"

Bulgaristan'da Elektrik Mühendisliği

Bulgaristan’da eğitim almak istiyorsanız hemen Eurostar yurt dışı eğitim danışmanları ile iletişime geçin. Öss şartı olmadan Bulgaristan üniversiteleri sizleri bekliyor. Dilediğiniz alanda lisans eğitimi almak ve hayallerinizi süsleyen bir bölümden mezun olmak için artık beklemenize gerek kalmadı.

Bulgaristan’da Eğitim
"

İçindekiler

Bulgaristan’da Elektrik Mühendisliği

Elektrik mühendisliği çağımızın meslekleri arasında yer alıyor. Elektronik aletlere olan ihtiyacının artması sanayileşme ve elektrik üretiminde yeni yöntemler gibi birçok etken yurtdışında elektrik mühendisliği bölümü okuyan öğrenci sayısının artmasını sağlamaktadır. Eurostar vasıtasıyla yurtdışında eğitim görmek sizler için de hayal olmaktan çıkıyor. Gelir düzeyi ne olursa olsun burslu ve kolayca adapte olabileceğiniz üniversiteler ile birçok öğrenci artık yurtdışında eğitim görme fikrine daha sıcak bakıyor.

Eurostar yurtdışında eğitim konusunda 20 yıllık tecrübesi ile öğrencilerimizi yönlendirmekte YÖK denkliği olan üniversiteleri yerleştirmektedir.

Bulgaristan’da elektrik mühendisliği eğitimi eğitim süresi – kaç yıl?

Bulgaristan’da eğitimin sağlandığı üniversitelerde Türkçe destekli eğitimde bazı bölümlerde bulunmaktadır. Hazırlık, lisans eğitimi 4 yıl olarak tüm bölümlerde sağlanan bu üniversitelerde düşük harç ücretleri ile eğitim fırsatı sizlere oluşturulmaktadır. Türkiye’de Vakıf üniversitelerinden çok daha ideal fiyata eğitimin mümkün olduğu üniversitelere kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Bulgaristan’da elektrik mühendisliği eğitimi YÖK denkliği var mı?

Bulgaristan üniversitelerinin birçoğunda YÖK denkliği bulunmaktadır. Bulgaristan 2007 yılından itibaren Avrupa Birliği üyesi haline geldiği için bu ülkede eğitim sonrası alacak olduğunuz diploma Türkiye’de ve Avrupa ülkelerinin birçoğunda geçerli hale gelecektir.

Bulgaristan elektrik mühendisliği YÖK denklik sınavı nedir?

Üniversitelerin bazı özellikleri eğitim süreniz sırasında değişikliğe uğrayabiliyor veya YÖK tarafından bazı kurallar değişir ve mezuniyetiniz sonrasına denklik talebinde bulunma ihtiyacı duyarsınız. Türkiye’de diplomanızı geçerli kılabilmek için girmeniz gereken ve YÖK tarafından yapılan bu sınavda 50 ve üzerinde puan aldığınız takdirde diplomanız Türkiye’de de geçerli hale gelir.

Bulgaristan’da elektrik mühendisliği okuyup Türkiye’de çalışabilir miyim?

Bulgaristan’da elektrik mühendisliği okuduktan sonra Türkiye’de çalışmanıza hiçbir engel bulunmuyor. Üstelik denklik talebi oluşturmanız bile gerekmeden Bulgaristan üniversitelerinden mezun olduktan sonra Türkiye’de iş aramaya başlayabilirsiniz. Türkiye’de iş ararken yurtdışında eğitim almış olmanız nedeniyle Türkiye’de eğitim gelen öğrencilere göre daha avantajlı olursunuz. Özellikle yabancı dilinizin gelişmiş olması ön plana çıkaracaktır.

Bulgaristan’da elektrik mühendisliği eğitimi kaç para, fiyatları nedir?

Bulgaristan’da elektrik mühendisliği eğitimi için fazla para harcamanız gerekmiyor ve YÖK denkliği olan üniversitelere yıllık kart ücreti olarak 3400 Euro ödemeniz yeterli oluyor. Yüksek lisans ve doktora eğitimine devam etmek istiyorsanız onun içinden ayrı ödeme yapmanız gerekecektir.

Bulgaristan’da elektrik mühendisliği eğitimi sınavsız mümkün mü?

Yurtdışında eğitimi Türk öğrenciler için en özel hale getiren özellik sınav kaygısını ortadan kaldırılmasıdır. Sınav şartı olmadan eğitim hayallerine kavuşan öğrenciler özellikle Avrupa Birliği ülkelerinde ve gelişmiş sosyo-ekonomik ortamlar ile Türkiye’de eğitim almış olmaktan çok daha rahat ve avantajlı bir şekilde eğitimlerini tamamlayabilirler.

Bulgaristan’da elektrik mühendisliği okuyan Türk öğrenci sayısı kaç kişidir?

Eurostar danışmanları ile irtibat kurarak Eurostar danışmanlarının hizmet verdiği üniversitelere kaydınızı yaptırabilirsiniz. Eurostar danışmanları ücretler ödeyerek eğitim fırsatını bu ülkedeki üniversitelerde sizlere sağlıyor. Bu nedenle Türkiye’deki öğrencilerin birçoğu Bulgaristan’da eğitim görmeye hayal ediyor ve bu sayı her yıl biraz daha artıyor.

Bulgaristan’da elektrik mühendisliği okumak için ne yapmalıyım?

Elektrik mühendisliği bölümü sayısal derslerin ağırlıklı olduğu bir bölümdür. Fen bilimlerinde almış olduğunuz Bulgaristan’da elektrik mühendisliği bölümü için yeterli olacaktır. Ders ortalamalarının altında elbette ki yüksek olması üniversitenin kalitesine ve burslu eğitim fırsatı sunacaktır.

Bulgaristan’da elektrik mühendisliği okumanın avantajları

YÖK denkliği olan Bulgaristan üniversitelerinde üniversite eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’de ve yurtdışında global olarak iş arama fırsatı elde edebilirsiniz. Avrupa Birliği ülkesi olan Bulgaristan da almış olduğunuz diploma ile Avrupa ülkeleri de sizlere iş fırsatı oluşturacaktır. Özellikle alanınızda yükseldiğiniz takdirde düşük harç ücretleri ile eğitim başarınıza göre korku alanlarda değerlendirebilirsiniz.

Bulgaristan’da elektrik mühendisliği bitirenler mezunlarımız var mı?

Bulgaristan’da elektrik mühendisliği okuyan öğrenci sayımız giderek artıyor. Yurtdışında eğitime daha cazip gören öğrencilerimiz Türkiye’de Vakıf üniversitelerinde okumak yerine Bulgaristan gibi ülkelerde en gelişmiş fakültelerde eğitim görüyorlar. Bu nedenle Eurostar aracılığı ile yurtdışına giden ve mezun olan kariyerine ilk adımı atmış birçok öğrencimiz bulunuyor.

Bulgaristan’da elektrik mühendisliği eğitimi bursları – burslu veya ücretsiz elektrik mühendisliği okuyabilir miyim?

Bulgaristan burslu eğitim konusunda Türkiye’den gelen öğrencilere cazip fırsatlar sunuyor. Özellikle Eurostar vasıtasıyla anlaşmalı üniversitelerde eğitim görmeyi düşünen öğrencilerimiz burs ve eğitim başvurusunda bulunarak alanlarında eğitim görüyorlar ve mezun olmaları sayesinde başarılı bir kariyere devam ediyorlar. Şu yurtdışında eğitim görmüş olmak ve özellikle de başarıları nedeniyle burs kazanmış olan öğrenciler için iş olanakları da çok daha cazip bir şekilde sunulmaktadır.

Bulgaristan’da elektrik mühendisliği okuyup Türkiye’de çalışmak

Bulgaristan’da elektrik mühendisliği okuduktan sonra YÖK denkliği olan bir üniversiteden mezun olduğunuz takdirde hem burslu eğitim görmüş olmanın ayrıcalığını hem de eğitim kalitesi yüksek sınıflarda almış olduğunuz eğitimle kolayca iş bulabilme imkânını elde edeceksiniz. YÖK denklik olan üniversitelerden mezun olduğunuzda Türkiye’ye gelerek iş bulabilir ya da Avrupa ülkelerinde iş arayabilirsiniz.

Bulgaristan’da elektrik mühendisliği okumak şartları

Bulgaristan’da elektrik mühendisliği okumak için fen bilimleri bölümünden mezun olmanız gerekiyor. Elektrik mühendisliği bölümünü bitiren ve kariyerine hızlı bir giriş yapan başarılı birçok öğrencimiz bugün Avrupa ülkelerinde özel ve devlet kurumlarında çalışmalarını sürdürüyor.

Bulgaristan’da elektrik mühendisliği eğitimi taban puanları

Bulgaristan’da elektrik mühendisliği eğitimi için sınav ve taban puanı şartı bulunmamaktadır. Puan şartı eğitim görmenin avantajını yaşamak istiyorsanız Bulgaristan üniversitelerini Eurostar vasıtasıyla başvuru oluşturmalısınız.

Bulgaristan’da Elektrik Mühendislik Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Çağımızın ihtiyaçlarını karşılayan en önemli mesleklerden bir tanesi elektrik mühendisliğidir. Bu mesleği yapmak isteyen birçok öğrencimiz öncelikli olarak Türkiye’deki üniversiteleri tercih ediyorlar. Ancak elektrik mühendisliği bölümü puanları oldukça yüksektir. Bu nedenle yurtdışında sınavsız üniversite eğitimini birçok öğrencimiz tercih ediyor. Yurtdışında eğitim görürken Türkiye’ye yatay geçiş yapmak isteyen öğrencilerimiz öğrenimlerini 1. yılını yüksek bir ortalama ile tamamladıkları takdirde Türkiye’de YÖK denkliği sağlanmış üniversiteleri geçiş yapabilirler.

Bulgaristan’da elektrik mühendisliği okumak için gerekenler başvuru tarihleri

Bulgaristan’dan elektrik mühendisliği eğitimi için başvuru tarihleri oldukça uzundur tüm bölümler için Mayıs ayının 2. haftasından itibaren başvuru işlemleri yapılabilmektedir. Burada en önemli olan konu kontenjanlar dolmadan eğitim başvurunuzu oluşturmanız ve kabul edilmenizdir.

Bulgaristan’da elektrik mühendisliği okumak istiyorum

Avrupa ülkelerinden birinde hangi bölümde olursa olsun eğitim görmek sizlere kariyer açısından avantaj sağlayacaktır. Elektrik mühendisi en popüler ve en çok tercih edilen bölümler arasında yer alıyor ve bu nedenle bu bölümde eğitim görmek isteyen öğrenci sayısı oldukça yüksektir.

Bulgaristan’da elektrik mühendisliği okumanın maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Bulgaristan’da eğitim kariyeriniz için sizlere büyük bir fayda sağlayacaktır. Bulgaristan’da elektrik mühendisliği bölümünü okumak hayatınızı değiştirecek ve kariyeriniz için önemli olacak bir tercihtir.

Bulgaristan’da elektrik mühendisliği okumak mantıklı mı?

Bulgaristan üniversitelerinde elektrik mühendisliği bölümünü okumak mantıklı bir karardır. Çünkü YÖK denkliğine sağlanıyor olması ve Eurostar vasıtasıyla düşük harç ücretleri ödeyerek eğitim fırsatından yararlanabilmeniz mümkün olacaktır.

Bulgaristan’da elektrik mühendisliği okumak zor mu?

Özel bölümlerden biri olan elektrik mühendisliği bölümünde eğitim sayısal ağırlıklı çalışmalarını sürdüren öğrenciler için kolay olacaktır. Üstelik dil konusunda sorun yaşamayacağınız üniversiteler teknolojik sınıfları oluşturulmuş olmasa da sizlere eğitiminiz boyunca kavrama kolaylığı sağlayacaktır.

Bulgaristan’da Türkçe elektrik mühendisliği eğitimi veren üniversitelerin elektrik mühendisliği fakülteleri var mı?

Türkçe destekli eğitimin sağlandığı Bulgaristan üniversitelerinin de Eurostar vasıtasıyla lisans ve daha sonra da yüksek lisans ve doktora başvurusunda bulunabilirsiniz.


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.    whatsapp1