Avrupa Politeknik Üniversitesi

Ösym şartı olmadan Bulgaristan’da Avrupa Politeknik Üniversitesi’nde eğitim alabileceğinizi sadece lise diplomanız ile başvuru da bulunabileceğinizi biliyor musunuz? Dilediğiniz alanda sınavsız eğitim imkanı çok ucuz fiyatlar ile siz öğrencileri bekliyor.

Bulgaristan'da Eğitim

Ruse Angel Kanchev Üniversitesi

Ruse Angel Kanchev üniversitesi’nde nitelikli bir eğitim hayatınız olsun istiyor musunuz? Evvela üniversitenin kuruluş aşaması konuBulgaristan’ın en prestijli üniversitelerinden biri olan Avrupa Politeknik üniversitesinde öğrenci olmak ister misin? Böyle bir hayale adım atmadan önce üniversite meselesi için kısaca bilgi almaya ne dersin?

2010 yılında Bulgaristan’ın Pernik şehrinde kurulmuştur. 2010 Değerlendirme ve Akreditasyon Bakanlar Konseyi ulusal Ajansı vasıtası ile akredite Farklı etnik gruplardan, dinlerden, kültürlerden öğrencileri bulunmaktadır. Bu sebepten eğitim hoşgörü, empati, karşılıklı anlayış arasında Avrupa değerlerine ve etik standartlara göre uygulanmaktadır. önder, kurumlar, iş örgütleri, şirketlerle işbirliği içerisinde olup, Avrupa, ABD ve Asya’daki diğer üniversitelerle anlaşmalıdır. Eğitim dili Bulgarca ve ingilizcedir. Bir sene süreli ingilizce hazırlık eğitim verilir. lisan Sertifikasıyla öğrenciler hazırlık programlarına kayıt yaptırmadan lisans eğitimlerine başlayabilirler.


Eğitim İmkanı

 • Hazırlık 2500€, Lisans 3000€
 • Konaklama ücreti: 100€
 • Oturum ücreti: 250€
 • Vize: 100€
 • Karayolu: 60-70€

Teminat

Eğitiminiz boyunca yapacağınız masraflarınızı karşılayabileceğinize dair banka cüzdanıyla göstereceğiniz 2000-3000€ teminat ücreti… Konsolosluk değiştirebilir ücreti.


Kayıt için gerekli evraklar

Diploma, transkript, sağlık raporu ve laboratuar sonuçları, liseden referans belgesi, pasaport, kimlik fotokopisi, ikametgâh.


Vize için gerekli evraklar

Taahhütname, vukuatlı nüfus kayıt örneği, uluslararası doğum belgesi, okul kabul belgesi, konaklama belgesi, kimlik fotokopisi, pasaport.


Bölümler

 • 5 yıl İnşaat Mühendisliği
 • Mimarlık
 • Yeşil Enerji
 • İnovasyon Yönetimi Telekomünikasyon
 • Bilişim
 • Psikoloji

Üniversitenin yurdu bulunmaktadır. Su, elektrik, ısıtma, intermet, kablolu tv, çamaşır makinesi, üniversiteye ulaşım, mutfak aletleri bulunmaktadır. Ayrıca her gün oda temizliği yapılmakta olup, binanın güvenliği bulunmaktadır. Yurt konuk öğrenciler dışında ziyaretçi kabul etmemektedir.su için kısaca bilgi alalım. Yükseköğretim kurumu şekilde 12/11/1945 yılında Bulgaristan’ın Rusçuk yani Ruse’de kurulmuş ziraat sektörünün mühendisliği alanında eğitim vermişti. Makine Mühendisliği ve tarıma dayalı yüksek enstitü şekilde 1966 yılında tekrar yapılandı. 09/04/1981 yılında Angel Kanchev teknik üniversitesine durumuna dönüştürüldü. 2010 yılında 67490 metrekareye hazırlanmış yeni binasıyla hizmete başlamıştır. Binada sanat çalışma salonları, araştırma laboratuarları bulunmakta. 10000 binden fazla öğrencisi mevcuttur. 499 öğretim elemanı, 49 profesör, 177 doçent, 296 doktora öğretmeni mevcuttur. Her sene 70-100 kadar talebe erasmus eğitimi alır. Spor ve eğlence için olanaklar mevcuttur. öğrenci yurtları ve tesisler bulunmaktadır. 450 den çok uluslararası talebe eğitim görülmektedir. 07/06/2012 yılında akreditasyon belgesi almıştır. Kütüphane ve kariyer geliştirme merkezi mevcuttur. Teminat: Eğitiminiz boyunca yapacağınız masraflarınızı karşılayabileceğinize dair banka cüzdanıyla göstereceğiniz 2000-3000€ teminat ücreti konsolosluk değiştirebilir ücreti.


Eğitim İmkanı

 • Hazırlık: 2500€ Lisans: 3000€
 • Konaklama ücreti: 50-200 aylık
 • Oturum ücreti: 250€
 • Vize: 100€ konsolosluk değiştirebilir ücreti.
 • Karayolu: 60-70TL

Bölümler: Almanca, Fransızca, Okul öncesi ve İlkokul eğitimi, Sosyal Pedagoji, İş dünyasında Bilgi işlem teknolojileri, bilgisayar bilimleri, kineziterapi, ergoterapi, ebelik, hemşirelik. İlistra Pedagoji Fakültesi: Bulgarca ve yabancı dil eğitimi Fransızca, Fizik ve Bilgi işlem, Elektrik mühendisliği. Razgrad Teknoloji Fakültesi: Kimya Teknolojileri, Biyoteknoloji, Gıda Teknolojileri.

Ziraat Makine ve Teknolojileri, Çevcre koruma ve çevre koruma makineleri, klima, hidrolik makineler ve doğalgaz donanımı, sanayi dizayn, tarım mühendisliği, makine servis ve yönetimi, makine yapımı teknik ve makine yönetimi, Makine ve Alet yapımında bilgisayar tasarlama, Tasarlama, Endüstriyel Mühendislik, Malzeme Teknolojisi ve Malzeme bilim, kalite yönetimi ve meteroloji, Elektrik gücü ve elektrik donanımı, bilgisayar sistem ve teknolojileri, telekomünikasyon sistemleri, bilgi işlem ve yönetim makineleri, otomatik makineleri, elektronik, taşımacılık teknik ve teknolojileri, taşımacılık yönetimi ve taşımacılık teknolojileri, filo ve liman işletmesi. İş ve Yönetim Fakültesi, İş ve Yönetim Fakültesi Pazarlama, marketing, ekonomi, uluslararası ekonomik ilişkiler, Avrupa bilgileri ve Avrupa birliğinde çok aşamalı yönetim, Avrupa bilgileri ve Globalleşme, İşletme, Sanayi Yönetimi, Halkla İlişkiler, İdarecilik, İlkokul ve Yabancı Dil Eğitimi-İngilizce.


Kayıt için gerekli belgeler

Diploma, transkript, sağlık raporu ve laboratuar sonuçları., liseden referans belgesi, pasaport, kimlik fotokopisi, ikametgah, 10 fotoğraf.


Vize için gerekli evraklar

Taahhütname, vukuatlı nüfus kayıt örneği, uluslararası doğum belgesi, okul kabul belgesi, konaklama belgesi, kimlik fotokopisi, pasaport.