında Eğitim Rehberi

  Çok sayıda Türk soydaşlarımızın yaşadığı ve komşu ülkemiz Bulgaristan, başarılı üniversitelerinin kapılarını ülkemizden değerli öğrencilerimize açtı. Hem de son derece avantajlı koşullarla. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, ülkenin en elit ve başarılı üniversiteleri ile işbirliklerimiz bulunmaktadır. Bunlardan biri ülkenin gözde eğitim kurumlarından olan Pernik Avrupa Politeknik Üniversitesi ‘dir. Avrupa’nın gözde okullarından birinde, uygun şartlarla siz de öğrenci olabilirsiniz. Hemen öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

  Eurostar İle Bulgaristan Üniversitelerinde Elit Eğitim:

  Pernik Avrupa Politeknik Üniversitesi Denklik

  Pernik Avrupa Politeknik Üniversitesi başkent Sofya’ya yaklaşık olarak 20 kilometre mesafede bulunmaktadır ve öğrencilerin hem eğitim alacakları hem de sosyal olarak aktif olabilecekleri kampusu vardır. Bu olanakların cezbediciliği sonucunda üniversite hem Bulgaristan içinden hem de ülkemiz dahil diğer Avrupa ve dünya ülke öğrencilerinin tercih ettiği bir kurum haline gelmiştir. Türk öğrencileri da dahil olmak üzere tüm yabancı öğrencilerin bu elit okulda öğrenci olabilmeleri için herhangi bir sınava girmelerine gerek yoktur.  Yani ÖSS puanının da kabul aşamasında bir önemi yoktur. Bu durum, üniversitenin Türk öğrencilere sunduğu en büyük avantajlardan biridir. Bunun yanısıra düz lise ya da meslek lisesi mezunu olmanızın kabul alma ya da kayıt olma aşamasında bir farkı yoktur. Herhangi bir liseden ya da dengi bir kurumdan mezun olmanız başvuru için yeterlidir. Bu da üniversitenin öğrencilerine sunduğu bir diğer avantajdır.

  Avrupa Politeknik Üniversitesi’nde okumak için bölüm tercihi aşamasında da mezun olduğunuz lise bölümünün (sayısal, sözel veyahut eşit ağırlık) hiçbir etkisi yoktur.  Mesela sosyal bölümden mezun olan öğrencilerimiz fen fakültelerinde eğitim alabilir. Aynı şekilde fen bölümlerinde eğitim alan öğrencilerimiz ise sosyal bölümler fakültelerinde eğitim almaya karar verebilirler.

  Politeknik Üniversitesi Taban Puanları

  Pernik Avrupa Politeknik Üniversitesi, eğitim dili  İngilizce ve Bulgarca’dır. Fakat bazı bölümlerde Arapça ya da incelenen başka bir dil üzerine eğitim verilebilir. Yani Fars Dili edebiyatı ya da Rus Dili ve edebiyatı gibi bölümlerde eğitim dili farklı olabilir. Bu bölümler için gerekli olan dil bilgisine sahip olmayan öğrenciler için hazırlık sınıfları bulunmaktadır.  azırlık sınıflarında başarılı olan öğrenciler lisana ya da ön lisans eğitimlerine başlayabilirler. Bazı Avrupa ülkelerinde olduğu gibi TOEFL ya da IELTS gibi sınav sonuçlarına gerek yoktur.

  Eğitim kurumunun lisans bölümlerinde eğitim süresi 4 yıldır. Sadece mimarlık bölümünde beş sene eğitim verilmektedir. Fakat bu fazladan eğitim yılı sonucunda öğrenciler mezun olduklarında diğer okullardan farklı olarak yüksek mimar ünvanı alırlar. Bu açıdan düşünüldüğünde mimarlık eğitimi almak isteyen öğrenciler için bu üniversite oldukça avantajlıdır.

  Avrupa Politeknik Üniversitesi Fiyatları

  Avrupa Politeknik Üniversitesi kampüsü içinde, birçok ülkeden öğrencilerle sosyalleşme imkanı bulacaksınız. Üniversite kampüsü kütüphane, etüt alanları, amfi ve sınıflar öğrencilerin çalışmalarına katkı sağlamak üzere tasarlanmıştır. Tüm bunlara ek olarak kampüste kafeler, restoranlar, spor salonları, gezinti alanları gibi merkezler de vardır. Bu alanlardaki imkanlarda dinlenmenin yanısıra sosyalleşme fırsatlarınız da olacaktır. 

  Avrupa Politeknik Üniversitesi harç ücretleri ise 3000-4000 € arasında değişmektedir. Bu ücretler senelik olarak ödenir. Öderken de ne siz ne de aileniz zorlanmayacaksınız. Bu fiyatların ve ödeme şartlarının zaman göre değişme ihtimali elbette vardır. Bunun için danışmanlarımızı arayarak en güncel fiyatları öğrenmeniz gerekmektedir. Danışmanlarımız sadece bilgilendirme noktasında değil başvuru kabul ve kayıt aşamasında süreci doğru yürütmenizde yardımcı olacaklardır. Kabul aşamasını geçtikten sonra kayıt için gerekli evrakların hazırlanması ve vize işlemleri ile başvuruların doğru olarak yapılması gibi tüm işlemleri sizinle birlikte yapacaklardır. İşlemlerinizi eksiksiz evrakla tamamlamak başvuruyu doğru yapmak zaman kaybı yaşamanıza en gel olacaktır. Ülkemize çok yakın bir ülkede ve kaliteli bir üniversite, YÖK denkliği avantajını yaşayarak eğitim alacaksınız.

  Üniversite Eğitimi ve İmkanları

  Avrupa Politeknik Üniversitesi’nin yurdu bulunmaktadır. Üniversite yurdunda su, elektrik, ısıtma, internet, kablolu tv, çamaşır makinesi, üniversiteye ulaşım, mutfak aletleri gibi tüm gerekli imkan ve eşyalar vardır. Ayrıca her gün oda temizliği yapılmakta olup binanın güvenliği bulunmaktadır. Yurt, konuk öğrenciler dışında ziyaretçi kabul etmemektedir. 

  Üniversite daha önce Yükseköğretim kurumu şekilde 12/11/1945 yılında Bulgaristan’ın Rusçuk yani Ruse’de kurulmuş ziraat sektörünün mühendisliği alanında eğitim vermişti. Daha sonra Makine Mühendisliği ve tarıma dayalı yüksek enstitü şekilde 1966 yılında yeniden yapılandı. 09/04/1981 yılında ise Angel Kanchev Teknik Üniversitesine dönüştürüldü.

  2010 yılında gelindiğinde ise Avrupa Politeknik Üniversitesi 67490 metrekare olan yeni binasıyla hizmete başlamıştır. Özellikle binada sanat çalışma salonları, araştırma laboratuarları bulunmakta. 10000 binden fazla öğrencisi mevcuttur. Eğitim kadrosu olarak da 499 öğretim elemanı, 49 profesör, 177 doçent, 296 doktora öğretmeni mevcuttur. Ek olarak da her sene 70-100 kadar talebe erasmus eğitimi alır. Spor ve eğlence için de olanaklar mevcuttur ve öğrenci yurtları bulunmaktadır. 450 den fazla uluslararası talebe eğitim görülmektedir. 07/06/2012 yılında akreditasyon belgesi almıştır. Kütüphane ve kariyer geliştirme merkezi mevcuttur. Teminat: Eğitiminiz boyunca yapacağınız masraflarınızı karşılayacağınıza dair banka cüzdanıyla göstereceğiniz 2000-3000€ teminat ücreti zamanla değişir.

   


  Avrupa Politeknik Üniversitesi Bölümleri

  • 5 yıl İnşaat Mühendisliği
  • Mimarlık
  • Yeşil Enerji
  • İnovasyon Yönetimi Telekomünikasyon
  • Bilişim
  • Psikoloji

  Eğitim İmkanı

  • Hazırlık: 2500€ Lisans: 3000€
  • Konaklama ücreti: 50-200 aylık
  • Oturum ücreti: 250€
  • Vize: 100€ 
  • Karayolu: 60-70TL

  Avrupa Politeknik Üniversitesi Bölümleri: Almanca, Fransızca, Okul öncesi ve İlkokul eğitimi, Sosyal Pedagoji, İş dünyasında Bilgi işlem teknolojileri, bilgisayar bilimleri, kineziterapi, ergoterapi, ebelik, hemşirelik. İlistra Pedagoji Fakültesi: Bulgarca ve yabancı dil eğitimi Fransızca, Fizik ve Bilgi işlem, Elektrik mühendisliği. Razgrad Teknoloji Fakültesi: Kimya Teknolojileri, Biyoteknoloji, Gıda Teknolojileri.

  Ziraat Makine ve Teknolojileri, Çevcre koruma ve çevre koruma makineleri, klima, hidrolik makineler ve doğalgaz donanımı, sanayi dizayn, tarım mühendisliği, makine servis ve yönetimi, makine yapımı teknik ve makine yönetimi, Makine ve Alet yapımında bilgisayar tasarlama, Tasarlama, Endüstriyel Mühendislik, Malzeme Teknolojisi ve Malzeme bilim, kalite yönetimi ve meteroloji, Elektrik gücü ve elektrik donanımı, bilgisayar sistem ve teknolojileri, telekomünikasyon sistemleri, bilgi işlem ve yönetim makineleri, otomatik makineleri, elektronik, taşımacılık teknik ve teknolojileri, taşımacılık yönetimi ve taşımacılık teknolojileri, filo ve liman işletmesi. İş ve Yönetim Fakültesi, İş ve Yönetim Fakültesi Pazarlama, marketing, ekonomi, uluslararası ekonomik ilişkiler, Avrupa bilgileri ve Avrupa birliğinde çok aşamalı yönetim, Avrupa bilgileri ve Globalleşme, İşletme, Sanayi Yönetimi, Halkla İlişkiler, İdarecilik, İlkokul ve Yabancı Dil Eğitimi-İngilizce.


  Kayıt için gerekli belgeler

  Diploma, transkript, sağlık raporu ve laboratuar sonuçları., liseden referans belgesi, pasaport, kimlik fotokopisi, ikametgah, 10 fotoğraf.


  Vize için gerekli evraklar

  Taahhütname, vukuatlı nüfus kayıt örneği, uluslararası doğum belgesi, okul kabul belgesi, konaklama belgesi, kimlik fotokopisi, pasaport.

  Avrupa Politeknik Üniversites
  Avrupa Politeknik Üniversitesi
  Puanla
  [OY: 2 Ortalama: 5]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1