Stara Zagora Trakya Üniversitesi

Yurtdışında eğitim alarak geleceğinizde farklılık yaratmak elinizde. Stara Zagora Trakya üniversitesi ilgilendiğiniz programa kolayca yerleşmenizi sağlamaktadır. Eurostar web sayfasından formu doldurun kayıt için gerekli iletişimi uzman danışmanlar sağlasınlar.

Bulgaristan'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Stara Zagora Trakya Üniversitesi hakkında bilmedikleriniz!

  Yurtdışında Eğitim Rehberi

  Ülkemizde bir üniversiteye girmek için TYT -AYT sınavlarına yani YKS sınavlarına girmek gerekmektedir. Bunun yanı sıra öğrenciler 2 yıllık ve 4 yıllık bölümler taban puanları ve başarı sıralamaları araştırıp aldıkları puana göre yerleşmeleri elzemdir. Stara Zagora Trakya Üniversitesi Kültürel anlamda ve yakınlık olarak düşünüldüğü zaman Türk öğrencilerin ilgi gösterdiği üniversiteler arasında yer alır. Ayrıca sadece Türk değil dünyadan çok sayıda öğrenciye ev sahipliği yapan üniversitenin çok iyi akademisyenleri bulunmaktadır. Bu nedenle dersler çok verimli ve aynı zamanda eğlenceli geçmektedir.

  Dersleri sadece teorik değil aynı zamanda pratik yani uygulamalı bir şekilde yapan hocalar üniversitenin laboratuvar gibi alanlarından da faydalanmaktadır. Böylece öğrenci açısı ile öğretilir. Hocalar kendi birikim ve tecrübelerini de öğrencilere aktarır. Özellikle onların gelişimine katkıda bulunur. okula girmek için sınav ve puan şartı aranmaz. Ayrıca bu konuda stres ve zaman kaybı yaşamadan üniversite öğrencisi olabilmek mümkündür. Diplomanın meyok koordinatörlüğü  her ülkede geçerliliği olması da öğrencilerin en fazla sorguladıkları konular arasındadır.

  Stara Zagora Trakya Üniversitesi mezunları istediği işlere girer. Zagora Trakya Üniversitesi her türlü yeniliği takip ederek son teknolojiyi üniversite eğitimlerine dahil etmektedir. Okuldaki imkan ve olanakların belirli bir sınırı yoktur. Özellikle ders çalışma dönemlerinde yoğun olarak kullanılan geniş arşivli bir kütüphanesi bulunmaktadır. Bölümler arası farklılık gösterse de harçlar genel anlamda oldukça düşük fiyatlıdır. Bu konuda ailler ekonomik anlamda zorluk yaşamazlar. Harç dışı öğrenciden para alınmaz. Dersler dışında öğrencilerin stres atarak kafa dağıtacakları farklı alan aktiviteleri bulunmaktadır. Kolayca sosyalleşeceklerdir. Staj dönemi için de üniversite öğenciler için en kaliteli yerlerde bu imkanı sağlar.

  Stara Zagora Trakya Üniversitesi ve Öğrenci Dostluğu

  Konaklama konusunda otel, yurt ve ev kiralama seçenekleri arasında genellikle eşyalı kiralık evler tercih edilir. Hem yuva sıcaklığı hem de kendi evinde hissetme psikolojisi insana iyi gelip dersleri de olumlu anlamda etkilemektedir. Evler geniş, ferah, kullanışlı ve temiz olduğundan rahat bir oturum süreci geçirilir. Eşyalı olarak kiralandığı için de mobilya alma sorunu ve masrafı da ortadan kalkmış olur. Kiralama ücretleri de bölgeden bölgeye ufak farklılıklar gösterse de genel anlamda uygun fiyatlıdır. Zagora Trakya Üniversitesine yakın olan evlerden yana tercihini kullanan öğrenciler yol masrafını da azaltmış olur. Komşuluk kültürü Türkler ile benzerlik gösterdiği için ülkede bu anlamda huzursuzluk pek yaşanmaz.

  Ev ihtiyaçları için özellikle yiyecek ve içecek konusunda semt pazarları ve marketler tercih edilir. Haftanın belirli günlerinde kurulan pazarlrdan taze meyve ve sebze alınarak ekonomik olarak avantaj sağlayabilirsiniz. Dışarıda yemek isteyen kişiler için de farklı alternatifler şehirde bulunmaktadır. Ev yemekleri ya da yöresellezsetler gibi alternatifler arasında seçim yaparak aynı zamanda eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Mekanlarda ücretsiz internet de kullanarak işlerinizi hatta ders notlarınızı gözden geçirebilirsiniz.

  Stara Zagora Trakya Üniversitesi Hakkında Yaşam Standartları

  Yaşam standartları bakımından ülke oldukça cazip koşullara sahiptir. Tarihi ve doğal güzellikleri de çok fazladır. Hafta sonlarını bu şekilde değerlendirerek ülkeyi turistik amaçlı keşfedebilirsiniz. Arkadaşlarınız ile araba kiralayabilirsiniz. Şehir içinde de minibüs ve otobüs gibi toplu taşıma araçları öğrencilerin en çok kullandığı alternatiflerdir. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firması yetkilileri size merak ettikleriniz ya da endişe duyduğunuz konular hakkında bilgi akışını sağlamaktadır. İsterseniz telefonla arayarak yetkili ve her şeye hakim olan kişiden detaylı bir şekilde bölge ve okul hakkında istediğiniz bilgiyi alabilirsiniz.

  Bulgaristan’ın sevimli, huzurlu ve modern şehirlerinden biri olan Stara Zagora öğrencilerimizi kaliteli üniversitesi ile beklemektedir. Bu kent ülkenin altıncı büyük şehridir. Kendisini meslek eğitimine vermek isteyenlere göre! Kalan zamanlarında dinlenmek önemlidir. Kaliteli zaman geçirmek ve elit şekilde, planlı olarak sosyalleşmek isteyen gençlerimiz vardır. Bu küçük ama bir o kadar da sevimli kent idealdir. Bulgaristan her biri bologna kriterlerine uygun olan üniversiteleri ile dikkat çekmektedir. Öğrencilerimiz, sınav şartı olmadan bu kurumlara kayıt olabilirler. Avrupa Ülkeleri’nden öğrenciler ile tanışma ve aynı sıralarda eğitim alma şansını yakalarlar. Bu sayede, hem de üniversitelerin sundukları irtibatlar ile uluslararası alanda çalışma fırsatlarını yakalayabilirler.

  Stara Zagora Trakya Üniversitesi Eurostar İle Bulgaristan’da Seçkin Eğitim Olanakları: 

  Memnun şekilde eğitim alacağınız bir kurum, Zagora Trakya Üniversitesi dir. 1995 yılında eğitim hayatına başlayan, nispeten genç bir üniversitedir. Kurum, kısa sürede özenli eğitimi ve altyapısı ile öne çıkmıştır. En önemli özelliklerden biri, uluslararası üniversite otoriteler tarafından, çok iyi üniversiteler listesinde yer almasıdır. Bu sayede, YÖK denklik kriterlerine de sahiptir. Akreditasyonu olan bir üniversitedir.

  Zagora Trakya Üniversitesi bölümleri olarak, tıp fakültesi, veteriner hekimliği fakültesi, pedagoji fakültesi bünyesinde eğitim vermektedir. Öğrencilerimiz, eğitimleri mükemmel olan bu bölümlerde, sınav şartı olmadan kayıt olma şansını yakalamaktadır. Hocalar sizinle ilgilenmektedir. Sağlam bir altyapı ile zorlanmadan meslek eğitimlerinizi alabilirsiniz. Pedagoji fakültesi bünyesinde, okul öncesi ve ilk okul eğitimleri, özel ve sosyal pedagoji bölümleri, ziraat fakültesi, ekoloji ve çevre koruma fakültesi, tarım mühendisliği alanlarında eğitim verilmektedir. Eğitim bilimleri başta olmak üzere, birçok bölümde son derece başarılı eğitim vermektedir. Önemli hocaların elinde mükemmel bir lisans eğitimi alacaksınız. Bunun da ötesinde, mezun olduktan sonra, yüksek lisans ile doktora eğitimlerinize de devam edebilirsiniz.

  Stara Zagora Trakya Üniversitesi, Bulgaristan’ın önemli üniversitelerinde olduğu gibi, öğrencilerimizi kabul etmektedir ve sınav şartı da söz konusu değildir. Ülkemizdeki gibi, amaçladığınız bölümde eğitim almak için bir sınava girmenize gerek yoktur. Bulgar ve birçok farklı ülkeden öğrencilerle aynı sınıflarda eğitim alacaksınız.Kültürel anlamda size çok farklı katkıları olacak arkadaşlar edineceksiniz ve önemli isimler hocanız olacak, size ilham verecekler. Sevimli bir kentte, bir üniversite şehrinden eğitim almanın rahatlığını ve avantajını yaşayacaksınız. Kampüs tamamen rahatlık ve öğrenci dostluğu üzerine kurulmuştur.

  Kampus içinde, geniş alanda dersliklerin yanında, bilgisayar odaları, kütüphaneler, etüt salonları, sağlık birimi, yurtlar, spor salonları, kapalı ve açık havuzlar ile kapsamlı spor kompleksleri şeklinde bulunmaktadır. Öte yandan, sosyal merkezler, öğrenci kulüpleri binaları, kongre salonları gibi birçok birim de öğrencilerin devamlı olarak kullanıma açıktır. Bulgaristan aynı zamanda, ülkemize yakın bir ülkedir ve karayolu ile havayolu üzerinden ulaşım bulunmaktadır. Sıkça ailenizi ziyaret edebilirsiniz.

  #Starazagoratrakyaüniversitesi #bulgaristanüniversiteleri


  Galeri

  Stara Zagora Trakya Üniversitesi
  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1