Stara Zagora Trakya Üniversitesi

Yurtdışında eğitim alarak geleceğinizde farklılık yaratmak elinizde. Stara Zagora Trakya üniversitesi ilgilendiğiniz programa kolayca yerleşmenizi sağlamaktadır. Eurostar web sayfasından formu doldurun kayıt için gerekli iletişimi uzman danışmanlar sağlasınlar.

Bulgaristan'da Eğitim

Stara Zagora Trakya Üniversitesi

Stara Zagora Trakya Üniversitesi Kültürelanlamda ve yakınlık olarak düşünüldüğü zaman Türk öğrencilerin ilgi gösterdiği üniversiteler arasında yer alır. Ayrıca sadece Türk değil dünyadan çok sayıda öğrenciye ev sahipliği yapan üniversitenin çok iyi akademisyenleri bulunmaktadır. Bu nedenle dersler çok verimli ve aynı zamanda eğlenceli geçmektedir. Dersleri sadece teorik değil aynı zamanda pratik yani uygulamalı bir şekilde yapan hocalar üniversitenin laboratuvar gibi alanlarından da faydalanmaktadır. Böylece her şey çok daha anlaşılır bir şekilde öğrencilerin aklına kazınır. Hocalar kendi birikim ve tecrübelerini de öğrencilere aktararak onların gelişimine katkıda bulunur. okula girmek için sınav ve puan şartı aranmaz. Bu konuda stres ve zaman kaybı yaşamadan üniversite öğrencisi olabilmek mümkündür. Diplomanın her ülkede geçerliliği olması da öğrencilerin en fazla sorguladıkları konular arasındadır.

Mezun olan kişiler istedikleri yerlerde çalışıp, istedikleri kurumlara iş başvurusu yapabilir. Bu anlamda asla sorun olacak hadiseler yaşanmaz. Stara Zagora Trakya Üniversitesi her türlü yeniliği takip ederek son teknolojiyi üniversite eğitimlerine dahil etmektedir. Okuldaki imkan ve olanakların belirli bir sınırı yoktur. Ders çalışma dönemlerinde yoğun olarak kullanılan geniş arşivli bir kütüphanesi bulunmaktadır. Bölümler arası farklılık gösterse de harçlar genel anlamda oldukça düşük fiyatlıdır. Bu konuda ailler ekonomik anlamda zorluk yaşamazlar. Harç dışında öğrencilerden tek kuruş ücret istenmez. Dersler dışında öğrencilerin stres atarak kafa dağıtacakları farklı alan aktiviteleri bulunmaktadır. Bu spor, müzik ve daha değişik türlerde faaliyetler olabilir. Hem sosyalleşerek yeni arkadaşlar edinilebilir. Staj dönemi için de üniversite öğenciler için en kaliteli yerlerde bu imkanı sağlar.

Konaklama konusunda otel, yurt ve ev kiralama seçenekleri arasında genellikle eşyalı kiralık evler tercih edilir. Hem yuva sıcaklığı hem de kendi evinde hissetme psikolojisi insana iyi gelip dersleri de olumlu anlamda etkilemektedir. Evler genişü, ferah, kullanışlı ve temiz olduğundan rahat bir oturum süreci geçirilir. Eşyalı olarak kiralandığı için de mobilya alma sorunu ve masrafı da ortadan kalkmış olur. Kiralama ücretleri de bölgeden bölgeye ufak farklılıklar gösterse de genel anlamda uygun fiyatlıdır. Stara Zagora Trakya Üniversitesine yakın olan evlerden yana tercihini kullanan öğrenciler yol masrafını da azaltmış olur. Komşuluk kültürü Türkler ile benzerlik gösterdiğiiçin ülkede bu anlamda huzursuzluk pek yaşanmaz.

Halk sevecen ve cana yakın olduğu için iletişim kopukluğu da asla olmaz. ev ihityaçlarıiçin özellikle yiyecek ve içecek konusunda semt pazarları ve marketler terich edilir. Haftanın belirli günlerinde kurulan pazarlrdan taze meyve ve sebze alınarak ekonomik olarak avantaj sağlayabilirsiniz. Dışarıda yemek isteyen kişiler için de farklı alternatifler şehirde bulunmaktadır. Ev yemekleri ya da yöresellezsetler gibi alternatifler arasında seçim yaparak aynı zamanda eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Mekanlarda ücretsiz internet de kullanarak işlerinizi hatta ders notlarınızı gözden geçirebilirsiniz.

Yaşam standartları bakımından ülke oldukça cazip koşullara sahiptir. Tarihi ve doğal güzellikleri de çok fazladır. Hafta sonlarını bu şekilde değerlendirerek ülkeyi turistik amaçlı keşfedebilirsiniz. Bir kaç arkadaş araba kiralayarak çok daha eğlenceli bir gezi planı yapılabilir. Ülkeye hava ve kara yolu ile girilebilir. Kısa ve konforlu olması açısından en fazla uçak yolculuğu tercih edilir. Şehir içinde de minibüs ve otobüs gibi toplu taşıma araçları öğrencilerin en çok kullandığı alternatiflerdir. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firması yetkilileri size merak ettikleriniz ya da endişe duyduğunuz konular hakkında bilgi akışını sağlamaktadır. İsterseniz telefonla arayarak yetkili ve her şeye hakim olan kişiden detaylı bir şekilde bölge ve okul hakkında istediğiniz bilgiyi alabilirsiniz.


Galeri