Avrupa Politeknik Üniversitesi

Ösym şartı olmadan Bulgaristan’da Avrupa Politeknik Üniversitesi’nde eğitim alabileceğinizi sadece lise diplomanız ile başvuru da bulunabileceğinizi biliyor musunuz? Dilediğiniz alanda sınavsız eğitim imkanı çok ucuz fiyatlar ile siz öğrencileri bekliyor.

Bulgaristan'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad
  E-Posta
  Okumak İstediğiniz Bölüm
  Telefon
  Lise Diploması
  Lise Transkript
  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Avrupa Politeknik Üniversitesi

  Çok sayıda Türk soydaşlarımızın yaşadığı ve komşu ülkemiz Bulgaristan, başarılı üniversitelerinin kapılarını ülkemizden değerli öğrencilerimize açtı. Hem de son derece avantajlı koşullarla. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, ülkenin en elit ve başarılı üniversiteleri ile işbirliklerimiz bulunmaktadır. Bunlardan biri ülkenin gözde eğitim kurumlarından olan Pernik Avrupa Politeknik Üniversitesi’dir. Avrupa’nın gözde okullarından birinde, uygun şartlarla siz de öğrenci olabilirsiniz. Hemen öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

  Eurostar İle Bulgaristan Üniversitelerinde Elit Eğitim:

  Pernik Avrupa Politeknik Üniversitesi başkent Sofya’ya yaklaşık olarak 20 kilometre mesafede bulunmaktadır ve öğrencilerin hem eğitim alacakları, hem de sosyal olarak aktif olabilecekleri kampusu olan kurum, hem Bulgaristan içinde, ülkemiz dahil Avrupa Ülkeleri’nden ve dünya ülkelerinden öğrencileri kabul etmektedir. Öğrencilerimiz, bu elit okulda öğrenci olabilmeleri için bir sınava girmelerine gerek yoktur. Öte yandan, ÖSS puanının da önemli olmadığını belirtelim. Düz lise ya da meslek lisesi mezunu olmanız noktasında da fark da söz konusu değildir. Sosyal bölümden mezun olan öğrencilerimiz fen fakültelerinde, fen bölümlerinde eğitim alan öğrencilerimiz ise sosyal bölümler fakültelerinde eğitim almaya karar verebilirler.

  Pernik Avrupa Politeknik Üniversitesi, eğitim dili olarak İngilizce ve Bulgarca eğitim sistemine sahiptir. Bazı bölümlerde Arapça olarak eğitim de verilmektedir. Öğrenciler, dil seviyelerinin eğitim için hazır olması için hazırlık sınıfında eğitime alınmaktadır. Okulun bölümleri olarak, mühendislik ve doğa bilimleri fakültesi, olarak, mimarlık ve inşaat mühendisliği, uygulamalı bilgisayar bilimleri, telekomünikasyon, edebiyat ve sosyal bilimler fakültesi, kapsamında, işletme ve yönetimi, yönetim, sosyoloji, psikoloji ve kamu yönetimi bölümlerinde eğitim verilmektedir. Okulun bölümlerinde dört sene eğitim verilmektedir. Sadece mimarlık bölümünde beş sene eğitim verilmektedir ve öğrencilerin mezun olduklarında, diğer okullardan farklı olarak yüksek mimar olarak diplomalarını aldıklarını belirtelim. Özellikle mimarlık eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz için okulun son derece avantajlı olduğunu ekleyelim.

  Kampus içinde, birçok ülkeden öğrencilerle sosyalleşme imkanı bulacaksınız. Kütüphane, etüt alanları, amfi ve sınıflar öğrencilerin çalışmalarına katkı sağlamak üzere tasarlanmıştır. Kampus içinde kafeler ve restoranlar, spor salonları, gezinti alanları gibi merkezlerinde de olduğunu ve dinlenme ile sosyalleşme zamanlarınızın da olacağını, bunları da rahatlıkla değerlendirebileceğinizi belirtelim. Sınav şartı olmadan gireceğiniz bu seçkin okulda, özenle eğitim alan öğrencilerden biri olacaksınız. Senelik olarak, ne sizin ne de ailenizin zorlanmayacağı harçları ödeyeceksiniz. Yaklaşık olarak 3.000 ve 4.000 EURO arasında miktarlarda harç ödemelerinizi yapabilirsiniz. Güncel rakamları, öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

  Öğrenci danışmanlarımız, belgelerinizin hazırlanması ve vize işlemleri ile başvuruların doğru olarak yapılması noktasında, tüm işlemleri sizinle birlikte yapacaklar. Eksik işlemlerinizin olmaması, zaman kaybı olmadan okula doğru başvurularınızın yapılmasını sağlayacak. Ülkemize çok yakın bir ülkede ve kaliteli bir üniversite, YÖK denkliği avantajını yaşayarak eğitim alacaksınız.

  Üniversitenin yurdu bulunmaktadır. Su, elektrik, ısıtma, intermet, kablolu tv, çamaşır makinesi, üniversiteye ulaşım, mutfak aletleri bulunmaktadır. Ayrıca her gün oda temizliği yapılmakta olup, binanın güvenliği bulunmaktadır. Yurt konuk öğrenciler dışında ziyaretçi kabul etmemektedir.su için kısaca bilgi alalım. Yükseköğretim kurumu şekilde 12/11/1945 yılında Bulgaristan’ın Rusçuk yani Ruse’de kurulmuş ziraat sektörünün mühendisliği alanında eğitim vermişti. Makine Mühendisliği ve tarıma dayalı yüksek enstitü şekilde 1966 yılında tekrar yapılandı. 09/04/1981 yılında Angel Kanchev teknik üniversitesine durumuna dönüştürüldü. 2010 yılında 67490 metrekareye hazırlanmış yeni binasıyla hizmete başlamıştır. Binada sanat çalışma salonları, araştırma laboratuarları bulunmakta. 10000 binden fazla öğrencisi mevcuttur. 499 öğretim elemanı, 49 profesör, 177 doçent, 296 doktora öğretmeni mevcuttur. Her sene 70-100 kadar talebe erasmus eğitimi alır. Spor ve eğlence için olanaklar mevcuttur. öğrenci yurtları ve tesisler bulunmaktadır. 450 den çok uluslararası talebe eğitim görülmektedir. 07/06/2012 yılında akreditasyon belgesi almıştır. Kütüphane ve kariyer geliştirme merkezi mevcuttur. Teminat: Eğitiminiz boyunca yapacağınız masraflarınızı karşılayabileceğinize dair banka cüzdanıyla göstereceğiniz 2000-3000€ teminat ücreti konsolosluk değiştirebilir ücreti.


  Bölümler

  • 5 yıl İnşaat Mühendisliği
  • Mimarlık
  • Yeşil Enerji
  • İnovasyon Yönetimi Telekomünikasyon
  • Bilişim
  • Psikoloji

  Eğitim İmkanı

  • Hazırlık: 2500€ Lisans: 3000€
  • Konaklama ücreti: 50-200 aylık
  • Oturum ücreti: 250€
  • Vize: 100€ konsolosluk değiştirebilir ücreti.
  • Karayolu: 60-70TL

  Bölümler: Almanca, Fransızca, Okul öncesi ve İlkokul eğitimi, Sosyal Pedagoji, İş dünyasında Bilgi işlem teknolojileri, bilgisayar bilimleri, kineziterapi, ergoterapi, ebelik, hemşirelik. İlistra Pedagoji Fakültesi: Bulgarca ve yabancı dil eğitimi Fransızca, Fizik ve Bilgi işlem, Elektrik mühendisliği. Razgrad Teknoloji Fakültesi: Kimya Teknolojileri, Biyoteknoloji, Gıda Teknolojileri.

  Ziraat Makine ve Teknolojileri, Çevcre koruma ve çevre koruma makineleri, klima, hidrolik makineler ve doğalgaz donanımı, sanayi dizayn, tarım mühendisliği, makine servis ve yönetimi, makine yapımı teknik ve makine yönetimi, Makine ve Alet yapımında bilgisayar tasarlama, Tasarlama, Endüstriyel Mühendislik, Malzeme Teknolojisi ve Malzeme bilim, kalite yönetimi ve meteroloji, Elektrik gücü ve elektrik donanımı, bilgisayar sistem ve teknolojileri, telekomünikasyon sistemleri, bilgi işlem ve yönetim makineleri, otomatik makineleri, elektronik, taşımacılık teknik ve teknolojileri, taşımacılık yönetimi ve taşımacılık teknolojileri, filo ve liman işletmesi. İş ve Yönetim Fakültesi, İş ve Yönetim Fakültesi Pazarlama, marketing, ekonomi, uluslararası ekonomik ilişkiler, Avrupa bilgileri ve Avrupa birliğinde çok aşamalı yönetim, Avrupa bilgileri ve Globalleşme, İşletme, Sanayi Yönetimi, Halkla İlişkiler, İdarecilik, İlkokul ve Yabancı Dil Eğitimi-İngilizce.


  Kayıt için gerekli belgeler

  Diploma, transkript, sağlık raporu ve laboratuar sonuçları., liseden referans belgesi, pasaport, kimlik fotokopisi, ikametgah, 10 fotoğraf.


  Vize için gerekli evraklar

  Taahhütname, vukuatlı nüfus kayıt örneği, uluslararası doğum belgesi, okul kabul belgesi, konaklama belgesi, kimlik fotokopisi, pasaport.


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.   whatsapp1