Sofya Tıp Üniversitesi

Tıp fakültesinde eğitim görmenin pahalı ve oldukça zor olduğunu düşünüyorsanız sizi bu düşünceden kurtaracak Sofya Tıp üniversitesi geleceğinizi güneş gibi parlatacak en iyi avantajları öğrencilere sunmaya devam ediyor. Siz de sıradan biri olmak yerine yükselmek istiyorsanız hemen kaydınızı yaptırın.

Bulgaristan'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Sofya Tıp Hakkında Rehberlik

  Sofya Tıp hakkında merak edilenler

  Özellikle hayalim hekim olmak tıp sahasında ilerlemek yeni fikirler keşfetmek ve bulabilmek, araştırmalar yapmak, bilinmeyeni çözmek ve insanlığa katkıda bulunmaksa hedefin Sofya Tıp üniversitesi Avrupa’nın en kökünden eski üniversitelerinden biridir. Dilersen okulun kurum aşamasına bir göz atalım böylece okuyacağın üniversiteyi tanımış olursun. Ayrıca Sofya Tıp üniversitesi Kral. Ferdinand’ın kararıyla 10 Kasım 1917 tarihinde kurulmuştur. ilk ders 10 Nisan 1918 yılında verildi. 1970 lerin başından itibaren yine yapılanmaya geçmiş Nisan 1975 yılında bugünkü halini almıştır. Hatta diş hekimliği 1942 yılında ülke arasında ve ülke dışında diş ilim ve uygulamanın geliştirilmesi için uygar diş eğitimi dalında mühim bir merkez haline gelmiştir. Üstelik en ciddi profesörleri Slavco David Dinko Stransky, Dimitar Svrakov Boyan Boyanov ve akademisyen Nikolai Popov.

  Sofya Tıp Eczane Fakültesi

  Sofya Tıp 1942 de Sofya üniversitesi Matematik Fakültesinde eczane departmanı şekilde oluştu. 1951 yılında Eczacılık Fakültesi kuruldu. Özellikle yüksek eczacılık eğitimi ve lisansüstü eğitimi veren enfazla Bulgaristan üniversitelerinden biridir. Hatta bu anlamda ulusal ve uluslararası bir üne sahiptir. Trendafil Trendafilov ciddi profesörlerindendir ayrıca dünyaca ünlü bilim adamı Asparuh Doychinov Dimitar Dalev de fakültenin ilk dekanıdır. 2001 yılında halk Sağlığı Fakültesi ve Hemşirelik Fakültesi açıldı. Ardından Avrupa Birliği ve Dünya sağlık örgütüyle işbirliği arasında oldular. Hatta Avrupa’nın en fazla 4.Fakültesinden biridir. mektep sağlık politikası ve sıhhat yönetimi uzmanları olan yüksek, nitelikli akademisyen yönünden yönetiliyor. Dolayısı ile eltın Hipokrat ödülünü almış bir okuldur. Ve bu ödülü hümanizm ilkeleri doğrultusunda insanlığa hizmet olarak adadılar. Özellikle Sofya Tıp üniversitesi Dolayısı ile Avrupa’da tıp biliminin en büyük, en prestijli, tıbbi eğitim ve ilim merkezlerinden biri oldu. Akademisyenlerin ve öğrencilerin başarıları, Avrupa tıp üniversiteleri içinde hak ettiği yere ulaştı.

  Sofya Tıp ve Bulgaristan

  Özellikle Sofya Tıp üniversitesi Bulgaristan eğitim sisteminde eşsiz bir yere sahiptir. Ayrıca içinde araştırma, tedavi çalışmaları, halk faaliyetlerinde öğretim başarıları yüksek kalitededir. Ekip çalışmasını önemseyen üniversite mesuliyet, özerklik, özgürce karar ve karar eda yeteneği ve öğrencilerin hoşgörüsünü geliştirmektedir. Özellikle misyonu ;Uluslararası araştırma merkezi durumuna gelmek, Hatta araştırma ortamıyla zenginleştirilmiş öğretim, milli ve uluslararası alanda talebe ve lisansüstü talebe sayısını arttırmak, bütün sektörlerden işverenlerin taleplerini karşılamak, yüksek kalitede akademisyen oluşumunu sağlamak ve verimliliği arttırmak, çalışma ortamı ve öğrenci ve personel hizmet yelpazesini geliştirerek kaynakların kullanımı sağlamak, üniversitenin bütçe kaynaklarını istikrarlı ve yeterli bir seviyede dengelemek ve büyümek için yeterli anamal yatırımı yapmak,

  Üstelik Sofya Tıp üniversitesi ülkenin en eski eğitim kurumudur. Eğitim ve sıhhat politikasını yürüten milli bir eğitim ilim kurumudur. Tıp, Diş hekimliği, Eczacılık, sıhhat ve halk Sağlığı alanlarında ülkenin en fazla üniversitelerinin başındadır.


  Fakülteler

  Tıp Fakültesi

  Diş Hekimliği Fakültesi

  Kamu Sağlığı Fakültesi

  Eczacılık Fakültesi

  Lisan öğrenme-gövde Eğitimi ve Spor Merkezi

  Point Yurdışı Eğitim aracılığı ile bu hayaline kavuşmak bundan böyle zor değil. Sofya Tıp üniversitesi’nde talebe olmak bundan böyle aşırı kolay. Kararını ver bize ulaş ve hayallerine ulaşmak için ilk adımı hemen at. Bir sene süreli Bulgarca veya ingilizce hazırlık eğitimi verilmektedir. dil Sertifikasıyla öğrenciler hazırlık programına kayıt yaptırmadan lisans eğitimlerine başlayabilirler.


  Kayıt İçin Gerekli Evraklar

  Diploma

  Transkript

  Sıhhat Raporu ve Laboratuvar sonuçları

  Liseden Referans belgesi

  Pasaport

  Kimlik fotokopisi

  İkametgah

  10 adet fotoğraf


  Vize İçin Gerekli Evraklar

  Taahütname

  Vukuatlı Nüfus kayıt örneği

  Uluslararası Doğum belgesi

  Okul kabul belgesi

  Konaklama belgesi

  Kimlik fotokopisi

  Pasaport.


  Bölümler

  Sofya Tıp Koleji

  Hemşirelik

  Ebelik

  Diş Teknisyenliği

  Laborantlık

  Destekçi Eczacılık

  Masyorluk

  Sağlık Uzmanlığı

  Röntgen Teknisyenliği

  Kamu Sağlığı ve sağlık Bakımı Yönetimi

  Sağlık Bakımı

  Ergo

  Terapi


  Teminat

  Sofya Tıp Eğitiminiz boyunca yapacağınız masraflarınızı karşılayabileceğinize dair banka cüzdanıyla göstereceğiniz 2000-3000€ teminat ücreti… Konsolosluk değiştirebilir ücreti.


  Eğitim İmkanı

  Tıp (Bulgarca): 4000€

  Tıp (ingilizce) 8000€

  Eczacılık (Bulgarca) 4000€

  Eczacılık (ingilizce) 8000€

  Diş Hekimliği (Bulgarca) 4000€

  Diş Hekimliği (ingilizce) 8000€

  Rehabilitasyon (Bulgarca) 4000€

  Celse ücreti: 250€

  Vize: 100€ (Konsolosluk değiştirebilir ücreti.)

  Kara yolu: 60-70TL

  Konaklama ücreti: 50€-200€ aylık

  #sofyatıpüniversitesi #sofyaüniversiteleri #eczacılık #dişhekimliği

  Sofya Tıp
  Puanla
  [OY: 4 Ortalama: 5]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1